Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

11 grudnia 2018

Edson nie uniknie kary

2007-05-29 23:45:00
Foto
Edson nie pojechał z Legią na mecz do Łęcznej. - Dla mnie sezon się skończył - stwierdził. - Na pewno zostanie ukarany - powiedział Jarosław Ostrowski z zarządu KP Legia Warszawa. Legia od pewnego czasu myśli o tym, by pozbyć się niesfornego obrońcy. Edson od dawna nie gra już tak dobrze jak w pierwszym, mistrzowskim sezonie. Przestał strzelać bramki z wolnych, poza boiskiem strojąc rozmaite fochy. O tym, że nie jedzie na mecz, zdecydował już w poniedziałek, ale dostał szansę na zmianę decyzji. Nie pojawił się jednak przed autokarem.

Edson miał współudział przy alkoholowych ekscesach z udziałem Eltona i Hugo, kłócił się z kolegami z zespołu, menedżerem i trenerem. Symulował kontuzje. Bywało, że po kilka dni nie brał udziału w zajęciach. - Musimy podjąć decyzję już w tym tygodniu. Tak nie można robić - stwierdził Ostrowski. Edson ma z Legią kontrakt do końca 2008 roku. Zarabia ok. 250 tys. euro rocznie, ma jedną z najwyższych umów w zespole, a nie umie się zachować (w ubiegłym sezonie mecze próbował sobie wybierać Moussa Ouattara, z nim Legia też miała mnóstwo kłopotów). - Co sądzi o tym drużyna? Edson jest profesjonalistą i sam powinien się tłumaczyć - oznajmił Łukasz Surma, kapitan zespołu. Postawa Brazylijczyka jest tym dziwniejsza, że był zawodnikiem takich klubów jak Olympique Marsylia czy Sporting Lizbona. A więc powinien wiedzieć, na czym polega profesjonalizm. Elton, zanim wyrzucono go z klubu, został ukarany grzywną w wysokości 80 tys. zł. W przypadku Edsona kara też może być bardzo wysoka, z rozwiązaniem kontraktu włącznie. Chęć zatrudnienia Edsona zgłosił Czesław Michniewicz, trener mistrzowskiego Zagłębia Lubin. Legia z przyjemnością by Edsona oddała. Tym bardziej gdyby na niesfornym graczu udało się jeszcze zarobić.

 

sklep sklep
Dodał: Redakcja Źródło: Gazeta Wyborcza   

twitter

Tagi

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
~~detoxizer
2007-05-30 00:15 IP 83.18.9***
Broniłem go... A teraz: niech spier***a.
~Adriano
2007-05-30 00:25 IP 81.18.2***
Dziwi mnie wypowiedź Surmy, który doskonale znając sytuację nazywa Edsona profesjonalistą.

Legia musi ukarać Edsona bardzo surowo, ponieważ odpuszczenie sprawy stworzy niebezpieczny precedens, a i tak kłopotów z tym związanych nam nie brakuje od co najmniej trzech rund: najpierw wiosna ubiegłego roku i Ouattara, potem jesienią niekonsekwencja w odsunięciu od składu Włodarczyka, a teraz Edson.

Co do Zagłębia, to nie sądzę, aby z Edsonem czy bez niego ten klub miał duże szanse awansu do Champions League, natomiast wcale nie wątpię, że w Lubinie pod wodzą prawdziwego trenera - Michniewicza, Brazylijczyk przynajmniej w początkowym okresie będzie dobrze sobie radził, zwłaszcza mając u boku Arboledę.

Inna rzecz, że Legia ma wyjątkowe nieszczęście do zawodników, których oddaje innym polskim klubom (sprzedaje czy wypożycza), bo ci zazwyczaj potrafią później odbierać nam punkty, strzelać bramki (ze starszych przykładów np. Marcin Mięciel, z nowszych Marcin Chmiest).

Myślę, że w relacjach zawodnik-klub została juz przekroczona bariera, która nie pozwoli wrócić do czasów, gdy Edson współdecydował o sile drużyny, dlatego jedyne rozwiązanie to transfer - nawet do Zagłebia - ale za duże pieniądze.
~Tiesto
2007-05-30 01:01 IP 83.5.13***
Edson grał w dużych klubach i to nie ma nic do rzeczy. Tak jak dziennikarz uważa Edsona za nieprofesjonalistę, tak Edson uważa Legię za nieprofesjonalny klub, a naszą ligę za amatorską. On ma duże pretensje do Piekarskiego, za to że go "zamontował" w Legii. Piekarz obiecał Brazylijczykom, chociażby to, że nowy stadion będzie lada dzień. Nie wspomnę już o poziomie ligi, który musiał rozczarować. Polska liga chociaż, że europejska to o poziomie nieporównywalnym do ligi francuskiej czy portugalskiej. Nie ma czemu się dziwić. Teraz Edek zrobi wszystko, żeby rozwiązać kontrakt z Legią i przejść do silnego zespołu drugiej Bundesligi, z lepszym zapleczem i infrastrukturą, a także pensją 450 tys EU na dzień dobry.
~krzysztof k.
2007-05-30 01:05 IP 83.24.3***
Pamiętam, jak pod koniec lat 1980-ych (kiedy trenerem Legii był Andrzej Strejlau) Dariusz Dziekanowski zniknął na kilka dni, przestał pojawiać się na treningach i nikt nie wiedział, co się z nim dzieje.
Kiedy sprawa się wyjaśniła, okazało się, że Dziekanowski zaszył się w hotelu z pewną panienką na kilka dni. Wówczas Dziekan też został ukarany wysoką karą finansową.
Nie pierwszy to przypadek, kiedy Legia ma problemy ze swoimi gwiazdorami.
~krzysztof k.
2007-05-30 01:12 IP 83.24.3***
Rzeczywiście Tiesto ma rację.
Możemy nazwać Edsona nieprofesjonalistą, ale również trudno Legię nazywać klubem profesjonalnym.
~~(L)eny
2007-05-30 01:33 IP 91.94.1***
To sie brazylijskiemu mongolowi w dupie poprzewracało...
~Zygman
2007-05-30 02:40 IP 83.10.3***
Myślę że w takim wypadku jest powód do rozwiazania umowy, ten powód do niestawienie się w miejscu pracy, i niesubordynacja, więc śmiało się go można pozbyć bez konsekwenscji prawnych czy finansowych.
~~Gonzalo
2007-05-30 06:25 IP 83.24.1***
Teraz nasi szefowie są w kłopocie. Wywalić go dyscyplinarnie, to strata możliwości na transfer i jakąś kasę. Czekać, czy ktoś go zechce, to dalej znosić jego fochy i robić ferment w drużynie. Ale, jak mówią niektórzy byli zawodnicy, w Legii zwsze coś nie gra, coś przeszkadza. Od przyjścia ITI trwa błazenada z trenerami. Legia gra bardzo himerycznie, ale najczęściej słabo. Michniewicz, czy Stawowy napewno wyprostowali by szereg spraw. Ale idzie na to, że zostanie Zielas i sprawy się jeszcze bardziej skomplikują.
~~mj(L)
2007-05-30 07:23 IP 85.221.***
Niesubordynacji nie można tolerować. Zamiast jednak ze złością rozwiązywać z nim kontrakt z powodów dyscyplinarnych, należy się zastanowić, co Legia może zrobić, żeby z pożytkiem wybrnąć z sytuacji. Sądzę, że takim wyjściem jest transfer za granicę. Do kraju nie radziłbym go sprzedawać. Dobrze przygotowany i zmotywowany, Edson jest bardzo groźnym piłkarzem i nie byłoby dobrze, gdy zdobył gola czy zaliczył asystę w meczu przeciwko Legii w barwach jakiegoś tam Zagłebia czy innego wynalazku. Poza tym, to szansa na dodatkowy zysk dla klubu. Obwinianie go o niepowodzenia w tym sezonie jest żałosne - wszyscy zawiedli, od Wdowczyka poczynając. Póki co, będą go dobrze wspominał, bo nawet w słabiej formie więcej wnosił do gry Legii niż kilku innych w normalnej, a poza tym rudnę wiosenną 2006 miał fantastyczną. No, ale dyscyplina też jest bardzo ważna i żaden pracownik klubu nie może się tak zachowywać. Najgorsze, że absolutnie nie widzę dla niego następców. G. Bronowicki i Kiełbik na lewej stronie, zwłaszcza w meczach ze słabszymi rywalami, nie wnoszą do gry Legii nawet trzeciej części tego, co Edson.
~~daro
2007-05-30 08:47 IP 83.24.5***
facet wpieprzyl sie do marnego klubu polskiego i nie chce mu sie tu grac to tak jak bys sie przesiadl z hondy na malucha wczesniej gral w portugali i olewa gre w amatorskiej legii trzeba to zrozumiec
~~ad
2007-05-30 10:01 IP 157.25.***
Co zrozumieć. Facet jest ostatni frajer. Nie wyp...!
Bierze kase to ma grać nawet w Huraganie Pipidówa.
~~seboL
2007-05-30 10:06 IP 83.16.7***
chyba będzie trzeba sie nim zaopiekować przez jakiś czas :)....
~~dziadek
2007-05-30 10:13 IP 83.24.1***
sprzedać natychmiast . i nie ma co się oszukiwać , to był transfer - pomyłka . portugalczycy ostrzegali i dziwili się że edsona bierze leguta . jeżeli trzeciak zacznie od sprzątania i wietrzenia to bardzo dobrze .
symulowanie gry i trenowanie wolnych w czasie meczu , tragedia . 100X wolę drużynę , która stara się wypracować własny sukces niż kilka pseudo gwiazdek człapiących po boisku , bo co to za liga , co to za mistrzostwa ... a ja się pytam co to były za wzmocnienia , jaki gwiazdy ?
pseudo gwiazdy wygwizduję . pozowanie na diego maradonę , jak się jest edsonem z brazylijskiej prowincji piłkarskiej , to śmieszne . nie , nie śmieszne , ale żałosne .
drużyna , która ma szansę na sukces , na prawdziwy sukces , to taka w której wszyscy mają jedno imię .
i to niekoniecznie diego .

tak jest najpierw porządki , a jest balagan . póżniej sprzedawanie lub wyrzucanie tego co niepotrzebne . zakupy bo czegoś tam niestety brakuje .... remont to remont . tu trza fachowca z prawdziwego zdarzenia , drogiego , tak to już jest . kto remontował ten wie , chytry płaci dwa razy . zedrzeć stare , zagruntować porządnie ...
prowizorki są bardzo trwałe , patrz stadion na łazienkowskiej . teraz czasy specjalistów , żłota rączka to bzdura i kłamstwo .
ekipy specjalistów , które działają jedna po drugiej .
i można się wprowadzać do apartamentu .
ale najpierw porządki .
edsona sprzedać , wyrzucić ... pozbyć się śmieci to podstawa .
~~dziadek
2007-05-30 10:39 IP 83.24.1***
no tak , jeszcze narzędzia . to podstawa . stanlej lub makita jak bąk , żewłakow czy smolar , tu nie warto oszczędzać . trzeba się czasami zastanowić nad używanymi , bo naprawdę warto , ale promocja z markietu jak grosicki to zawsze pomyłka , nawet jak tanie . na jeden raz później tylko śmietnik . dla majsterkowicza jak np. skil lub bosz , czasami warto
ale jest ryzyko . iwański , garguła , lewandowski ja bym zaryzykował .
~~Poker
2007-05-30 10:59 IP 157.25.***
Podstawa do rozwiązania umowy o prace-kontraktu.
Odmówił świadczenia pracy na rzecz pracodawcy.
Pewnie o to mu chodziło.
Jak go sprzedamy za jakiekolwiek pieniądze to tylko pozytek z tego.
~~Poker
2007-05-30 11:05 IP 157.25.***
Woli facet ligę portugalską niż ciągła walkę zmuszająca do biegania w OE. On woli chodzonego!!!!! Tak się gra w Brazylii - poza 3-4 zespołąmi z czołówki tempo gry jest spacerowe. Spójrz mecze TV LatinSatSport
Nie oszukujmy się najlepsi Portugalczycy nie graja w Portugalii, chyba, że wrócili jako spadające gwiazdy do Portugalii na emeryturę.
~~fun
2007-05-30 13:23 IP 194.29.***
sprzedac dziada
~~DomanLM
2007-05-30 14:38 IP 83.19.1***
BRAK SUBORDYNACJI = NOGA,*....*, BRAMA !!!
~~skudi
2007-05-30 15:45 IP 193.41.***
Postępowanie Edsona chyba kwalifikuje się jako rażące naruszenie obowiązków pracownika wobec pracodawcy. Skoro jednak z niego takcwaniaczek to ja na miejscu zarządu Legii obniżyłbym mu zarobki do zarobków w drugiej drużynie i kazał wypełnić kontrakt do końca 2008 jak ma zapisane w umowie. Poza tym kazałbym mu grać w drugiej drużynie jednocześnie żądając od trenerów tej drużyny aby wchodził tylko na ostatnie 5 do 10 minut.
Jak mu źle w Legii to niech gania po czwartoligowych "boiskach" a odejście z klubu w ogóle potraktowałbym jako porzucenie pracy ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Niech wybiera.
~M_Head
2007-05-30 16:12 IP 193.219***
Statystyka porównawcza uwzględniająca ostatni sezon ligowy:
Jakub Błaszczykowski (pomocnik, megagwiazda polskiej piłki) - 23 mecze, 2 gole, 4 asysty.
Edson (obrońca, podobno słabej Legii) - 20 meczów, 2 gole, 7 asyst.

Skończonym kretynem musi być ten, kto domaga się wywalenia Edsona z Legii.
~~Carther
2007-05-30 17:41 IP 81.100.***
Do: M_Head
Sie cholwieczku nie znasz na rzeczy to sie nie odzywaj jakie to ma znaczenie ile meczow zagral wasz edson a blaszczykowski, przeciez takie poeownania nie maja sensu bo ilu jest graczy ktorzy maja o wiele lepsze statystyki od tych dwoch??? I nie sa w polowie tak dobrzy jak oni.

Wiec statystyki to nie wszystko liczy sie gra przedewszystkim.

Pozdo dla prawdziwych kibicow futbolu!
~~Carther
2007-05-30 17:43 IP 81.100.***
I jeszcze jedno jak maci kogos powownywac to robcie to obiektywnie.
Liczba komentarzy: 22

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij