83'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • Jedyną bramkę dla Legii zdobył Igor Lewczuk
  • 90+5'
    Koniec. Legia przegrała 1:2 na wyjeździe z Lechem Poznań w 34. kolejce ekstraklasy. Stołeczny klub nie wywalczył jeszcze mistrzostwa Polski. Legionistom do tytułu wciąż brakuje jednego punktu
  • 90+3'
    Gwilia do Rochy, który za mocno wypuścił piłkę i nie zdołał utrzymać jej w boisku
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 88'
    Szymczak znalazł się w polu karnym i oddał płaski strzał, ale trafił w boczną siatkę
  • 88'
    Gwilia zacentrował z rogu. Cholewiak wyskoczył w powietrze, musnął piłkę głową, ale trafił w Gumnego i van der Hart złapał futbolówkę
  • 87'
    Rosołek minął rywala na lewym skrzydle, dośrodkował w pole karne. Crnomarković przeciął zagranie, lecz Legia ma korner
  • 86'
    Gwilia zacentrował z rogu, ale ostatecznie piłka dla Lecha
  • 85'
    Rzut rożny dla "Wojskowych"
  • 84'
    Szymczak zastąpił Zamaletdinowa
  • 83'
    Cholewiak minął dwóch zawodników Lecha i dośrodkował przed linią końcową, lecz zabrakło strzału w "szesnastce"
  • 83'
    Korner dla Legii. Gwilia zacentrował w pole karne, ale żaden z legionistów nie oddał strzału
  • 82'
    Po raz kolejny Martins został sfaulowany. Portugalczyk ruszył środkiem boiska, a Żamaletdinow nieprzepisowo go powstrzymał
  • 80'
    Martins sfaulowany w środku pola
  • 79'
    Faul w ataku Jędrzejczyka. Kapitan Legii nieprzepisowo powstrzymał Gumnego
  • 78'
    Gumny dośrodkował z prawej flanki, ale Muzyk spokojnie złapał piłkę
  • 77'
    Karbownik nie opanował piłki w boisku, po dalekim zagraniu na prawe skrzydło
  • 76'
    Wszołek wbiegł w pole karne i ucierpiał po kontakcie z Crnomarkoviciem. Piłka jednak dla Lecha
  • 74'
    Gumny za Kamińskiego i Marchwiński za Ramireza
  • 72'
    Po centrze Gwilii z rzutu rożnego, Jędrzejczyk uderzył z głowy w słupek. Piłka trafiła jeszcze do Lewczuka, który popisał się skuteczną dobitką! Lech prowadzi 2:1
  • 71'
    Gol dla Legii! Lewczuk zdobył bramkę!
  • 70'
    Rosołek oddał strzał zza pola karnego, który wybronił van der Hart
  • 69'
    Tiba zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 68'
    Rosołek za Pekharta
  • 68'
    Rocha podłączył się do ofensywy. Portugalczyk nieźle dograł w pole karne z lewej strony. Piłka odbiła się od rywala i trafiła do Cholewiaka, który uderzył z powietrza obok bramki
  • 65'
    Lechici wymieniają się podaniami w środku pola
  • 62'
    Martins dobrze przeciął zagranie z lewej strony, w kierunku Tiby. Korner dla Lecha
  • 61'
    Gwilia do Karbownika, który miękkim podaniem zagrał w "szesnastkę", ale piłkę przejęli poznaniacy
  • 60'
    Martins zagrał do Wszołka, który wypatrzył Gwilię. Pomocnik uderzył na bramkę, ale trafił w Cholewiaka
  • 56'
  • 55'
    Cholewiak za Luquinhasa
  • 54'
    Za mocna centra Wszołka z prawej flanki
  • 54'
    Stolarski schodzi, Rocha wchodzi
  • 53'
    Lechici przeprowadzili akcję lewą stroną, ale zostali powstrzymani
  • 49'
    Faul w ataku Jóźwiaka. Skrzydłowy nieprzepisowo powstrzymał Stolarskiego w środku pola
  • 48'
    Puchacz ucierpiał po kontakcie z Wszołkiem po lewej stronie boiska. Piłka jednak dla Legii
  • 47'
    Moder zacentrował z rogu w kierunku bliższego słupka, lecz legioniści wybili piłkę
  • 46'
    Rzut rożny dla Lecha
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa w Poznaniu z Lechem 0:2. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Żółte kartoniki otrzymali również Aleksandar Vuković i Dariusz Żuraw, a więc trenerzy Legii i Lecha
  • 45+3'
    Żółta kartka dla Tiby
  • 45+3'
    Jóźwiak ucierpiał po kontakcie z Wszołkiem
  • 45+1'
    Antolić dośrodkował w pole karne z prawej strony, a Pekhart główkował nieco ponad poprzeczką
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45'
    Gwilia sfaulowany na połowie Lecha. Warszawiacy mają rzut wolny z prawej strony boiska
  • 44'
    Lewczuk wślizgiem nastrzelił Żamaletdinowa, który znalazł się w pobliżu pola karnego Legii. Piłka dla warszawskiego klubu
  • 42'
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska
  • 40'
    Luquinhas sfaulowany na lewym skrzydle przez Butkę
  • 39'
    Moder niecelnie uderzył ze stałego fragmentu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką
  • 39'
    Rzut wolny dla Lecha z lewej strony
  • 36'
    Żółte kartki dla Luquinhasa i Ramireza
  • 35'
    Rywale przejęli piłkę na połowie Legii. Tiba zbiegł do środka i oddał strzał z dalszej odległości, ale Muzyk wybronił jego uderzenie. Rzut rożny dla gospodarzy
  • 34'
    Tiba pobiegł środkiem boiska i chciał zagrać do jednego z zawodników Lecha, ale jego zagranie zostało przecięte
  • 30'
    Kamiński pojawił się w polu karnym z lewej strony, zbiegł do środka i oddał precyzyjne uderzenie, które odbiło się od Jędrzejczyka, potem od słupka i wpadło do siatki
  • 29'
    2:0 dla Lecha. Kamiński
  • 28'
    Puchacz sfaulowany w bocznej strefie boiska przez Wszołka
  • 27'
    Ależ strzał Modera z dystansu. Muzyk z pewnymi problemami, ale obronił jego uderzenie
  • 25'
    Bramka dla Lecha. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jóźwiak oddał strzał... plecami, przy bliższym słupku, i pokonał Muzyka. 1:0 dla rywali
  • 24'
    Muzyk obronił uderzenie jednego z graczy Lecha. Korner
  • 22'
    Po chwili Jędrzejczyk wpadł w pole kare i chciał miękko dośrodkować, ale został zablokowany. Moment później Karbownik zacentrował jeszcze z lewej flanki, a Gwilia oddał strzał z głowy ponad bramką
  • 21'
    Antolić dośrodkował z rzutu wolnego, główkował Pekhart, ale piłka wyszła poza "szesnastkę" Lecha
  • 20'
    Rzut wolny dla legionistów z prawej strony boiska, blisko pola karnego Lecha
  • 19'
    Ramirez nieźle wypatrzył Jóźwiaka. Skrzydłowy Lecha był naciskany przed polem karnym przez dwóch obrońców Legii i oddał strzał obok bramki strzeżonej przez Muzyka
  • 18'
    Szybka akcja Lecha. Żamaletdinow wbiegł w pole karne z lewej strony. Ostatecznie Ramirez oddał strzał zza "szesnastki", który poszybował ponad poprzeczką
  • 17'
    Moder dośrodkował z rzutu wolnego, ale warszawiacy wyszli z opresji. Karbownik zapoczątkował kontrę i zagrał do Wszołka na lewą stronę. W pewnej chwili Pekhart, przy próbie przejęcia, popełnił jednak błąd techniczny i zagrał piłkę ręką
  • 15'
    Faul na Jóźwiaku. Przewinił Lewczuk. Lechici mają rzut wolny z lewej strony boiska
  • 13'
    Antolić sfaulował Tibę na połowie miejscowych
  • 13'
    Legioniści nie dali się zaskoczyć po rzucie rożnym dla Lecha, Najpierw zagrożenie oddalił Lewczuk, a później piłkę poza pole karne wybił Karbownik
  • 12'
    Korner dla gospodarzy
  • 11'
    Butko chciał dograć w pole karne, ale został zablokowany
  • 10'
    Luquinhas wyłuskał piłkę na połowie Lecha, po dalekim podaniu od Jędrzejczyka na lewą flankę. Kilka chwil później poznaniacy zdołali jednak odebrać futbolówkę
  • 8'
    Stołeczny klub spokojnie wymienia się podaniami w obronie
  • 8'
    Jóźwiak miękko zagrał do Żamaletdinowa na lewe skrzydło, ale ostatecznie legioniści przechwycili piłkę
  • 7'
    Antolić próbował prostopadle zagrać do Pekharta, po wcześniejszym podaniu od Karbownika, lecz Crnomarković miał bliżej do piłki i ją przejął
  • 6'
    Martins sfaulowany jeszcze na połowie Legii. Crnomarković nieprzepisowo powstrzymał Portugalczyka
  • 5'
    Stolarski zrobił wślizg i zatrzymał Puchacza
  • 4'
    Poznaniacy próbowali zaskoczyć warszawiaków po akcji prawą stroną, ale Legia wyszła z opresji i przechwyciła futbolówkę
  • 3'
    Pekhart dopadł do piłki w środku pola i chciał zagrać na lewe skrzydło do Luquinhasa. Czeski snajper zrobił to jednak za mocno
  • 2'
    Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, Jędrzejczyk wyskoczył w powietrze, ale nie zdołał musnąć piłki głową
  • 1'
    Wszołek otrzymał podanie z głębi pola, chciał wbiec w pole karne, ale Puchacz nie dał za wygraną. Ostatecznie "Wszołi" wywalczył korner
  • 1'
  • Czekamy na rozpoczęcie meczu, bo dym zasłonił murawę
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Legia jest liderem tabeli i do sięgnięcia po mistrzostwo wystarczy im zaledwie punkt. Jeżeli uda im się to zrealizować w najbliższym spotkaniu, to po raz drugi w Poznaniu, w ostatnich dwóch latach, wywalczą tytuł. Szczegóły tutaj
  • Ławka: Cierzniak, Wieteska, Rocha, Cholewiak, Pyrdoł, Astiz, Rosołek, Cielemęcki, Slisz
  • Skład Legii wygląda następująco: Muzyk - Stolarski, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Antolić, Martins, Luquinhas - Gwilia - Pekhart!
  • W Poznaniu Legia Warszawa rozegra 2300. spotkanie w historii występów w ekstraklasie, licząc ze spotkaniami, które się nie odbyły, a przyznano walkowery, a także z anulowanym meczem ostatniej kolejki sezonu 1992/1993, z Wisłą Kraków (6:0). Więcej TUTAJ
  • Przed spotkaniem z Lechem, trener Legii, Aleksandar Vuković, mówił na konferencji prasowej o Arturze Borucu, Michale Karbowniku oraz braku dwumeczów w pierwszych rundach eliminacyjnych europejskich pucharów
  • Co słychać w obozie poznaniaków? Sprawdźcie!
  • Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Adamem Topolskim, członkiem galerii sław Legii Warszawa. Link tutaj
  • Jeżeli "Wojskowi" wygrają lub zremisują na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, to zapewnią sobie mistrzostwo Polski na trzy spotkania przed końcem sezonu ligowego
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz 34. kolejki ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa!
Lech PoznańLegia Warszawa

24' Kamil Jóźwiak

24'

29' Jakub Kamiński

29'

36' Dani Ramirez

36'

45' Pedro Tiba

45'

70' Robert Gumny za Jakub Kamiński

70'
71'

73' Filip Marchwiński za Dani Ramirez

73'

83' Filip Szymczak za Timur Żamaletdinow