77'
88'
90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Dinamem i odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów. Legioniści zagrają o fazę grupową Ligi Europy
  • 90+5'
    Juranović nieźle dośrodkował na dalszy słupek, ale legioniści nie zdołali zamknąć akcji
  • 90+4'
    Boruc pojawił się na połowie Dinama
  • 90+4'
    Rzut wolny dla Legii. Żółta kartka dla Gojaka
  • 90+2'
    Pekhart na spalonym
  • 90+2'
    Josue zacentrował na dalszy słupek - tam pojawił się Pekhart, który zgrał piłkę do Muciego, który został zablokowany. Okazało się jednak, że Pekhart faulował
  • 90+1'
    Juranović dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, ale stoper Dinama wybił piłkę
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy
  • 90'
    Wieteska czujny w obronie, przechwycił piłkę po zagraniu z głębi pola
  • 89'
    Żółta kartka dla Juranovicia
  • 88'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 88'
    Josue znalazł się na lewym skrzydle, ale po chwili niedokładnie podał
  • 87'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego na bliższy słupek. O piłkę walczył m.in. Pekhart, ale Chorwaci wyszli z opresji
  • 86'
    Niezła centra Jędrzejczyka z prawej strony boiska w pole karne. Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie rywale wybili piłkę na korner
  • 85'
    Misić dośrodkował na bliższy słupek, ale Pekhart wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 85'
    Kolejny korner dla przyjezdnych
  • 85'
    Nawrocki dobrze wybił piłkę poza "szesnastkę", po centrze z rzutu rożnego
  • 84'
    Rzut rożny dla Dinama
  • 84'
    Slisz świetnie zatrzymał Orsicia w bocznym sektorze boiska
  • 83'
    Błąd Legii na własnej połowie. Menalo pojawił się na 18. metrze, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki
  • 82'
    Josue zacentrował na dalszy słupek, ale zagranie okazało się trochę zbyt mocne - piłkę złapał Livaković
  • 82'
    Josue miękko dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 81'
    Luquinhas prostopadłe podał do Muciego, ale ten został powstrzymany na skrzydle przez Ristovskiego
  • 80'
    Orsić dośrodkował z rzutu rożnego na 15. metr. Perić oddał strzał z głowy, ale legioniści wyszli z opresji
  • 80'
    Ristovski zablokowany na prawym skrzydle. Korner dla gości
  • 79'
    Misić dośrodkował w pole karne, ale piłkę spokojnie złapał Boruc
  • 79'
    Jędrzejczyk sfaulował Petkovicia. Rzut wolny dla Dinama bliżej lewej strony boiska, na 30. metrze od bramki Legii
  • 77'
    Gojak za Majera
  • 77'
    Legia zabrała się do kontry. Muci został sfaulowany przez Orsicia w środku pola. Żółta kartka dla piłkarza Dinama
  • 76'
    Legia miała rzut rożny, ale nie zagroziła bramce Livakovicia. rywale zabrali się do kontry. Mogło być bardzo groźnie, ale do obrony świetnie wrócił Luquinhas, który oddalił zagrożenie na 25. metrze od bramki "Wojskowych"
  • 75'
    Juranović nieźle dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, w kierunku Pekharta, ale rywale wyszli z opresji. Korner dla Legii
  • 75'
    Josue chciał przerzucić piłkę na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia, ale zagranie przeciął rywal
  • 74'
    Jędrzejczyk nieprzepisowo powstrzymał rywala w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 73'
    Rzut wolny dla Dinama. Orsić dośrodkował w pole karne, ale Juranović przeciął zagranie na 16. metrze
  • 72'
    Żółta kartka dla Josue za faul na Majerze po lewej stronie boiska
  • 71'
    Muci za Lopesa
  • 71'
    Rzut rożny dla Dinama. Orsić dośrodkował w pole karne na bliższy słupek -tam pojawił się rywal, który główkował obok bramki
  • 71'
    Muci szykuje się do wejścia na boisko
  • 70'
    Menalo dopadł do prostopadłego, płaskiego podania na prawą stronę pola karnego, ale został świetnie zablokowany przez Nawrockiego
  • 70'
    Slisz przerzucił piłkę do Lopesa, ale zawodnik Legii stracił futbolówkę na 30. metrze od bramki Dinama
  • 69'
    Strata Slisza na własnej połowie. Dinamo przy piłce
  • 68'
    Dośrodkowanie Juranovicia na lewą stronę pola karnego. Na 4. metrze pojawił się Wieteska. Stoper Legii musnął piłkę, która przeleciała tuż obok bramki!
  • 66'
    Josue sfaulowany bliżej lewej strony boiska, na ok. 27. metrze od bramki Dinama. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 66'
    Luquinhas świetnie przechwycił futbolówkę w bocznym sektorze boiska, wbiegł w pole karne z lewej strony, oddał strzał, który złapał Livaković
  • 66'
    Mladenović podał do Luquinhasa, a ten odegrał piłkę na lewą stronę pola karnego do Serba. Zagranie zostało przecięte
  • 64'
    Juranović zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, ale rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 64'
    Menalo zmienia Ivanuseca
  • 63'
    Nawrocki wygrał pojedynek fizyczny z rywalem w bocznym sektorze boiska. Piłka dla Legii
  • 63'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, w kierunku Pekharta, ale Dinamo wyszło z opresji
  • 62'
    Josue podał do Luquinhasa, który dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, ale do piłki nie dotarł żaden piłkarz Legii
  • 62'
    Slisz świetnie przechwycił piłkę na 20. metrze, podał do Pekharta, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został zatrzymany przez Chorwatów
  • 61'
    Luquinhas posłał dalekie podanie na lewe skrzydło do Mladenovicia, ale wahadłowy Legii został uprzedzony przez stopera Dinama
  • 60'
    Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego. Serb zagrał na bliższy słupek do Pekharta, który chciał oddać strzał, ale był pilnowany przez przeciwnika
  • 59'
    Luquinhas świetnie przechwycił piłkę, a następnie został sfaulowany przez Petkovicia na wysokości koła środkowego
  • 59'
    Majer podał na prawe skrzydło, po chwili Ivanusec dośrodkował na lewą stronę "szesnastki". Orsić główkował w kierunku dalszego słupka, ale akcji nie zamknął wbiegający Majer
  • 57'
    Moubandje chciał zagrać w kierunku Orsicia, ale legioniści poradzili sobie z tym podaniem i przechwycili piłkę na 20. metrze
  • 56'
    Pekhart za Emrelego
  • 56'
    Legioniści dobrze rozpoczęli drugą połowę, są aktywniejsi, kreują więcej sytuacji w ofensywie
  • 55'
    Luquinhas zbiegł z lewej strony do środka boiska i uderzył w kierunku bliższego słupka. Livaković zbił do boku piłkę, do której ruszył Emreli. Azer został jednak uprzedzony przez bramkarza Dinama
  • 55'
    Josue przerzucił piłkę do Mladenovicia, lecz Ristovski wybił futbolówkę na aut
  • 53'
    Niedokładne podanie na prawe skrzydło do Ivanuseca. Legia przy piłce
  • 53'
    Josue sfaulował Orsicia w bocznym sektorze boiska, na połowie mistrza Chorwacji
  • 53'
    Josue chciał prostopadle podać na prawe skrzydło do Juranovicia, ale lewy obrońca Dinama przechwycił piłkę
  • 52'
    Ajjjj! Mladenović wycofał piłkę na 18. metr do Josue, który oddał strzał - futbolówka przeleciała tuż ponad poprzeczką
  • 51'
    Juranović dośrodkował z prawej flanki na prawą stronę pola karnego, lecz Moubandje przeciął zagranie
  • 50'
    Juranović przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 49'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie i powstrzymał Ivanuseca
  • 49'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło. Mladenović nieźle zacentrował w pole karne, na 4. metr, do Emrelego, ale ten nie zdołał oddać strzału
  • 48'
    Mladenović przeciął podanie na prawe skrzydło. Po chwili "Mladen" wbiegł w pole karne z lewej strony, miękko dośrodkował na środek "szesnastki", ale jego centra została przecięta
  • 47'
    Lopes ucierpiał po kontakcie z rywalem w środku pola, ale może grać dalej
  • 46'
    Zmiany w obu drużynach. Josue za Martinsa i Moubandje za Jakicia
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Dinamem Zagrzeb. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Martins dośrodkował na środek pola karnego. Jeden z rywali nie przeciął centry. Piłka spadła na nogę Wieteski, ale nie było czasu na reakcję i oddanie strzału. Futbolówkę złapał Livaković
  • 45+3'
    Legia ma rzut wolny, bliżej prawej strony boiska
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Pericia za faul na Emrelim na 40. metrze od bramki Dinama
  • 45+2'
    Jędrzejczyk i Juranović dobrze popracowali w obronie i powstrzymali dwóch rywali w bocznym sektorze boiska
  • 45+1'
    Luquinhas zabrał się do kontry, lecz został osaczony w środku pola przez trzech graczy i stracił piłkę
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Zawodnik Dinama na spalonym
  • 45'
    Petković niedokładnie podał na lewe skrzydło do Orsicia. Napastnik Dinama był dobrze pilnowany przez legionistów na 18. metrze
  • 45'
    Juranović dośrodkował z rogu na dalszy słupek - tam pojawił się Emreli, który główkował obok bramki
  • 44'
    Niezła akcja Legii, oparta na jeden kontakt. Martins do Lopesa, ten do Emrelego, który znalazł się na 16. metrze. Azer oddał płaski strzał, który został zablokowany
  • 43'
    Emreli utrzymał się przy piłce na połowie Dinama, mimo presji ze strony rywali. Legia w ataku pozycyjnym
  • 42'
    Juranović wrócił na boisko
  • 42'
    Żółtą kartką został napomniany kierownik zespołu, Konrad Paśniewski
  • 41'
    Juranović korzysta z pomocy medycznej. Wahadłowy Legii ucierpiał po kontakcie z rywalem
  • 41'
    Petković został osaczony przez legionistów i stracił piłkę na 18. metrze. Po chwili Luquinhas został sfaulowany przez Theophile-Catherine'a w środku pola
  • 40'
    Majer podał do Orsicia, który zbiegł z lewej strony do środka boiska i uderzył z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się nieudany
  • 39'
    Majer i Jędrzejczyk mogą kontynuować grę
  • 38'
    Nieprzyjemne zderzenie Jędrzejczyka z Majerem na wysokości koła środkowego. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik jest opatrywany przez lekarzy. Dinamo ma rzut wolny
  • 37'
    Ivanusec podał do środka boiska do Majera, który potężnie uderzył z lewej nogi. Strzał okazał się niecelny
  • 36'
    Ivanusec walczył o futbolówkę z Nawrockim, na 30. metrze od bramki Legii. Ostatecznie, zawodnik Dinama zagrał piłkę ręką
  • 35'
    Niezłe uderzenie Luquinhasa! Brazylijczyk oddał mocny strzał z 18. metra, który przeleciał tuż ponad poprzeczką
  • 35'
    Juranović dośrodkował z lewej nogi w pole karne, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Theophile-Catherine
  • 34'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 33'
    Slisz zagrał na lewe skrzydło do Mladenovicia, który nieczysto trafił w piłkę. Grę wznowił Livaković
  • 32'
    Legioniści krótko rozegrali stały fragment gry. Martins miękko dośrodkował w pole karne, na 15. metr, ale rywale wyszli z opresji
  • 31'
    Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne, w kierunku Emrelego. Ostatecznie, Legia ma rzut rożny
  • 30'
    Majer oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który przeleciał obok bramki
  • 29'
    Żółte kartki dla Wieteski i Jędrzejczyka. Dinamo ma rzut wolny z ok. 25. metra
  • 29'
    "Mladen" zacentrował z rogu na bliższy słupek. Tam pojawił się Luquinhas, który główkował, ale Livaković popisał się świetną interwencją
  • 27'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Tam znalazł się Jędrzejczyk, który przedłużył tor lotu piłki głową, do Nawrockiego. Kolejny korner
  • 25'
    Perić za kontuzjowanego Lauritsena
  • 25'
    Martins przechwycił piłkę na 25. metrze. Moment później Juranović zacentrował z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Lopesa. Zawodnik Dinama wybił futbolówkę na korner
  • 23'
    Przerwa w grze. Lauritsen korzysta z pomocy medycznej
  • 23'
    Luquinhas minął rywala, oddał strzał z ok. 20. metra, ale został zablokowany przez Misicia
  • 22'
    Niedokładne podanie Jędrzejczyka do Juranovicia. Chorwaci zabrali się do szybkiej akcji, ale podanie na prawą stronę boiska, do Ivanuseca, okazało się nieudane
  • 21'
    Ivanusec zbiegł do środka boiska, pojawił się na 20. metrze i podał prostopadle, za plecy obrońców Legii, do Franjicia, który znalazł się w "szesnastce" i pokonał Boruca.
  • 20'
    1:0 dla Dinama. Franjić
  • 20'
    Luquinhas podał do Juranovicia, a ten dośrodkował w pole karne. Ostatecznie, Chorwaci odzyskali piłkę przed "szesnastką"
  • 18'
    Juranović bardzo dobrze popracował w obronie i przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 17'
    Dinamo wymienia się podaniami w linii defensywnej
  • 17'
    Juranović dośrodkował z prawego skrzydła na 8. metr, w kierunku Lopesa. Czujny był jednak obrońca Dinama, który przeciął zagranie "Jury"
  • 15'
    Luquinhas zdecydował się na płaskie uderzenie z prawej nogi, z ok. 20. metra, w kierunku bliższego słupka. Piłka przeleciała obok bramki Livakovicia
  • 14'
    Ivanusec zbiegł z prawej strony do środka boiska, ale został powstrzymany na ok. 25. metrze przez Mladenovicia i Martinsa
  • 13'
  • 13'
    Dinamo wymienia się podaniami w środku pola
  • 12'
    Chorwaci próbowali skonstruować akcję po lewej stronie boiska. Wycofujące zagranie rywala na 16. metr zostało jednak przechwycone przez legionistów. Warszawiacy ruszyli do kontrataku - centra Slisza w pole karne została przecięta przez przeciwnika
  • 11'
    Martins chciał zagrać bez przyjęcia na prawe skrzydło, ale dogranie zostało przecięte
  • 10'
    Mladenović dopadł do prostopadłego, płaskiego podania od Luquinhasa. Serb upadł po kontakcie z Ristovskim, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Grę wznowił bramkarz Dinama
  • 9'
    Legioniści chcieli zabrać się do kontry, ale zabrakło nieco więcej spokoju, precyzji. Dinamo w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Misić dośrodkował z prawej flanki w pole karne, lecz Slisz przeciął centrę
  • 8'
    Orsić zdecydował się na mocny strzał z prawej nogi, z ok. 20. metra. Uderzenie okazało się bardzo niecelne
  • 7'
    Majer skutecznie uprzedzony przez Martinsa na 17. metrze. Portugalczyk wygarnął piłkę spod nóg rywala
  • 6'
    Luquinhas znalazł się po prawej stronie boiska, ale został osaczony przez trzech rywali, którzy przechwycili piłkę
  • 6'
    Prosty błąd techniczny Ristovskiego. Piłka dla "Wojskowych"
  • 4'
    Petković sfaulowany przez Wieteskę w środku pola
  • 4'
    Legioniści operują futbolówką w linii obrony
  • 3'
    Oba kluby walczyły o piłkę w środku pola. Aut, na wysokości koła środkowego, ma Legia
  • 3'
    Stoper Dinama posłał niedokładne podanie. Piłka w rękach Boruca
  • 2'
    Juranović skutecznie przeciął dalekie zagranie w kierunku Orsicia
  • 2'
    Dinamo wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 2'
    Kibice Legii zaprezentowali powstańczą oprawę z hasłem "Never forgive, never forget"
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kochalski, Tobiasz, Hołownia, Pekhart, Muci, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Włodarczyk, Rose, Kostorz, Rosołek
  • Skład Legii na mecz z Dinamem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Martins, Slisz, Mladenović - Luquinhas - Lopes, Emreli
  • - Zarówno dla nas, jak i Dinama, awans jest sprawą otwartą. Tak podchodzimy do tego spotkania. Nie mamy czego bronić. Musimy atakować, grać o zwycięstwo, podobnie, jak rywale. Stąd też zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Wiemy, że wypełni się cały stadion. Będą emocje, wspaniała godzina 21:00. Wszystko wskazuje na to, że będzie to piękne widowisko - mówił trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Słyszałem, że stadion Legii będzie pełny, a nie ma nic piękniejszego niż granie przed kompletem publiczności. I to jest motywacja, by pokazać, co potrafimy – dodał Misić, pomocnik klubu z Zagrzebia. WIĘCEJ TUTAJ
  • - Przeanalizowaliśmy nasze pomyłki z pierwszego meczu. Wiedzieliśmy, że rywale są mocni w obronie i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, co musimy zrobić, czyli być solidni i nie popełniać błędów, ponieważ legioniści są dobrzy w kontrach. Mamy świadomość, że jesteśmy lepszym zespołem, ale przed nami 90 minut rywalizacji. Musimy pokazać na boisku, że jesteśmy lepsi i myślę, że to udowodnimy, i awansujemy – mówił Bartol Franjić, lewy obrońca Dinama
  • Do stolicy Polski wybrało się łącznie 24 zawodników Dinama. Do Warszawy przyleciał m.in. Arijan Ademi, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem, ale - zdaniem chorwackich mediów - nie jest jeszcze gotowy do gry w 100 procentach. Decyzja o tym, czy kapitan zespołu będzie konkurował o miejsce w składzie na rewanż z Legią, miała zapaść po poniedziałkowych zajęciach. W kadrze nie ma kontuzjowanego Marko Tolicia (ofensywny pomocnik), a także Komnena Andricia (napastnik) i Daniela Stefulja (lewy obrońca), ponieważ pozycje, na których grają, są wystarczająco obsadzone
  • - Atmosfera na stadionie będzie gorąca, zawodnicy Dinama poczują się jak w piekle. Legia ma świetny wynik z Zagrzebia i czuje, że to dla niej wielka szansa. Piłkarze wierzą, że mogą sprawić niespodziankę, że jest to w ich zasięgu. Poza tym, dla Polaków będzie to łatwiejszy mecz niż dla Dinama - stwierdził Ivica Vrdoljak, były gracz Dinama i Legii. SZCZEGÓŁY
  • - Dinamo było ogólnie lepsze w pierwszym spotkaniu. Jestem przekonany, że jest silniejsze (...). Niezależnie od stadionu i kibiców, piłkarze mistrza Chorwacji nie są dziećmi i wiedzą, jak grać ważne mecze. Oczywiście, rozgrywki dopiero się rozpoczęły, zawodnicy zaczęli przygotowania od razu po Euro i nie jest to łatwe. To normalne, że Dinamo ma gorsze fazy, ale z pewnością będzie rosło wraz z biegiem sezonu. Jeśli będzie na odpowiednim poziomie, wygra rewanż - uważa Romeo Jozak, były trener "Wojskowych" i dyrektor sportowy chorwackiego klubu. SZCZEGÓŁY
  • Trener Dinama, Damir Krznar, spodziewa się podobnego meczu, jak w Zagrzebiu. - Niewiele jest taktycznych manewrów po obu stronach, które mogłyby zaskoczyć. Niezwykle ważna jest stabilność w obronie. Muszę przyznać, że legioniści radzili sobie w defensywie trochę lepiej taktycznie niż my. Należy to trochę poprawić (…). Mamy świadomość, że jeśli damy rywalom przestrzeń, to mogą narobić bałaganu. Rolę faworyta należy potwierdzić na boisku. Powinniśmy mieć taką samą dawkę agresji i energii jak Legia, a wtedy na pierwszy plan wysuwa się jakość, która - naszym zdaniem - jest po naszej stronie – stwierdził szkoleniowiec niebiesko-białych. ZAPIS KONFERENCJI
  • Jeśli Legia okaże się w dwumeczu lepsza od Dinama, to zapewni sobie udział minimum w Lidze Europy i naprawdę spory zastrzyk gotówki - choć nieiwele większy, który już ma zgwarantowany poprzez udział w Lidze Konferencji. Warszawiacy zagrają w rewanżu z mistrzem Chorwacji o (przynajmniej) 8,63 mln euro, czyli nieco ponad 39 mln zł. Tyle na pewno wpłynie do "Wojskowych", jeśli uda się wyeliminować drużynę z Zagrzebia
  • Dobry wynik w Zagrzebiu (1:1) sprawił, że misja wyeliminowania Dinama w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, stała się realniejsza. Choć przed pierwszym meczem nikt nie dawał "Wojskowym" żadnych szans, to teraz wynik jest sprawą otwartą, a mistrzowie Polski spróbują oszukać przeznaczenie. Dlatego z perspektywy trenera Czesława Michniewicza tak ważne było przełożenie meczu z Zagłębiem Lubin, na co władze Ekstraklasy najpierw się nie zgodziły, a potem zmieniły zdanie. Brak grania w lidze w ostatnią sobotę był dużym komfortem przed rewanżem z mistrzem Chorwacji. Oznaczał m.in. trzy jednostki treningowe, w trakcie których legioniści mogli spokojnie przygotować się do rywalizacji z klubem z Zagrzebia
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a Dinamem Zagrzeb! W pierwszym meczu, rozegranym w stolicy Chorwacji, padł remis 1:1. Wynik - mimo że gole na wyjeździe nie liczą się już podwójnie - jest korzystny, a "Wojskowych" a awans do IV rundy kwalifikacji do Champions League pozostaje sprawą otwartą
Legia WarszawaDinamo Zagrzeb
20'

20' Bartol Franjić

25'

25' Dino Perić za Rasmus Lauritsen

45'

45' Dino Perić

46'

46' Francois Moubandje za Kristijan Jakić

64'

64' Luka Menalo za Luka Ivanusec

72' Josue

72'
76'

76' Mislav Orsić

77'

77' Josip Misić

77' Amer Gojak za Lovro Majer