Czerwona kartka
Fotoreportaż z meczu
Relacja live

Relacja: Legia - Pogoń Szczecin 4:1 (3:0) - Potwierdzenie dobrej formy

Legia rozgrała swój drugi sparing w ramach przedsezonowych przygotowań na zgrupowaniu w Gniewnie. Leginości wystąpili w najsilniejszym skladzie i mieli okazję do potwierdzenia swojej przydatności. Podopieczni Henninga Berga od początku ruszyli do ataku, czego efektem były dwie bramki z rzutów karnych w wykonaniu Sa i Pinto. Kolejne dwa trafienie dołożyli Kucharczyk z Piechem, który zaliczył swój nieoficjalny debiut w legijnych barwach. "Portowcy" zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem Zwolińskiego.

Zapis relacji "na żywo" - kliknij tutaj

Pierwsze minuty spotkania przebiegały w bardzo spokojnym tempie. Piłkarze obu drużyn spokojnie weszli w mecz, badając siebie wzajemnie. Trochę dłużej w posiadaniu piłki był zespół mistrza Polski.  Nie minęło dziesięć minut gry, gdy w jednej z akcji Jakub Rzeźniczak szeroko rozrzucił akcję na prawe skrzydło do Łukasza Brozia. Obrońca Legii momentalnie wypatrzył i podał do wbiegającego w pole karne Michała Żyry. Skrzydłowy był w sposób niedozwolony zatrzymywany przez Hernaniego i sędzia podyktował rzut karny dla Legii, który wykorzystał Orlando Sa

Piłkarze Pogoni nie zdążyli się dobrze otrząsnąć po pierwszej bramce, a sędzia po raz kolejny wskazał na jedenasty metr, kiedy to Maciej Dąbrowski faulował w polu karnym strzelca pierwszej bramki dla Legii. Do piłki tym razem podszedł Helio Pinto i podobnie jak jego rodak pokonał stojącego w bramce Pogoni Radosława Janukiewicza.  „Portowcy” nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć na bramki legionistów. Ich akcje kończyły się zwykle niecelnymi dośrodkowaniami, lub stratą piłki w okolicach 20-25 metrów od bramki Dusana Kuciaka. Najpoważniejszym zagrożeniem z ich strony były pojedyncze strzały z dystansu.

W 36. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie. Tomasz Brzyski posłał daleką, przekątną piłkę do Żyry. Legionista rozejrzał się spokojnie i precyzyjnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Michała Kucharczyka, który wślizgiem skierował piłkę do bramki.

Początek drugiej połowy to coraz śmielsze ataki zawodników Pogoni Szczecin. Często jednak w wtorkowe popołudnie podopieczni Dariusza Wdowczyka mieli problem z upilnowaniem linii spalonego. Legioniści w drugiej części spotkania ograniczali się w dużej mierze do kontrataków. Przez długi czas ani jedna ani druga drużyna nie mogła stworzyć sobie klarownej, stuprocentowej sytuacji na zdobycie bramki. Chwilami brakowało z obu stron dokładności i pomysłu na przebicie się przez blok obronny rywala.

Na boisku pojawił się w trakcie drugich czterdziestu pięciu minut Arkadiusz Piech, który zastąpił Sa i zaliczył nieoficjalny debiut w barwach Legii. Nie trzeba było długo czekać na popis nowego napastnika stołecznego zespołu, który w 75. minucie, po świetnym rajdzie i asyście Miroslava Radovicia podwyższył wynik spotkania na 4:0. Dogodną okazję na strzelenie bramki miał kilka minut później Tomasz Jodłowiec, który z dziecinną łatwością poradził sobie z obrońcami Pogoni, jednak piłka po jego strzale lewą nogą poleciała wysoko nad bramką przeciwnika.

Pod koniec spotkania graczom ze Szczecina udało się strzelić bramkę honorową. Dośrodkowanie z prawej strony Sebastiana Rudola wykończył Łukasz Zwoliński, który ubiegł obu stoperów warszawskiego zespołu i nie pozwolił zachować czystego konta stojącemu w bramce Kuciakowi.

Autor: Igor Kośliński

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:1 (3:0)
Sa (9. min. - k.), Pinto (13. min - k.), Kucharczyk(36. min.), Piech (75. min.) - Zwoliński (86. min.)

Żółte Kartki: Broź (Legia) - Frączczak (Pogoń)

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Żyro, Jodłowiec, Pinto, Kucharczyk - Radović, Sa (71' Piech)

Pogoń: Janukiewicz (46' Kudła) - Matras, Dąbrowski, Golla, Hernani, Lewandowski - Frączczak, Murawski (77' Walski), Kun (46' Bąk), Murayama (46' Zwoliński), Wojtkowski (46' Rudol).