• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+4'
    Koniec! Legia wygrała 3:1 z Górnikiem Łęczna!
  • 90+3'
    Emreli mocno uderzył zza pola karnego, w kierunku bliższego słupka, lecz Gostomski złapał piłkę
  • 90+3'
    Ależ groźne uderzenie Mladenovicia! Serb oddał strzał z lewej nogi, z bocznego sektora boiska, w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 90+2'
    Emreli oddał strzał z dystansu, z lewej nogi, ale Gostomski spokojnie interweniował
  • 90+1'
    Celhaka miękko dośrodkował przed pole karne do Skibickiego. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym gości. Ostatecznie, rywale oddalili zagrożenie
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy
  • 90'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 89'
    Lokilo dopadł do płaskiego, prostopadłego zagrania na prawą stronę "szesnastki", ale jego zagranie wzdłuż boiska zostało przecięte
  • 87'
    Niedokładny przerzut Drewniaka na prawe skrzydło
  • 86'
    Muci zdecydował się na mocne uderzenie z 20. metra, z lewej nogi, lecz został zablokowany
  • 86'
    Legioniści próbowali się przedrzeć lewą stroną boiska, ale stracili piłkę. Po chwili rywale zabrali się do kontry. Wojciechowski płasko podał z lewej flanki w pole karne, do Serrano, który został powstrzymany
  • 84'
    Emreli powstrzymany przez Baranowskiego w bocznym sektorze boiska
  • 84'
    Zakotłowało się w polu karnym Legii, ale, ostatecznie, legioniści wyszli z opresji
  • 83'
    Boruc spokojnie złapał piłkę po górnym zagraniu z głębi pola
  • 81'
    Jak padł gol na 3:1? Baranowski stracił piłkę na 25. metrze, do której dopadł Emreli. Napastnik Legii wbiegł w pole karne z lewej strony, oddał płaski strzał, między nogami Gostomskiego, i zdobył bramkę
  • 80'
    Serrano i Wojciechowski za Śpiączkę i Gąskę
  • 79'
    Gooool! 3:1 dla Legii! Emreli!
  • 78'
    Faul Wieteski w środku pola. Stoper sfaulował Śpiączkę
  • 77'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 76'
    Górnik w ataku pozycyjnym
  • 74'
    Szcześniak za Wędrychowskiego i Lokilo za Orłowskiego
  • 73'
    Slisz opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi debiutant, Celhaka
  • 73'
    Slisz popędził lewym skrzydłem, ale został zatrzymany na wysokości pola karnego. Aut dla Legii
  • 72'
    Leandro dośrodkował w pole karne, Pajnowski zgrał głową piłkę, którą przechwycili legioniści
  • 72'
    Rzut wolny dla Górnika, z lewej strony boiska
  • 71'
    Mak nie zdołał utrzymać piłki w boisku, po przerzucie na lewe skrzydło
  • 70'
    Wędrychowski pojawił się po prawej stronie pola karnego, uderzył z lewej nogi w kierunku bliższego słupka. Piłka trafiła w boczną siatkę
  • 70'
    Jędrzejczyk wykonał bardzo dobry wślizg i zatrzymał rozpędzonego rywala w bocznym sektorze boiska
  • 69'
    Skibicki świetnie minął rywala, popędził prawym skrzydłem i miękko zagrał na środek "szesnastki", gdzie byli Lopes i Emreli. Po chwili Muci znalazł się po lewej stronie "szesnastki", chciał dograć wzdłuż boiska, lecz Gostomski złapał futbolówkę
  • 67'
    Lopes sfaulowany przez Gola w środku pola
  • 66'
    Emreli nieprzepisowo powstrzymał Maka na połowie Górnika
  • 66'
    Leandro dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, ale do piłki nie dopadł żaden z graczy Górnika
  • 65'
    Wędrychowski sfaulowany na połowie Górnika
  • 64'
    Mak za Krykuna
  • 64'
    Faul Gola na Emrelim, w środku pola
  • 63'
    Legioniści operują piłką w środku pola
  • 63'
    Muci znalazł się na 18. metrze, przełożył piłkę z lewej na prawą nogę i oddał mocny strzał, który wybronił Gostomski
  • 61'
    Lopes za Luquinhasa
  • 61'
    Luquinhas dośrodkował z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z legionistów
  • 60'
    Leandro dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Był tam Gol - pomocnik Górnika piętą musnął piłkę, która trafiła w boczną siatkę. Było groźnie
  • 59'
    Śpiączka płasko, prostopadle podał do Krykuna na lewą stronę pola karnego. Zawodnik Górnika został zatrzymany przez Skibickiego. Korner dla gości
  • 58'
    Legia miała kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne, Charatin potężnie uderzył z 13. metra, ale Gostomski był na posterunku
  • 58'
    Kolejne krótkie rozegranie rzutu rożnego. Mladenović dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek - tam pojawił się Charatin, którego strzał został zablokowany. Po chwili na strzał z 16. metra zdecydował się Skibicki, ale został zablokowany
  • 57'
    Slisz dograł z prawej flanki w pole karne. Ostatecznie, jeden z rywali wybił piłkę na rzut rożny
  • 56'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 55'
    Płaskie podanie Mladenovicia do Emerelego zostało przecięte
  • 55'
    Jędrzejczyk znalazł się po prawej stronie boiska, płasko wycofał do Muciego, ale zagranie przeciął Orłowski
  • 54'
    Legioniści krótko rozegrali korner. Mladenović zacentrował z lewej flanki na bliższy słupek, ale rywale wybili piłkę
  • 54'
    Rzut wolny dla Legii. Muci oddał mocny, bezpośredni strzał, a Gostomski wybił piłkę na korner
  • 53'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez legionistów. Ostatecznie, Krykun sfaulował Luquinhasa na 27. metrze od bramki Legii
  • 52'
    Korner dla Legii
  • 52'
    Błąd techniczny Gąski w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego. Aut dla Legii
  • 51'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Mladenović zacentrował z lewego skrzydła na dalszy słupek. Po chwili piłka spadła jeszcze przed pole karne do Skibickiego, który mocno uderzył, a Gostomski wybił futbolówkę poza boisko
  • 49'
    Luquinhas płasko, prostopadle podał do Mladenovicia, który dośrodkował w okolice dalszego słupka do Emrelego. Zagranie przeciął Baranowski
  • 49'
    Leandro dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale piłkę poza pole karne wybił Nawrocki. Legia ruszyła do kontry - Muci popędził środkiem boiska, ale zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę, którą przechwycił rywal
  • 48'
    Śpiączka prostopadle zagrał do Wędrychowskiego, który wbiegł w pole karne z prawej strony. Zawodnik Górnika wycofał podanie do Śpiączki, który uderzył wysoko nad bramką
  • 47'
    Rzut wolny dla Górnika, z lewej strony boiska. Gąska dośrodkował w pole karne, ale, ostatecznie, Mladenović wybił piłkę
  • 46'
    Trzy zmiany w Legii. Charatin za Josue, Skibicki za Kastratiego i Emreli za Pekharta
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:1 z Górnikiem Łęczna. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Gol kontaktowy dla Górnika. Śpiączka wykorzystał rzut karny
  • 45+1'
    Rzut karny dla Górnika. Wędrychowski znalazł się między Nawrockim a Sliszem, wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Wieteskę
  • 45'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie i przechwycił piłkę w okolicach 16. metra
  • 44'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, lecz futbolówkę wybił Pajnowski
  • 44'
    Wędrychowski płasko podał do Śpiączki, którego płaskie uderzenie z 17. metra zostało złapane przez Boruca
  • 43'
    Kastrati chciał wypuścić sobie piłkę na prawym skrzydle i wyprzedzić Leandro, ale lewy obrońca Górnika kontrolował sytuację. Po chwili Kastrati nieprzepisowo powstrzymał rywala
  • 42'
  • 41'
    Faul Josue na Pajnowskim, na połowie Górnika
  • 40'
    Josue sfaulowany przez Gola na połowie Legii
  • 40'
  • 39'
    Leandro płasko dograł ze skrzydła na 10. metr do Śpiączki. Napastnik Górnika wykonał wślizg, musnął piłkę, ale niecelnie uderzył
  • 37'
    Wieteska sfaulował Śpiączkę w środku pola
  • 36'
    Slisz znalazł się na 18. metrze i chciał podać płasko, wzdłuż boiska, do Kastratiego. Piłkę przeciął jednak zawodnik Górnika
  • 35'
    Josue dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale futbolówkę złapał Gostomski
  • 35'
    Muci dośrodkował z rogu w okolice bliższego słupka, lecz piłkę poza pole karne wybił Gol
  • 34'
    Nawrocki do Josue, a ten płasko, prostopadle podał do Muciego. Albańczyk chciał zagrać z lewego skrzydła w pole karne, ale został zablokowany. Legia ma jednak korner
  • 34'
    Wędrychowski zacentrował z prawej strony boiska na dalszy słupek. Piłka opuściła jednak boisko, nie dopadł do niej nadbiegający Krykun
  • 33'
    Baranowski posłał górne zagranie przed pole karne, bliżej prawej strony boiska, do Śpiączki. Napastnik zgrał głową piłkę, którą na 20. metrze przechwycił Slisz
  • 30'
    Pekhart dopadł do piłki w polu karnym, uderzył z lewej nogi, ale Gostomski był na posterunku
  • 30'
    Legia świetnie, krótko rozegrała rzut wolny. Josue miękko zacentrował na prawą stronę boiska od Muciego, który minął Leandro, utrzymał się przy piłce, mimo że w "szesnastce" było spore zamieszanie. Dobrze zachował się Wieteska - stoper zastawił się, osłonił futbolówkę, którą Muci skierował do siatki przy dalszym słupku. Legia prowadzi 2:0!
  • 27'
    2:0 dla Legii. Muci!
  • 27'
    Rzut wolny dla miejscowych, bliżej prawej strony boiska
  • 27'
    Mladenović miękko zacentrował na środek "szesnastki", Muci oddał strzał z głowy, ale był pilnowany przez rywala. Ostatecznie, goście wyszli z opresji
  • 26'
    Wieteska chciał przerzucić piłkę na prawe skrzydło do Kastratiego. Zagranie okazało się trochę niedokładne
  • 25'
    Wędrychowski wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego strzał został zablokowany przez Nawrockiego. Do dobitki złożył się jeszcze Śpiączka, ale świetnie zablokował go Wieteska
  • 23'
    Luquinhas płasko podał na prawą stronę pola karnego do Pekharta, którego niezłe uderzenie przy bliższym słupku zostało wybronione przez Gostomskiego
  • 21'
    Slisz sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 20'
    Gol dopadł do piłki na 25. metrze od bramki Legii. Po chwili Gąska chciał uruchomić Krykuna i podać do niego w pole karne, ale było to nieudane zagranie
  • 19'
    Slisz bardzo dobrze podał do Mladenovicia, który nieźle dograł z lewej flanki na dalszy słupek do Pekharta. Czech zagrał wzdłuż boiska do Luquinhasa, który główkował w kierunku dalszego słupka - futbolówka przeleciała obok bramki
  • 17'
    Krykun znów wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został zatrzymany przez Slisza
  • 17'
    Luquinhas uderzył z prawej nogi, zza pola karnego, w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała obok bramki Gostomskiego
  • 16'
    Szybka akcja gości. Gol wykonał wślizg i zdołał podać przed "szesnastkę" do Krykuna, który mocno uderzył z lewej nogi obok bramki
  • 14'
    Rzut wolny dla Górnika, bliżej lewej strony boiska. Leandro zacentrował na 8. metr, a Śpiączka główkował ponad poprzeczką
  • 13'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek. Baranowski chciał przeciąć zagranie, ale zrobił to w tak pechowy sposób, że skierował piłkę do własnej bramki. 1:0 dla Legii!
  • 11'
    Goool! 1:0 dla Legii!
  • 10'
    Krykun znów pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale jego płaskie, wycofujące zagranie zostało przecięte
  • 10'
    Krykun powstrzymany przez Kastratiego w bocznym sektorze boiska, na wysokości pola karnego Legii
  • 9'
    Krykun znalazł się po lewej stronie pola karnego, płasko uderzył w kierunku bliższego słupka. Był to jednak trochę niecelny strzał
  • 8'
    Górnik operuje piłką na własnej połowie, legioniści starają się zakładać wysoki pressing
  • 7'
    Gąska oddał strzał z dystansu, lecz Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 7'
    Slisz pojawił się w środku pola, ale jego przerzut na prawą stronę boiska okazał się zbyt mocny. Kastrati nie był w stanie dobiec do futbolówki
  • 6'
    Jeden z rywali chciał płasko podać w boczny sektor boiska, ale futbolówkę spokojnie przechwycił Nawrocki
  • 5'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny - Josue, ustawiony na 25. metrze, dośrodkował w "szesnastkę", ale piłkę wybił zawodnik Górnika
  • 4'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, chciał płasko wycofać piłkę na bliższy słupek, ale zagranie zostało przecięte przez przeciwnika. Korner dla miejscowych
  • 3'
    Josue znalazł się po prawej stronie boiska, miękko dośrodkował w pole karne - rywal wybił piłkę, do której na 18. metrze dopadł Luquinhas. Brazylijczyk oddał płaski strzał w kierunku bliższego słupka, który okazał się niecelny
  • 1'
    Krykun pobiegł lewym skrzydłem, chciał zbiec do środka boiska, ale został osaczony przez trzech legionistów i stracił piłkę
  • 1'
  • 1'
  • Oba kluby już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Abu Hanna, Rose, Skibicki, Charatin, Celhaka, Emreli, Lopes
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Łęczna: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Kastrati, Josue, Slisz, Luquinhas, Mladenović - Muci - Pekhart!
  • Trener Michniewicz nie poprowadzi Legii w spotkaniu z Górnikiem. Szkoleniowiec został zawieszony ze względu na czerwoną kartkę w poprzedniej grze ligowej, ze Śląskiem we Wrocławiu (0:1). Zastąpi go jego włoski asystent, Alessio De Petrillo
  • W letnim oknie transferowym do Górnika trafili m.in. Szymon Drewniak (Odra Opole), Daniel Dziwniel (Sandecja Nowy Sącz), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), a także byli piłkarze Legii: wspomniany Gol (Dinamo Bukareszt – rozwiązanie kontraktu) oraz Michał Król (Motor Lublin – roczne wypożyczenie). Zespół z Łęcznej reprezentuje także trzech innych graczy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Chodzi o Macieja Gostomskiego, Bartłomieja Kalinkowskiego i Aleksandra Jagiełłę.
  • Górnik zajmuje w tym momencie przedostatnią, 17. pozycję w tabeli z dorobkiem pięciu "oczek" w siedmiu spotkaniach (jedno zwycięstwo, dwa remisy, cztery porażki). - Przeciwnik nie jest może dla naszych fanów tak atrakcyjny, jak Wisła, Lech czy inne zespoły. Ale dla nas, jako trenerów, to bardzo ważny mecz. Zagramy z dobrym rywalem, który wygrał ostatnie spotkanie – na pewno jest zbudowany, że przegrywał 0:2 z Wisłą Płock i zdołał zwyciężyć 3:2. Przyjedzie grać bez obciążeń psychicznych i pokazać się z jak najlepszej strony – opowiadał szkoleniowiec Michniewicz.
  • Legia ma za sobą 15 meczów o stawkę. Jak na razie osiem razy zwyciężyła, dwukrotnie zremisowała i pięć razy przegrała (w tym raz po rzutach karnych z Rakowem w meczu o Superpuchar). Na tę chwilę warszawiacy są w strefie spadkowej, zajmują 16. miejsce w tabeli, mają na koncie sześć punktów, ale jednocześnie dwie zaległe gry ligowe. - Jest żal, że nie wygrywamy, ale nie ma paniki, bo tych spotkań jest jeszcze na tyle dużo, na pewno wrócimy do gry. Potrzebujemy serii zwycięstw i trzeba zrobić wszystko, aby zaczęła się jak najszybciej. Wiemy, że nasze problemy powoli się kończą: wraca Josue, Mladenović (odcierpieli kary za czerwone kartki – red.), doszli nowi piłkarze. Kadra będzie bardzo mocna. Jestem przekonany, że sobie poradzimy – dodał trener Michniewicz. SZCZEGÓŁY TUTAJ
  • Dla warszawskiego klubu był to pierwszy mecz na poważnym europejskim poziomie po 1665 dniach! Zdobyć Moskwę, drugi raz w ciągu dziesięciu lat w 2. minucie doliczonego czasu – będzie co wspominać. - Z perspektywy kibica, bramka bardzo ucieszyła. O moim golu wspomina się do dziś, uważam, że trafienie Kastratiego również zostanie zapamiętane na długie lata. Zwycięstwa polskich drużyn w pucharach są nam potrzebne. Będę kibicował Legii, życzę jej, aby zaszła w Europie jak najdalej – mówił w rozmowie z Legia.Net bohater "Wojskowych" z 2011 roku, Janusz Gol. Więcej TUTAJ
  • Legioniści przystąpią do meczu z Górnikiem w kapitalnych nastrojach. Są świeżo po wyjazdowej wygranej ze Spartakiem (1:0) w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Do 70. minuty, to zawodnicy Rui Vitorii przeważali, mieli więcej z gry, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Końcówka należała już do "Wojskowych", którzy zdobyli trzy punkty, dzięki trafieniu w ostatnich minutach. Maik Nawrocki popisał się skutecznym odbiorem dziesięć metrów od środka boiska. Futbolówka trafiła do rezerwowego Ernesta Muciego, który wypuścił sobie mocno piłkę wzdłuż linii bocznej. Będąc przed polem karnym idealnie zagrał do innego zmiennika, Lirima Kastratiego, który dopełnił formalności
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 8. kolejki ligowej pomiędzy Legią Warszawa a beniaminkiem, Górnikiem Łęczna
Legia WarszawaGórnik Łęczna

11' Paweł Baranowski

11'
27'
45'

45' Bartosz Śpiączka (k.)

45' Damian Gąska

64'

64' Michał Mak za Serhij Krykun

73'

73' Jason Lokilo za Maciej Orłowski

73' Kryspin Szcześniak za Marcel Wędrychowski

79'
80'

80' Paweł Wojciechowski za Bartosz Śpiączka

80' Alejandro Serrano za Damian Gąska