Luquinhas został zmieniony przez Kisiela, dla którego to debiut w Legii
  • 90+1'
    Poletanović dośrodkował z lewej strony. Boruc wybił piłkę przed siebie, a Gutkovskis uderzył z głowy obok słupka
  • 90'
    Dośrodkowanie Schwarza z rogu w okolice środka bramki, ale piłka opuściła pole karne Legii. Moment później Wszołek sfaulował Jacha na lewej flance. Rzut wolny dla gości
  • 89'
    Schwarz wywalczył rzut rożny
  • 89'
    Żółta kartka dla Pekharta, który sfaulował rywala w środku pola
  • 88'
    Luquinhas zagrał prostopadle, na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Serb miękko dośrodkował w kierunku Pekharta, ale w ostatniej chwili Jach wybił piłkę
  • 86'
    Przechwyt Kapustki na połowie Legii, ale piłkarze klubu z Częstochowy szybko odzyskali piłkę
  • 86'
    Lopes sfaulował Malinowskiego na połowie Rakowa. Żółta kartka dla napastnika Legii
  • 85'
    Kapustka zacentrował z prawej flanki, ale jeden z rywali wybił piłkę poza pole karne
  • 85'
    Wszołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, był niepilnowany. Zawodnik Legii zdecydował się na strzał, lecz Holec spokojnie złapał piłkę
  • 84'
    Hołownia wybił piłkę z głowy po centrze z prawej flanki. Do piłki dopadł jeszcze Malinowski, ale jego uderzenie poszybowało ponad bramką
  • 83'
    Schwarz wywalczył rzut wolny dla Rakowa z prawej strony boiska
  • 83'
    Tijanić wbiegł w pole karne, ale stracił piłkę na 15. metrze
  • 81'
    Lopes został sfaulowany na własnej połowie przez Kuna
  • 81'
    Pekhart sfaulowany przez Mikołajewskiego na połowie Legii, w bocznym sektorze boiska
  • 80'
    Sapała dopadł do futbolówki na 18. metrze, ale jego płaskie uderzenie z lewej nogi przeleciało obok słupka
  • 79'
    Luquinhas zbiegł z lewej flanki do środka. Brazylijczyk wbiegł w pole karne i oddał strzał, ale Holec spokojnie złapał piłkę
  • 78'
    Kun zbiegł z lewej flanki do środka, po chwili Szelągowski otrzymał piłkę po lewej stronie pola karnego, ale jego podanie okazało się przecięte
  • 77'
    Luquinhas dobrze popracował w obronie, przechwycił piłkę tuż przed linią końcową boiska
  • 75'
    Po centrze rywali z prawej strony na dalszy słupek, Jach musnął piłkę, która przeleciała jednak obok bramki. Było groźnie, ale Legia wyszła z opresji
  • 75'
    Jędrzejczyk główkował przy bliższym słupku, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 73'
    Wszołek znalazł się po prawej stronie "szesnastki" i wycofał piłkę do Wieteski, który oddał strzał, ale Holec wybił piłkę na rzut rożny
  • 72'
    Szelągowski i Malinowski za Cebulę i Tudora
  • 72'
    Lopes sfaulowany. Rzut wolny dla Legii
  • 71'
    Raków gra chwilowo w osłabieniu
  • 70'
    Poletanović zdecydował się na uderzenie z 25. metrów, ale piłka przeleciała obok bramki
  • 69'
    Przerwa w grze. Cebula potrzebuje pomocy medycznej
  • 68'
    Poletanović pojawił się po prawej stronie pola karnego i dośrodkował wzdłuż boiska, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 66'
    Schwarz niedokładnie zagrał do Tijanicia. Piłkę w środku pola przechwycili "Wojskowi"
  • 66'
    Kun sfaulowany przez Wszołka na wysokości koła środkowego
  • 64'
    Goool! 2:0 dla Legii! Pekhart spokojnie pokonał bramkarza Rakowa
  • 63'
    Do piłki podchodzi Pekhart
  • 62'
    Mladenović został sfaulowany przez Tudora po lewej stronie pola karnego
  • 61'
    Rzut karny dla Legii!
  • 61'
    Slisz przerzucił piłkę na lewą stronę do Mladenovicia, ale futbolówkę przechwycili rywale
  • 58'
    Kun za Bartla
  • 57'
    Goście próbują przedrzeć się prawą stroną. Tudor zagrał prostopadle do Sapały, który dośrodkował na dalszy słupek - tam pojawił się Gutkovskis, który musnął piłkę, ale ta opuściła boisko
  • 55'
    Schwarz dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Gutkovskis uderzył z głowy, ale strzał okazał się niecelny
  • 54'
    Rzut rożny dla Rakowa
  • 54'
    Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, zbiegł do środka i uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 53'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 51'
    Lopes za Martinsa
  • 50'
    Ależ akcja Legii! Kapustka dobrze wypuścił Wszołka, który dośrodkował z prawej strony boiska. Pekhart pojawił się na 9. metrze i uderzył z przewrotki, ale bramkarz zdołał obronić strzał
  • 48'
    Bartl pojawił się po lewej stronie boiska, ale został osaczony przez Slisza i Wszołka, i stracił piłkę
  • 46'
    Zmiana w Rakowie. Cebula za Lopeza
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Rakowem 1:0 po trafieniu Luquinhasa. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Martins miękko dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale piłka opuściła boisko
  • 45+2'
    Rzut wolny dla Legii blisko linii bocznej
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Schwarza, który sfaulował Kapustkę po lewej stronie boiska
  • 45+1'
    Nieudane dośrodkowanie Poletanovicia z prawej flanki
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45+1'
    Tudor wyrzucił piłkę z autu na prawą stronę pola karnego, w kierunku Tijanicia. Piłkę zaasekurowali jednak zawodnicy Legii - po chwili futbolówkę przechwycił Boruc
  • 44'
    Niewulis opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Jach
  • 43'
    Będzie zmiana w Rakowie
  • 43'
    Hołownia wybił piłkę po centrze z lewej flanki
  • 42'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Piłka spadła pod nogi Tudora, który uderzył z lewej nogi, a Boruc rzucił się w kierunku bliższego słupka i popisał się świetną interwencją!
  • 41'
    Gutkovskis był kryty przez Hołownię po prawej stronie, potem wbiegł w pole karne i upadł na murawę. Gra była jednak kontynuowana
  • 39'
    tijanić miękko dośrodkował z prawej strony, zza pola karnego, ale Gutkovskis nie zdołał utrzymać się przy piłce
  • 37'
    Rywale powstrzymali miejscowych w bocznym sektorze. Kilkadziesiąt sekund później Tijanić został sfaulowany w środku pola
  • 36'
    Tijanić stracił piłkę po prawej stronie boiska. Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 35'
    Martins uderzył z powietrza, zza pola karnego. Holec zbił do boku piłkę, do której ruszył m.in. Pekhart. Został jednak odgwizdany spalony
  • 34'
    Zabrakło porozumienia na linii Tudor - Tijanić. Pierwszy z wymienionych zagrał na prawą stronę pola karnego, ale Tijanić nie ruszył do piłki
  • 34'
    Ważna interwencja Jędrzejczyka - obrońca wybił piłkę, na którą - tuż przed polem karnym - czyhał Gutkovskis
  • 32'
    Pekhart przechwycił piłkę w polu karnym, obrócił się, minął Niewulisa, ale jego uderzenie z prawej nogi zostało obronione przez golkipera klubu z Częstochowy
  • 31'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki, ale centra okazała się za mocna i opuściła pola karne
  • 30'
    Wszystko zaczęło się od tego, że Kapustka zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, który dośrodkował na 5. metr, a Luquinhas umieścił piłkę w siatce. Brawo!
  • 29'
    1:0 dla Legii! Luquinhas!
  • 28'
    Lopez zagrał prostopadle do Gutkovskisa, ale Boruc wyszedł z bramki, pojawił się na 20. metrze i zażegnał niebezpieczeństwo po wybiciu piłki
  • 26'
    Świetne prostopadłe podanie Mladenovicia do Kapustki, który pojawił się po lewej stronie pola karnego. Pomocnik chciał wycofać piłkę do Pekharta, lecz jeden z rywali "przeczytał" to zagranie
  • 25'
    Sapała sfaulowany w środku pola
  • 25'
    Drugi strzał Luquinhasa. Pomocnik zbiegł z lewej strony do środka i oddał strzał z prawej nogi, z ok. 20. metra, ale Holec nie dał się zaskoczyć
  • 24'
    Martins dośrodkował z lewej strony w okolice środka bramki. Potem piłka opuściła pola karne i spadła pod nogi Luquinhasa. Brazylijczyk uderzył z dystansu, lecz bramkarz Rakowa złapał piłkę
  • 23'
    Rzut wolny dla Legii, zza pola karnego, z lewej strony boiska - Tudor sfaulował Mladenovicia
  • 22'
    Kapustka wbiegł w pole karne z prawej strony i oddał mocny strzał. Piłkę, na wślizgu, próbował jeszcze musnąć Pekhart, ale przeciwnicy oddalili zagrożenie
  • 21'
    Tijanić pojawił się na 25. metrze i podał wzdłuż boiska do Lopeza, który stracił piłkę. Po chwili Wszołek chciał pomknąć prawą stroną, ale został sfaulowany przez Sapałę, który został napomniany żółtą kartką
  • 19'
    Tudor świetnie przedarł się prawą stroną pola karnego i zagrał wzdłuż boiska do Lopeza, który został osaczony przez kilku legionistów i stracił piłkę. Warszawiacy wyszli z opresji
  • 18'
    Martins sfalował Tijanicia w środkowej strefie boiska
  • 17'
    Jędrzejczyk przechwycił piłkę po podaniu Tijanicia. Ale rywale dość szybko odzyskali futbolówkę
  • 16'
    Mladenović próbował zagrać na lewą flankę do Luquinhas, ale zawodnik Rakowa wybił piłkę poza linię boczną
  • 15'
    Jędrzejczyk został sfaulowany na połowie Legii przez jednego z przeciwników
  • 14'
    Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony i zagrał wzdłuż boiska do Mladenovicia. Lewy obrońca oddał strzał, który odbił się od Pekharta. Piłka dla Rakowa
  • 13'
    Tudor podłączył się do ofensywy, ale otrzymał niedokładne podanie na prawą stronę boiska
  • 12'
    Gra toczy się w środku pola
  • 10'
    Bezpośredni strzał Lopeza z rzutu wolnego trafił w mur. Po chwili piłka ponowne trafiła do piłkarza Rakowa, który dośrodkował z lewej flanki na 9. metr. Tam pojawił się Niewulis, który uderzył ponad poprzeczką. Obrońca drużyny przeciwnej był jednak na spalonym
  • 9'
    Tijanić został sfaulowany przez jednego z legionistów. Rzut wolny dla Rakowa, z lewej strony boiska. Do bramki ok. 30 metrów
  • 7'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 5'
    Tijanić pojawił się w polu karnym Legii, zrobiło się zamieszanie w "szesnastce". Ostatecznie, pomocnik Rakowa sfaulował Wszołka
  • 5'
    Mladenović zacentrował z rogu w okolice środka bramki, ale piłka wyszła poza linię końcową
  • 4'
    Martins dośrodkował na prawą stronę pola karnego, a jeden z rywali wybił piłkę na rzut rożny
  • 3'
    Pekhart sfaulowany przez Niewulisa. Rzut wolny dla Legii, do bramki Rakowa ok. 30 metrów
  • 3'
    Tijanić zagrał do Poletanovicia, który znalazł się na 20. metrze. Pomocnik zdecydował się na strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, ale legioniści oddalili zagrożenie
  • 2'
    Raków przy piłce, wymienia się podaniami w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Cierzniak, Juranović, Kisiel, Cholewiak, Valencia, Kostorz, Lopes
  • Skład Legii na mecz z Rakowem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Wszołek, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Pekhart, Luquinhas
  • Raków rozegrał trzy mecze z Legią Warszawa od momentu powrotu do ekstraklasy w 2019 roku. W sobotę, 6 lutego, nastąpi czwarte spotkanie pomiędzy tymi drużynami w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Więcej w TYM MIEJSCU
  • Inauguracyjne spotkanie przy Łazienkowskiej 3 w 2021 roku Legia Warszawa rozegra w trzecim komplecie meczowym. WIĘCEJ
  • Legioniści nie mają powodów do zmartwień związanych z nadmiarem kartek. Nikt nie musi pauzować, ale w sobotę zagrożonych będzie trzech piłkarzy "Wojskowych". SZCZEGÓŁY
  • Co, przed sobotnim spotkaniem, powiedzieli trenerzy: Czesław Michniewicz (LINK) i Marek Papszun (LINK)? Sprawdźcie!
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 16. kolejki ligowej pomiędzy Legią a Rakowem. Stołeczny klub zajmuje obecnie drugie miejsce w lidze, a zespół z Częstochowy - trzecie
Legia WarszawaRaków Częstochowa
20'

20' Igor Sapała

29'
44'

44' Jarosław Jach za Andrzej Niewulis

45'

45' Petr Schwarz

46'

46' Marcin Cebula za Ivi Lopez

58'

58' Patryk Kun za Daniel Bartl

64' Tomas Pekhart (k.)

64'
72'

72' Piotr Malinowski za Fran Tudor