• 83' Zvonimir Kozulj
  • 90' Soufian Benyamina za Adam Buksa
2019-07-21 / 17:30 Warszawa Jarosław Przybył
  • Do usłyszenia!
  • W czwartek stołeczny klub zmierzy się u siebie z KuPS Palloseura w ramach pierwszego meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów, zawodników, zdjęć oraz wideo
  • 90+4' Koniec. Legia przegrała na inaugurację PKO Ekstraklasy 1:2 z Pogonią Szczecin. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Sandro Kulenović
  • 90+4' Wieteska przerzucił na Novikovasa, Litwin wywalczył jeszcze aut dla Legii. Po chwili do piłki skakał Gwilia
  • 90+2' Stipica złapał piłkę, czas leci...
  • 90+2' Gospodarze starają się tłamsić Pogoń i zmusić do błędu
  • 90+1' Benyamina za Buksę
  • 90' Stolarski dośrodkował, ale rywale wybijają
  • 90' Centra Carlitosa z rzutu wolnego, zrobiło się gorąco, ale rywale opanowali sytuację
  • 89' Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 88' Strata Legii w środku pola, od razu do piłki ruszył Buksa. Wysoki napastnik został szybko osaczony przez trzech legionistów i stracił futbolówkę
  • 87' Nieudane dośrodkowanie z lewej strony przez wprowadzonego Bartkowskiego
  • 86' Listkowski pobiegł środkiem, ale agresywny Stolarski zastopował poczynania gracza przyjezdnych
  • 85' Starcie na linii Stolarski-Drygas, ale obyło się bez kartek
  • 85' Legioniści sami nie spodziewali się, że Kozulj umieści piłkę w siatce. Dziesięć minut do końca, walczyć Legio!
  • 84' Buksa ruszył prawą stroną i podał do Kozulja, który posłał atomowy strzał. Pogoń objęła prowadzenie
  • 82' 1:2... Kozulj strzelcem gola
  • 82' Novikovas prostopadle do Stolarskiego, ten sprytnie wycofał dośrodkowanie, ale jeden z obrońców nieco zmienił tor lotu piłki. Szkoda, bo czyhał na nią Vesović
  • 81' Buksa oddał niecelny strzał z dalszej odległości
  • 80' Martins za Jodłowca
  • 80' Błąd Jędrzejczyka, w ostatnich minutach nieco więcej do powiedzenia mają szczecinianie
  • 79' Novikovas szukał Kulenovicia, następnie żółtą kartką został ukarany Gwilia
  • 77' Dośrodkowanie rywali nie mogło zaskoczyć Majeckiego. Golkiper wznawia grę, lecz po paru sekundach faulu dopuścił się Kulenović
  • 77'
  • 76' Sporo przerw w grze mamy ostatnio. Do zakończenia spotkania został kwadrans, wciąż przy Łazienkowskiej utrzymuje się bramkowy remis
  • 75' To Nunes korzysta z usług medyków. Lewy obrońca opuścił boisko, w jego miejsce wchodzi Bartkowski
  • 74' Szczecinianie chwilowo w dziesiątkę
  • 73' Przerwa w grze. Jeden z graczy Pogoni ucierpiał i jest opatrywany przez lekarzy już poza boiskiem
  • 73' Gwilia ruszył po podaniu Novikovasa, ale jego strzał obronił Stipica. Po chwili Carlitos dośrodkował ponownie do Gruzina, który główkował ponad poprzeczką
  • 71' Kulenović głową szukał Carlitosa, ale jego zapędy przeczytał jeden ze stoperów Pogoni
  • 71' Carlitos chciał przerzucić do Novikovasa, ale Hiszpan zagrał za mocno
  • 68' Kontra szczecinian, ale Stolarski odebrał piłkę rywalowi i ruszył z kontrą. Obrońca powalony w środku pola, ale sędzia stosuje przywilej korzyści i Legia gra dalej. Akcja "Wojskowych" kończy się w momencie, gdy arbiter Przybył wskazał na pozycję spaloną Kulenovicia
  • 67' Zmiana w Legii. Carlitos wchodzi za Praszelika
  • 67' Kolejny strzał legionistów, ale tym razem Gwilia mocno przestrzelił. Gruzin huknął ponad poprzeczką
  • 66' Ależ było blisko! Novikovas zagrał w pole karne do wbiegającego Vesovicia, ten uderzył piłkę głową, ale kapitalną interwencją na linii popisał się Stipica
  • 64' Stolarski po raz kolejny przewinił. boczny obrońca znowu sfaulował Nunesa
  • 63' Faul Stolarskiego na Nunesie. Ekipa Runjaicia co jakiś czas stara się zagrażać bramce Majeckiego. Teraz do przewrotki złożył się Drygas, jednak kapitan gości nie skierował piłki do siatki
  • 62' Zmiana w Pogoni. Guarrotxena opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Listkowski
  • 61' Luquinhas schodzi, Novikovas wchodzi
  • 60' Szybka kontra, stopery zaspali, jeden z rywali posłał piłkę za ich plecy do buksy, który z zimną krwią trafił do siatki. Wyrównanie
  • 60' 1:1... Buksa
  • 59' Kozulj zacentrował jednak zbyt głęboko, Majecki zacznie z "piątki"
  • 58' Faul Vesovicia na boku boiska. Szczecinianie mają rzut wolny
  • 58' Chorwat delikatnie wyskoczył w górę i potężnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał Stipicy większych szans. 1:0!
  • 57' Gruzin zacentrował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Sandro Kulenović! Brawo, brawo, brawo!
  • 56' Gwilia podszedł do stałego fragmentu gry, dośrodkował, a w polu karnym bliski finalizacji był Remy
  • 56' Stolarski sfaulowany przez Nunesa, wcześniej kapitalnym balansem popisał się Luquinhas, który nawinął trzech graczy
  • 55' Gwilia po raz kolejny dośrodkował z rogu, lecz tym razem Drygas oddalił zagrożenie
  • 55' Praszelik wywalczył rzut rożny, jego dośrodkowanie głową przeciął grecki obrońca
  • 54' Pogoń wyszła z akcją, ale tylko przez kilka sekund utrzymała się przy futbolówce. Defensorzy Legii błyskawicznie skasowali zapędy "Portowców"
  • 53' Kulenović będąc pod presją odegrał piłkę piętką do Praszelika. Młody pomocnik próbował skierować ją do siatki, ale Stipica nie pozwolił mu na to
  • 52' Stolarski przetransportował piłkę na Luquinhasa, ale Brazylijczyk nie zdołał do niej dopaść
  • 52' Niezłe uderzenie Kowalczyka! Skrzydłowy Pogoni zszedł do środka i strzelił technicznie. Majecki obronił, a później niemalże to samo, po drugiej stronie boiska, zrobił Praszelik. Korner dla Legii
  • 51' Gwilli ponownie dośrodkował z rzutu rożnego, ale znowu bez efektów
  • 50' Centra Gwilii z rogu, Stolarski główkował na krótkim słupku
  • 49' Warszawiacy chcą kontynuować grę z pierwszej połowy, czyli dużo utrzymywać się przy piłce i tworzyć sytuacje
  • 47' Ważna interwencja Jędrzejczyka, następnie Kostantinos sfaulował wychodzącego Kulenovicia. Żółta kartka
  • 46' Przy piłce zawodnicy Legii, którzy środkiem pola starają się przebić pod bramkę rywali
  • 46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania
  • 45+2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Pogonią. Stołeczny klub był stroną dominującą, sprawiał lepsze. Oby w drugiej połowie gospodarze udokumentowali przewagę golami. Zapraszamy za kwadrans
  • 45' Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry
  • 44' Buksa rozpędził się, biegł środkiem, ale zgubił piłkę ze względu na dobrą pracę obrońców Legii. Nieco z równowagi wytrącił go również Gwilia
  • 43' Gwilia nieźle wypuścił Praszelika w "szesnastkę", ten chciał podać do Luquinhasa, ale do szczęścia zabrakło mu precyzji
  • 42' Luquinhas chciał ponownie zaczarować na skrzydle, tym razem z łatwością minął przeciwnika, ale do pomocy doskoczył drugi, który zabrał mu futbolówkę
  • 41' Praszelik inteligentnie wprowadził Luquinhasa w pole karne, Brazylijczyk został zablokowany i jednocześnie złapany na spalonym
  • 40' Guarrotxena zwiódł Jodłowca, ale szybko został osaczony przez dwóch kolejnych warszawiaków. Ostatecznie Drygas sfaulował Stolarskiego w walce o piłkę
  • 39' Gwilia zbyt głęboko zacentrował w pole karne, Stipica nie miał problemów ze złapaniem tego dośrodkowania
  • 38' Dobry pressing legionistów, którzy błyskawicznie przechwycili piłkę na wysokości koła środkowego i zmusili szczecinian do popełnienia błędu
  • 37' Niedokładny przerzut Wieteski do Vesovicia, piłkę szybko przechwycił Stipica
  • 36' Gwilia szukał Lquinhasa w polu karnym, ale Brazylijczyk nie miał zbytnio do kogo podać, za dużo graczy przebywało w jednym miejscu. Rywale zdołali wyjść z opresji
  • 35' Błąd Remy'ego w obronie, przyjezdni chcieli to wykorzystać, lecz strzał Podstawskiego okazała się za lekki i przewidywalny dla czujnego Majeckiego
  • 34' Dośrodkowanie Gwilii z prawie połowy boiska początkowo oddalił Traintafyllopoulos, ale na tym się nie skończyło. Warszawiacy dążyli do bramki, w końcu na techniczny strzał na skraju "szesnastki" zdecydował się Praszelik. Młody pomocnik użył za dużo siły i minimalnie chybił
  • 33' Żółta kartka dla Kozulja za faul na Luquinhasie
  • 32' Legioniści ruszyli do szybkiej kontry, ale Kulenović miał problem z przyjęciem, w efekcie czego akcja spaliła na panewce
  • 32' Stolarski dośrodkował z prawej flanki na głowę Luquinhasa, ale Brazylijczyk, mimo chęci, nie miał większych szans na ugranie czegoś więcej w powietrzu
  • 31' Strzał z woleja w wykonaniu Jodłowca, zza "szesnastki" minął bramkę Stipicy. Warto jednak pochwalić defensywnego pomocnika za samą próbę
  • 30' Indywidualne rajd Vesovicia. Skrzydłowy był pilnowany przez dwóch "Portowców" i stracił piłkę, ponieważ za mocno ją sobie wypuścił pędząc przed siebie
  • 29' Wspomniana dwójka może kontynuować grę, na murawie nie musieli się meldować klubowi lekarze
  • 28' Starcie Luquinhasa ze Stecem. Obaj zawodnicy z grymasem bólu leżą na placu gry
  • 27' Niezła akcja Luquinhasa. Brazylijczyk kapitalnie wyprzedził Steca, wpadł w pole karne mijając dwóch rywali, ale - zdaniem arbitra - przy kontakcie z jednym z zawodników Pogoni, za bardzo "dał" od siebie. Skończyło się na tym, iż legionista został ukarany żółtym kartonikiem
  • 25' Centra Gwilii z rzutu wolnego, do piłki skakał Remy. Piłkę w pole karne chciał jeszcze wstrzelić Vesović, lecz reprezentant Czarnogóry uderzył nieczysto
  • 24' Kowalczyk wracając do defensywy sfaulował Luquinhasa, chwilę później na murawie, z powodu przewinienia, leżał Kulenović. Ze zdrowiem Chorwata jednak wszystko w porządku
  • 23' Kiks Majeckiego będącego pod presją i Pogoń przebywa teraz na połowie stołecznego klubu
  • 22' Dynamiczny Luquinhas za wszelką cenę próbował odebrać futbolówkę Stecowi, ale sfaulował prawego obrońce "Portowców"
  • 21' Wieteska mądrze zagrał teraz na wyprzedzenie i nie pozwolił, aby podanie od Drygasa znalazło adresata
  • 20' Stolarski pobiegł przodem, ale za bardzo się "wyrzucił", przez co jego centra kompletnie nie wyszła
  • 19' Luquinhas zastawił się, obrócił i dał się sfaulować. Widać swobodę w grze Brazylijczyka, który rozgrywa swoje pierwsze minuty z "eLką" na piersi
  • 18' Kozulj posłał płaski, ciekawy strzał z dystansu. Majecki początkowo złapał piłkę, lecz po chwili wypuścił. Korner nie zagroził jednak wicemistrzowi kraju
  • 17' Zrobiło się gorąco pod polem karnym Legii. Szczecinianie grali na małej przestrzeni, wycofali piłkę do Podstawskiego, który jednak przestrzelił
  • 16' "Jędza: ponownie szukał rozprowadzenia akcji po bocznej stronie boiska, ale Stec na razie jest czujny w obronie i stara się kasować większość ataków
  • 14' Długi przerzut na skrzydło do Steca, który stracił równowagę i nie mógł zrobić z piłką zbyt wiele. Co więcej, jego poczynania non stop kontrolował Jędrzejczyk
  • 13' Jędrzejczyk szukał aktywnego od początku spotkania Luquinhasa, ale jego zamiary przeczytał Stec
  • 12' Praszelik do Stolarskiego, ale boczny defensor został sfaulowany
  • 12'
  • 11' Ależ się zakotłowało pod bramką Majeckiego! Najpierw strzał głową oddał Drygas, a później słupek obił Triantafyllopoulos!
  • 11' Nunes do Guarrotxeny, ten szukał centrą Buksę. Rosły napastnik główkował, ale jego strzał na róg wybił Majecki
  • 9' Luquinhas stanął praktycznie sam na sam ze Stipicą, jednak był naciskany przez dwójkę obrońców szczecinian. Ostatecznie piłka trafiła jeszcze w rękę Praszelika. Nie ma gola, grę wznawia Pogoń
  • 8' Buksa wpadł w pole karne po dograniu piłki z głębi pola, ale uderzył ponad bramką
  • 8' Luquinhas starł się z Konstantinosem. W tym pojedynku górą okazał się grecki stoper Pogoni
  • 7' Niezły zwód z piłką zrobił Luquinhas. Brazylijczyk szybko zgubił rywala i podał prostopadle do wychodzącego Kulenovicia. Chorwat jednak nie zdążył dojść do futbolówki
  • 6' Przewinienie Gwilii, następnie na uderzenie,, po zejściu do środka, zdecydował się Guarrotxena. Majecki nie musiał interweniować
  • 5' Vesović sfaulował w ataku Nunesa na prawej flance
  • 4' Gwilia dopadł do piłki, ale nie trafił w nią czysto. Goście zaczynają od wyrzutu futbolówki z linii bocznej
  • 4' Kulenović odważnie ruszył na piłkę, chciał zgrać jeszcze ją głową do Luquinhasa, ale ostatecznie wywalczył aut
  • 3' Jędrzejczyk chciał dośrodkować z prawej nogi na skrzydle, ale został zablokowany, po chwili Praszelik upadł na murawę po kontakcie z rywalem. Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia