78'
83'
87'
90'
  • Legia wygrała z Górnikiem rzutem na taśmę 2:1 po dwóch golach Carlitosa. Warszawiacy pokazali siłę w końcówce spotkania i wywożą z Zabrza komplet punktów. Już za tydzień stołeczny klub zmierzy się u siebie z Pogonią. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiał pomeczowe
  • 90+5'
    Koniec!
  • 90+4'
    Carlitos przegrał pojedynek z Sekuliciem. Następnie Liszka ruszył z kontrą, lecz nic z tego nie wyszło
  • 90+3'
    Strzał Hiszpana skutecznie wychwycony przez Cierzniaka
  • 90+3'
    Angulo ustawił piłkę przed polem karnym. Będzie rzut wolny
  • 90+2'
    Kulenović źle podał do Medeirosa
  • 90+2'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Liszka za Jimeneza i Suarez za Gviliię
  • 89'
    Po raz kolejny Carlitos wpadł w "szesnastkę", ale Wiśniewski nie dał się przestawić prze Hiszpana
  • 88'
    Carlitos pomknął lewą stroną, ale zdecydował się spokojnie wycofać do Jędrzejczyka
  • 88'
    Hiszpan dobrze przyjął sobie piłkę w polu karnym, minął Wiśniewskiego i z zimną krwią pokonał Chudego! Ależ ważne trafienie napastnika gości
  • 87'
    GOOOOOOLLLLLL! Carlitos posłał piłkę do siatki!
  • 86'
    Szymański nieprzepisowo powstrzymał teraz Gvilię w środkowej strefie boiska
  • 85'
    Martins dośrodkował, a Chudy skutecznie piąstkował piłkę
  • 85'
    Matras sfaulował Martinsa blisko "szesnastki" Górnika
  • 83'
    Nie ma rzutu karnego i żółta kartka dla Gvilii za próbę wymuszenia "jedenastki"
  • 82'
    Będzie VAR i analiza tej sytuacji
  • 81'
    Gviliia upadł na boisko po kontakcie z Cierzniakiem
  • 80'
    Rzut wolny dla miejscowych. Gviliia uderzył, ale Cierzniakowi udało się obronić jego strzał
  • 79'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 79'
    Górnik nieco podrażniony, będzie z pewnością próbował ponownie objąć prowadzenie. Legia również zrobi wszystko, aby wrócić do stolicy z kompletem punktów
  • 77'
    Pewne uderzenie snajpera Legii i przyjezdni wracają do gry o pełną pulę!
  • 76'
    Carlitos! GOOOOOOL!
  • 76'
    Stały fragment gry. Szymański dośrodkował piłkę z lewej nogi, Wieteska zgrał ją dalej. Rzut karny dla Legii, ponieważ Angulo dotknął futbolówki ręką! Żółta kartka dla Hiszpana i goście przed sporą szansą!
  • 75'
    Martins przewrócił się, został bowiem sfaulowany
  • 74'
    Gviliia wycofał futbolówkę do Żurkowskiego, który uderzył minimalnie obok słupka! Zabrzanie naciskają, a legioniści na razie mają problemy z kreowaniem okazji bramkowych. Do końca coraz mniej czasu
  • 73'
    Uderzenie Żurkowskiego z dystansu, ale nie ma gola. Pretensje miał Angulo, który był lepiej ustawiony
  • 72'
    Matras wprost pod nogi Remy'ego. Następnie Medeiros pobiegł i zagrał do Szymańskiego. Ten był jednak osaczony i zarazem bezradny, zbyt wielu przeciwników znalazło się w jego okolicy
  • 71'
    Mystakidis za Wolsztyńskiego
  • 71'
    Szymański uderzył jednak ponad poprzeczką
  • 70'
    Bochniewicz zagrał piłkę ręką, będzie szansa dla przyjezdnych na strzelenie gola po rzucie wolnym
  • 70'
    Prostopadłe podanie Stolarskiego do Medeirosa, ale Portugalczyk nie dopadł do zagrania od bocznego obrońcy Legii
  • 69'
    Rzut wolny dla "Wojskowych". Dośrodkowanie Szymańskiego w pole karne, ale nic z tego nie wyszło. Parę chwil wcześniej Wieteska zmienił Rochę
  • 67'
    Martins upadł w polu karnym, chciał wywalczyć rzut karny, ale arbiter nie dał się na to nabrać
  • 66'
    Dwójkowa akcja Angulo-Gviliia, ten pierwszy zdecydował się na strzał, ale warszawiacy mogę odetchnąć z ulgą. Hiszpan bowiem pomylił się
  • 65'
    Dobra interwencja Bochniewicza we własnej "szesnastce"
  • 65'
    Carlitos do Szymańskiego, który ograł Gvilię. Młody pomocnik dośrodkował w pole karne, lecz nie nie udało się zdziałać
  • 64'
    Szymański źle zaadresował podanie do Kulenovicia. Następnie Martins przechwycił piłkę w kierunku Jimeneza
  • 62'
    Gospodarze nie tracą energii, regularnie starają się zmuszać legionistów do biegania i bronienia dostępu do własnej bramki
  • 61'
    Mocna centra Wolsztyńskiego, ale skrzydłowy przeliczył się i użył zbyt mocnej siły. Angulo bił prawo za pomysł
  • 60'
    Trzydzieści minut do końca, Legia musi wrzucić wyższy bieg, aby wrócić do stolicy przynajmniej z punktem
  • 60'
    Medeiros z Carlitosem, po chwili przodem ruszył Martins. Akcja spaliła jednak na panewce
  • 59'
    Kulenović za Hamalainena i Szymański za Antolicia. Dwie roszady w ekipie przyjezdnych
  • 58'
    Nagy do Carlitosa, lecz ten stracił piłkę i sfaulował Żurkowskiego
  • 57'
    Angulo główkował ponad bramką. Snajper zabrzan wciąż jest najgroźniejszym zawodnikiem w tym spotkaniu, łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich
  • 56'
    Dobrze dysponowany Gvilia już w narożniku, ale zdecydował się na krótkie rozegranie. Górnicy jednak źle skonstruowali tę akcję
  • 55'
    Strzał Żurkowskiego zza pola karnego zablokowany. Korner dla Górnika, który stara się podwyższyć prowadzenie
  • 54'
    Do piłki podszedł Martins. Portugalczyk miękko dośrodkował, wyskoczył Remy, następnie Medeiros był na spalonym
  • 53'
    Legioniści ruszyli do kontry. Carlitos zagrał w kierunku Nagya, lecz to podanie zostało zablokowane. Goście jednak wciąż utrzymują się przy futbolówce, budują tak pozycyjny. Ostatecznie będzie rzut wolny dla Legii
  • 52'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu przez Górnika, gospodarze chcieli zdziałać coś więcej, ale defensywa warszawiaków poradziła sobie z gospodarzami
  • 51'
    Jimenez! Angulo podał do niego, ten miał pustą bramkę przed sobą, ale nie strzelił gola
  • 50'
    Matras powstrzymał zapędy rozpędzonego Hamalainena
  • 48'
    Centra Gvilii , na bramkę strzelał Angulo, ale Cierzniak znowu na posterunku. Hiszpan cały czas jest niebezpieczny, legioniści muszą śledzić jego poczynania
  • 48'
    Wolsztyński powstrzymany przy próbie dośrodkowania w pole karne stołecznego klubu
  • 47'
    "Żółtko" dla Stolarskiego
  • 47'
    Dośrodkowanie Medeirosa z lewej nogi, uderzał Hamalainen, jednak został zablokowany. Akcję próbował jeszcze ruszyć Nagy
  • 46'
    Medeiros sfaulowany przed polem karnym Górnika
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • Piłkarze wracają już na boisko
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Górnik prowadzi z Legią 1:0 po golu Angulo. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Wiśniewski ukarany żółtą kartką
  • 45+1'
    Gruzin po raz kolejny dośrodkowuje, Wolsztyński walczył o futbolówkę. Piłkarz Górnika ograł Remy'ego, ale nie udało się zdziałać nic więcej
  • 45'
    Centra Gvilli w "szesnastkę", Angulo zmienił tor lotu piłki, ale Cierzniak ratuje Legię! Wyborna interwencja
  • 45'
    Gvilia sfaulowany przez Rochę
  • 44'
    Jimenez nieprzepisowo powstrzymał Antolicia w środku pola
  • 44'
  • 43'
    Dośrodkowanie Martinsa z rzutu wolnego, w polu karnym uderzał Remy, ale do celu trochę Francuzowi zabrakło
  • 41'
    Przyjezdni nie mają na razie za wiele do powiedzenia, często bywają stłamszeni na boisku przez odważnie grających zabrzan
  • 40'
    Angulo wpadł w "szesnastkę", Sekulić chciał dośrodkować, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 40'
    Angulo uderzył w kierunku bramki Cierzniaka, ale futbolówka odbiła się od Remy'ego. Gospodarze żałują, bo wychodzili trójką zawodników
  • 39'
    Medeiros tradycyjnie zrobił zwód do środka, ale skrzydłowy został osaczony i stracił piłkę
  • 38'
    Jędrzejczyk zagrał do lewej strony do Rochy, ale Portugalczyk został powstrzymany przez Wolsztyńskiego
  • 38'
    Cierzniak zagrał futbolówkę do Carlitosa, ale Wiśniewski uprzedził napastnika gości
  • 37'
    Górnik otrzymał stały fragment po faulu Remy'ego. Dośrodkowanie Gvilii, Angulo wyskoczył w górę, ale na tablicy wyników wciąż 1:0
  • 36'
    Medeiros zszedł do środka, zrobiło się zamieszanie, ale Jędrzejczyk był bliski szczęścia! Tymczasem nie ma nawet rzutu rożnego
  • 35'
    Centra w pole karne po rogu, ale Bochniewicz wybił piłkę
  • 33'
    Wiśniewski wzorcowo przeciął podanie w kierunku Nagya
  • 33'
    Kolejny faul Żurkowskiego na Martinsie
  • 33'
  • 33'
    Można powiedzieć, iż Angulo wykorzystał trzecią stuprocentową sytuację i wyprowadził Górnik na prowadzenie. Legioniści na razie zbytnio się nie rzucili na rywali, ale z biegiem czasu będą to musieli pewnie uczynić
  • 32'
    Antolić walczył o piłkę z Jimenezem i sfaulował go
  • 31'
    Martins sfaulowany na własnej połowie, Żurkowski nie zgadza się z decyzją arbitra
  • 30'
    Dośrodkowanie Gvilii, a Angulo uciekł Remy'emu i pokonał Cierzniaka. 1:0 dla gospodarzy
  • 28'
    Angulo! Hiszpan chciał lobować Cierzniaka, ale golkiper przyjezdnych zdołał złapać futbolówkę i uchronić zespół przed stratą gola
  • 27'
    Gvilia próbował stworzyć nowe rozwiązania w ataku. Legioniści umiejętnie się przesuwają i skutecznie kasują niebezpieczeństwa, które co jakiś czas się zbliżają
  • 25'
    Rocha podał do Hamalainena, ale pomocnik został zatrzymany. Indywidualną szarżą chciał popisać się Sekulić, lecz prawy defensor musiał uznać wyższość przeciwnika
  • 23'
    Dośrodkowanie Martinsa w "szesnastkę", w powietrze wyskoczył i główkował Remy. Futbolówkę złapał jednak Chudy
  • 22'
    Hamalainen uderzył z lewej nogi, ale Chudy popisał się arcyważną interwencją
  • 21'
    Gryszkiewicz złapany na spalonym
  • 20'
    Dośrodkowanie w pole karne legionistów, jednak była to nieudana próba jednego z piłkarzy Górnika
  • 18'
    Medeiros stracił piłkę na prawej flance, Portugalczyk po chwili dograł jednak do Carlitosa, ale zabrakło mu nieco precyzji
  • 17'
    Pierwszy kwadrans nieco szarpany, brakuje trochę spokoju i pomysłu po przekroczeniu środkowej strefy boiska. Nieco śmielej na murawie radzą sobie gospodarze, lecz goście również walczą
  • 16'
    Wolsztyński ruszył do przodu, ale Rocha wyekspediował futbolówkę na aut, po kilku sekundach ponownie to zrobił
  • 15'
    Strzał Medeirosa, a Chudy z problemami zbił piłkę do boku. Szkoda
  • 15'
    Warszawiacy próbują co jakiś czas stosować wysoki pressing. Na razie Górnik jednak nie daje się, dobrze operuje piłką
  • 13'
    Carlitos chciał uruchomić Hamalainena, jednak zbyt mocno zagrał do Fina. Chudy przy futbolówce
  • 13'
    Gryszkiewicz wycofał piłkę w pole karne, ale Remy był na posterunku i oddalił zagrożenie
  • 11'
    Wiśniewski do Angulo, Hiszpan uderzył, ale nie ma gola! Ależ było blisko, legioniści muszą mówić o sporym szczęściu
  • 11'
    Żurkowski chciał teraz przedrzeć się i zrobić miejsce partnerom, ale ta sztuka mu się nie udała. Następnie Gryszkiewicz niedokładnie podał do Angulo
  • 10'
    Medeiros rozciągnął do Carlitosa. Hiszpan zszedł do środka, ale futbolówkę spod nóg wygarnął mu Żurkowski, który świetnie przeczytał intencje snajpera Legii
  • 9'
    Martins leży na boisku. Portugalczyk ucierpiał po wcześniejszym kontakcie z Gvilią, lecz kontynuuje grę
  • 8'
    Antolić do Stolarskiego. Po chwili piłka wróciła do Chorwata, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Matrasa
  • 7'
    Rocha skutecznie zablokował teraz centrę miejscowych, Gvilia został potem sfaulowany przez Martinsa w środku pola
  • 5'
    Zabrzanie chcieli uruchomić Jimeneza na skrzydle, lecz ten nie dopadł do futbolówki
  • 4'
    Rocha próbował dośrodkować w pole karne, ale kompletnie nie zrozumiał się z Nagyem
  • 4'
    Gvilia stracił piłkę przed "szesnastką" Legii na rzecz Hamalainena. Dodatkowo Carlitos został nieprzepisowo powstrzymany na własnej połowie
  • 3'
    Nagy sfaulowany w ataku i żółta kartka dla Gryszkiewicza. Dobra próba Węgra, który wygrał pozycję i wykazał się sprytem
  • 2'
    Gvilia dośrodkował z rzutu rożnego, ale futbolówka została wybita przez Hamalainena
  • 2'
    Matras do Angulo, Hiszpan ruszył, był blisko pola karnego, ale Stolarski dobrze zaasekurował. Korner
  • 1'
  • Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Do meczu pozostał kwadrans. Obie drużyny opuściły już murawę i szykują się do rozpoczęcia spotkania w szatniach
  • Obie drużyny są w trakcie rozgrzewki. Mecz ma obejrzeć komplet kibiców. Stadion powoli wypełnia się miejscowymi kibicami. Fanów Legii brakuje z powodu zakazu
  • Ławka: Malarz, Astiz, Wieteska, Agra, Szymański, Radović, Kulenović
  • Skład mistrzów Polski wygląda następująco: Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Rocha - Antolić, Martins - Medeiros, Hamalainen, Nagy - Carlitos
  • Witamy z Zabrza! O godzinie 18:00 miejscowy Górnik podejmie tu Legię Warszawa. Będzie to drugie spotkanie Aleksandara Vukovicia w roli trenera mistrzów Polski
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

2' Adrian Gryszkiewicz

2'

28' Igor Angulo

28'

45' Przemysław Wiśniewski

45'

71' Ioannis Mystakidis za Łukasz Wolsztyński

71'

76' Igor Angulo

76'
77'

77' Carlitos (k.)

83' Valeriane Gvilia

83'
87'

90' Daniel Liszka za Jesus Jimenez

90' Dani Suarez za Valeriane Gvilia