Koniec. Legia zremisowała 1:1 z Dinamem!
    Jakić przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale niedokładnie podał na lewe skrzydło
  • 90+3'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie
  • 90+3'
    Petković podał w pole karne do Ivanuseca, ale Nawrocki dobrze pilnował rywala. Grę wznawia Boruc
  • 90+2'
    Petković ucierpiał po tym starciu, ale wstał z boiska
  • 90+1'
    Petković był osaczony przez legionistów na 15. metrze, upadł na murawę po kontakcie z Wieteską, ale gra jest kontynuowana
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Jędrzejczyk świetnie przeciął prostopadłe zagranie na skrzydle
  • 89'
    Petković podał w pole karne do Ivanuseca, który był na spalonym
  • 89'
    Jakić szukał prostopadłego podania w pole karne, ale Wieteska przeciął zagranie
  • 88'
    Mladenović daleko wybił piłkę, aby jej nie stracić, bo był naciskany na wysokości koła środkowego
  • 88'
    To mogło być 2:1 dla Dinama. Kastrati podał do Petkovicia, który uderzył z 18. metra w kierunku dalszego słupka - nieznacznie się pomylił
  • 86'
    Martins świetnie przeciął podanie, które było adresowane w pole karne "Wojskowych"
  • 86'
    Dinamo w natarciu, zakotłowało się w polu karnym Legii, ale bez konsekwencji
  • 85'
    Bulat i Menalo za Misicia i Orsicia
  • 84'
    Niedokładne dośrodkowanie Kastratiego z prawej strony boiska
  • 84'
    Pięknie to zrobił Muci! Albańczyk oddał strzał z 20. metra i strzelił kapitalnego gola! Podobne trafienie jak w meczu z Wisłą Płock, ale z trochę bliższej odległości. Brawo, 1:1!
  • 82'
    Muci! Co za gol!!!!!! 1:1!
  • 82'
    Misić trafił w mur po strzale z rzutu wolnego
  • 81'
    Niedokładne przyjęcie Juranovicia na prawe skrzydło. Po chwili zakotłowało się w polu karnym Legii - Nawrocki nie zdołał powstrzymać Kastratiego, który wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, wycofał do Orsicia, który został osaczony przez legionistów. Dinamo ma rzut wolny z 18. metra
  • 79'
    Martins dobrze popracował w środkowej strefie boiska i przechwycił piłkę. Moment później Luquinhas dośrodkował na prawą stronę pola karnego - Juranović chciał wycofać futbolówkę, lecz zrobił to już za linią końcową
  • 78'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 77'
    Czerwona kartka dla asystenta trenera Dinama
  • 76'
    Ristovski dośrodkował w pole karne, ale legioniści wyszli z opresji
  • 75'
    Pekhart za Emrelego i Lopes za Muciego
  • 75'
    Faul Wieteski na Petkoviciu w środku pola
  • 74'
    Warszawiacy wymieniają się podaniami w środku pola
  • 74'
    Pekhart i Muci wejdą zaraz na boisko
  • 74'
    Legia operuje piłką na połowie miejscowych
  • 73'
    Luquinhas oddał strzał z prawej nogi z lewej strony pola karnego - piłka poszybowała ponad bramką
  • 72'
    Slisz szukał podania do Juranovicia, ale rywal przechwycił futbolówkę na skrzydle, na połowie Dinama
  • 72'
    Żółta kartka dla Martinsa, który sfaulował Petkovicia w środku pola
  • 71'
    Korner dla Chorwatów. Orsić dośrodkował na dalszy słupek, ale Mladenović wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 71'
    Kontra Dinama. Kastrati dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, lecz Jędrzejczyk wybił piłkę poza linię końcową
  • 70'
    Slisz pojawił się po lewej stronie "szesnastki", chciał wycofać piłkę do Emrelego, ale przeciwnik "przeczytał" jego intencje
  • 69'
    Prostopadłe podanie Juranovicia do Luquinhasa na prawe skrzydło zostało przecięte
  • 69'
    Ivanusec sfaulował Martinsa w środku pola
  • 69'
    Mladenović dośrodkował z kornera na bliższy słupek, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 68'
    Luquinhas zacentrował z prawego skrzydła na dalszy słupek - Kastrati uprzedził Mladenovicia i wybił piłkę na rzut rożny
  • 68'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Dinama
  • 67'
    Martins dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 67'
    Madenović miękko dośrodkował na prawą stronę "szesnastki" do Juranovicia, którego strzał z 10. metra został zablokowany. Korner dla "Wojskowych"
  • 66'
    Emreli został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę. Dinamo zabrało się do kontry, lecz Slisz świetnie przeciął podanie na 18. metrze. Pomocnik Legii pobiegł lewym skrzydłem i wywalczył aut
  • 65'
    Kastrati za Majera
  • 64'
    Orsić zbiegł z lewej flanki do środka boiska i oddał niecelny strzał
  • 64'
    Juranović podał w pole karne do Emrelego. Legioniści dobrze pograli w "szesnastce", po chwili Mladenović dopadł do futbolówki po lewej stronie pola karnego, ale poślizgnął się przy strzale
  • 63'
    Emreli sfaulowany w środku pola
  • 62'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 62'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki w pole karne, w kierunku Emrelego, ale obrońca Dinama wybił piłkę
  • 61'
    Ivanusec świetnie dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Do piłki dopadł Petković, który świetnie wyskoczył w powietrze i skutecznie główkował z ok. 11. metra. Dinamo objęło prowadzenie
  • 60'
    Gol dla Dinama. Petković
  • 59'
    Martins wrócił na boisko
  • 58'
    Przerwa w grze. Martins ucierpiał po kontakcie z rywalem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Legii. Portugalczyk potrzebował pomocy medycznej
  • 56'
    Po centrze w pole karne Legii, piłka spadła po chwili na 20. metr, pod nogi Majera. Pomocnik Dinama oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka, ale Boruc popisał się kapitalną interwencją!
  • 55'
    Mladenović czujny w obronie. Wahadłowy Legii powstrzymał zawodnika Dinama po prawej stronie boiska. Dinamo ma korner
  • 54'
    Martins sfaulował Petkovicia na wysokości koła środkowego
  • 54'
    Wieteska ścigał się do piłki z Majerem w środku pola. Ostatecznie, do futbolówki jako pierwszy dopadł "Wietes", który został sfaulowany przez rywala
  • 53'
    Groźnie po lewej stronie pola karnego Legii. Zawodnik Dinama zagrał wzdłuż pola karnego do Ivanuseca, który nie zdołał musnąć piłki
  • 53'
    Majer chciał prostopadle podać na lewe skrzydło, ale Juranović świetnie przeciął zagranie
  • 52'
    Emreli nie zdołał opanować piłki po aucie dla "Wojskowych"
  • 52'
    Juranović podał prostopadle do Slisza, na prawe skrzydło, który został powstrzymany. Legia ma aut
  • 51'
    Ristovski zagrał na prawą stronę pola karnego do Jakicia, ale Martins dobrze pilnował przeciwnika - warszawiacy wyszli z opresji
  • 51'
    Slisz został osaczony przez dwóch rywali w środku boiska i stracił piłkę. Po chwili Wieteska świetnie powstrzymał Majera na 20. metrze
  • 50'
    Orsić zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, które poszybowało ponad poprzeczką
  • 49'
    Petković sfaulowany przez Wieteskę na 25. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Dinama
  • 48'
    Orsić oddał mocny strzał z dystansu w kierunku dalszego słupka, lecz Boruc pewnie interweniował
  • 48'
    Majer do Petkovicia, który został powstrzymany na 16. metrze przez legionistów. Ale rywale szybko odzyskali piłkę
  • 47'
    Chorwaci wymieniają się podaniami w środku pola
  • 46'
    Majer ucierpiał po kontakcie z Luquinhasem w środku pola. Zawodnik Dinama może kontynuować grę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Dinamem Zagrzeb. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Slisz przerzucił piłkę do Juranovicia, który nieźle dośrodkował w "szesnastkę", lecz rywale uporali się z tą centrą
  • 45+2'
  • 45+1'
    Juranović dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, ale obrońca Dinama wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Było groźnie w polu karnym Dinama! Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego, wycofał piłkę do Emrelego, ale Azer nie zdołał do niej dopaść - podanie było nieco za jego plecy. Po chwili rywale wyprowadzili kontrę - Jędrzejczyk sfaulował rywala i został napomniany żółtą kartką
  • 43'
    Dinamo miało rzut rożny, ale piłkę - po dośrodkowaniu Majera i strzale Lauritsena - złapał Boruc
  • 43'
    Wieteska świetnie przeciął groźną centrę z prawego skrzydła na 5. metr
  • 41'
    Jędrzejczyk przerzucił piłkę do Luquinhasa, który był jednak na spalonym
  • 41'
    Luquinhas do Mladenovicia, który miękko dograł w pole karne, lecz Lauritsen wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 41'
    Jędrzejczyk świetnie powstrzymał rozpędzonego rywala w środkowej strefie boiska
  • 40'
    Misić sfaulował Slisza w środku pola
  • 40'
    Luquinhas zbiegł do środka z lewej strony boiska, ale został osaczony przez przeciwników i nie zdołał podać do Lopesa. Legioniści jednak szybko odzyskali piłkę
  • 38'
    Orsić dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr - legioniści wybili piłkę, do której przed polem karnym dopadł Ivanusec. Jego uderzenie spokojnie złapał Boruc
  • 38'
    Ivanusec oddał strzał z 17. metra, ale Nawrocki zablokował jego uderzenie. Korner dla rywali
  • 36'
    Luquinhas ucierpiał po tym starciu, ale wstał z boiska i może grać dalej
  • 35'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola przez Ristovskiego
  • 34'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Dinama. Ostatecznie, Orsić miękko zacentrował w pole karne, lecz Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 34'
    Ivanusec podał do Ristovskiego, ale jego centra została zablokowana. Korner dla Chorwatów
  • 33'
    Rywale krótko rozegrali rzut rożny, lecz Wieteska wybił piłkę poza "szesnastkę". Legioniści zabrali się do kontry, ale Luquinhas posłał niedokładne, prostopadłe podanie, które - na 20. metrze - przechwycili rywale
  • 32'
    Zakotłowało się w polu karnym Legii, lecz Jędrzejczyk powstrzymał piłkę po centrze z prawego skrzydła. Po chwili Boruc uprzedził Ivanuseca i wybił piłkę na korner
  • 31'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry przez przeciwników. Ivanusec otrzymał podanie na 20. metrze, oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka - uderzenie poszybowało wysoko nad bramką
  • 30'
    Lopes stracił piłkę na 30. metrze. Chorwaci zabrali się do kontry, ostatecznie - rywale mają rzut rożny
  • 29'
    Dinamo ma rzut wolny. Orsić zbyt mocno dośrodkował z prawej nogi w pole karne Legii. Grę wznowi Boruc
  • 28'
    Żółta kartka dla Jakicia, który za bardzo domagał się rzutu wolnego dla Dinama
  • 26'
    Nawrocki skutecznie powstrzymał rywala na skrzydle. Po chwili Martins dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, ale piłkę spokojnie przejął Livaković
  • 25'
    Jędrzejczyk miękko zagrał na 16. metr, ale obrona mistrza Chorwacji nie dała się zaskoczyć. Legia ma jeszcze aut na połowie miejscowych
  • 25'
    Slisz sfaulowany w bocznym sektorze, na wysokości koła środkowego
  • 24'
    Boruc spokojnie przechwycił piłkę po miękkim dograniu z lewej strony boiska
  • 24'
    Ivanusec podał do Petkovicia, który oddał strzał z pola karnego - Boruc świetnie interweniował. Do piłki, którą bramkarz Legii zbił do boku, dopadł jeszcze Ivanusec. Zawodnik Dinama trafił do siatki, ale był na spalonym
  • 22'
    Dinamo wymienia się podaniami w linii obrony
  • 21'
    Slisz wygrał pojedynek główkowy na wysokości koła środkowego, popędził prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Lauritsena
  • 20'
    Rzut rożny dla Legii. Mladenović zacentrował na bliższy słupek. Piłka trafiła do Emrelego, którego strzał został zablokowany. Zrobiło się zamieszanie, lecz Chorwaci wyszli z opresji
  • 19'
    Luquinhas podał do Emrelego, który świetnie minął Lauritsena po lewej stronie pola karnego, ale jego strzał wybronił Livaković. Bramkarz Dinama potrzebuje pomocy medycznej
  • 18'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki w pole karne. Lopes nieczysto trafił w piłkę, do której chciał jeszcze dopaść Emreli. Ostatecznie, został odgwizdany spalony
  • 17'
    Orsić zbiegł z lewej flanki do środka boiska, podał do Petkovicia, który wbiegł w pole karne, ale został osaczony przez piłkarzy Legii i stracił piłkę na 14. metrze
  • 16'
    Dinamo wymienia się teraz podaniami na 30.-40. metrze od bramki Legii
  • 15'
    Majer dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, ale legioniści wybili piłkę. Moment później pomocnik Dinama został powstrzymany w narożniku "szesnastki" przez Martinsa i Mladenovicia
  • 13'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 13'
    Slisz pojawił się na prawym skrzydle, ale jego centra w pole karne została przechwycona przez rywali. Futbolówkę w bocznym sektorze przechwycił jednak, po chwili, Juranović. Wahadłowy Legii zacentrował w "szesnastkę", ale do piłki nie dopadł żaden piłkarz "Wojskowych"
  • 12'
    Majer sfaulował Luquinhasa w środku pola
  • 12'
    Orsić znalazł się na lewej flance, ale został osaczony przez Slisza i Juranovicia, i stracił piłkę
  • 11'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, a następnie podał do środka boiska do Lopesa. Portugalczyk zagrał do Slisza, którego strzał zza "szesnastki" został zablokowany
  • 10'
    Emreli nacisnął Franjicia na skrzydle. Aut dla Legii na połowie Dinama
  • 9'
    Misić nieprzepisowo powstrzymał Juranovicia w bocznym sektorze boiska, na wysokości pola karnego Legii
  • 8'
    Wieteska wyprowadził piłkę, pojawił się z nią w środku pola. Rywale przechwycili futbolówkę, lecz po chwili Slisz sfaulował Petkovicia i został napomniany żółtą kartką
  • 7'
    Legioniści operują piłką w linii obrony
  • 6'
    Jędrzejczyk zastopował Majera na 20. metrze od bramki Legii. Piłka dla "Wojskowych", grę wznowi Boruc
  • 5'
    Nawrocki dobrze powstrzymał Ivanuseca (na 40. metrze), który otrzymał podanie od Majera w środkowej strefie boiska
  • 4'
  • 4'
    Majer uderzył z 20. metra, ale strzał pomocnika Dinama zostało zablokowane
  • 3'
    Boruc złapał piłkę po dograniu rywala z prawego skrzydła. Kilkanaście sekund później Dinamo przechwyciło futbolówkę w środku pola
  • 1'
    Błąd Mladenovicia w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Petković pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale jego wycofujące zagranie nie dotarło do żadnego gracza klubu z Zagrzebia. Piłkę ostatecznie przeciął Juranović
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kochalski, Tobiasz, Hołownia, Pekhart, Muci, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Włodarczyk, Rose, Kostorz, Rosołek
  • Skład Legii na mecz z Dinamem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Martins, Slisz, Mladenović - Luquinhas - Lopes, Emreli!
  • Mecz poprowadzi doświadczony arbiter, Mateu Lahoz. Hiszpan sędziował niedawno finał Ligi Mistrzów (Manchester City - Chelsea) i trzy gry na Euro 2020: Belgii z Rosją, Anglii ze Szkocją i Portugalii z Francją
  • - Mamy duży szacunek, respekt do rywala, ale wierzymy w swoje możliwości. Jaki rezultat byłby dla nas korzystny? Myślę, że każdy, który nie będzie naszą porażką, daje nam nadzieje na skuteczny rewanż w Warszawie. Musimy myśleć o tym, żeby strzelać gole. Nie przyjechaliśmy tutaj grać na 0:0, byłoby to dla nas utopią. Jesteśmy świadomi, że Dinamo zdobywa bramki z reguły w każdym meczu. Jeśli myślimy o korzystnym wyniku dla nas, to musimy myśleć też o strzelaniu goli - mówił trener Legii, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Jesteśmy ludźmi, którzy mają ambicje i marzenia. Naszym marzeniem jest gra w Lidze Mistrzów. Musimy się najpierw przygotować do dwumeczu z Dinamem i pokonać tego rywala. To w naszym zasięgu. Zdajemy sobie sprawę, jaką jesteśmy drużyną, i wiemy, iż możemy to osiągnąć - stwierdził stoper "Wojskowych", Mateusz Wieteska. WIĘCEJ TUTAJ
  • - Dinamo z pewnością ma jakość, jak na tę rangę rozgrywek, choć Legia poczyniła ogromne postępy. Ta, którą prowadziłem i ta obecna, to dwie różne galaktyki - jeśli spojrzymy na skład, szerokość ławki i ogólnie poziom piłkarski. W tym czasie prezes Dariusz Mioduski dopiero budował klub. Gdybym pojechał z "Wojskowymi" do Zagrzebia, to Dinamo strzeliłoby im pięć goli. Mogę to spokojnie powiedzieć. Obecny mistrz Chorwacji nie zdobędzie teraz pięciu bramek, ale powinien wygrać w dwóch spotkaniach ze względu na doświadczenie, jakość i charakter. Szanse w dwumeczu oceniam na 60 do 40 na korzyść Chorwatów – mówił w rozmowie z tamtejszymi mediami były trener Legii i dyrektor sportowy Dinama, Romeo Jozak. WIĘCEJ TUTAJ
  • - Legia ma potencjał i ambicje, aby być na podobnym poziomie jak Dinamo. Sportowo, w latach 2015-16 była na tym samym poziomie, nawet miała lepszy współczynnik w europejskich pucharach. Tyle, że wówczas liga polska była wyżej notowana od chorwackiej. Później wszystkie polskie zespoły zaczęły osiągać gorsze rezultaty, Legia również, a cała liga spadła bardzo nisko. Natomiast teraz legioniści mają za sobą dwie przeszkody i do trzeciej muszą podejść bez strachu. Z szacunkiem do rywala, ale nie może on być przesadnie wielki – stwierdził w rozmowie z Legia.Net były piłkarz klubów z Warszawy i Zagrzebia, Ivica Vrdoljak. ZAPIS ROZMOWY
  • Zespół z Zagrzebia niezbyt dobrze rozpoczął sezon ligowy. W tym momencie zajmuje piąte miejsce z dorobkiem czterech punktów w trzech meczach. W niedzielę Dinamo zremisowało u siebie z HNK Rijeka (3:3). Jeśli chodzi o sytuację zdrowotną w szeregach rywala, to do gry są gotowi wszyscy, oprócz wspomnianego Ademiego (defensywny pomocnik), a także Marko Tolicia, który występuje na "dziesiątce".
  • Dinamo to rywal z o wiele wyższej półki niż Bodo/Glimt czy Flora Tallinn. W kadrze niebiesko-białych znajduje się siedmiu uczestników mistrzostw Europy - czterech Chorwatów (Dominik Livaković, Luka Ivanusec, Mislav Orsić i Bruno Petković), dwóch Macedończyków (Stefan Ristovski i kontuzjowany kapitan Arijan Ademi) oraz reprezentant Szwajcarii, Mario Gavranović. Jest jeszcze kapitalny rozgrywający, z niezłym przeglądem pola i lewą nogą, czyli Lovro Majer, którego wielu ekspertów uważa za następcę Luki Modricia
  • Chorwaci są faworytem, lecz warszawiacy będą chcieli pozytywnie zaskoczyć. Atutem "Wojskowych" jest względny spokój i brak presji, ponieważ mają już zapewniony udział przynajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji i podstawowy zastrzyk gotówki (2,94 mln euro). Legioniści mogą sprawić niespodziankę i każdy korzystny rezultat będzie odbierany jako spory sukces, wynik trochę ponad stan. Rywale takiego komfortu mieć nie będą – dla nich awans to obowiązek
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się pierwszy mecz Legii z Dinamem Zagrzeb w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Spotkanie zostanie rozegrane w stolicy Chorwacji
Dinamo ZagrzebLegia Warszawa

27' Kristijan Jakić

27'

59' Bruno Petković

59'

65' Lirim Kastrati za Lovro Majer

65'
82'

85' Marko Bulat za Josip Misić

85' Luka Menalo za Mislav Orsić