• "Mioduski zmieniaj prezesa", "Trzech trenerów to za mało, by coś zrobić się udało" - słyszymy z "Żylety"
  • Legia zajmuje ostatecznie drugie miejsce w lidze, na trzeciej pozycji jest Lechia
  • "Bez ambicji, amatorzy" - krzyczą teraz sympatycy stołecznego klubu. Nie jest to łatwy czas dla ekipy z Łazienkowskiej
  • 90+6'
    Koniec meczu. Legia zremisowała 2:2 z Zagłębiem. Mistrzem Polski został Piast Gliwice
  • 90+6'
    Centra Szymańskiego, nawet Majecki pobiegł, aby pomóc kolegom
  • 90+5'
    Końcówka, ostatnie sekundy tego spotkania
  • 90'
    Rocha miał stuprocentową sytuację, ale spudłował...
  • 88'
    Dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego, warszawiacy ruszyli z kontrą. Mało brakowało, a jeden z lubinian wpakowałby piłkę do własnej bramki. Tak się jednak nie stało
  • 88'
  • 88'
  • 87'
    Faul Hlouska tuż przy narożniku. Czech nie zgadza się z decyzją sędziego Frankowskiego
  • 85'
    Ostatnie minuty, fani z "Żylety" przygotowali jeszcze oprawę z użyciem rac świetlnych
  • 84'
    Szymański przejął piłkę, nawinął rywala i uderzył w poprzeczkę! Ależ było blisko!
  • 83'
    Korner wykonany przez Szymańskiego, ponownie walczył Jędrzejczyk. Stoper kadry poturbował dodatkowo Forenca, który jednak będzie kontynuował grę
  • 81'
    Nagy na spalonym
  • 81'
    Centra Szymańskiego, o piłkę w powietrzu walczył Jędrzejczyk. Futbolówkę spokojnie złapał jednak Forenc
  • 79'
    Mares wchodzi, Szysz schodzi
  • 79'
    Sprytny faul Poręby na Stolarskim. Będzie rzut wolny
  • 79'
  • 78'
    Pakulski zastępuje Bohara
  • 77'
    Slisz zaważył wychodzącego Starzyńskiego, ten zagrał do Poręby, który trafił wprost w Jędrzejczyka. W tym momencie lubinianie spokojnie przesuwają, ale przede wszystkim rozgrywają i kontrolują boiskowe wydarzenia. Źle się na to patrzy
  • 74'
    Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. Forenc ucierpiał po ważnej interwencji, na boisku przez chwilę leżał także Szymańskiego. Z jednym i drugim jest już wszystko w porządku
  • 72'
    Hlousek wchodzi, Antolić schodzi
  • 71'
    Balić skutecznie nabił Stolarskiego. Czas ucieka, a warszawiacy biją głową w mur, brakuje im pomysłu na minięcie obrony rywali
  • 70'
    Remy do Carlitosa na skrzydło, ten zdołał jeszcze dośrodkował w kierunku Niezgody, ale snajper nie przedarł się i nie oddał strzału
  • 68'
    Poręba zastępuje Jagiełłę
  • 67'
    Żółta kartka dla Remy'ego
  • 66'
    Carlitos minął Balicia zwodem, miękko zacentrował, lecz piłkę spokojnie wyłapał Forenc
  • 64'
    Pół godziny do końca mecz, sezonu i walki o tytuł. Sytuacja jest trudna, ale warszawiacy nie mogą złożyć broni
  • 63'
    Carlitos na wślizgu próbował zamykać centrę z lewej flanki, ale do muśnięcia futbolówki zabrakło mu paru centymetrów
  • 61'
    Faul Cafu na rozpędzonym na skrzydle Sliszu
  • 61'
    Dwie roszady w Legii. Niezgoda i Nagy za Vesovicia i Hamalainena
  • 60'
    Zagłębie ruszyło z kontrą, jeden z rywali płasko dośrodkował w kierunku Szysza, który bez większych problemów pokonał Majeckiego. Mistrzostwo, a nawet marzenia o nim, zaczynają się oddalać...
  • 58'
    Niestety, 1:2...Patryk Szysz
  • 57'
    Cafu znowu dopuścił się przewinienia. Tym razem Portugalczyk wyjątkowo nie zgodził się z decyzją arbitra
  • 56'
    Uderzenie Starzyńskiego z rzutu wolnego o włos minęło dalszy słupek strzeżony przez Majeckiego. Golkiper Legii rzucił się do interwencji, ale nie było to konieczne
  • 56'
    Jagiełło sfaulowany przez Cafu około 30 metrów od bramki Majeckiego
  • 55'
    Stolarski ruszył do podania z głębi pola, mocno dośrodkował, aczkolwiek żaden z partnerów nie zamknął akcji. Po chwili futbolówka znalazła się pod nogami Cafu, który bez namysłu płasko strzelił. Do celu zabrakło naprawdę niewiele
  • 53'
    Remy główkował po stałym fragmencie wysoko ponad poprzeczką
  • 53'
    Żółta kartka dla Oko
  • 52'
    Nieudana centra Rochy w pole karne. Forenc chwyta piłkę bez najmniejszych problemów, w "szesnastce" Zagłębia nie było zresztą żadnego legionisty
  • 50'
    Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu wolnego spokojnie wybija Szysz
  • 48'
    Cafu sfaulował Slisza w środkowej strefie boiska. Portugalczyk dzisiaj stara się być nieustępliwy, pilnuje rywali, co jednak sporadycznie kończy się przewinieniami
  • 47'
    Rocha do Szymańskiego, ten dośrodkował, ale został zablokowany. Legioniści walczyli jeszcze o stworzenie ciekawszej akcji, jednak od bramki wznowi Forenc
  • 47'
    Szymański szukał Vesovicia, aczkolwiek futbolówkę przejął Balić
  • 46'
  • Do przerwy: Legia remisuje z Zagłębiem (1:1), Piast wygrywa z Lechem (1:0), Lechia prowadzi z Jagiellonią (1:0), a Pogoń ogrywa Cracovię (1:0).
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Zagłębiem. W tym momencie mistrzem Polski jest Piast, który prowadzi w Gliwicach z Lechem. Wracamy za kwadrans. Wierzymy, że za godzinę wszystko rozstrzygnie się na korzyść stołecznego klubu i to ekipa z Łazienkowskiej będzie cieszył się z tytułu
  • 45'
    Carlitos otrzymał podanie w "szesnastce", zakręcił rywalem i miękko zacentrował. Czujny Guldan wybił piłkę poza linię końcową
  • 43'
    Rocha po raz kolejny sfaulowany już na połowie Zagłębia
  • 41'
    Szysz urwał się prawą stroną, zszedł do środka, ale od tego momentu nie wiedział, co zrobić z piłką. Ostatecznie, dopuścił się faulu na Stolarskim
  • 39'
    Rocha sfaulowany przez Czerwińskiego w walce o piłkę. Chwilę później w pojedynku z rywalem ucierpiał Carlitos. Wszystko jest jednak dobrze zarówno z jednym jak i drugim legionistą
  • 37'
    Kopacz przeciął podanie Hamalainena w okolicach pola karnego gości
  • 36'
    Czerwiński przedarł się skrzydłem, dośrodkował, ale Cafu oddalił zagrożenie. Od kilku minut lepsze wrażenie na murawie sprawiają przyjezdni
  • 34'
    Bohar otrzymał podanie od Starzyńskiego i z zimną krwią wpakował futbolówkę do siatki. Legia musi wrócić na właściwe tory
  • 32'
    1:1...
  • 31'
    Stolarski sfaulowany po rajdzie prawą stroną boiska. Będzie stały fragment dla miejscowych
  • 31'
    Szysz znowu powstrzymany w obrębie pola karnego Legii
  • 31'
    Z innych boisk: Piast Gliwice po kuriozalnym golu prowadzi 1:0 z Lechem Poznań
  • 29'
    To powinno być 2:0! Cafu uderzył, a jeden z obrońców obronił uderzenie... głową! Po chwili na strzał z dalszej odległości zdecydował się Szymański, jednak była to nieudana próba
  • 28'
    Rut rożny dla Zagłębia. Centra Starzyńskiego nie przyniosła pożądanych efektów
  • 26'
    Slisz próbował zagrozić legionistom po akcji prawą flanką. Ostatecznie z piątki spokojnie wznowi Majecki
  • 26'
    Zmierzono właśnie, że "Żyleta" dopinguje na poziomie 115-120 decybeli ;).
  • 25'
    Starcie Starzyńskiego z Cafu w środku pola. Zdaniem arbitra, przewinił gracz stołecznego klubu
  • 24'
    Starzyński chciał uruchomić prostopadłym podaniem Szysza, lecz Majecki w porę wyszedł z bramki i złapał futbolówkę
  • 24'
    Ofiarna walka Carlitosa. Od Hiszpana dużo może zależeć w tym spotkaniu. Potwierdził to już golem
  • 23'
    Antolić w kluczowym momencie powstrzymał Szysza, który prawdopodobnie składał się do oddania strzału zza pola karnego
  • 22'
    "Żółtko" dla Szymańskiego
  • 21'
    Vesović ucierpiał po kontakcie z przeciwnikiem, ale dosyć szybko podniósł się z murawy. Ambicja musi brać dzisiaj górę. To ostatni mecz w tym sezonie, stawka jest niebywale duża
  • 20'
    Ważna interwencja Cafu po rajdzie i dośrodkowaniu Bohara z lewej strony
  • 18'
    Vesović przechwycił, wpadł w "szesnastkę" i miękką centrą szukał Carlitosa. Na posterunku był jednak blok obronny lubinian
  • 17'
    Po kwadransie, na trzech pozostałych stadionach 0:0. Legia jako jedyna prowadzi w swoim spotkaniu. Gdyby tak pozostało do końca, "Wojskowi" mogliby cieszyć się z mistrzostwa...
  • 17'
    Świetnie rozegrali to gospodarze! Hamalainen ruszył środkiem boiska, zagrał prostopadle w kierunku Szymańskiego. Młody pomocnik będąc w polu karnym przepuścił futbolówkę do Carlitosa, który strzelił między nogami Forenca i wpakował ją do siatki! Brawo!
  • 16'
    GOOOOOOL! Carlitos!
  • 15'
    Faul na Cafu w środkowej strefie boiska. Legioniści waleczni, starają się przechwytywać, stosować wysoki pressing na Zagłębiu
  • 14'
    Akcja Legii prawą stroną. Na uderzenie z dystansu zdecydował się jeszcze Cafu. Portugalczyk posłał potężną bombę, która trafiła jednak w trybuny
  • 13'
  • 12'
    Nieudana próba Czerwińskiego z dalszej odległości. Zacznie Majecki
  • 12'
    Ambitna walka Vesovicia o piłkę w narożniku boiska. Wznowią jednak rywale
  • 10'
    Tym razem lubininie w ataku, lecz przez chwilę. Cafu wraz z Vesoviciem pozbawili piłki przeciwnika, Portugalczyk po rajdzie dogrywał w środek pola karnego, lecz nie zdołał podać do Hamalainena. Aut dla mistrzów Polski
  • 9'
  • 9'
    I jeszcze jeden róg, lecz tym razem z drugiej strony boiska. Ponownie do dośrodkowania sposobi się Szymański
  • 8'
    Dwa rzuty rożne Legii z rzędu, lecz za każdym razem warszawiacy nie byli w stanie stworzyć zagrożenia po dośrodkowaniach Szymańskiego
  • 8'
    Hamalainen popracował w defensywie zagrał do Szymańskiego, lecz ten zablokowany. Mija moment i prawie powtórka. Antolić do młodego pomocnika, ten wpada w pole karne i jego podanie zablokowane przez Guldana. Korner dla Legii
  • 6'
    Faul legionistów w środku pola i grę wznawiają lubinianie. Po chwili Cafu wybija futbolówkę poza boisko, ale wciąż akcję tworzą goście
  • 5'
    Kolejny raz lubinianie złapani na pozycji spalonej. Grę od bramki wznawia Radosław Majecki
  • 4'
    Czerwiński wygrał walkę o pozycję z Rochą, wpadł z piłką w pole karne, ale ostatecznie niecelna była jego próba wycofania futbolówki do wbiegających kolegów
  • 2'
    Lubinianie wznawiają grę od rzutu wolnego zagraniem do Jagiełły, a ten został złapany na pozycji spalonej
  • 2'
    Piłka zagrana od razu na połowę warszawiaków, ale Zagłębie nie zdołało zaatakować. Po chwili rzut wolny mniej więcej na wysokości boiska
  • 1'
  • Obie ekipy powoli wchodzą na boisko! Zaraz zaczynamy!
  • Czas na "Sen o Warszawie"!
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Rocha - Antolić, Cafu - Vesović, Hamalainen, Szymański - Carlitos! Ławka: Cierzniak, Astiz, Hlousek, Niezgoda, Radović, Nagy, Agra
  • Wszystkie mecze grupy mistrzowskiej w ostatniej kolejce zostaną rozegrane o tej samej godzinie. Poza meczem Legii z Zagłębiem i Piasta z Lechem, dojdzie również do spotkań Cracovii z Pogonią oraz Lechii z Jagiellonią.
  • Legia wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski, ale w ostatniej kolejce musi dojść do spełnienia dwóch warunków. 1) Stołeczny zespół musi pokonać lubinian. 2) Piast Gliwice nie może wygrać z Lechem Poznań
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. O godzinie 18:00 Legia zmierzy się z Zagłębiem Lubin w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy tego sezonu
Legia WarszawaZagłębie Lubin
16'
33'

33' Damjan Bohar

52'

52' Damian Oko

58'

58' Patryk Szysz

66'
68'

68' Łukasz Poręba za Filip Jagiełło

78'

78' Dawid Pakulski za Damjan Bohar

80'

80' Jakub Mares za Patryk Szysz