90'
  • 90+7'
    Koniec! Legia wygrała 1:0 z Leicester City!
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych. W tym czasie "Lisy" chciały raz jeszcze podkręcić tempo, ale legioniści świetnie się bronili, walczyli i oddalali zagrożenie. Ostatecznie, Legia wygrała 1:0 i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów. Mistrzowie Polski są liderem grupy Ligi Europy!!!
  • 90+1'
    Kontra Legii. Kastrati popędził środkiem boiska, wbiegł w pole karne, minął rywala, podał do Pekharta, który uderzył ponad poprzeczką
  • 89'
    Mladenović zacentrował z rogu, ale rywale wybili piłkę
  • 89'
    Ależ było blisko, to powinno być 2:0! Kastrati minął dwóch rywali, ale z 6.metra trafił w słupek!
  • 88'
    Przepraszamy za problemy techniczne, z którymi musieliśmy się zmagać w ostatnich minutach. Przez ten czas trochę się działo. Akcję miał m.in. Emreli, który zbiegł z prawej strony do środka boiska, ale jego strzał z lewej nogi, z 18. metra, w kierunku dalszego słupka, okazał się niecelny. Parę zrywów miało też Leicester City, lecz "Wojskowi" świetnie, dzielnie się bronili i za każdym razem wychodzili z opresji
  • 69'
    Leicester miało korner. Po centrze na bliższy słupek, Josue wybił piłkę poza pole karne. W kolejnych minutach doszło do czterech zmian w Legii. Kastrati zastąpił Martinsa. Później Abu Hanna zmienił kontuzjowanego Johanssona. Następnie Lopes i Pekhart pojawili się na murawie w miejsce Josue oraz Emrelego. Przyjezdni kreowali sytuacje, stwarzali zagrożenie, z którym jednak spokojnie radzili sobie miejscowi
  • 68'
    Mladenović zablokował centrę Castagne z prawej flanki
  • 67'
    Było groźnie po kornerze dla Leicester. Miszta zbił przed siebie piłkę, którą poza boisko wybił legionista
  • 66'
    Castagne wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego dogranie zablokował Nawrocki
  • 64'
    Soumare nieźle zacentrował z prawej flanki na środek "szesnastki". Był tam Daka, który główkował w kierunku dalszego słupka, lecz Miszta pewnie złapał piłkę
  • 63'
    Josue chciał przerzucić piłkę na lewe skrzydło do Mladenovicia, ale Serb został uprzedzony przez rywala. Legioniści jednak szybko przechwycili piłkę - Nawrocki odebrał ją w środku pola
  • 62'
    Mladenović i Josue dobrze popracowali w defensywie, i odzyskali piłkę na 20. metrze od bramki Legii
  • 60'
    Thomas podłączył się do ofensywy, wbiegł w pole karne z lewej strony, po podaniu od Soumare, ale jego centra została przecięta przez Nawrockiego
  • 59'
    Leicester wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 58'
    Kontra Legii. Slisz popędził prawym skrzydłem, a następnie płasko podał w "szesnastkę" do Emrelego. Azer uderzył z ostrego kąta, lecz Schmeichel spokojnie złapał piłkę
  • 57'
    Dewsbury-Hall oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur, przy dobitce też
  • 56'
    Perez sfaulowany przez Charatina na 18. metrze. Rzut wolny dla gości, bliżej prawej strony boiska
  • 54'
    Soumare dośrodkował z prawej flanki w pole karne. Był tam m.in. Daka, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Jędrzejczyk
  • 53'
    Leicester w ataku pozycyjnym
  • 52'
    Slisz dopadł do zagrania na prawe skrzydło, ale był na spalonym
  • 51'
    Emreli oddał groźny, mocny strzał z lewej nogi, z ok. 20. metra. Piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 51'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 50'
    Kolejny korner dla gości. Perez dopadł do piłki na dalszym słupku, skierował ją do siatki, ale gol nie został uznany. Amartey popełnił bowiem faul w ataku
  • 49'
    Rywale mieli rzut rożny. Zrobiło się zamieszanie w środku pola karnego. Ostatecznie, Emreli zatrzymał przeciwnika, który chciał dośrodkować
  • 47'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Emreli wybił piłkę na korner
  • 47'
    Rzut wolny dla Leicester, bliżej lewej strony boiska
  • 47'
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Leicester City! Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Dewsbury-Hall chciał zagrać w pole karne do Daki, który nie zdołał opanować piłkę. Grę wznowi Miszta
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45'
    Leicester podkręciło tempo w końcówce pierwszej połowy. Soumare popędził środkiem boiska, ale został zatrzymany przez Wieteskę przed polem karnym
  • 43'
    Zrobiło się spore zamieszanie na połowie Legii. Rywale mogli skorzystać z błędu Wieteski na 18. metrze. Ostatecznie, Perez oddał płaski strzał z pola karnego, który okazał się trochę niecelny
  • 41'
    Johansson pobiegł prawym skrzydłem, chciał minąć rywala, lecz został zatrzymany na wysokości koła środkowego
  • 40'
    Dewsbury-Hall groźnie dośrodkował z lewej strony boiska na 7. metr, ale Nawrocki w ostatniej chwili wystawił nogę i przeciął dogranie
  • 39'
    Dewsbury-Hall znalazł się na lewej flance, płasko dograł na bliższy słupek, ale legioniści wybili piłkę
  • 38'
    Leicester operuje piłką na 30. metrze od bramki Legii
  • 37'
    Slisz popędził prawym skrzydłem, dośrodkował na 6. metr do Emrelego, który był naciskany przez dwóch obrońców. Azer upadł na murawę, lecz gra była kontynuowana
  • 36'
    Piłkarz Leicester miękko zacentrował na prawą stronę pola karnego. Był tam Castagne, który uderzył z głowy, ale Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 35'
    Perez sfaulowany na 40. metrze od bramki Legii
  • 34'
    Ależ to była akcja! Nawrocki wygrał pojedynek główkowy w środku pola. Do piłki dopadł Martins, który podał do Josue, a ten zagrał na 16. metr do Emrelego. Wydawało się, że Azer przegra pojedynek z Amartey'em, ale tak się nie stało. Napastnik Legii odzyskał futbolówkę i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki! 1:0!
  • 31'
    Gooooooool! Emreli!!!
  • 30'
    Leicester stara się naciskać stoperów Legii na 20.-25. metrze
  • 29'
    Charatin przechwycił piłkę w środku pola. Moment później do kontry zabrał się Slisz. Środkowy pomocnik zdecydował się na mocne uderzenie z prawej nogi, z 22. metra, ale futbolówka poszybowała obok bramki
  • 27'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 27'
    Soyuncu dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", lecz piłkę wybił Nawrocki
  • 27'
    Było groźnie w polu karnym Leicester! Slisz dopadł do prostopadłego podania od Josue, zagrał do Emrelego, który znalazł się na 8. metrze, ale uderzył ponad bramką. Po chwili okazało się, że Slisz był na spalonym
  • 25'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Josue podał do Martinsa, ale z jego centrą na środek pola karnego poradzili sobie przyjezdni
  • 25'
    Josue do Martinsa, a ten zagrał na prawe skrzydło do Johanssona. Szwed chciał dośrodkować, lecz został zablokowany. Legia ma korner
  • 23'
    Josue rozrzucił grę na lewą stronę boiska. Legia w ataku pozycyjnym
  • 23'
    Goście operowali piłką w środku pola, ale dość szybko ją stracili
  • 22'
    Emreli wbiegł w pole karne z lewej strony, miękko dograł na 6. metr do Martinsa. Piłka została wybita i spadła pod nogi Josue, który niedokładnie uderzył w kierunku dalszego słupka
  • 21'
    Żółta kartka dla Thomasa za faul na Johanssonie, w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 19'
    Perez pojawił się po prawej stronie boiska i miękko zacentrował na środek "szesnastki" do Daki. Czujny był jednak Wieteska, który był przy przeciwniku. Daka upadł na murawę, ale grę wznowił, ostatecznie, Miszta
  • 17'
    Leicester wymieniało się podaniami na połowie Legii. Soumare podał na prawą stronę boiska do Castagne, który został zatrzymany przez Mladenovicia. Ostatecznie, Serb został jeszcze sfaulowany przez wahadłowego "Lisów"
  • 15'
    Emreli nie zdołał opanować piłki na 18. metrze, po górnym zagraniu z głębi pola
  • 15'
    Johansson płasko podał na prawe skrzydło do Slisza, który został uprzedzony przez rywala
  • 14'
    Emreli został sfaulowany przez Soyuncu na wysokości koła środkowego. Azer chciał minąć rywala po płaskim podaniu od Johanssona
  • 13'
    Goście wymieniają się podaniami w środku pola
  • 13'
    "Lisy" przycisnęły obrońców Legii, którzy rozgrywali piłkę, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 12'
    Rywale mieli rzut rożny. Miszta minął się z piłką, która spadła, na dalszym słupku, pod nogi przeciwnika, odbiła się od niego i... trafiła w ręce golkipera Legii
  • 11'
    Wieteska popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki. Futbolówkę przechwycił przeciwnik, który uderzył z prawej strony "szesnastki". Ostatecznie, został zablokowany przez Wieteskę
  • 10'
    Leiester miało korner. Po dośrodkowaniu na 5. metr, Miszta zbił piłkę do boku. Na lewym skrzydle dopadł do niego Soumare, lecz jego centra okazała się niedokładna
  • 9'
    Perez znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale jego strzał został zablokowany
  • 9'
    Johansson dobrze zagrał na wyprzedzenie i odzyskał piłkę. Po chwili Jędrzejczyk sfaulował Dakę na 40. metrze od bramki Legii
  • 7'
    Kolejna dobra akcja Johanssona. Wahadłowy pobiegł prawym skrzydłem i wycofał na 16. metr. Zagrania nie przeciął rywal, do piłki dopadł Martins, ale jego płaski strzał okazał się zbyt lekki, by zaskoczyć Schmeichela
  • 5'
    Niedokładne zagranie do Castagne, na prawą stronę boiska. Grę wznowi Miszta
  • 4'
    Thomas przeciął dogranie na prawe skrzydło, po chwili wywalczył aut na wysokości koła środkowego
  • 3'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale rywale wybili piłkę
  • 3'
    Korner dla miejscowych
  • 2'
    Ależ akcja Johanssona! Szwed popędził prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, minął rywala, ale jego strzał został zablokowany. Z 17. metra uderzył jeszcze Martins, ale też był zablokowany
  • 1'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Hołownia, Ribeiro, Kastrati, Pekhart, Celhaka, Muci, Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose, Kostorz
  • Skład Legii na mecz z Leicester: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Johansson, Slisz, Martins, Charatin, Mladenović – Josue - Emreli
  • Sędzią rywalizacji będzie Chorwat, Ivan Bebek, który w przeszłości poprowadził dwa mecze "Wojskowych": z Sheriffem w Tyraspolu (0:0) oraz Kuopionem Palloseura (1:0). Co ciekawe, ostatnio nie popisał się w meczu ligowym nie dyktując ewidentnego rzutu karnego i został za to nawet ukarany przez federację
  • Przeciwko Legii nie zagrają: Wilfred Ndidi (środkowy pomocnik, pauzuje za czerwoną kartkę), oraz kontuzjowani Jonny Evans, Wesley Fofana (stoperzy) i James Justin (prawy obrońca). Nie wystąpi też Iheanacho. Nigeryjczyk nie został przepuszczony przez kontrolę graniczną, bo nie miał wbitej wizy do paszportu
  • - Legia to bardzo dobrze zorganizowana drużyna, ma zaangażowanych, technicznych piłkarzy, którzy mogą sprawić nam problemy w kontratakach. Posiada też ładny stadion, który jeszcze bardziej zyskuje, gdy jest wypełniony fanatycznymi kibicami - mówił na konferencji przedmeczowej - przyznał trener Leicester City, Brendan Rodgers. ZAPIS KONFERENCJI
  • Anglicy mają za sobą sześć ligowych gier w tych rozgrywkach. W tym momencie mają na koncie siedem punktów (dwa zwycięstwa, jeden remis, trzy porażki) i zajmują 13. pozycję
  • Leicester City było piąte w minionym sezonie Premier League. Uzbierało 66 punktów w 38 spotkaniach (20 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek). Najwięcej bramek dla tego klubu, w poprzednich rozgrywkach, zdobył Kelechi Iheanacho (19). Drugi w tej klasyfikacji był Jamie Vardy (17), a trzeci – Harvey Barnes (13). Najwięcej asyst, bo 10, miał James Maddison. Istotne jest to, że "Lisy" przystąpiły do fazy grupowej Ligi Europy jako zdobywca Pucharu Anglii
  • W czwartek (i w niedzielnym meczu z Lechią w Gdańsku) na pewno nie zagra Artur Boruc. Doświadczony bramkarz zmaga się z urazem pleców, przechodzi obecnie badania, po których będzie wiadomo więcej. Niewykluczone, że jego przerwa w grze okaże się dłuższa. Przeciwko Leicester nie wystąpi również Luquinhas. Brazylijczyk wciąż odczuwa ból w mięśniu czworogłowym, nie brał udział w środowym treningu
  • Sztab szkoleniowy "Wojskowych" ma dokładnie rozpracowanych Anglików. Trener Michniewicz obejrzał wszystkie spotkania "Lisów" w tym sezonie. Oglądał je z dużym zainteresowaniem, bo Brendan Rodgers jest jednym z tych szkoleniowców, na którym się wzoruje. Szczególnie skrupulatnie analizowane były gry Leicester z Millwall w Pucharze Ligi oraz z Brighton w Premier League, ponieważ obie drużyny przeciwne wystąpiły w systemie 3-5-2, czyli zbliżonym do ustawienia legionistów
  • - Czym możemy się przeciwstawić? Organizacją gry, pełnym zaangażowaniem, tak jak staramy się to robić w każdym spotkaniu. Przede wszystkim, chciałbym, aby zawodnicy uwolnili potencjał, pokazali pełnię możliwości. Często szukamy prostych rozwiązań, nie wykorzystując potencjału technicznego. Wszyscy piłkarze, którzy są w Legii, mają świetne umiejętności techniczne. Chciałbym, abyśmy zagrali technicznie na wysokim poziomie, bo jeśli będziemy się szybko pozbywać piłki w łatwych sytuacjach, to nasza sytuacja będzie trudna – dodał szkoleniowiec mistrzów Polski, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Gramy jedenastu na jedenastu. Oczywiście, wszyscy wiemy, że Leicester ma niesamowitych zawodników, to świetna drużyna i klub, ale będziemy mieli swoje szanse i musimy się na nich skoncentrować. W grupie są same solidne zespoły, lecz mamy już trzy punkty i chcemy więcej – przyznał Josue, pomocnik Legii. ZAPIS KONFERENCJI
  • Warszawiacy przystąpią do czwartkowego meczu jako… lider grupy Ligi Europy. W 1. kolejce wygrali bowiem 1:0 ze Spartakiem w Moskwie po golu Lirima Kastratiego, któremu asystował Ernest Muci. Z kolei Leicester zremisowało u siebie 2:2 z SSC Napoli
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Leicester City
Legia WarszawaLeicester City
21'

21' Luke Thomas

31'

52' Josue

52'
67'

67' James Maddison za Kiernan Dewsbury-Hall

67' Harvey Barnes za Ayoze Perez

78'

78' Ademola Lookman za Daniel Amartey

82'

82' Jamie Vardy za Patson Daka