Raków przy piłce, próbuje zbudować kolejny atak
    Lederman oddał mocny strzał z dystansu, Hładun pewnie złapał piłkę
    28 034 - tyle widzów ogląda mecz z trybun
  • 76'
    Rosołek za Pekharta
  • 75'
    Odbitka, zamieszanie, Lopez miał szansę na gola, ale Hładun wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 75'
    Mladenović przeciął zagranie w bocznym sektorze boiska
  • 75'
    Lopez dośrodkował z rzutu rożnego na 15. metr, Kapustka wybił piłkę
  • 74'
    Ribeiro próbował przeciąć dośrodkowanie z prawej strony, Raków ma korner
  • 73'
    Josue do Muciego, ten ładnie przełożył Svarnasa, wbiegł w pole karne z lewej strony, mocno uderzył, ale Kovacević udanie interweniował
  • 72'
    Cebula za Papanikolau
  • 71'
    Ribeiro podłączył się do ofensywy, ale został zatrzymany przez Svarnasa i ucierpiał, leży na murawie
  • 69'
    Josue mocno uderzył z 25. metra, piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 67'
    Faul Pekharta na połowie Rakowa
  • 67'
    Lederman za Koczerhina, Silva za Kuna
  • 66'
    Arsenić sfaulował Pekharta w środku pola
  • 66'
    Muci efektownie zbiegł do środka, ale został zatrzymany na 18. metrze, gdyby Arsenić go nie zastopował, to byłby sam na sam
  • 65'
    Lekkie zamieszanie, Jędrzejczyk wybił piłkę z własnej "szesnastki"
  • 65'
    Przechwyt Slisza na 18. metrze od bramki Legii
  • 65'
    Żółta kartka dla Wszołka za zdjęcie koszulki po celebracji gola
  • 64'
    Kapitalne dośrodkowanie Mladenovicia z lewej flanki na dalszy słupek, na 7. metr, Wszołek złożył się do strzału i skutecznie główkował na dalszy słupek!
  • 63'
    3:1 dla Legii! Wszołek!
  • 63'
    Teraz to Legia w ataku pozycyjnym
  • 62'
    Raków przy piłce, buduje kolejny atak
  • 61'
    Zamieszanie po kornerze, dośrodkowanie na dalszy słupek, Tudor oddał strzał, Raków liczył jeszcze na zgranie, ale Slisz wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 61'
    Korner dla Legii. Dośrodkowanie Lopeza na bliższy słupek, Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 60'
    Ojjjj. Złe rozegranie, Jędrzejczyk niedokładnie podał do Hładuna, był doskok Augustyniaka i niecelny strzał rywala. Uff
  • 59'
    Żółta kartka dla trenera Papszuna, który nie mógł się pogodzić z decyzją o braku rzutu karnego
  • 58'
    Gutkovskis dopadł do prostopadłego podania, ale Augustyniak świetnie zatrzymał napastnika Rakowa
  • 57'
    Cofnięto też żółtą kartkę dla Slisza
  • 57'
    Nie ma rzutu karnego!
  • 56'
    Sędzia ogląda sytuację na powtórce. Chodzi o to, że Hładun podał do Slisza, ten chciał zagrać w boczny sektor, ale doskoczył do niego Papanikolau, który upadł na murawę
  • 56'
    Spore nerwy, spięcie między zawodnikami obu drużyn
  • 55'
    Mamy jeszcze VAR...
  • 55'
    Rzut karny dla Rakowa...
  • 54'
    Lopez był na spalonym przy podaniu od Kuna
  • 54'
    Lopez mocno dograł z lewej flanki w "szesnastkę", Legia wyszła z opresji
  • 53'
    Gutkovskis sfaulował Jędrzejczyka przy rozegraniu Legii
  • 52'
    Faul na Kapustce na wysokości koła środkowego
  • 50'
    Josue dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, Kovacević zbił pikę do boku. Gra przerwana, Svarnas ucierpiał po kontakcie z bramkarzem Rakowa
  • 48'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska. Josue sfaulowany przez Koczerhina
  • 48'
    Josue podbił piłkę, ale niedokładnie zagrał do Wszołka
  • 48'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 47'
    Wszołek zatrzymał Kuna, ten leżał na murawie, ale podniósł się z boiska
  • 46'
    Akcja Rakowa, Augustyniak czujny w defensywie, Hładun wybił piłkę na aut
  • 46'
    Zmiana w Rakowie. Gutkovskis za Musiolika
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:1 z Rakowem po golach Pekharta i Augustyniaka!
  • 45+1'
    Hładun pewnie wyłapał dośrodkowanie
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Tudor próbował przejąć górne podanie na prawą stronę "szesnastki", Mladenović przeciął podanie
  • 44'
    Augustyniak był naciskany w bocznym sektorze, nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Aut dla Rakowa
  • 44'
    Było groźnie. Koczerhin dostał podanie, dośrodkował z prawej strony "szesnastki" na jej środek, do Lopeza, który główkował nieco nad poprzeczką
  • 43'
    Goście w posiadaniu
  • 42'
    Raków szybko rozegrała rzut wolny, na krótko
  • 42'
    Faul Wszołka na Kunie, w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Rakowa, po lewej stronie
  • 41'
    Josue dopadł do piłki na lewej stronie, potem ją stracił, a następnie sfaulował Tudora
  • 40'
    Kapustka sfaulowany przez Svarnasa na połowie Legii
  • 40'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, miał obok siebie Kuna, zagrał na 16. metr, do Muciego, który próbował minąć rywala przyjęciem, lecz Raków wyszedł z opresji
  • 37'
    Kapustka sfaulowany przez Papanikolau na wysokości koła środkowego
  • 36'
    Kapustka krótko zagrał z rzutu rożnego. Podał do Muciego, ten dograł w "szesnastkę", ale został zablokowany
  • 36'
    Slisz do Kapustki, ten mocno uderzył z 25. metra, Kovacević wybił piłkę na rzut rożny
  • 35'
    Pekhart ucierpiał po kontakcie z Rundiciem, został trafiony w głowę, ale dość szybko wstał z boiska o własnych siłach
  • 34'
    Nieudane zagranie Josue z bocznego sektora, aut dla Rakowa
  • 33'
    Lopez dokładnie dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, do Nowaka, który skutecznie główkował, Hładun był bezradny
  • 32'
    2:1. Gol kontaktowy Rakowa, skuteczne główkowanie Nowaka
  • 32'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Wycofanie do Josue, ten świetnie wypatrzył w polu karnym Kapustkę, który zagrał do Augustyniaka. Stoper oddał strzał, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki
  • 30'
    2:0 dla Legii! Augustyniak!
  • 30'
    Josue znalazł się po prawej stronie, posłał ciętą piłkę na środek "szesnastki", do Pekharta, który sygnalizuje, że był faulowany. Nie ma rzutu karnego
  • 29'
    Muci! Albańczyk był sam na sam z Kovaceviciem, uderzył z 9. metra, ale bramkarz Rakowa był na posterunku
  • 27'
    Znowu Wszołek do Pekharta, przecięte dogranie na 9. metrze, do piłki dopadł Muci, uderzył, Kovacević broni
  • 27'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, Pekhart był naciskany, główkował nad poprzeczką
  • 24'
    Było groźnie w polu karnym Legii, spore zamieszanie, ale Legia oddaliła zagrożenie
  • 23'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 21'
    Hładun wyłapał strzał Musiolika
  • 21'
    Akcja Legii, Muci miał piłkę, ale Raków wyszedł z opresji
  • 19'
    Tudor dopadł do piłki w polu karnym, ale nie utrzymał jej w boisku
  • 19'
    Ważna interwencja Jędrzejczyka we własnej "szesnastce"
  • 18'
    Josue podbił piłkę, dogrywając do Mladenovicia, doskoczył do niego Tudor, Raków wyszedł z opresji
  • 16'
    Chwilę wcześniej Pekhart uderzył w słupek, po podaniu Wszołka, teraz skutecznie główkował po dośrodkowaniu Muciego z 11. metra!
  • 15'
    Goooooollll! 1:0 dla Legii! Peeeekhart!
  • 15'
    Hładun pewnie broni strzał Musiolika z głowy
  • 14'
    Pekhart upadł po kontakcie z rywalem, sygnalizuje, że był faulowany, ale gra jest kontynuowana
  • 13'
    Svarnas zatrzymał Josue na 25. metrze od bramki Rakowa. Aut dla Legii
  • 13'
    Legia przy piłce, Raków pressuje, ale "Wojskowi" wyszli z tego
  • 12'
    Faul Kapustki na Papanikolau, żółta kartka dla środkowego pomocnika
  • 11'
    Muci zbiegł do środka, mocno uderzył z 18. metra, lecz Kovacević udanie interweniował
  • 10'
    Nieudany strzał Muciego z dystansu
  • 9'
    Dogranie na lewą flankę, do Lopeza, spalony
  • 9'
    Wszołek dobrze popracował w obronie, zatrzymał Lopeza w bocznym sektorze "szesnastki"
  • 7'
    Niedokładne podanie Ribeiro, Raków przejął piłkę, ale szybko ją stracił
  • 6'
    Wszołek otrzymał podanie na prawą stronę pola karnego, Kun do niego doskoczył, nie ma nawet kornera
  • 5'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, Kovacević na raty złapał piłkę
  • 4'
    Nowak osaczony przez trzech legionistów, piłkę przejął Mladenović
  • 4'
  • 2'
    Żółta kartka dla Papanikolau za faul w środku pola, na Josue
  • 1'
  • 1'
    Raków przy piłce, na własnej połowie
  • 0
  • Oprawa na trybunie wschodniej
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Czas na Sen o Warszawie!
  • Ławka: Miszta, Celhaka, Nawrocki, Sokołowski, Carlitos, Baku, Rose, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Rakowem Częstochowa: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Mladenović – Pekhart, Muci
  • – To mecz, który zawsze elektryzuje. Bardzo się cieszę, że my, jako mały, skromny klub, możemy dziś nie tylko mierzyć się z Legią, ale być na czele tabeli i – póki co – wygrywać tę rywalizację. Chcemy, by było tak do końca sezonu – tłumaczył Papszun, który dobrze wspomina dotychczasowe gry z Runjaiciem. Obaj trenerzy mierzyli się ze sobą siedmiokrotnie. Niemiec tylko raz okazał się lepszy, dwa spotkania kończyły się remisami, a czterokrotnie zwyciężył szkoleniowiec Rakowa
  • – Chcemy pokazać dobrą piłkę, będziemy mieli wsparcie kibiców, którzy wykupili wszystkie bilety. Należy spodziewać się ciekawego, zaciętego meczu. Obie drużyny będą starały się wygrać, przy grze na najwyższym poziomie i odrobinie szczęścia, to możemy być my – zapowiadał Runjaić
  • Legioniści rywalizowali z Rakowem 21 razy. Zwyciężyli 11-krotnie, zremisowali 6 spotkań, a przegrali 4. Zdobyli 38 bramek, stracili 23. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. Emocji raczej nie zabraknie, gdyż to mecz wicelidera z liderem, zespołów, które w obecnej rundzie zdołały odskoczyć od reszty stawki, zdobywając po 20 punktów w 2023 roku
  • – Zdajemy sobie sprawę, że dla Legii to ostatnia albo jedna z ostatnich szans, by nas dogonić, bo 12 punktów na 8 kolejek przed końcem sezonu (przy sobotnim zwycięstwie Rakowa – red.) to bardzo duża przewaga. Nie będę zakłamywał rzeczywistości, patrząc na dyspozycję zespołu, ale to jeszcze trzeba zrobić, musimy wygrać. Stołeczny klub chce nam pokrzyżować plany, jest tam pełna mobilizacja, będzie komplet na trybunach. Zapowiada się ciekawy mecz. Chciałbym, by nie był to z dużej chmury mały deszcz. Liczę na niezłe widowisko. Biorąc pod uwagę styl i formę drużyn, to myślę, że będzie to niezwykle dobre spotkanie – dodał Papszun
  • Częstochowianie mają mocny skład, spory potencjał, wypracowane schematy, automatyzmy i serię 21 meczów bez porażki, licząc ze wszystkimi rozgrywkami. Na początku sezonu zebrali też doświadczenie w europejskim pucharze. Mimo że nie awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji, to pokazali się z bardzo dobrej strony w eliminacjach, odpadając dopiero w ostatniej rundzie, po dogrywce ze Slavią Praga. Od 10 października ub.r. są nieustannym liderem PKO Ekstraklasy, wywalczyli aż 61 z 75 możliwych do zdobycia punktów. Odnieśli 19 zwycięstw, 4-krotnie zremisowali i ponieśli raptem 2 porażki
  • – Szykujemy się do meczu z Legią. Te spotkania zawsze wywołują dodatkowe emocje, nie tylko u mnie, ale myślę, że tyczy się to też drużyny. Gramy z największym klubem w Polsce, najbardziej utytułowanym zespołem w ostatnim 10-leciu, który przez ten czas zdobył 7 mistrzostw. To ekipa z dużo większym budżetem, infrastrukturą, kibicami niż my – mówił Marek Papszun, który jest trenerem Rakowa od siedmiu lat
  • Otoczkę zbliżającego się spotkania da się wyczuć nie tylko na treningach. W mediach pojawiła się informacja, że Legia jest zainteresowana pozyskaniem wahadłowego Rakowa, Patryka Kuna. Przy Łazienkowskiej się jednak uśmiechają i mówią, że ktoś chce podgrzać atmosferę w Częstochowie przed nadchodzącym meczem
  • Nadchodzący mecz może dać odpowiedź na to, w jakim miejscu znajduje się drużyna, którą buduje trener Runjaić. To spotkanie będzie miało też znaczenie dla wielu zawodników, m.in. Josue, któremu w czerwcu wygasa umowa z klubem. Dobry występ z zespołem z Częstochowy może przynieść władzom Legii dodatkowe argumenty, by starać się o zatrzymanie pomocnika i przekonanie go do pozostania w stolicy. W tym sezonie Portugalczyk miał udział w połowie zdobytych bramek przez "Wojskowych", dał im wiele, ale nie błyszczał w rywalizacjach z czołówką
  • Niewykluczone, że cenne wskazówki przed meczem z Rakowem miał dla Legii jej były zawodnik, Walerian Gwilia, który w styczniu br. rozwiązał kontrakt z czerwono-niebieskimi, aktualnie jest bez klubu, a od półtora tygodnia ćwiczy z "Wojskowymi"
  • – Porażka z rundy jesiennej, to zupełnie inny moment, w jakim była drużyna. Raków przez długie lata konsekwentnie pracował na to, by znaleźć się w TOPie i jest w nim zasłużenie, pokazał nam to w Częstochowie. To była lekcja, bardzo bolesna porażka, wyciągnęliśmy z niej wnioski. Później prezentowaliśmy się lepiej, zmieniliśmy nieco styl gry. 0:4 to jedna z najwyższych porażek w mojej karierze, ale dobrze na nią zareagowaliśmy – pokazały to kolejne miesiące – mówił Runjaić
  • Łatwo nie będzie, gdyż klub z Częstochowy, aktualny zdobywca Superpucharu i Pucharu Polski oraz wicemistrz kraju, jest świetnie poukładany i niezwykle mocny, udowadnia to praktycznie w każdym spotkaniu. Legia przekonała się o tym m.in. w rundzie jesiennej, ulegając na wyjeździe Rakowowi aż 0:4. Wcześniej też nie było kolorowo, co dobitnie widać po statystykach. "Wojskowi" nie wygrali żadnego z pięciu poprzednich meczów z "Medalikami" (3 porażki, 2 remisy). Ostatni raz dokonali tego w lutym 2021 roku, czyli nieco ponad dwa lata temu, zwyciężając u siebie 2:0 po golach Luquinhasa i Tomasa Pekharta
  • – W całym kraju, niezależnie od tego komu się kibicuje, ludzie woleliby sytuację, by wciąż trwała rywalizacja o mistrzostwo Polski. Na razie różnice punktowe między pierwszym i drugim zespołem, ale też między drugim i trzecim, są duże. Dla nas to sukces, że po serii trudnych meczów, nadal jesteśmy w grze o tytuł. Będziemy starać się ze wszystkich sił, by walka o mistrzostwo Polski pozostała sprawą otwartą – tłumaczył trener Legii, Kosta Runjaić
  • Legioniści są w niezłej formie, mają za sobą cztery zwycięstwa z rzędu, wypracowali serię 15 meczów bez porażki. Teraz zrobią wszystko, by poprawić wspomniane statystyki, a przy okazji utrzymać twierdzę, gdyż w tym sezonie przy Łazienkowskiej jeszcze nie przegrali (8 wygranych, 4 remisy). Celem "Wojskowych", zajmujących 2. miejsce w PKO Ekstraklasie (52 punkty; 15 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki), jest to, by wykorzystać prawdopodobnie ostatnią szansę na pościg za jej najbliższym rywalem, Rakowem, który ma obecnie 9 "oczek" przewagi. Ewentualne pokonanie lidera podkręci atmosferę w kontekście walki o mistrzostwo, lecz remis lub wygrana "Medalików" zapewne przesądzi o losach tytułu i spowoduje, że czerwono-niebiescy będą na ostatniej prostej na drodze do trofeum
  • Jedynym zmartwieniem było to, że "Wojskowi" ćwiczyli ostatnio bez kadrowiczów. Mimo tego, grono wyróżnionych, tym razem dość wąskie, składające się z pięciu piłkarzy, z czego czterech z nich to młodzieżowcy (roczniki 2004-2006), mogło wrócić do klubu z poczuciem podbudowania. Filip Mladenović (Serbia) miał asystę w spotkaniu z Czarnogórą. Igor Strzałek i Filip Rejczyk awansowali odpowiednio na mistrzostwa Europy U-19 oraz U-17. Co więcej, "Strzała" miał duży udział przy golu z Serbią, w zasadzie go strzelił, tyle że uznano go jako samobójczego (niefortunna interwencja Jean-Carlo Simicia). Z kolei "Reju" zdobył bramkę przeciwko Słowacji z nieco ponad połowy boiska. Do tego, Jan Ziółkowski i Jakub Jędrasik (Polska U-18) wystąpili w sparingach z Bułgarią
  • Oprócz solidnej pracy w treningach, w LTC zorganizowano też sparing z I-ligowym GKS-em Katowice, by podtrzymać rytm. Stołeczna drużyna wygrała 3:0 po dwóch bramkach Patryka Sokołowskiego i golu Ernesta Muciego. Jeszcze większym pozytywem jest to, że sztab szkoleniowy ma praktycznie idealną sytuację kadrową. W ostatnich dniach do zdrowia wrócili Carlitos, Mattias Johansson (leczyli urazy mięśniowe), Artur Jędrzejczyk (narzekał na ból kolana), Kacper Tobiasz (doznał kontuzji barku) oraz Ihor Charatin, który również wydobrzał i ćwiczy razem z zespołem. Cieszy także to, że Blaz Kramer, mający wcześniej problemy z przywodzicielem, wrócił do zajęć na boisku, na razie indywidualnych. Oprócz niego, wszyscy zawodnicy są gotowi do rywalizacji
  • Legia wkracza w decydującą, niezwykle istotną część sezonu, do której sumiennie przygotowywała się w trakcie przerwy na mecze reprezentacji. Nie mogło być zresztą inaczej, gdyż przed nią hitowe, domowe spotkanie z liderem ligi, Rakowem Częstochowa, które elektryzuje od dłuższego czasu, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że już pięć dni temu wszystkie bilety na sektory zwykłe zostały wyprzedane. To oznacza, że uprawnionych do wejścia na stadion przy Łazienkowskiej jest 29 275 osób
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się hit 26. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa!
Legia WarszawaRaków Częstochowa
2'

2' Giannis Papanikolaou

32'

32' Bartosz Nowak

46'

46' Vladislavs Gutkovskis za Sebastian Musiolik

67'

67' Ben Lederman za Władysław Koczerhin

67' Jean Carlos Silva za Patryk Kun

72'

72' Marcin Cebula za Giannis Papanikolaou

79'

79' Mateusz Wdowiak za Milan Rundić