16 stycznia 2018

Hokej: Legia Warszawa - KTH Krynica (6:4)

2011-11-06 20:13:55
img
Zwycięstwem hokeistów Legii Warszawa zakończyło się emocjonujące spotkanie 9. kolejki I ligi polskiej. Na lodowisku przy Łazienkowskiej, podopieczni Zbigniewa Stajaka pokonali zespół KTH Krynica 6:4 i dzięki temu zrównali się punktami z czołowmi drużynami tabeli. Bohaterem dzisiejszego meczu okazał się legionista - Mateusz Bepierszcz, który zdobył aż cztery bramki. Asystował mu Filip Komorski. Swoje celne trafienia dorzucili także Karol Wąsiński i Jarosław Grzesik. Kibice Legii Warszawa mogli dziś obejrzeć wspaniałe widowisko, a nasi hokeiści pokazali klasę, od pierwszych minut spotkania zdominując przeciwnika. Nie zabrakło także brutalnych przepychanek, które dostarczyły publiczności mocnych wrażeń.

W dzisiejszym spotkaniu nie brakowało prawdziwych hokejowych emocji. Od początku przy krążku częściej utrzymywali się legioniści. W 8. minucie, z powodu zahaczania, taflę musieli opuścić Kran i Zwierz. Chwilę później gracze z Krynicy otrzymali karę techniczną za nadmierną liczbę graczy, którą odsiedział Dudzik. Goście bezskutecznie starali się trafić do bramki przeciwnika, a na szczególną uwagę zasługują niebezpieczne akcje Myjaka. Wśród naszych zawodników wyróżniał się Grzegorz Rostkowski. Pod koniec pierwszej tercji, w której zdobyliśmy aż cztery bramki, w drużynie przeciwnika zapanowała mobilizacja, która nie przyniosła jednak Mineralnym żadnego gola.

Druga cześć meczu rozpoczęła się serią, niekoniecznie słusznych kar dla gospodarzy. Na dwie minuty lód opuścić musiał Stępski, a na cztery - Wardecki. Na tafli rozgrywały się dantejskie sceny. Komorski stracił kij i nie mógł strzelić do bramki, krążek wyleciał poza obszar gry, a Wardecki leżał po zderzeniu z zawodnikiem Krynickiego Towarzystwa Hokejowego. Kilka minut później Kran został ukarany za spowodowanie upadku przeciwnika, który sam niefortunnie się przewrócił. W 38. minucie wydarzyła się kolejna dziwna sytuacja. Komorski został brutalnie uderzony w twarz kijem przez jednego z Mineralnych, sędzia jednak nie zareagował i nie ukarał sprawcy. Chwilę później pod bramką gospodarzy doszło do bójki, w której uczestniczył nasz golkiper. Ponownie z tafli musiał zejść Kran. Pomimo pięknej gry defensywnej i obrony niezawodnego Strąka, Legia w osłabionym składzie przegrała w drugiej tercji 0:3.

Ostatnia część spotkania należała jednak do zespołu z Łazienkowskiej. Nasi hokeiści zaprezentowali się z najlepszej strony, zdobywając liczne oklaski. Nie zabrakło dopingu warszawskich kibiców, którzy do ostatnich chwil dzielnie towarzyszyli swojej drużynie. Wsparcie widowni pomogło Wojskowym zdobyć dwie bramki autorstwa Bepierszcza i tak, jak we wczorajszym meczu, pokonać gości. W trzeciej tercji gola dla Krynickiego Towarzystwa Sportowego po raz drugi w tym spotkaniu strzelił Brocławik. Kary otrzymali agresywni Kruczek i Pach, którzy pomimo sprzeciwu musieli opuścić taflę. Mecz zakończył się sukcesem gospodarzy 6:4.