• 71' Ivan Marquez
  • 80' Erik Pacinda za Marcin Cebula
2019-07-28 / 15:00 Kielce Mariusz Złotek 11692
  • Dziękujemy i życzymy miłego, niedzielnego popołudnia!
  • Legia rzutem na taśmę wygrała w Kielcach 2:1 z Koroną po golach Novikovasa i Gwilli. Już w czwartek "Wojskowych" czeka rewanż z KuPS. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów, zawodników, zdjęć oraz wideo
  • 90+6' Koniec!
  • 90+6' Stolarski wyrzucił piłkę z autu w pole karne, Kante przedłużył piłkę, a Gwilia, mając sporo miejsca, dostawił nogę i strzelił gola na wagę zwycięstwa!
  • 90+4' GOOOOOL! Coś nieprawdopodobnego! Walerian Gwilia!
  • 90+3' Centra Gwilii z rzutu wolnego, był Lewczuk, który uderzył ponad bramką! Bardzo blisko był teraz piłkarz Legii
  • 90+2' Legia broni się w defensywie, ale sporo zawodników jest ustawionych wyżej, aby w każdej chwili pobiec do ataku
  • 90+2' Luquinhas źle zaadresował piłkę w ofensywie, szkoda. Dużo niedokładność w szeregach obu klubów
  • 90+1' Gwilia zagrywał do Kante, ale snajper Legii nie dotarł do tego podania
  • 90+1' Cztery minuty doliczone
  • 90' Jukić wpadł w "szesnastkę", strzelał Żubrowski, ale Majecki popisał się skuteczną interwencją!
  • 89' Martins odzyskał piłkę, ale po chwili ją stracił. Korona przejęła futbolówkę, sfaulowany został Djuranović
  • 88' Gwilia nieźle zacentrował. Gruzin szukał Jędrzejczyka, ale Artur był naciskany przez rywali. Zagotowało się, jednak ostatecznie przewinił Nagy
  • 87' Rzut wolny dla Legii, Gwilia dośrodkował w pole karne, a tam Lewczuk główkował. Obrońca wicemistrza Polski wywalczył korner
  • 86' Jędrzejczyk sfaulowany przez Marqueza
  • 86' Jędrzejczyk podał do Nagya, ale Węgier nie uporał się z zagraniem od kapitana Legii, który zbyt wysoko zwiesił futbolówkę
  • 85' Antolić podał prostopadle z myślą, aby uruchomić Kante. Napastnik nie dopadł jednak do zagrania od Chorwata
  • 84' Przechwyt Martinsa, będzie rzut wolny
  • 83' Starcie na linii Pućko-Lewczuk, po chwili sędzia dopatrzył się faulu jednego z legionistów. Gardawski ucierpiał
  • 82' Kolejny korner dla żółto-czerwonych, centra z rogu, jednak Martins ustawiony na krótkim słupku wyszedł z opresji
  • 82' Dziesięć minut do końca, zarówno jedni jak i drudzy czekają na swoją szansę
  • 81' Astiz wybił piłkę na rzut rożny po rzucie wolnym rywali
  • 81' Jukic pobiegł do przodu, ale Astiz sfaulował - zdaniem arbitra - rozpędzonego pomocnika Korony
  • 80' Pacinda wchodzi za Cebulę
  • 79' Nagy sfaulowany przez Dziwniela
  • 78' Stolarski oddalił zagrożenie
  • 78' Żubrowski w kierunku Jukicia, potem Dziwniel dośrodkował w pole karne, jednak Nagy znowu wyekspediował futbolówkę
  • 76' Rzut wolny dla Korony, ale Nagy wybił piłkę poza pole karne
  • 75' Przerwa na uzupełnienie płynów
  • 75' Gardawski opatrywany przez medyków klubowych
  • 74' Żółta kartka dla Kante
  • 74' Astiz sfaulował Cebulę, ale sędzia Złotek nie pokazał kartki dla Hiszpana. Zawodnik Korony miał bowiem niezłą okazję na stworzenie poważnego zagrożenia
  • 73' Gwilia dośrodkował z rożnego, Jędrzejczyk nabiegał, ale nie trafił w piłkę. Kielczanie mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ stoper Legii był niezwykle blisko
  • 72' Kolejny rzut wolny, do którego podchodzi trzech zawodników. Ostatecznie Martins trafił w boczną siatkę, wcześniej wzorcowo końcami palców interweniował Sokół
  • 71' Nagy zabrał się do kontry, zszedł do środka i dal się sfaulować. Żółty kartonik dla Marqueza
  • 70' Gardawski do Cebuli, ale interweniował Martins. Strzał oddał jeszcze Djuranović, lecz bez efektów
  • 69' Gwilia podszedł do piłki. Gruzin uderzył minimalnie obok bramki! Sokół wyciągnął się jak struna, ale do celu zabrakło bardzo niewiele
  • 68' Nagy za Jodłowca
  • 68' Stały fragment dla Legii blisko pola karnego
  • 68' Jodłowiec do Luquinhasa. Brazylijczyk musiał uznać wyższość rywala, lecz po kilku sekundach piłkę przejął Gwilia
  • 67'
  • 66' Pućko wpadł w pole karne, do obrony wracał Stolarskiego, który jeszcze został sfaulowany
  • 66' Luquinhas najpierw odzyskał, a potem stracił piłkę
  • 65' Jodłowiec ruszył z Kante do kontry, ale zamiast strzelać bądź dokładnie podać, zagrał wprost pod nogi rywala. Szkoda, bardzo szkoda tej akcji
  • 64' Djuranović ruszył do podania z głębi pola, ale Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 64' Jodłowiec zatrzymany przez Dziwniela, który zastosował skuteczny wślizg na wysokości środka boiska
  • 63' Strzał Martinsa z ostrego kąta, ale Sokół ratuje Koronę!
  • 62' Druga roszada w Legii. Gwilia za Novikovasa
  • 61' Djuranović zmienia Papadopulosa
  • 61' Kante wchodzi w miejsce Niezgody
  • 61' "Żółtko" dla Lewczuka za przewinienie na Jukiciu
  • 60' Ekipa Lettieriego szukała swojej szansy, ale plany z głowy wybił im Majecki
  • 59' Warszawiacy utrzymują się przy piłce, budują akcję od tyłu. Po chwili Niezgoda dograł z linii końcowej, ale Jędrzejczyk nie strzelił gola
  • 58' Stały fragment, Antolić dośrodkował w "szesnastkę", Jędrzejczyk walczył o piłkę, lecz rywale ją zgarnęli
  • 58' Luquinhas do Novikovasa, jednak Litwin został sfaulowany
  • 56' Żółta kartka dla Gardawskiego za faul na Martinsie
  • 55' Dziwniel zacentrował z lewej flanki, lecz Astiz wyekspediował piłkę daleko
  • 55' Antolić podał do Jodłowca, ale piłkarz, który w poprzednim sezonie grał w Piaście, nie opanował futbolówki. To na razie nie jest mecz "Jodły"
  • 55' Gardawski wycofał z linii końcowej, ale Lewczuk wespół z Majeckim dali radę. Serce zabiło teraz legionistom nieco mocniej
  • 54' Niezgoda znowu zakręcił się w polu karnym, ale na razie przyjezdni biją głową w mur
  • 52' Faul Pućki na Stolarskim. Już Luquinhas odnalazł Jodłowca, ale pomocnik stracił piłkę
  • 52' Świetny rajd Cebuli, ale Astiz wygarnął mu piłkę. Legioniści zawiązali kontrę, Niezgoda miał niezłą sytuację, ale nie wykorzystał jej mimo, iż Sokół wyszedł z bramki
  • 50' Andre gra dalej. Cebula chciał ruszyć, zejść do środka, ale Astiz był czujny i Majecki mógł przejąć piłkę
  • 50' Martins sfaulowany, ponownie Portugalczyk upadł na murawę. Przewinił Żubrowski
  • 48' Zatrzymany został Pućko na skrzydle
  • 48' Niezgoda podał prosto do rywala. Kielczanie jednak zostali od razu zablokowani przez gości
  • 47' Luquinhas dał się sfaulować przed własnym polem karnym, wcześniej przechwycił piłkę
  • 46' Jukić zmienia Arveladze
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+14' Coraz bliżej drugiej części spotkania
  • 45+4' Martins opatrywany na boisku, wracamy do gry za kwadrans
  • 45+4' Koniec pierwszej połowy. Legia remisuje 1:1 z Koroną. Szkoda gola do przerwy, który nie musiał paść, ale czeski napastnik zdołał dobrze odnaleźć się w polu karnym i sfinalizować akcję
  • 45+3' Martins ucierpiał, leży na boisku
  • 45+2' Antolić włączył Novikovasa na prawej stronie, wszedł w pole karne, ale rywale wybili piłkę
  • 45+2' Legia rzuciła się do ataku. Niezgoda chciał uruchomić Stolarskiego, który już szykował się do sytuacji sam na sam z Sokołem. Napastnik jednak źle podał
  • 45+1' Gol do szatni. Pućko przyjął piłkę, posłał centrę, którą wykończył Papadopulos. Akcję zapoczątkował Arveladze
  • 45' 1:1... Papadoupulos
  • 45' Świetna interwencja Majeckiego! Papadopulos mógł wpakować piłkę do bramki, ale golkiper Legii nie dał się zaskoczyć. Tak na dobrą sprawę to pierwsza, poważniejsza parada bramkarza stołecznego klubu
  • 44' Gardawski sfaulowany na boku boiska. Stały fragment dla żółto-czerwonych
  • 44' Arveladze uderzył z dalszej odległości, jednak Majecki bez większych problemów złapał futbolówkę. Kieleccy kibice nie byli zbytnio zadowoleni ze sposobu wykończenia akcji przez Gruzina
  • 43' Jędrzejczyk to w tej chwili jedna z ważniejszych postaci na boisku, bardzo pewny, konsekwentny i ratujący drużynę praktycznie w każdej akcji tworzonej przez miejscowych
  • 42' Żółto-czerwoni w ataku, lecz wicemistrzowie kraju potrafili ich powstrzymać. Pućko minął Stolarskiego, jednak na jego drodze stanął aktywny Jędrzejczyk. Gospodarze wrzucili piąty bieg tuż przed przerwą
  • 40' Warszawiacy chcieli za wszelką cenę wyjść z kontrą, którą zapoczątkował Jodłowiec. Goście nieco się cofnęli, zabrakło im zdecydowanie szybszej decyzji, ponieważ mogli zaskoczyć miejscowych po raz drugi w tym meczu
  • 38' Antolić podchodzi do piłki, płasko zagrał w pole karne. Piłka została wybita przez rywali, na skrzydle szarpnął Novikovas, lecz Litwin niemalże oddał za darmo futbolówkę
  • 37' Rzut wolny dla Legii
  • 37' Antolić do Martinsa. Portugalczyk przebojem ruszył do ofensywy i sprytnie dał się sfaulować
  • 36' Gardawski chciał uruchomić Papadopulousa, ale czeski napastnik nie mógł opanować tego zagrania, przez co akcja spaliła na panewce
  • 35' Centra Arveladze z rogu, ale warszawiakom spadł kamień z serca. Znowu "Jędza" uporał się z rywalami
  • 35' Przerzut do Pućki, który minął Stolarskiego, wbiegł w pole karne, ale... ponownie Jędrzejczyk! Niezwykle cenna interwencja kapitana Legii
  • 34' Jodłowiec znalazł się na prawej stronie boiska i próbował zejść do środka, lecz Dziwniel mu na to nie pozwolił. Lewy defensor Korony wywalczył jeszcze aut
  • 33' Legioniści zastosowali wysoki pressing, po chwili Gardawski został sfaulowany, z czym nie zgadzają się zawodnicy z Warszawy
  • 32' Rzut wolny dla Korony. Arveladze jednak nie był w stanie zdziałać czegoś więcej i chociażby doprowadzić do wyrównania. Majecki nie musiał interweniować
  • 31' "Jędza" po raz kolejny ratuje zespół przed stratą gola, dobra interwencja stopera na własnej połowie
  • 31' Wracamy do gry. Pućko zrobił trochę wiatru z boku, zdecydował się na strzał, który przyblokował Jędrzejczyk
  • 29' Kovacević sfaulowany w środku pola. Nastąpiła malutka przerwa na uzupełnienie płynów. Bardzo gorąco jest bowiem w Kielcach
  • 28' Gospodarze nieco się wzburzyli, ale ostatecznie Majecki złapał piłkę w koszyczek po akcji rywali
  • 27' Lewczuk zacentrował w pole karne, ale Sokół zdołał wybić piłkę
  • 25' Ależ rajd Stolarskiego. Boczny defensor pobiegł flanką, zagrał w pole karne do Novikovasa, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki
  • 25' Gooool!
  • 24' Jodłowiec podał do Luquinhasa, po chwili piłka wylądowała pod nogami Antolicia. Chorwat jednak stracił piłkę
  • 24' Centra Arveladze w pole karne, ale Jędrzejczyk głową oddalił zagrożenie. Stoper Legii na razie jest pewny, stara się trzymać w ryzach pierwszą linię przyjezdnych
  • 23' Niedokładne podanie Antolicia do Luquinhasa na skrzydło
  • 22' Jędrzejczyk nie zdołał utrzymać piłki, która wyszła za linię końcową
  • 22' Antolić podał do Novikovasa. Litwina jednak zatrzymał Kovacević, ale po chwili "Arvy" zrobił to samo. W posiadaniu Legia
  • 21' Strzał Papadoupulosa poszybował ponad poprzeczką
  • 20' Strata Jodłowca, Popadopulos ruszył do przodu razem z kilkoma kolegami. Arveladze dośrodkował, ale wywalczył raptem aut
  • 20' Stolarski wpadł w pole karne, zrobiło się gorąco, ale defensor nie zdołał wycofać futbolówki
  • 18' Ależ było blisko! Korona mogła objąć prowadzenie. Arveladze uderzył z piętnastego metra, ale spudłował! Wydawało się, że Gruzin inaczej wykończy tę akcję
  • 17' Antolić szukał Niezgody w polu karnym, lecz kielecka obrona przeczytała jego intencje
  • 16' Niezgoda czujnie zgarnął piłkę, ale nikt nie pobiegł za nim do kontry. Napastnik zwolnił tempo i akcja zaczęła się budować od początku
  • 16' Kielczanie przy piłce, dobrze w środku pola wygląda Żubrowski, którego przed chwilą naciskał Luquinhas
  • 14' Pomyłka Gardawskiego, Niezgoda jego minął i upadł po kontakcie. Sędzia jednak nakazał grać dalej
  • 13' Novikovas w pole karne do Niezgody, napastnik był bardzo blisko! Jego strzał przeleciał tuż obok słupka
  • 12' Majecki wyszedł z bramki i jednocześnie z opresji. Spore zamieszanie w polu karnym Legii
  • 11' Żubrowski na skrzydło do Gardawskiego. Boczny defensor chciał zagrać do Pućki, lecz ten został zablokowany
  • 9' Korner dla rywali. Arveladze zacentrował, później doszło do kontry. Antolić ruszył środkiem, podał do Novikovasa, ale ten podjął złą decyzję. Litwin wbiegł w "szesnastkę" i zamiast strzelać, chciał być może podawać. Próba jednak bardzo daleka od ideału
  • 8' Stolarski wybił piłkę na rzut rożny po centrze miejscowych z bocznego sektora
  • 8' Astiz oddalił zagrożenie po ataku kielczan. Gospodarze na razie bez kompleksów, aczkolwiek legioniści starają się szarpać od początku
  • 7' Centra Antolicia z rzutu wolnego, walczył Niezgoda, ale nie skierował piłki do siatki
  • 6' Jodłowiec wybił piłkę na aut, następnie Niezgoda podał do Luquinhasa. Jodłowiec wpadł w pole karne, ale sędzia przerwał grę
  • 4' Pućko dograł w pole karne, lecz Jędrzejczyk wybił futbolówkę
  • 3' Centra ze stałego fragmentu, ale kielecka obrona zaasekurowali Jodłowca
  • 3' Novikovas sfaulowany po podaniu z głębi pola. Rzut wolny dla Legii
  • 3' Kovacević zagrał do przodu, ale legioniści czujnie zastopowali pomocnika gospodarzy
  • 2' Stolarski do Luquinhasa na lewej stronie. Po chwili na spalonym znalazł się jednak Papadopulos
  • 1' Gramy!
  • Obie drużyny już na boisku!
  • Skład Legii na mecz z Koroną: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Astiz, Jędrzejczyk - Antolić, Martins, Jodłowiec - Novikovas, Niezgoda, Luquinhas! Ławka: Cierzniak, Gwilia, Rocha, Carlitos, Kulenović, Karbownik, Kante, Nagy, Remy
  • Witamy z Kielc. O godzinie 15:00 rozpocznie się spotkanie miejscowej Korony z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Zachęcamy do śledzenia relacji przygotowywanej przez serwis Legia.Net