90'
  • 90+7'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Lechem Poznań.
  • 90+7'
    Pekhart ucierpiał po kontakcie z rywalem, w jednej z akcji. Czech przebywa poza boiskiem
  • 90+5'
    Lopes nie zdołał opanować piłki po miękkim zagraniu z głębi pola
  • 90+4'
  • 90+3'
    Tobiasz wybronił uderzenie Ishaka z rzutu karnego!
  • 90+3'
    Rzut karny dla Lecha. Ramirez sfaulowany przez Mladenovicia
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych do drugiej połowy
  • 90+1'
    Douglas za Rebocho, Pereiera za Amarala
  • 90'
    Ishak został sfaulowany na połowie Lecha
  • 89'
    Kostorz upadł w polu karnym Lecha po kontakcie z przeciwnikiem. Gra była jednak kontynuowana
  • 88'
    Charatin za Slisza
  • 87'
    Amaral nieźle zacentrował z lewej flanki na 7. metr, ale czujny był Wieteska, który uprzedził Ishaka i wybił piłkę głową poza linię końcową
  • 85'
    Żółte kartki dla Slisza i Jędrzejczyka za nieprzepisowe zatrzymanie kontry gości. Oznacza to, że "Jędza" nie zagra w kolejnym meczu ligowym z Piastem w Gliwicach
  • 84'
    Mladenović zacentrował z lewej strony boiska na dalszy słupek - Kostorz zgrał piłkę głową, ale akcji nie zamknął żaden z legionistów
  • 82'
    Mladenović chciał płasko, prostopadle podać za plecy Satki do Luquinhasa. Zagranie okazało się jednak zbyt mocne
  • 81'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 80'
    Kwekweskiri dośrodkował z rogu na 13. metr - był tam Milić, który niecelnie główkował
  • 80'
    Skóraś wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał wycofać piłkę, lecz został zablokowany przez Mladenovicia. Rzut rożny dla "Kolejorza"
  • 79'
    Slisz zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, z prawej nogi - piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 78'
    Josue zacentrował z rogu, piłkę poza "szesnastkę" wybił Salamon
  • 78'
    Lopes był osaczony na prawej flance przez dwóch rywali. Portugalczyk wywalczył korner
  • 77'
    Zmiany w Lechu. Ramirez za Ba Louę i Kwekweskiri za Karlstroma
  • 76'
    Legia stara się podkręcić tempo, ale Lech dobrze się broni
  • 75'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki na 13. metr, do Kostorza, który uderzył z głowy obok bramki
  • 74'
    Mladenović dobrze popracował w odbiorze i przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 72'
    Skóraś za Kamińskiego
  • 72'
    Mladenović za Ribeiro, Kostorz za Kastratiego
  • 71'
    Satka do Kamińskiego, który oddał potężny strzał z 18. metra, w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 71'
    Mladenović szykuje się do wejścia na boisko
  • 70'
    Ishak dopadł do prostopadłego zagrania z głębi pola, ale jego mocne uderzenie z prawej strony "szesnastki" okazało się trochę niedokładne
  • 70'
    Niezła akcja Legii. Luquinhas płasko podał na lewą stronę "szesnastki" do Ribeiro. Portugalczyk wycofał na bliższy słupek do Lopesa, który przepuścił piłkę. Do futbolówki nie dopadł jednak żaden z piłkarzy "Wojskowych"
  • 69'
    Kastrati został sfaulowany na prawym skrzydle przez Tibę. Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale Milić wybił futbolówkę
  • 68'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale Bednarek zbił piłkę do boku
  • 67'
    Luquinhas sfaulowany na 30. metrze od bramki Legii
  • 66'
    Ishak do Ba Louy, który wbiegł w pole karne z lewej strony. Zawodnik Lecha oddał strzał, ale Tobiasz nie dał się zaskoczyć
  • 65'
    Dwie zmiany w Legii. Pekhart i Lopes za Emrelego i Muciego
  • 64'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry przez Legię. Josue zacentrował na dalszy słupek. O piłkę walczył m.in. Wieteska, ale, ostatecznie, lechici wybili futbolówkę
  • 63'
    Rzut rożny dla miejscowych
  • 63'
    Emreli i Josue zdecydowali się na strzały zza pola karnego. Oba uderzenia zostały zablokowane
  • 61'
    Ba Loua za mocno, niedokładnie zagrał na lewe skrzydło do Amarala
  • 61'
    Lechici wymieniają się podaniami na połowie Legii
  • 61'
    Rebocho dograł na 16. metr. Ostatecznie, Slisz przechwycił piłkę
  • 60'
    Lech w ataku pozycyjnym
  • 58'
    Luquinhas miękko dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę'" - piłkarz Lecha wybił piłkę na rzut rożny
  • 58'
    Nieprzyjemne zderzenie Milicia z Emrelim w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik podnieśli się z murawy
  • 56'
    Lech miał rzut wolny, bliżej lewej strony boiska. Rebocho dokładnie dośrodkował na dalszy słupek. Był tam niepilnowany Ishak, który uderzył bez przyjęcia w kierunku dalszego słupka - i pokonał Tobiasza. 1:0 dla gości
  • 54'
    1:0 dla Lecha. Ishak
  • 53'
    Ishak dobrze zagrał do Ba Louy, który wbiegł w pole karne. Niedokładne przyjęcie piłki spowodowało, że piłkarz "Kolejorza" został zablokowany przez Ribeiro i Wieteskę
  • 52'
    Muci pojawił się z piłką na 25. metrze, ale został zatrzymany przez zawodnika Lecha
  • 51'
    Luquinhas znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale został zablokowany przez rywali
  • 50'
    Luquinhas wygrał pojedynek fizyczny z Ba Louą, w bocznym sektorze boiska. Legia przy piłce
  • 48'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Legię. Muci zacentrował w pole karne, ale lechici wybili futbolówkę
  • 48'
    Korner dla Legii
  • 48'
    Ależ było blisko! Luquinhas wyłuskał piłkę spod nóg Salamona, następnie minął go i miękko zacentrował z lewej strony pola karnego na 6. metr, do Emrelego. Azer uderzył z głowy tuż obok słupka
  • 46'
  • 46'
    Kastrati popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez Karlstroma
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań. Wracamy za 15 minut
  • 45'
    Ishak sfaulowany przez Jędrzejczyka w środku pola
  • 44'
    Niedokładny przerzut Wieteski na lewe skrzydło
  • 44'
    Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie i przechwycił piłkę na 40. metrze od bramki Legii
  • 43'
    Slisz miękko zagrał w kierunku Kastratiego. Bednarek jednak wyszedł z bramki, z własnego pola karnego, i oddalił zagrożenie
  • 42'
    Faul w ataku Kamińskiego. Skrzydłowy Lecha sfaulował Johanssona
  • 41'
    Tiba znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale jego płaski strzał został spokojnie złapany przez Tobiasza
  • 41'
    Znów było groźnie w polu karnym Legii, Tiba podał do Amarala, ten wbiegł w pole karne i wystawił piłkę nadbiegającemu Satce. Zawodnik Lecha płasko dograł na 8. metr. Najpierw piłka odbiła się od Jędrzejczyka, a potem - od Ishaka, i wyszła poza boisko
  • 39'
    Faul Josue na połowie Lecha
  • 38'
    Rebocho dośrodkował z prawej strony boiska na środek "szesnastki". Wieteska chciał przeciąć zagranie, ale musnął piłkę w taki sposób, że wyszedł z tego strzał. Tobiasz był jednak na posterunku i zbił futbolówkę do boku
  • 36'
    Żółta kartka dla Wieteski, który sfaulował Ba Louę. Rzut wolny dla gości, z prawej strony boiska
  • 36'
    Lech mógł objąć prowadzenie. Ba Loua płasko dograł z prawej strony "szesnastki" na bliższy słupek, na 7. metr, do Ishaka. Napastnik "Kolejorza" uderzył tuż obok bramki
  • 34'
    Niedokładne zagranie Jędrzejczyka na prawą stronę boiska. Lech przy piłce
  • 34'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Żółta kartka dla Karlstroma za faul na Mucim w środku pola
  • 32'
    Tiba zdecydował się na mocne uderzenie z 20. metra, które poszybowało ponad poprzeczką
  • 32'
    Muci zacentrował z rzutu rożnego w okolice bliższego słupka. Rywal wybił piłkę, do której, po prawej stronie "szesnastki", dopadł Kastrati. Reprezentant Kosowa uderzył płasko, bez przyjęcia. Ostatecznie, legioniści mieli jeszcze aut
  • 30'
    Ribeiro chciał dośrodkować z lewej flanki, ale został zablokowany - piłka odbiła się od Ba Louy. Legia ma korner
  • 29'
    Kastrati zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek - Satka wybił piłkę na aut
  • 28'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Salamon
  • 28'
    Kastrati minął rywala na prawym skrzydle, szukał dośrodkowania, ale został zablokowany. Rzut rożny
  • 27'
    Kamiński znalazł się z piłką na 30. metrze, ale legioniści szybko odzyskali futbolówkę
  • 27'
    Josue zdecydował się na bezpośredni strzał z lewej nogi - i trafił w poprzeczkę!
  • 26'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 19 metrów
  • 25'
    Żółta kartka dla Milicia za faul na Mucim przed polem karnym Lecha
  • 24'
    Wieteska chciał płasko, prostopadle podać w pole karne do Emrelego. Zagranie okazało się trochę za mocne, piłkę przechwycił Salamon
  • 23'
  • 22'
    Ba Loua dośrodkował z prawej strony boiska na środek "szesnastki". Jędrzejczyk przeciął zagranie, moment później legioniści oddalili zagrożenie
  • 21'
    Josue znalazł się na lewym skrzydle. Portugalczyk zdecydował się na dośrodkowanie - piłka wyszła jednak poza linię końcową
  • 20'
    Josue świetnie przechwycił piłkę w środku pola. Po chwili Luquinhas który znalazł się na lewym skrzydle, chciał miękko zagrać do Ribeiro. Podanie zostało przecięte, lecz legioniści mają aut
  • 18'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z rywalem. Pomocnik Legii jednak szybko wstał z boiska
  • 18'
    Emreli dopadł do prostopadłego, płaskiego podania od Johanssona. Azer zdołał oddać strzał tuż przed linią końcową, po prawej stronie "szesnastki", - został zablokowany przez Bednarka. Legioniści mieli korner, który jednak nie przyniósł większych efektów
  • 16'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Lecha
  • 15'
    Amaral dokładnie zagrał do Kamińskiego, który znalazł się po lewej strony pola karnego, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka okazał się trochę niecelny
  • 14'
    Josue miękko zagrał na lewą flankę do Kastratiego. Podanie okazało się jednak zbyt mocne, reprezentant Kosowa nie zdołał dopaść do piłki
  • 12'
    Ba Loua popędził lewym skrzydłem, płasko zagrał wzdłuż boiska, ale Jędrzejczyk wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 11'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Lecha. Ostatecznie, po dograniu w "szesnastkę", Muci wybił piłkę
  • 10'
    Korner dla Lecha
  • 9'
    Rebocho dośrodkował z rzutu rożnego w okolice dalszego słupka. Był tam niepilnowany Salamon, który uderzył z głowy obok bramki
  • 8'
    Tiba podał na prawe skrzydło do Amarala, który chciał dośrodkować, został jednak zablokowany. Korner dla gości
  • 7'
    Josue zacentrował z rzutu wolnego na 10. metr. Wieteska główkował ponad poprzeczką
  • 7'
    Kolejny rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska, do bramki ok. 28 metrów
  • 6'
    Ba Loua znalazł się po prawej stronie boiska, oddał strzał z 17. metra, a piłka trafiła w słupek
  • 5'
    Legia miała rzut wolny, dośrodkował Josue. Po zamieszaniu w "szesnastce", Jędrzejczyk oddał potężny strzał z 12. metra, z lewej nogi. Gol nie został jednak uznany, bo "Jędza" zagrał piłkę ręką
  • 4'
    Luquinhas sfaulowany przez Satkę na połowie Lecha, bliżej lewej strony boiska. Rzut wolny dla mistrzów Polski, na wysokości 30. metra
  • 3'
    Luquinhas chciał podać na lewe skrzydło do Ribero. Zagranie zostało przecięte przez przeciwnika
  • 2'
    Niedokładna centra zawodnika Lecha z lewej flanki w pole karne Legii. Grę wznowił Tobiasz
  • 2'
    Jędrzejczyk przerzucił piłkę na prawą flankę do Kastratiego. Zagranie zostało przecięte przez rywala. Chwilę później Amaral został sfaulowany w środku pola
  • 1'
  • Oba zespoły już na boisku! Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Mladenović, Rose, Nawrocki, Martins, Charatin, Pekhart, Lopes, Kostorz
  • Skład Legii na mecz z Lechem: Tobiasz – Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Ribeiro – Josue, Slisz – Kastrati, Muci, Luquinhas - Emreli!
  • Do tej pory Legia rywalizowała z Lechem 137 razy: odniosła 61 zwycięstw, 34 razy zremisowała i poniosła 42 porażki. - Wychodzę z założenia, że mamy bardzo dobrą ekipę i to Legii będzie trudno coś zrobić. Wiadomo, że grają u siebie, a kibice ich poniosą, ale my w dobrej dyspozycji tego dnia nie powinniśmy mieć żadnych problemów, żeby wygrać. Przy Łazienkowskiej grałem dwa razy i dwa razy przegrałem 1:2, więc do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, że jest to ten sezon, kiedy zdobędziemy Warszawę i wrócimy z trzema punktami – stwierdził skrzydłowy Lecha, Jakub Kamiński. Więcej TUTAJ
  • Lechici solidnie rozpoczęli obecne rozgrywki ligowe. Zespół z Poznania, przed startem 11. kolejki, był liderem ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów w dziesięciu spotkaniach (sześć zwycięstw, trzy remisy, jedna porażka). Najskuteczniejszym zawodnikiem "Kolejorza", w ekstraklasie, jest Mikael Ishak, autor siedmiu trafień. Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji, poznaniacy wygrali u siebie 4:0 ze Śląskiem Wrocław
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w niedzielę z Artura Boruca, który wciąż zmaga się z kontuzją pleców, na razie nie trenuje, musi przejść rehabilitację. W kadrze nie pojawi się także Joel Abu Hanna. Obrońca uszkodził więzadła boczne w kolanie w meczu reprezentacji Izraela, czeka go około ośmiu tygodni przerwy. Brakuje też Wojciecha Muzyka i Bartosza Kapustki - obaj rehabilitują się po urazach. Pod dużym znakiem zapytania stoi obecność w "dwudziestce" meczowej Mateusza Hołowni, który narzeka na kłopoty z pachwiną. Z kolei Jurgen Celhaka, Szymon Włodarczyk, Bartłomiej Ciepiela oraz Jakub Kisiel wystąpili w sobotnim spotkaniu rezerw (2:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki)
  • Mecz Legii z Lechem to nie tylko pojedynek piłkarzy, ale też trenerów. Obaj słyną z tego, że potrafią perfekcyjnie przygotować zespół na mecz z mocniejszym rywalem, obaj przywiązują dużą uwagę do analizy przeciwnika i potrafią optymalnie dobrać taktykę pod dany mecz. Obaj lubują się w wymyślaniu sztuczek mających zaskoczyć przeciwnika, obaj świetnie potrafią zmobilizować drużynę do osiągniecia sukcesu. Zarówno Michniewicz jak i Skorża całe spotkanie analizują i potrafią reagować na wydarzenia na boisku w trakcie meczu. Od ich wyborów będzie w tym starciu zależało bardzo wiele
  • Dla Michniewicza spotkanie z "Kolejorzem" jest meczem o wszystko, o być albo nie być. Zwycięstwo pozwoli na złapanie oddechu, niezbyt głębokiego, ale zawsze. Ewentualna porażka jednak prawdopodobnie przesądzi o przyszłości obecnego szkoleniowca. - Czy jest gęsta atmosfera przed meczem z Lechem? Zależy, co przez to rozumieć. Jest skupienie, widać dużą mobilizację wśród zawodników. Idąc na konferencję przypominał mi się film „Chłopaki nie płaczą”, jak Michał Milowicz śpiewał „To ostatnia niedziela”. Nie, nie śpiewam tej piosenki. Normalnie podchodzimy do meczu. Mamy świadomość, co to za spotkanie, mieliśmy dużo czasu, aby o tym wszystkim pomyśleć, poukładać sobie w głowie. Myślę, że jeśli chodzi o zespół, to jestem przekonany, że zagramy dobrze. Wynik zawsze jest sprawą otwartą. Zmierzymy się z dobrą drużyną, musimy zagrać na takim poziomie jak w Lidze Europy. I wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku. Jeśli nie zagramy tak, jak w Europie, to będziemy mieli problemy – przyznał trener Michniewicz. Więcej TUTAJ
  • Dotychczasowe wyniki na krajowym podwórku muszą martwić, niepokoić. Tym bardziej, że rywale nie śpią. Limit błędów w lidze został już przekroczony, trzeba zacząć wygrywać i to seryjnie. A terminarz jest piekielnie trudny – na początek mecz z Lechem, potem wyjazd do Neapolu, a prosto z Włoch trzeba wybrać się do Gliwic na grę z Piastem. Później dojdzie jeszcze do rywalizacji z Pogonią Szczecin
  • W poprzednim sezonie piłkarzom Lecha udało się dostać do fazy grupwej rozgrywek europejskich, ale na ligowym podwórku im nie szło, co skończyło się jedenastym miejsce w tabeli i wieloma zmianami w klubie. W obecnym sezonie to Legia jest na europejskich salonach, radzi sobie na razie tam wyśmienicie, ale nie wystarcza jej sił na walkę w ekstraklasie. Pięć porażek w ośmiu spotkaniach to dużo za dużo. - Potrzebujemy punktów jak tlenu - podsumował krótko sytuację mistrzów Polski trener Czesław Michniewicz
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się hit 11. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią a Lechem Poznań
Legia WarszawaLech Poznań
25'

25' Antonio Milić

33'

33' Jesper Karlstrom

54'

54' Mikael Ishak

72'

72' Michał Skóraś za Jakub Kamiński

77'

77' Dani Ramirez za Adriel Ba Loua

77' Nika Kwekweskiri za Jesper Karlstrom

90'

90' Barry Douglas za Pedro Rebocho

90' Joel Pereira za Joao Amaral