Zwijanie się Valencii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

07-12-2020 / 14:05

(akt. 08-12-2020 / 10:39)

We wrześniu Joel Valencia został wypożyczony z angielskiego Brentford – na rok, bez opcji pierwokupu. Ekwadorczyk był najlepszym zawodnikiem ekstraklasy w sezonie 2018/19. Trafił do Anglii gdzie nie szło mu jednak tak dobrze jak zakładał. Wrócił do Polski, aby się odbudować.

Na początku szło mu średnio – zagrania dobre przelatał z nieudanymi. W ostatnich tygodniach tych drugich było jednak zdecydowanie więcej. Do tego doszedł brak dyscypliny taktycznej i chęci pokazania się. Nad piłkarzem zgromadziły się czarne chmury. 

Trener Czesław Michniewicz początkowo przymykał oko na błędy i łagodnie spoglądał na Joela. Coś zaczęło się zmieniać w trakcie meczu z Lechem Poznań. Ekwadorczyk dwukrotnie został ograny przez Alana Czerwińskiego, gonił go, ale w pewnym momencie się zatrzymał i biernie obserwował przebieg wydarzeń na murawie. – Zawszę wybaczę piłkarzowi błędy techniczne, to się zdarza. Jak Juranoviciowi, który kopnął piłkę do własnej bramki. Ale nie wybaczam błędów taktycznych, które wynikają z tego, że ktoś nie zrobi czegoś, czego od niego oczekuje drużyna. W tygodniu czeka nas męska rozmowa, nie akceptuję takich sytuacji – skomentował wówczas postawę Valencii trener Michniewicz, który zdjął w przerwie Joela z boiska.  

Szansę na poprawę zawodnik otrzymał w Łodzi, w spotkaniu z Widzewem w Pucharze Polski. Jednak nie przekonał do siebie ani trenera, ani kibiców przez telewizorami. Był niewidoczny, mało aktywny, przeszedł obok spotkania. To kolejny raz, gdy Valencia rozgrywał swój własny mecz. Nie było z niego żadnego pożytku. I nawet nie chodzi o to, że mecz mu nie wyszedł. Najgorsze, że nie było widać chęci do tego, by zrobić coś pozytywnego na murawie. - Jeśli chodzi o Valencię, to przyglądamy mu się. Na razie nie wygląda to tak, jak byśmy tego oczekiwali – myślę, że z naszej, jak i jego strony jest jeszcze dużo do zrobienia, aby ten zawodnik był w takiej formie, w jakiej był w Piaście. Bo dziś, na pewno, w takiej formie nie jest – oceniał po spotkaniu z Widzewem szkoleniowiec Legii. 

W kolejnym meczu z Piastem usiadł na ławce rezerwowych, ale nie pojawił się na boisku nawet na chwilę. A w sobotę gdy Legia rozgrywała mecz z Lechią nie załapał się nawet do kadry meczowej. Nie był kontuzjowany, na nic nie narzekał – zdecydowała forma sportowa, a raczej jej brak. 

- Gorszy okres w Anglii, może tylko odpowiednio zmotywować Valencię do pokazania pełni swoich piłkarskich umiejętności. Cieszy mnie determinacja Joela, który jest gotowy na nowe wyzwanie i walkę o założone cele – mówił po podpisaniu kontraktu z Valencią dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski

Na razie jednak wypożyczenie kompletnie nie wypaliło. Korzyść miała być obustronna, Legia miała zyskać gracza nietuzinkowego, z dużymi jak na naszą ligę umiejętnościami, zaś on sam po odbudowaniu się mógł zaatakować kolejny raz ligę angielską lub liczyć na niezły transfer. Niestety teoria to jedno, a rzeczywistość to drugie. Rozmowy trenera z piłkarzem jak na razie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Być może brak obecności w kadrze meczowej będzie terapią szokową dla Joela. Jeśli to również nic nie pomoże, to kto wie czy już zimą nie nastąpi pożegnanie z Valencią - szybsze niż zakładano.

Komentarze (214)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
 • 0 / 0
Po dzisiejszym meczu leser Valencja - d**a, walizka i sru z Legii.
Dosyć szans dla niego, młodych ogrywać albo choć Warchołowi dać szansę w to miejsce.
W zimie niech wraca do Anglii cfaniaczek. Przyjechał na wakacje sobie do Polski
kurw... 250k euro glowa boli ciekawe ile rosol zarabia ktory juz cos zr.
Generał broni
 • 0 / 0
Nie zapominaj o prowizji managerskiej dla jego hiszpańskich managerów.
moim zdaniem nie powinien zagrac nawet minuty tylko jakis mlody tyle
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zagrali. Mosór pół roku temu. Warchoł (wiem wiem nie taki młody). Jeden i drugi pokazał się mega solidnie. Dodatkowo mamy problemy ze stoperami i rozgrywającymi. I w nagrodę mają od pół roku rezerwy
~Tychy
 • 0 / 0
Sprowadzeniem Valencii pozbawilismy bezcennych minut któregoś z młodych zawodników. Szkoda bo trzeba było go odstawić po pierwszym drugim meczu a tak gość niby grał a tak naprawdę ch.ja robił...
~Mark
 • 0 / 0
***********
~coby182
 • 0 / 0
Usuńcie wyrazenie "czarne chmury" bo rasizm
Major
 • 0 / 2
Z Wisłą powinien zagrać choćby chwilę na pozycji Karbownika czyli bliźszej indywidualnym predyspozycjom.Próby na skrzydle są nieporozumieniem.W obronie musi ustawiać się strefowo i przeszkadzać najbliźszemu bo indywidualnie nie potrafi odpowiadać na przynaleznego mu gracza.W środku gdy rozklad obrony jest bardziej strefowy mankament jego gry defensywnej może i bedzie skutecznie schowany.Natomiast wobec posiadanego dryblingu , dobrej techniki , zdolnosci do gry kombinacyjnej może i powinien pokać się nie gorzej niż Karbownik.Do dzieła Panie Czesławie.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ze względu na jego brak umiejętności bronienia Waldek w fazie obrony chował go do ataku.
Major
 • 0 / 1
Zdaję sobie sprawę, że trener musi delikatnie korygować zmiany po organizacji vukovicowej i pewnie od stycznia gra skrzydłowych zostanie znacznie skorygowana.Tym nie mniej ,wobec ubóstwa wartosciowych skrzydłowych oraz ograniczeń aktualnie grajacych, Michniewicz powinien szukać poprawy choćby poprzez czeste zmiany skrzydeł tak by do strzałów (schodzac do środka ) wykorzystywali ,, lepsze ,, nogi ,, czyli prawą Wszolka i lewą Luqinhasa.Valencia podobnie jak Karbownik z Legii pewnie po sezonie odejdzie ale teraz trzeba go efektywnie do preferowanej organizacji gry wykorzystać.Na Wisłę możemy byc w klopocie ze srodkowymi bo wobec defensywnych centralnych pomocników w osobach Slisza i Martinsa mamy do obsadzenia dwóch pomocnikow box to box gdzie Kapustka jest poobijany a niegrzeszacy wydolnoscią Antolić po covidzie.
Major
 • 0 / 1
Zgadza się Mac , nie myślę o grze obronnej Valencii na poziomie Karbownika,Mladenovica czy Juranovica ( bo oni teź nie bronią kontaktowo tylko pozycyjnie) tylko o przeszkadzaniu w wyznaczonej przez trenera strefie.Wówczas wystarczy poprawa mobilności i ,, dziura ,, zatkana.Dla mnie Valencia to szansa dla Legii na udoskonalenie i zwiekszenie moźliwosci gry środkiem ale Michniewicz chyba jest innego zdania.Może juź zdecydowal że na jesieni ma dwa pozornie łatwe mecze a na wiosnę dla 3-5-2 ,3-4-3 albo nawet 4-3-3 nie znajdzie dla ,,niebroniacego,, miejsca.
~mietek
 • 0 / 0
Problem nie leży w jego braku umiejętności gry w obronie, a kompletnym braku chęci. On się powinien cieszyć, że i tak Czesio miał do niego tak długo cierpliwość. Prawdopodobnie Vuković by uznał dużo wcześniej, że tu brak "legijnego DNA" i mielibyśmy zesłanie do rezerw.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Z tą lewą nogą Luqiego to chyba przesadziłeś ;)
Major
 • 1 / 0
niech on lepiej zostanie poza składem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To kolejny przykład braku profesjonalizmu a może i bezmyślności pionu sportowego. Zaczynam się zastanawiać, czy pan Kucharski jest dyrektorem w ramach wolontariatu?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Moim zdaniem Kucharski ślepo wykonuję polecenia prezesa.
Prezes: Do odbudowy.
RK: Oto lista.
Prezes: Wyróżniający ligowcy.
RK: Oto lista.
Prezes: A teraz w/w za darmo.
RK: Oto lista.
Itd....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No niestety tak to wygląda.
~DD
 • 0 / 0
Bardzo słabo wygląda, szkoda czasu na odudowywanie go skoro kadra 'swoich' zawodników i tak jest szeroka. Albo free transfer i zejście z zarobków albo niech wraca do Anglii.
~mietek
 • 0 / 0
Jakie zejście z zarobków? Całość płacą Anglicy. Inna sprawa to zwolnienie miejsca w kadrze dla kogoś, komu się będzie chciało grać.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Niby szeroka, ale jakości brak.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, taka szeroka kadra że wypada Karbo i nie mamy żadnego pomocnika do środka który obok Kapustki wniesie coś do ofensywy.
Tzn mamy Luqiego. Ale wiadomo - skrzydło bo skrzydłowych mamy jednego Wszołka który formę ma prześwietną
Chorąży
 • 1 / 0
Tylko nie osłabiajmy rezerw Valencją. Przynajmniej dopóki jest cień szansy na drugą ligę.
Generał broni
 • 0 / 0
Nie rozumiem dlaczego magazynier nie wydał mu jeszcze biletu do Luton i tak już spowodował straty finansowe. Tego gościa nie opłaca się brać nawet gdyby Brentford chciało 0 ZŁ.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nam się nie.opłaca go trzymać nawet jak anglicy płacą pensję
Generał dywizji
 • 0 / 0
Prezes liczy, że jednak odpali, będzie dobry transfer, a tym samym procent.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zegrze

Anglicy płacą część pensji - tym bardziej nie opłaca się nam go trzymać.
Generał broni
 • 0 / 0
Pisali kiedyś o tym w Przeglądzie - Legia płaci z Brendford po połowie. W Anglii Walencja zarabiał ok. 10 tys Funtów tygodniowo, czyli w skrócie za rok kontraktu skosi Legię na jakieś 250 tys Euro . Moze jednak warto by było załatwić , żeby straty wyniosły tylko 125 tys i odesłać gościa piz...u?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jeśli cokolwiek mu płacimy to jak najszybciej pożegnać i odesłać do Anglii.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlatego jak jest możliwość to pozbyć się jak najszybciej
Od ma nawet "leń" w nazwisku ;)
Oczywiście bez kreseczki, bo to nie polskie nazwisko :)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Ba — ma nawet „walenia”.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
A także „encję”.
Albo zdrobniale ma "lencia".
Kapitan
 • 0 / 0
Wyraz "niepolski" piszemy łącznie. Tak, wiem, poprawiam. Sorry, to moja przywara :)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Poprawiaj. ヅ
Miało być "bo to nie jest polskie nazwisko" ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Odczytałem to jako domyślną zapowiedź kontrastu:
nie polskie, lecz zagraniczne.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Lepiej aby jego miejsce w kadrze zajmował Skibicki. Albo nawet Negou, jeśli Kacper byłby dostępny, a Negou dobrze się prezentował na treningach.
Podpułkownik
 • 0 / 0
*jeśli Kacper byłby niedostępny oczywiście.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Negou nawet 90 minut w rezerwach jeszcze nie rozegrał ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Albo Warchoł
Niech spada bez żalu
Kapitan
 • 0 / 0
Valencia Pa PaPa
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciekawe czy da radę. W Anglii raczej nie oczekują jego powrotu
Generał dywizji
 • 0 / 6
Balotelli idzie do serie B.
Może by jego wsiąść do odbudowy?
To on sam nie umie otworzyć drzwi i wejść do środka samochodu czy po schodkach do samolotu?
Aż trzeba go tam "wsiadać"?! Po co nam taki piłkarz?!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już podpisał, to jak chcesz go wziąć?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Spokojnie, on za 2 miesiące będzie bez kontraktu.
Podporucznik
 • 1 / 0
Nie chce go wziac, a wsiasc, chyba to zasadnicza roznica
Generał dywizji
 • 0 / 0
No tak, mój błąd.
Mialobyc wziąć, ale skoro on nie chce wsiąść to trudno.
Generał dywizji
 • 1 / 0
A co ma odbudowywać? Chyba, że zamki na Dolnym Sląsku.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Formę, jak inni w Legii.
Podporucznik
 • 0 / 0
Przynajmniej Remik by się nie nudził. A do kompletu proponuje jeszcze Langila.
Sierżant
 • 0 / 0
To jest szkodnik. Z dala od Legii z takimi leserami.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Remy miałby kompana do baletów
Chorąży
 • 0 / 0
Wtedy trzeba by koniecznie zpowrotem ściągnąć Obradoviča!
Generał brygady
 • 0 / 0
Głowę ma słabszą od Remego.Zaraz mielibyśmy kłopoty.
Sierżant
 • 2 / 3
Jaki wpływ w skali 1-10 pkt na obecną grę drużyny mają zawodnicy pozyskani latem? Mladenovic - 9, Kapustak -9, Juranovic -8, Boruc - 7/ za zasługi/, Lopez - 4, Valencia -2. Czyli brawo Prezes i brawo Dyrektor, dobre okno transferowe. Tylko tego meczu z Omonią szkoda oj szkoda!!!
Stary co to za skala i co to za konkurs ogólnie jest?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Zapewne skala umowna i ocena wartości letnich zakupów.
Wychodzi na plus.
Generał brygady
 • 0 / 1
Chyba konkurs piękności urzadziles.
Podporucznik
 • 2 / 2
Kucharski miszczu odbudowy zagranicznego szrotu:
Jak tu ma się ktoś odbudować jak co pół roku zmieniacie praktykantów na stanowisku trenera???!!!
Generał dywizji
 • 1 / 0
Teraz prezes zatrudnia z doświadczeniem, patrz Czesio czy Włoch.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
To chyba do kudłatego uwaga, znafco.
Kapitan
 • 1 / 0
No cóż, z faktami się nie dyskutuje. Po odejściu Valencii w Legii będzie miejsce dla zawodnika, któremu będzie zależało co będzie opłacalne dla oby stron, dlatego powinniśmy pożegnać Joel-a.
Valencia był mniej więcej tak samo najlepszym piłkarzem w lidze, jak swego czasu Bartoszek najlepszym trenerem.
Sierżant
 • 3 / 0
Bardzo celne spostrzeżenie! Musieli kogoś wytypować z Piasta za dobre miejsce w lidze. Angole się na to nabrali to i Kucharski mógł się pomylić.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
giecer

W kuluarach mówiło się, że to prezes naciskał na ten transfer, nie dyrektor sportowy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najlepszy rzeczywiście umowma kwestia ale już wyróżniającym się piłkarzem był i to fakt. A teraz wyróżnia się jedynie w byciu leserem
Podporucznik
 • 0 / 0
Może w końcu Grosicki przyjdzie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wątpliwe.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To by było coś
Pułkownik
 • 0 / 0
On się w Europie prawdopodobnie nigdy nie odbuduje.
Lepiej odesłać go juz teraz, jeśli to możliwe.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W.ekstraklasie się odbudować nie potrafi a co dopiero w Europie
Nie takie cuda dzieją się w naszej E-klapie.
Jesli jest opcja pozegnania się zimą, to nie ma na co czekać, tylko trzeba już mu bukować bilet. Wielkie rozczarowanie. Chociaż ja jego wielkim fanem nie bylem, bo z Piast pamiętam go jako właśnie takiego wolnego elektrona, który korzystał z wolnych przestrzeni obok linii, a piłkarza sezonu dostal na wyrost. No ale skoro go Anglicy kupili to pewnie coś tam w sobie miał, tyle że w Legii tego nie pokazuje, więc nie ma na co czekać. Nic nowego. Szukania skrzydłowego ciąg dalszy.
Wolny elektron. Wpadl w zla orbite ;P

A jak nie ma wolnej przestrzenie to co? Na pewno umie lepiej grac niz obecnie pokazuje ale jemu ewidentnie sie nie chce.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W paczkę falową go. Bez dyspersji.
Ale tutaj Valencja by pasowal w sam raz do tego video! Tekst rowniez wymowny

https://www.youtube.com/watch?v=39Ef29fZ_-4

One way ticket to the blues...gotta travel on it, never comin' back.
Szkoda miejsca w kadrze na Valencję, Remiego, Kante, Sanogo. Lepiej ogrywać młodych, może będą drugim Karbo lub Szymim.
Kante by sie nam jeszcze przydal bo nie mamy nadmiaru napastnikow.
"Cieszy mnie determinacja Joela, który jest gotowy na nowe wyzwanie i walkę o założone cele – mówił po podpisaniu kontraktu z Valencią dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski."

Tak wyglada determinacja wg. pana Kucharskiego. Duzo mocnych slow i tylko slow. Gotowy na nowe wyzwanie to na pewno - w rezerwach Legii choc wcale rezerwom nie zycze takiego zakalca.
To słowa z dnia podpisania kontraktu. Mało kto chyba mógł przewidzieć taką formę i takie bumelanctwo Joela.
Wiem ze to słowa z dnia podpisania kontraktu. Dlatego je przytaczam.
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie cieszy determinacja kucharskiego w wynajdowaniu takich wynalazków
~Kalbar
 • 6 / 0
Zgłaszam się na ochotnika, za darmo odwiozę na Okęcie i odprowadze do samolotu!
Nawet doloze! :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Brawo Ty :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mogę ubezpieczać konwój żeby nie ucoekl w drodze
~Egon.
 • 0 / 1
Facet praktycznie nie grał w Anglii, jest bez formy.
Na poważnie będzie go można ocenić dopiero po zimowych przygotowaniach Legii.
Jemu sie nie chce grac i o to chodzi.
Podporucznik
 • 1 / 0
Bez formy to sobie może być Wszołek, który jak miał przerwę, to trenował indywidualnie. Teraz mu nie idzie, zdarza się. Ale co Valencia zrobił, żeby w tej formie być?
Jak to co? Jest! Nie wystarczy?
Sierżant
 • 0 / 0
Jakie zimowe przygotowanie ? W jego miejsce któryś z młodych z rezerw, nie marnować czasu na niego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To już niech anglicy go oceniają
~Egon.
 • 0 / 0
O Kapustce też wiele osób mówiło - po co go sprowadzać, skoro od czterech lat nic nie gra, a dzisiaj te same osoby pieją z zachwytu nad Kapustką.
Valencia był w naszej lidze solidnym zawodnikiem, więc dajmy mu chociaż spokojnie przepracować okres przygotowawczy w Legii.
Jeżeli na wiosnę będzie grał równie słabo jak teraz, to się rozstaniemy i tyle.
Kapitan
 • 2 / 0
Nie chcę wyjść na kogoś kto czyta przyszłość, ale ten facet od samego początku absolutnie mi nie podchodził. Taki jeździec bez głowy, a przy okazji leń śmierdzący, udający, że coś gra. Niech idzie w cholere.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Kacpra do grania. Ma chłopak powera do grania i trzeba go ogrywać zamiast zblazowanego gwiazdora 1 sezonu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skibicki, Warchoł, Włodarczyk, Mosór i zapewne jeszcze kilku. Jest kogo ewentualnie ogrywać. Nie ma co tracić czasu na takich jak Valencia
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Tobołek na drogę ze słoniną i pajdą chleba i nara
Jego sprowadzenie tutaj na takich, a nie innych warunkach to był poroniony pomysł. Niektórzy jak widać nie uczą się na błędach.
Podporucznik
 • 0 / 0
Czy ja wiem? Gdyby było to prawo pierwokupu, to pewnie trzeba by za to zapłacić jakoś, więc w sumie chyba lepiej wyszło (nie znaczy to, że dobrze, oczywiście)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pomysł miałby sens i ma sens ale w przypadku jakiegoś gościa na którego w życiu nas nie byłoby stać a mógłby dużo piłkarsko pomóc w walce o MP czy europucharach. Wtedy takie coś ma sens. Jeden pilkarz tak wypożyczony na sezon
Podporucznik
 • 1 / 0
Niech się już zwija z Warszawy, szkoda gadać.
Kolejny niewypał transferowy. Ilu jeszcze takich sprowadzi nasz Dariusz I Wspaniały?
~jrcbm
 • 2 / 0
wielu, jak się jest klubem który ściąga graczy po 10-15 mln euro to można oczekiwać braku błędów, ale nie w klubie gdzie szczytem możliwości jest 1-1,5 mln i to raz na 5 lat, a najchętniej za darmo
Podpułkownik
 • 1 / 0
Na papierze nie wyglądał źle. Dobrze, że to tylko wypożyczenie i święta spędzi pewnie już na wyspach. Nie udało się, trudno. Na szczęście nie jest z nami na stałe...
Plutonowy
 • 2 / 0
Jeżeli porównać wszystkie transfery na plus z transferami na minus, to imo tych pierwszych jest więcej. A, że raczej nie ma szans, aby każdy transfer był udany i biorąc pod uwagę, że jego ściągnięcie nic nie kosztowało, to chyba nie był to taki tragiczny ruch. Można pożegnać bez żalu i z poczuciem, że nie wtopiło się kasy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Sprowadza nam ich akurat Kucharski I Wspaniały, ten drugi po prostu łyka to badziewie jak świnia pomyje i przyklepuje.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Oris
A na ile jesteś zorientowany, że te transfery na + to robota tych dwóch panów? Ja wiem natomiast, że przy kilku z tych na + to po prostu mieli tylko podpisać kontrakt mimo ich barwnej gatki o tym jak długo obserwują dany rynek i oczywiście mieli na oku tego, czy tamtego piłkarza, którego akurat do klubu przyniósł ....
Generał dywizji
 • 0 / 1
To jak to? To nie oni decydują?
Cóż za " szare eminencje" za tym stoją?
CBA, a może KGB ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
zbijasz się, czy jesteś ........?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Trochę sarkazmu nie zaszkodzi:)
Podporucznik
 • 0 / 0
You tube największą sieć skautingowa Legii Warszawa
Sam jest sobie winien. Gwiazda zgasła. Bez żalu - oby jak najszybciej. Marna zagrywka ze strony naszego zarządu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby za niego jakiś konkret wariatuńcio
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wariatuncio? Langil?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale też zaznaczyłem "konkret". Langil nie był konkret :)
Pułkownik
 • 1 / 0
łomatkobosko toć to rasizm
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ale dostanie bilet na pierwszą klasę więc wszystko ok
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Wydaje ci się, że rasizm jest wtedy jak czarnoskóremu się nie chce albo mu nie idzie! :-)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
To miało być pytanie.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Pewnie ten spec z Włoch zobaczyły jaki cienki Valencia jest w defensywie i go Czesio odstawił.
A jak się ma sytuacja z Antoliciem ostatnie dwa mecze?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie.
Raczej już nie zagra.
Już Cześ w niego nie inwestuje.
W sumie jestem zdania, że takie sprawy można rozwiązać właśnie w taki sposób - krótko! Były wyznaczone zadania? Były. Można czegoś nie umieć? Można. Wolno się obijać i celowo czegoś nie realizować? Nie wolno. Tyle... Po męsku, rzeczowo. Nie trafiło, to dziękuję.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wolno, ale gdzie indziej.
OK, ale tu nie wolno :-) Tu szybko trzeba :-)
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
"zaś on sam po odbudowaniu się mógł zaatakować kolejny raz ligę angielską"

Niech zaatakuje samolot powrotny i weźmie ze sobą dyrektora sportowego.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie zapominaj o właścicielu.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Właściciel daje rade, coś pożyczy, a to kogoś sprzeda, podbuduje budynek.
Gorzej z prezesem i dyrektorem sportowym.
Choć zbierają cenne doświadczenie i kiedyś to zaprocentuje.
Podporucznik
 • 0 / 0
A co powiedzieć o dyrektorze sportowym i prezesie Brentford?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Prezes Brentford nie kupował go do odbudowy tylko do grania.
O Valencii szkoda się wypowiadać. Najgorsze jest to, że Wszołek mimo fatalnych występów i tak będzie miał dalej zagwarantowany pierwszy skład, bo nie ma żadnej rywalizacji. W normalnym klubie z aspiracjami prezes właśnie rozliczyłby dyr. Sportowego.
Generał dywizji
 • 0 / 1
W Legii to tak jakby prezes sam siebie miał z tego rozliczyć.
RK wykonuje polecenia i zbiera cenne doświadczenie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak dalej pójdzie to Cholewiak go wygryzie albo.......może Lopes?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Do wiosny niedaleko. Może go Veso wygryzie. Ale byśmy mieli prawą stronę mocną. Jura+Veso. Wyobrażacie sobie?
A co to jest "normalny klub z aspiracjami"? Gdzie takie cudo?
Podporucznik
 • 0 / 0
Ciekawe czy RK ma określone ramy czasowe na zbieranie doświadczenia czy będzie dawał dupy i bawił się dożywotnio nio
Ja nie wierzę w jego cudowną metamorfozę. Miał sezon życia w Piascie i to cały jego pokaz umiejętności. Powinni w zimowym okienku skrócić wypożyczenie..szkoda by blokował miejsce w składzie.
Nigdy nie był wybitnym piłkarzem i obecnie tylko to potwierdza! A dodatkowo brak jakiejkolwiek chęci do gry...
Jeden z głupszych ruchów transferowych naszego prezesa, chociaż tutaj akurat konkurencja spora!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Prezes ma to coś.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Nigdy nie był wybitnym piłkarzem i obecnie tylko to potwierdza

o jeju jeju
Bezsensowne i zbędne wypożyczenie. Szkoda czasu na Valencie.
Podporucznik
 • 0 / 0
Dla dm i RK najważniejsze że darmowe inne rzeczy się nie liczą
Jak leń to niech zbiera manele i do domu.
Porucznik
 • 3 / 0
Mam tylko nadzieję, że w zapisach jest opcja skrócenia tegoż wypożyczenia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chyba jak każdy
Anglicy raczej nie sa tacy glupi aby w zapisali w umowie mozliwosc skrocenia tegoz wypozyczenia ;P
Podporucznik
 • 3 / 0
Można poradzić na brak formy, ale nie na brak chęci.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale ma determinację, a to najważniejsze.
Niech wraca,szkoda blokować miejsce dla innych.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dokładnie. Jak już Cholewiak go nakrywa to pożegnać czym prędzej. Swoją drogą to Cholewiak teraz lepszy niż Wszołek. Tylko tu jest nadzieja na ogarnięcie się Pawła
Cholewka lepszy niż Wszolek. Co ty palisz?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Aktualnie? Da radę grać gorzej od Wszołka?
Porucznik
 • 3 / 2
Ten transfer, czyli wypożyczenie, już u podstaw jest spierrdolony.
Niech się zwija i zabierze ze sobą tego co go sprowadzał... Dość już błędów popełnił pan dyrektor sportowy...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Spokojnie,zaraz popełni nowe
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Ależ pan Radoław ściągał tego galacticos na żądanie pana kudłatego ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Prezes mówił, że RK zbiera cenne doświadczenie.
Nauka na błędach, to najlepsza nauka.
A, że obaj z prezesem się uczy, to to jeszcze trochę potrwa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może teraz będzie miał dwa razy większy budżet czyli ok 200tys
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tylko w jakiej walucie?
~Tom
 • 0 / 0
Szkoda że zagrał z Qarabachem
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A kto go wystawił do składu?
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Tak, dokładnie niech wraca zimą z taką postawą, brakiem zaangażowaniea
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I za niego ktoś konkretny
Starszy sierżant
 • 0 / 0
@Zegrze dokładnie, jakiś dobry transfer, ktoś wreszcie z dobrej ligi najlepiej
Kupić mu na gwiazdkę kija i wytrzepać po d....ie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Lepiej bilet w jedną stronę. Kierunek Anglia
Pożegnać dziada już zimą, bo już na pewno nie odpali. Szkoda miejsca, czasu oraz nerwów na takiego ananaska, lepiej dać szanse innym i ambitnym.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
100% racja, młodzi czekają
~Ddghf456
 • 0 / 0
Pożegnać i zapomnieć. Niech się tula po 3 lidze angielskiej . Taką formę prezentuje.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Nie nam to oceniać, gdyż nie widzimy tego zawodnika w codziennym treningu. Być może mocno odbiega pod względem przygotowania fizycznego od reszty zawodników a to, że przestał biec było tego efektem. Generalnie trochę bronię zawodnika, którego nigdy zbytnio nie ceniłem.
Myślę jednak, że o tym czy dać szansę piłkarzowi najlepiej wie sztab trenerski w Legii.

Czy jest dobry zawodnik? Według mnie nie. Zwinny, dynamiczny, robiący wiatr, ale statystyki nie są powalające. My już takich szybkich, zwinnych, którym brakowało boiska mieliśmy wielu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale widzieliśmy go w meczu - i to wystarczy do oceny. Zdecydowanie negatywnej oczywiście.
Major
 • 5 / 0
Razem z Valencią niech zawijają się Remy, Kante, a także wszyscy, którzy albo ciągle leczą kontuzje albo zarabiają niewspółmiernie do jakości na boisku (czyli nie grają wcale)- tu Stolarski, Hołownia czy Sanogo przodują, ale w ich przypadku można nawet rozważyć wypożyczenie do Ekstraklasy.
Kadra jest zbyt liczna! A w tej liczności próżno szukać związku z jakością. Owszem, jest kilku graczy, na których można stawiać w ciemno, kilku ma potencjał, ale reszta starszych? Niepotrzebni- dają tyle co młodzi zawodnicy, a chęci coraz mniej, za to zarabiać chcą, oj bardzo chcą.
W przybliżeniu- 25 zawodników z pola, z czego kilku naprawdę w Legii być już nie powinno. A trzeba jeszcze doliczyć młodzieżowców. Za dużo jeśli chodzi o ilość, za mało jeśli chodzi o jakość.
Valencia to tuman- ma warunki wręcz wymarzone, żeby się odbudować i ruszyć z robieniem kariery. Najlepszy klub w słabej lidze. To może jemu Podbeskidzie jest potrzebne do odbudowy, żeby znów się odbić od obojętnie jakiego klubu na zachodzie? W kwestii ambicji, to Cholewiak bije tego człowieka na łeb, na szyję. Zresztą- zadaniowiec Cholewiak, na poszczególne mecze, w poszczególnych schematach, na końcówkę- jak najbardziej. Waleczny gość, ambitny, ogarnięty. Nie to co Joel- lekkoduch, hobbyplayer. Zresztą- Hildeberto był już lepszy od niego, bo przynajmniej potrafił pokazać swoją technikę na boisku i mimo, że był wolny jak żółw i spasł się w Warszawie jak prosiak, to potrafił się zastawić, operować piłką, a także potrafił na boisku powalczyć.
Pogonić tego Valencię.
Po odejściu Antolicia trzeba brać pod uwagę, że Karbownik za chwilę od nas odejdzie, a i Slisz może mieć za pół roku ciekawe oferty. Na co Kucharski czeka? Biegański za 100tys zł ekwiwalentu, 31.12.2020 koniec kontraktu. Wspominałem o tym chłopaku i to właśnie na tego chłopaka powinni położyć łapę- kto go zgarnie w Ekstraklasie, będzie mieć dobry zarobek i dobrego zawodnika z wielkim potencjałem. Sam zawodnik na zachód chce dopiero po grze w Ekstraklasie- Legia idealnym miejscem na rozwój i ogranie.
A od takiego Joela V. to i Młyński jest dużo bardziej użyteczny.
No a jeszcze powoli rośnie nam Iwo Kaczmarski w Koronie Kielce- to też jest ogromny potencjał.
Tyle potencjału mamy pod ręką, są zawodnicy z jakością, a ściągamy Valencię...
ale z tego co pamiętam wyozyczenie Valencii nic Legii nie kosztowało. także generalnie deal dobry nawet, jeśli ryzyko czy chłopak będzie pożyteczny, było spore.
Podobne jak Twój teksty czytałem o Kapustce jeszcze całkiem niedawno. Legia zrobiła w wakacje 2 ciekawe deale po kosztach, z czego wypalił tylko jeden, ale ten o wiele wiele korzystniejszy. bilans wg mnie i tak na wielki plus.
Generał
 • 1 / 0
Okres gry w Piaście, był jego najlepszym okesem w karierze, gdzie indziej nie zaistniał, wystarczy spojrzeć na statystyki tego zawodnika. Wygląda to na jakiś pozytywny wybryk w jego kiepskiej karierze.

Dlaczego nagle w Legii miałby odpalić?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Bo Kucharski widziało determinację?

Swoją drogą, to jak są oceniani zawodnicy przez dyrektora sportowego to mnie bardzo ciekawi.
Generał
 • 1 / 0
Grał nieźle w Piaście, był dostępny do wypożyczenia, małe ryzyko finansowe, to go wzięli. Rozumiem.
Skoro się nie sprawdza i nie rokuje, to pożegnać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szansa była ale jak sam zawodnik nawet nie ma motywacji to co zrobić
Podporucznik
 • 0 / 0
Dare
Sposoby oceny są proste
Koszty utrzymania
Wygląd zewnętrzny
Uduchowienie
Wrażenia artystyczne
Ew gra w piłkę niekoniecznie nożną
Podpułkownik
 • 0 / 2
Pożegnać niech nie brakuje miejsca
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, najlepiej niech za niego ktoś przyjdzie konkretny bo na skrzydle deficyt
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dyrektor sportowy znajdzie kozaka za darmoszke.
Nie wiem co ma na celu minusowanie Twojego wpisu
Musi faktycznie fatalnie wyglądać na treningach skoro miejsce w kadrze meczowej ma Cholewiak a nie Joel. Ale tak jak mówi trener braku ambicji i walki nie można tolerować jak nie będzie nawet iskierki nadziei na poprawę to jeśli jest taka opcja to skrócić wypożyczenie zima niech nie blokuje miejsca
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może ma wyyebane. Myślał że przyjdzie tu i będzie wymiatał jak w Piaście
To miejmy w najbliższym okienku również wyjebane na niego i skrocmy wypożyczenie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zapewne tak zrobią o ile jest taka opcja
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Albo gośćmajakiegośdeprecha inie umiesobie z tym poradzićalbowcale nie jest- i nigdy nie był_taki dobr, jakzechciała tozauważyć wysoka komisja mianując go MVP sezonu mistrzowskiego dla kurczaków.
~JanuszNosacz
 • 3 / 0
Bardzoważnejest używaćspacjiiczasem czytaćcosięnabazgroliło przedwysłaniem._.. __
Generał
 • 2 / 0
Spacjaniezadziałała,niemasięcoczepiać.Nawetnieźlesiępiszebezspacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale zrozumieliście przekaz, prawda?
Jak jest możliwość pozbycia się w zimę to jak najbardziej, zajmuje tylko miejsce, Novikovas strzela jak pojebion, a u nas siedzi ten leser
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nawet Cholewiak go bjje na głowę
O ile Czesiek daje póki co jakaś stabilizację, o tyle do dziś nie potrafię zrozumieć wstawienia valencii do składu na karabach...
Generał dywizji
 • 2 / 2
Na Karabach wyszli wszyscy, którzy zdaniem prezesa i dyrektora sportowego zostali sprowadzeni, aby dać puchary.
To miała być ta jakość, co zrobi różnice.
Oczekiwania prezesa i dyrektora sportowego się nie zrealizowały.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Nikt nie potrafi. Może wystawił na zasadzie: tonący brzytwy się chwyta, coś jak Besnik Hasi Kazaiszwiliego na Borussię Dortmund. Co do pana Valencii, niech sobie idzie stąd jak najszybciej, 'w podskokach'. No cóż, jeden ruch wypala, drugi - nie wypala. Mi się np. bardzo podoba, jak gra ostatnio Juranović.
Wtedy to nikt nie dawał gwarancji dobrego występu, bez znaczenia, kogo by trener wystawił.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tam w ogóle był sabotowany skład. Najlepsi na ławce. Takie rzeczy tylkou nas
Generał dywizji
 • 0 / 0
Najlepsi mieli wejść ok.60 minuty i pozamiatać.
Nie wyszło.
Generał brygady
 • 0 / 1
Chłop jest przyzwyczajony do siedzenia na trybunach więc nie będzie mu to przeszkadzać, oczywiście lepie żeby już wiosnę siedział na trybunach w Anglii
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Zawsze może pograć w rezerwach
~L
 • 0 / 0
Niech wypierdala ten jebany mongoł
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Pożegnać bez żalu, jak najszybciej - zdrowsza atmosfera w szatni będzie.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Ciekawe po czym Kucharski stwierdził determinację Valenci, skoro na boisku nie było tego widać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pewnie po rozmowie
Generał dywizji
 • 0 / 0
Patrz, a ja myślałem, że zobaczył to w oczach.
Nie ma na co czekać, w zimie odesłać go do Anglii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeżeli będzie taka opcja to jak najbardziej. Jak nie to do rezerw