Koniec. Legia przegrała u siebie 0:1 z Wartą Poznań po golu Szymonowicza
    Szmyt wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został uprzedzony przez Mladenovicia
  • 90+3'
    Zrelak na spalonym
  • 90+2'
    To mogło być 2:0 dla Warty. Papeau dośrodkował z rzutu rożnego, na 6. metr, do Trałki, który główkował nieco ponad poprzeczką
  • 90+2'
    Kupczak uderzył z prawej nogi, z 18. metra. Piłka odbiła się od legionisty i wyszła poza boisko. Korner
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90+1'
    Johansson do Wszołka, ten zagrał w pole karne do Włodarczyka. Napastnik Legii został jednak uprzedzony
  • 90'
    Warta wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 88'
    Faul na Wszołku na połowie Legii
  • 88'
    Grzesik upadł w pole karne Legii, po kontakcie z Rose. Gra była jednak kontynuowana
  • 85'
    Rzut rożny dla Legii. Mladenović zacentrował, lecz Lis złapał piłkę
  • 85'
    Ciepiela do Wszołka, ten minął rywala, zbiegł do środka i uderzył z lewej nogi w kierunku bliższego słupka. Lis był na posterunku
  • 84'
    To mogło być 1:1! Ciepiela pojawił się po prawej stronie boiska, dośrodkował na środek "szesnastki", do Pekharta, który główkował tuż obok bramki
  • 84'
    Włodarczyk za Sokołowskiego
  • 83'
    Wszołek wycofał do Ciepieli, ten dograł na prawą stronę "szesnastki". Rywale wyszli z opresji
  • 83'
    Grzesik chciał dośrodkować z prawej flanki w pole karne, ale został zablokowany przez Rose
  • 80'
    Grzesik do Szmyta, który przegrał pojedynek z Mladenoviciem przed linią końcową
  • 79'
    Papeau sfaulowany przez Ciepielę na wysokości koła środkowego. Żółta kartka dla młodzieżowca
  • 78'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę "szesnastki", w kierunku Wszołka. Rywale wyszli z opresji
  • 78'
    Wszołek sfaulowany przez Ivanova w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 77'
  • 75'
    Zrelak podszedł do rzutu karnego, ale ... spudłował!
  • 74'
    Miszta za Lopesa
  • 73'
    Żółta kartka dla Mladenovicia
  • 72'
    Miszta szykuje się do wejścia na boisko
  • 72'
    Rzut karny dla Warty i czerwona kartka dla Boruca...
  • 71'
    Mamy analizę VAR. Sędzia ogląda sytuację, w której Artur Boruc, tuż przed wybiciem piłki z pola karnego, popchnął Szymonowicza
  • 70'
    Żółta kartka dla Johanssona, który sfaulował Papeau na wysokości koła środkowego
  • 69'
    Rzut rożny dla Warty. Papeau dośrodkował na 4. metr, ale piłkę spokojnie złapał Boruc
  • 68'
    Perkins minął Mladenovicia i chciał prostopadle podać na lewe skrzydło. Zagranie przeciął Johansson
  • 67'
    Faul Wszołka na Grzesiku, na wysokości koła środkowego
  • 67'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, ale Lis spokojnie złapał piłkę
  • 66'
    Johansson dopadł do piłki, po czym został sfaulowany przez Ivanova na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Legii, na wysokości pola karnego
  • 65'
    Dwie zmiany w Warcie. Szmyt za kontuzjowanego Szelągowskiego, Courtney-Perkins za Kiełba
  • 63'
    Indywidualna akcja Zrelaka. Napastnik minął trzech legionistów, wbiegł w pole karne, ale został zatrzymany przez Nawrockiego i Mladenovicia
  • 62'
    Szelągowski wrócił na murawę
  • 61'
    Szelągowski jest opatrywany przez lekarzy
  • 61'
    Rose sfaulował rozpędzonego Szelągowskiego na wysokości koła środkowego. Żółta kartka dla stopera Legii
  • 61'
    Wszołek został zablokowany przez Ivanova. Legia miała rzut rożny - Mladenović zacentrował na środek "szesnastki", Lis wypiąstkował piłkę
  • 60'
    Wszołek chciał płasko zagrać z prawej flanki w pole karne, w kierunku Lopesa. Podanie zostało jednak przecięte w okolicach bliższego słupka
  • 59'
    Dwie zmiany w Warcie. Papeau za Szczepańskiego, Kupczak za Luisa
  • 58'
    Ciepiela zastąpił Muciego
  • 57'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 57'
    Żółta kartka dla Kiełba, który sfaulował Johanssona po prawej stronie boiska
  • 56'
    Johansson dokładnie podał do Sokołowskiego, ten dobrze wypatrzył Lopesa na prawej stronie "szesnastki". Portugalczyk chciał dograć na środek pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili do piłki dopadł Wszołek, lecz jego centra została przecięta
  • 55'
    Johansson do Sokołowskiego, ten miękko, ale niedokładnie zagrał na prawą flankę. Pomocnik Legii jednak szybko się zrehabilitował i odzyskał futbolówkę
  • 54'
    Pekhart sfaulowany w środku pola
  • 54'
    Muci pojawił się z piłką na 18. metrze od bramki Warty. Albańczyk chciał minąć Trałkę, ale został uprzedzony przez wracającego Kopczyńskiego
  • 53'
    Przechwyt Sokołowskiego na wysokości koła środkowego. Środkowy pomocnik wywalczył aut dla Legii
  • 53'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne. Piłka odbiła się od Grzesika i została złapana przez Lisa
  • 52'
    Mladenović płasko, prostopadle podał na lewe skrzydło, do Rose, ale jego centrę przeciął Trałka
  • 52'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na 5. metr. Trałka musnął piłkę prawą nogą, futbolówka przeleciała nieco ponad poprzeczką. Było bardzo groźnie
  • 51'
    Faul Rose na Grzesiku. Rzut wolny dla gości, po prawej stronie boiska, na wysokości 30. metra od bramki Legii
  • 50'
    Sokołowski dośrodkował z rzutu wolnego w okolice bliższego słupka. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Warty. Ostatecznie, piłka spadła pod nogi Nawrockiego, który obrócił się, ale oddał nieczysty i zbyt lekki strzał. Futbolówkę spokojnie złapał Lis
  • 49'
    Rose płasko, prostopadle podał na lewą flankę do Mladenovicia. Serb chciał minąć Grzesika, ale został przez niego sfaulowany. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 48'
    Celhaka wygrał pojedynek główkowy w środku pola. Legia w ataku pozycyjnym
  • 47'
    Rose do Mladenovicia, a ten niedokładnie, za mocno zagrał w kierunku Muciego
  • 47'
    Zrelak chciał uruchomić Szelągowskiego poprzez podanie na lewą stronę boiska, ale ten popełnił faul w ataku
  • 46'
    Celhaka zmienił Slisza
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa u siebie 0:1 z Wartą Poznań. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Zrelak wrócił na boisko
  • 45+1'
    Zrelak potrzebuje pomocy medycznej. Napastnik Warty ucierpiał po kontakcie z Rose
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej części gry
  • 45+1'
    Sokołowski płasko podał na prawe skrzydło, do Wszołka, ten dośrodkował z lewej nogi na środek "szesnastki". Do piłki dopadł Muci, który oddał strzał z głowy. Futbolówkę złapał Lis
  • 45'
    Niedokładne, za mocne zagranie Slisza do Wszołka, na prawą flankę
  • 44'
    Szybki atak Legii. Wszołek pobiegł prawym skrzydłem, ale został uprzedzony przez Ivanova. Legia jednak wciąż utrzymuje się przy piłce
  • 44'
    Przechwyt Grzesika po prawej stronie boiska, na połowie Legii. Moment później Szelągowski zacentrował ze skrzydła w pole karne. Znów zakotłowało się w "szesnastce", ale gospodarze wyszli z opresji
  • 42'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego na 3. metr. Lis pewnie złapał piłkę
  • 42'
    Lopes znalazł się po prawej stronie "szesnastki", chciał zagrać wzdłuż boiska, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 41'
    Szelągowski podał do Kiełba, ten płasko dograł z lewej strony boiska na dalszy słupek. Był tam Mladenović, który uprzedził Grzesika. Zrobiło się jednak zamieszanie, akcja Warty zakończyła się płaskim, ale niedokładnym uderzeniem Luisa z 18. metra
  • 39'
    Szelągowski dopadł do piłki po lewej stronie "szesnastki", ale jego miękką centrę złapał Boruc. Legioniści od razu ruszyli do ataku. Wszołek, który pojawił się na prawej flance, miał trochę miejsca i czasu, lecz niedokładnie dośrodkował w pole karne
  • 38'
    Grzesik wyrzucił piłkę z autu w okolice bliższego słupka, legioniści oddalili zagrożenie
  • 38'
    Szczepański podał do Luisa, który został uprzedzony przez Rose w bocznym sektorze boiska. Aut dla Warty na wysokości "szesnastki"
  • 37'
    Sokołowski doskoczył do rywala i wywalczył piłkę dla Legii na 40. metrze od bramki przyjezdnych, chwilę później Lopes stracił futbolówkę. Warta próbowała wyjść z kontrą, lecz też zabrakło jej precyzji
  • 35'
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środku pola
  • 35'
    Lopes zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, ten próbował minąć Ivanova, ale poślizgnął się
  • 34'
    Można odnieść wrażenie, że pod nieobecność Luquinhasa i Josue w kadrze Legii nie ma żadnego kreatywnego zawodnika.
  • 33'
  • 32'
    Legioniści przechwycili piłkę na 30. metrze od własnej bramki. Po chwili Muci został osaczony przez dwóch rywali w środku pola i stracił futbolówkę
  • 31'
    Legia wymienia się podaniami na połowie gości
  • 29'
    Faul na Lopesie na połowie Legii
  • 29'
    Johansson próbował płasko zagrać do Lopesa, ale podanie zostało przecięte. Legioniści zastosowali wysoki pressing. Po chwili Sokołowski popełnił faul w ataku, nieprzepisowo powstrzymał Ivanova
  • 27'
    Warta miała aut. Grzesik wyrzucił piłkę w pole karne, lecz gra została przerwa. Sędzia odgwizdał faul w ataku
  • 25'
    Ależ zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Zrelak zdołał dopaść do piłki po lewej stronie "szesnastki", po czym zagrał wzdłuż boiska, do niepilnowanego Szymonowicza, który dopełnił formalności z bliskiej odległości
  • 23'
    1:0 dla Warty. Szymonowicz
  • 23'
    Slisz przechwycił piłkę w środku pola, po chwili upadł na murawę po kontakcie z rywalem (sędzia nie dopatrzył się faulu) i ją stracił. Z kontrą ruszyli przeciwnicy. Szelągowski otrzymał podanie na lewą stronę "szesnastki", chciał zagrać na jej środek, ale został zablokowany przez Johanssona
  • 21'
    Rose uprzedził rywala i przeciął zagranie w bocznym sektorze boiska. Grę wznowi Lis
  • 20'
    Ivanov szukał zagrania za plecy obrońców, lecz czujny był Nawrocki, który przeciął podanie
  • 19'
    Rose podał z linii obrony w kierunku Pekharta. Napastnik Legii zgrał piłkę głową do Muciego. Albańczyk chciał zbiec do środka boiska, ale przypadkowo zagrał piłkę ręką
  • 18'
    Warta operuje piłką na własnej połowie
  • 17'
    Zagranie z głębi pola do Lopesa, który ruszył na bramkę, ale został zatrzymany przez Trałkę na 18. metrze
  • 16'
    Mladenović zacentrował z rogu na środek "szesnastki". Piłkę, która została wybita, przechwycili legioniści. Rose pojawił się na prawym skrzydle, płasko zagrał w pole karne, ale futbolówkę przejęli goście
  • 16'
    Warszawiacy przeprowadzili akcję po prawej stronie boiska. Sokołowski do Wszołka, ten dośrodkował przed linią końcową na dalszy słupek. Był tam Mladenović, ale Grzesik wybił futbolówkę na róg
  • 15'
    Ivanov prostopadle podał na lewą flankę. Był tam zawodnik Warty, który próbował zbiec do środka, lecz został zatrzymany przed polem karnym
  • 13'
    Szczepański sfaulowany przez Rose na wysokości koła środkowego
  • 13'
    Lopes znalazł się na prawej flance, upadł po kontakcie z przeciwnikiem. Piłka dla Legii
  • 13'
    Faul Rose na Kopczyńskim, w środkowej strefie boiska
  • 12'
    Grzesik szukał Zrelaka, który chciał zagrać do Szczepańskiego, ale został powstrzymany przez Nawrockiego
  • 11'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska. Warszawiacy krótko rozegrali stały fragment, wymieniają się podaniami
  • 10'
    Trałka posłał górne podanie na środek pola, które przeciął Sokołowski
  • 10'
    Szczepański pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale jego strzał z prawej nogi, w kierunku bliższego słupka, został złapany przez Boruca
  • 9'
    Przechwyt Rose na wysokości koła środkowego. Stoper chciał podać do Lopesa, lecz podanie przeciął przeciwnik
  • 9'
    Nawrocki popracował w odbiorze. Wyłuskał piłkę spod nóg rywala, potem doskoczyło do niego dwóch innych zawodników. Obrońca chciał zagrać w kierunku Pekharta, ale podanie okazało się niecelne
  • 6'
    Johansson wykonał wślizg, dzięki czemu uprzedził rywala i przechwycił piłkę w środku pola. Warszawiacy w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Kopczyński chciał zagrać do Zrelaka, ale czujny był Sokołowski, który przechwycił futbolówkę w środkowej strefie boiska
  • 5'
    Sokołowski szukał płaskiego, prostopadłego zagrania w kierunku Muciego. Podanie okazało się trochę niedokładne
  • 4'
    Mladenović chciał krótko zagrać z Mucim na wysokości koła środkowego. Podanie Albańczyka do Serba zostało przecięte. Legia wciąż przy piłce
  • 3'
    Slisz minął rywala w środku pola i przerzucił piłkę na 18. metr, do Lopesa. Portugalczyk nie zdołał jednak opanować futbolówki
  • 2'
    Grzesik ucierpiał w starciu z Rose, ale może grać dalej
  • 2'
    Rose zagrał na środek boiska, piłka trafiła do Muciego. Albańczyk chciał podać do Lopesa, ale zagranie zostało przecięte
  • 1'
  • Minuta ciszy dla Wiktora Bołby i kibiców Legii, którzy odeszli w ostatnich dniach
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Kastrati, Charatin, Celhaka, Grudziński, Skibicki, Abu Hanna, Włodarczyk, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Wartą Poznań: Boruc – Johansson, Rose, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski, Slisz, Mladenović – Lopes, Pekhart, Muci!
  • W Warcie występuje czterech piłkarzy z przeszłością w Legii: Michał Kopczyński, Jan Grzesik, Konrad Matuszewski oraz Szczepański, który został ostatnio wypożyczony na pół roku z Lechii Gdańsk. "Kopa" rozegrał w barwach "Wojskowych" 77 spotkań (47 wygrał, 13 zremisował, 17 przegrał), pięć razy zostawał mistrzem kraju, trzykrotnie zdobywał Puchar Polski. Grzesik i Matuszewski nie zadebiutowali w "jedynce", ale rywalizowali w juniorach i drugiej drużynie. Szczepański ma na koncie jeden mecz w pierwszym zespole Legii, trzy mistrzostwa Polski juniorów starszych i występy w rezerwach
  • – Jedziemy po zwycięstwo. Wszyscy tak mówią. Po to się gra, aby próbować walczyć o pełną pulę. Po obejrzeniu pierwszej kolejki w tym roku, jesteśmy w stanie to zrobić. (…) Zdajemy sobie sprawę, że jedziemy na Łazienkowską, na Legię, lecz ta liga już niejednokrotnie pokazała, że niespodzianki się zdarzają. Trzeba też powiedzieć, że stołeczny klub nie jest tak mocny jak rok, dwa czy trzy lata temu. Jest szansa, żeby powalczyć o pełną pulę – mówił zawodnik "Zielonych", Łukasz Trałka, który przyznał, że Warta również nie prezentuje się tak solidnie, jak w tamtym sezonie. – Zmieniła się bodajże połowa kadry i nie jest łatwo to poukładać. W poprzednich rozgrywkach bazowaliśmy trochę na atmosferze, entuzjazmie. Ta historia się już jednak zamknęła i może lepiej do niej nie wracać. (…) Obecny sezon jest dużo, dużo trudniejszy – i to widać. W czwartek mieliśmy analizę, z której wynikało, że prowadzimy jako zespół, który najczęściej trafia w słupki i poprzeczki. Tego szczęścia więc też troszkę brakuje – dodał 37-latek. Szczegóły TUTAJ
  • Drużyna z Poznania sprowadziła już kilku zawodników w tym oknie transferowym. Do "Zielonych" dołączyli Niilo Maenpaa (IFK Mariehamn) oraz Frank Castaneda (Sheriff Tyraspol), którego łączono z Legią. Warszawski klub był zainteresowany podpisaniem umowy z 27-latkiem, ale napotkał na problem. Piłkarz chciał związać się kontraktem jedynie do końca sezonu, bo nieoficjalnie mówi się, że ma już dogadaną umowę z innym zespołem, od lipca. Na to władze mistrzów Polski zgodzić się nie chciały. Poza tym, Warta ściągnęła czterech graczy na zasadzie półrocznych wypożyczeń – Miguela Luisa, Daniela Szelągowskiego, Jordana Courtneya-Perkinsa (wszyscy z Rakowa Częstochowa) i Miłosza Szczepańskiego (Lechia Gdańsk)
  • Trenerem poznaniaków, od 8 listopada, jest 32-letni Szulczek, który we wrześniu poprowadził II-ligowe Wigry Suwałki przeciwko… Legii, w 1/32 finału krajowego pucharu (1:3). – Myślę, że większe szanse na sukces mamy teraz. Głównym powodem jest to, że z Wigrami graliśmy w II lidze, a z Wartą jesteśmy w ekstraklasie i co tydzień rywalizujemy z drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Po drugie – moje zdanie jest takie, że zawodnicy, którzy wyjdą na boisko przy Łazienkowskiej, mają większą jakość indywidualną. Aczkolwiek od razu wysyłam pozdrowienia do piłkarzy Wigier, bo uważam, że są fantastyczni, wtedy świetnie realizowali plan na mecz – i wcale nie musiało się to tak skończyć, jak się skończyło – skomentował szkoleniowiec klubu z Poznania
  • Warta zajmuje 17. pozycję w tabeli, wywalczyła 17 punktów (3 wygrane, 8 remisów, 9 porażek), a do meczu z Legią przystąpi po remisie z Górnikiem Łęczna (1:1). Poznaniacy rozegrali pięć sparingów w zimowym okresie przygotowawczym – raz wygrali (1:0 z Arką Gdynia), raz zremisowali (0:0 z Metalistem Charków) i trzykrotnie przegrali (1:3 z FK Skendija, 2:4 ze Slovanem Liberec, 0:1 ze Śląskiem Wrocław)
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w niedzielę z Luquinhasa, który w środę wyleciał do USA i niebawem zwiąże się z New York Red Bulls (MLS). Dużym osłabieniem będzie również brak Mateusza Wieteski i Josue (pauzują za nadmiar żółtych kartek). Nie zagrają także Yuri Ribeiro (jest po operacji wycięcia wyrostka) oraz Bartosz Kapustka (wraca do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego). Wspomniana dwójka ćwiczy indywidualnie, idzie własnym cyklem i jest coraz bliżej powrotu do zajęć. Z kolei Artur Jędrzejczyk i Joel Abu Hanna, którzy są po rehabilitacji, zaczęli już pracować z zespołem. Pod dużym znakiem zapytania stoją ewentualne występy Rosołka i Mateusza Hołowni
  • Oprócz rywalizacji z przedostatnią Wartą, warszawiaków czekają w ciągu miesiąca m.in. dwa spotkania z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, który jest na ostatniej pozycji w lidze, a także mecze z Wisłą Kraków (13. miejsce) i Górnikiem Łęczna (15.). Może się zatem okazać, że mistrzowie Polski, dzięki regularnemu punktowaniu, dość szybko uciekną ze strefy spadkowej. – W tym klubie, jeszcze w tym sezonie, było przede mną kilku matematyków, którzy dobrze liczyli ile punktów można zdobyć w meczach zaległych i tych, które są przed nami. Fajnie się to liczy i wygląda w ligowej tabeli. Ja się tym nie zajmuję. (...) Myślimy tylko o niedzieli i o tym, jak zrobić wszystko, aby wygrać. Nad tym, co będzie dalej, będziemy się zastanawiać po spotkaniu z Wartą – powiedział podczas piątkowego briefingu prasowego trener "Wojskowych", Aleksandar Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • – Na pewno widać, że od momentu powrotu trenera Vukovicia, Legia – poza wpadką z Radomiakiem – wygrywała w lidze i dobrze radziła sobie w sparingach. Stołeczny zespół ma jakościowych piłkarzy – to siła, która robiła też różnicę w poprzednich sezonach. Miejsce w tabeli w obecnych rozgrywkach tego nie odzwierciedla, bo nie jest tak, iż warszawiacy wyglądają fatalnie. Po prostu mają trochę pecha – nawet gdy prowadzą grę i kreują sytuacje, to bramkę zdobywają nie oni, a przeciwnicy. Wiadomo, że później się to kumuluje i z każdym kolejnym meczem jest im trudniej grać. To nie jest klub, który jest przyzwyczajony do rywalizacji o utrzymanie. Myślę, że wówczas piłkarze Legii podchodzą do tego inaczej, pojawia się większe ciśnienie – opowiadał trener Warty, Dawid Szulczek. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legia plasuje się na 16. miejscu w lidze, ma na koncie 18 punktów (6 zwycięstw, 13 porażek). Przed nią już 38. spotkanie o stawkę w tym sezonie i zarazem drugie w 2022 roku. Warszawiacy podejmą Wartę Poznań, z którą mają bardzo dobre wspomnienia z ostatnich miesięcy. Od momentu powrotu "Zielonych" do ekstraklasy (sezon 2020/21), "Wojskowi" mierzyli się z nimi trzy razy – i trzykrotnie zwyciężali. W poprzednich rozgrywkach wygrali 3:0 (wyjazd) i 3:2 (dom), a na początku obecnych – 2:0 (wyjazd), po uderzeniach z głowy Rafaela Lopesa oraz Tomasa Pekharta. Z kolei w dwóch pierwszych meczach brylował Filip Mladenović (3 gole, 2 asysty), który nie wystąpił w Lubinie (pauza za nadmiar żółtych kartek), ale jest już do dyspozycji sztabu szkoleniowego
  • W niedzielę (6.02), czyli dwa dni po meczu w Lubinie, legioniści rozegrali – szósty, licząc od okresu przygotowawczego – sparing, w którym wystąpili zmiennicy. Stołeczny zespół wygrał w LTC 4:0 z II-ligowym GKS-em Bełchatów po golach Ernesta Muciego, Szymona Włodarczyka, Igora Strzałka i Kacpra Skwierczyńskiego
  • W zeszłym tygodniu legioniści wrócili do gry w ekstraklasie. I był to dla nich udany powrót, ponieważ zwyciężyli 3:1 Zagłębie w Lubinie po golach Macieja Rosołka, Bartosza Kopacza (samobój) i Pawła Wszołka. Wydawało się, że warszawiacy, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2:0, po przerwie pokażą więcej spokoju i jakości. Niestety, po stracie bramki na 1:2 i kilku kontratakach "Miedziowych", mistrzom Polski zajrzał strach w oczy, przez co się cofnęli i oddali inicjatywę. Było to ryzykowne, mogło się zemścić, ale spotkanie zakończyło się po myśli "Wojskowych". Jednak to element, który musi ulec szybkiej poprawie. Piłkarze z Łazienkowskiej nie zagrali ładnie dla oka, lecz zdobyli trzy punkty, co jest – w obecnej sytuacji – najważniejsze
  • Legioniści będą chcieli w końcu wydostać się ze strefy spadkowej. Zadanie nie należy do prostych, ponieważ "Wojskowi" mają spore problemy kadrowe, ale przystąpią do rywalizacji z wiarą w zwycięstwo
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 21. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań
Legia WarszawaWarta Poznań
23'

23' Dawid Szymonowicz

56'

56' Jakub Kiełb

58'

58' Mateusz Kupczak za Miguel Luis

58' Jayson Papeau za Miłosz Szczepański

61'
64'

64' Kajetan Szmyt za Daniel Szelągowski

65'

65' Jordan Courtney-Perkins za Jakub Kiełb

65' Robert Ivanov

72'
90'

90' Mateusz Kuzimski za Adam Zrelak