80'
81'
90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia przegrała na wyjeździe 0:3 z SSC Napoli w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy
  • 90+5'
    3:0 dla Napoli. Gola z dystansu strzelił Politano
  • 90+4'
    Elmas pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale stracił piłkę
  • 90+3'
    Ruiz oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany. Ostatecznie, piłkę złapał Miszta
  • 90+2'
    Petagna mocno uderzył z prawej nogi, z 10. metra - oddał trochę niecelny strzał
  • 90'
    Pięć minut doliczonych
  • 90'
    Nawrocki zablokował Politano po prawej stronie "szesnastki"
  • 89'
    Napoli w ataku pozycyjnym
  • 87'
    Jędrzejczyk sfaulował przez Osimhena na wysokości koła środkowego
  • 87'
    Slisz znalazł się w środku pola, chciał płasko podać do Emrelego, ale zagranie przeciął Koulibaly
  • 86'
    Petagna oddał mocny strzał z dalszej odległości - piłka przeleciała obok bramki
  • 84'
    Osimhen znalazł się po lewej stronie boiska, ale jego centra w pole karne, do Petagny, okazała się za mocna
  • 84'
    Politano oddał strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, uderzenie okazało się trochę niecelne
  • 83'
    Płaski strzał Emrelego z dystansu - piłka przeleciała obok bramki
  • 82'
    Politano chciał precyzyjnie uderzyć z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, ale trafił w... Osimhena
  • 82'
    Kastrati znalazł się w polu karnym, chciał płasko zagrać wzdłuż boiska, ale Napoli wyszło z opresji
  • 81'
    Rrahmani za Insigne
  • 80'
    2:0 dla Napoli. Osimhen oddał skuteczny strzał z ostrego kąta, z prawej strony "szesnastki"
  • 80'
    Osimhen dopadł do zagrania z głębi pola po podaniu od Insigne, podbił piłkę, która odbiła się od poprzeczki, od Miszty i wpadła do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo był spalony
  • 78'
    Jak padł gol dla rywali? Politano miękko zacentrował z prawej strony boiska na 13. metr do Insigne, który potężnie uderzył pod poprzeczkę i pokonał bezradnego Misztę
  • 77'
    Charatin za Martinsa
  • 76'
    1:0 dla Napoli. Insigne
  • 75'
    Emreli zdecydował się na płaskie uderzenie z lewej nogi, z dystansu - Azer trafił w słupek!
  • 75'
    Napoli krótko rozegrało rzut rożny. Elmas oddał mocny strzał z dystansu. Miszta z problemami, ale złapał futbolówkę
  • 74'
    Insigne bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego - Miszta przeniósł piłkę nad poprzeczkę
  • 73'
    Żółta kartka dla Johanssona, który sfaulował Elmasa po lewej stronie boiska, blisko pola karnego Legii
  • 72'
    Dwie zmiany również w Napoli. Mertens schodzi, Petagna wchodzi. Politano zastąpił Manolasa
  • 71'
    Dwie zmiany w Legii. Kastrati za Luquinhasa, Emreli za Muciego
  • 71'
    Manolas potrzebuje pomocy medycznej
  • 70'
    Kastrati szykuje się do wejścia na boisko
  • 70'
    Wieteska znów popisał się udaną interwencją w obronie. Stoper uprzedził Osimhena po dośrodkowaniu z lewej flanki
  • 70'
    Nawrocki przeciął zagranie z prawej strony boiska na bliższy słupek
  • 69'
    Martins walczył o piłkę z Mertensem, tuż przed linią końcową. Ostatecznie, rywale mieli rożny. Po centrze na środek "szesnastki", Wieteska wybił futbolówkę, do której, tuż przed "szesnastką", dopadł Insigne. Jego strzał został zablokowany
  • 67'
    Insigne znów miękko zacentrował z lewej strony boiska w "szesnastkę", do Mertensa. Podanie okazało się za mocne, piłkę złapał Miszta
  • 67'
    Wieteska zagrał na wyprzedzenie i wybił piłkę po centrze z prawego skrzydła
  • 66'
    Insigne podał na lewą stronę "szesnastkę" do Elmasa, ale Jędrzejczyk "przeczytał" to zagranie i zatrzymał rywala
  • 64'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki do Muciego, który niedokładnie uderzył, był też jednak na spalonym
  • 64'
    Di Lorenzo dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę", ale legioniści byli czujni i oddalili zagrożenie
  • 63'
    Muci wybił piłkę poza "szesnastkę', po centrze rywali z rogu
  • 63'
    Korner dla miejcowych
  • 62'
    Insigne mocno uderzył z dystansu, ale Miszta popisał się udaną interwencją
  • 62'
    To mogło powinno być 1:0 dla Napoli. Insigne miękko zacentrował z prawej strony boiska na dalszy słupek. Był tam Di Lorenzo, który zagrał wzdłuż boiska do Mertensa. Podanie okazało się jednak nieco niedokładne, Belg musnął futbolówkę, ale nie zdołał oddać strzału
  • 59'
    Zmiana w Legii. Slisz za Lopesa
  • 59'
    Insigne chciał pograć z Mertensem po lewej stronie pola karnego. Legioniści sobie jednak z tym poradzili. Ostatecznie, Josue został sfaulowany przez Jesusa, tuż przed "szesnastką" Legii
  • 57'
    Osimhen za Lozano i Ruiz za Anguissę
  • 57'
    Zamieszanie w "szesnastce" Legii. Miszta zbił przed siebie piłkę, do której dopadł Insigne. Jego strzał z "szesnastki" został wybroniony przez golkipera Legii
  • 56'
    Insigne miękko zacentrował z rzutu wolnego w pole karne. Wieteska wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 55'
    Lopes sfaulował Lozano na 30. metrze od bramki Legii
  • 53'
    Ależ było groźnie. Insigne wycofał podanie na 20. metr do Demme, który potężnie uderzył z prawej nogi w kierunku dalszego słupka - piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 52'
    Mertens oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego - trafił w mur
  • 52'
    Faul Jędrzejczyka na połowie Legii. Rzut wolny dla Napoli, ok 23 metrów do bramki
  • 51'
    Mertens chciał oddać strzał z "szesnastki", lecz został powstrzymany przez Wieteskę
  • 51'
    Legia wyszła z szybką akcją - Luquinhas znalazł się z piłką na 40. metrze, ale jego podanie na lewe skrzydło, do Mladenovicia, okazało się za mocne
  • 50'
    Di Lorenzo chciał zacentrować z prawej flanki w "szesnastkę", ale zagranie przeciął Nawrocki
  • 49'
    Mertens na spalonym po miękkim zagraniu od Anguissy
  • 48'
    Martins sfaulowany przez Koulibaly'ego na połowie Napoli. Legia miała rzut wolny, bliżej prawej strony boiska - Josue zacentrował w kierunku Nawrockiego. Ostatecznie, piłka odbiła się od rywala i wyszła poza boisko
  • 47'
    Josue mógł przechwycić piłkę tuż przed polem karnym Napoli, ale w ostatniej chwili wybił ją Koulibaly
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje na wyjeździe z Napoli. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Josue oddał bezpośredni strzał z lewej nogi, ale trafił w mur
  • 45'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska
  • 44'
    Żółta kartka dla Manolasa za faul na Mucim na 20. metrze od bramki Napoli. Akcja Legii zaczęła się od tego, że Nawrocki zagrał na wyprzedzenie i wyłuskał piłkę spod nóg Lozano
  • 43'
    Legioniści operują piłką w środku pola
  • 43'
    Insigne dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, ale piłkę wybił Mladenović. Do futbolówki dopadli jeszcze rywale, lecz nie udało im się zagrozić bramce Miszty
  • 42'
    Lozano chciał miękko zacentrować z prawej flanki w pole karne, ale zagranie zostało przecięte przez Nawrockiego
  • 41'
    Josue dośrodkował z rogu na środek "szesnastki". O piłkę walczył Jędrzejczyk, ale nie zdołał oddać strzału z głowy
  • 40'
    Josue dokładnie przerzucił na lewe skrzydło do Mladenovicia. Serb podał w pole karne do Muciego, który chciał uderzyć w kierunku dalszego słupka, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 40'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 39'
    Luquinhas do Johanssona, a ten niedokładnie odegrał do Brazylijczyka. Napoli zabrało się do szybkiej akcji. Lozano, który pojawił się po prawej stronie "szesnastki", płasko podał wzdłuż boiska do wbiegającego Insigne. Włoch nie zdołał jednak utrzymać się przy piłce, ze względu na doskok Johanssona
  • 38'
    Insigne zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki", lecz Miszta spokojnie złapał futbolówkę
  • 38'
    Insigne chciał podać bez przyjęcia w pole karne, ale zagranie przeciął Wieteska
  • 36'
    Lopes na spalonym
  • 35'
    Insigne dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego - Wieteska głową wybił piłkę, do której dopadł Luquinhas. Brazylijczyk chciał zabrać się do kontry, lecz został sfaulowany na własnej połowie
  • 34'
    Muci pojawił się z piłką na połowie Napoli, od razu doskoczyło do niego kilku rywali, którzy oddalili zagrożenie. Moment później Luquinhas chciał zbiec z prawej flanki do środka boiska, upadł po kontakcie z Demme, ale faulu nie było
  • 31'
    Lozano na spalonym po płaskim podaniu od Anguissy
  • 30'
    Korner dla miejscowych. Insigne dośrodkował na bliższy słupek, a Lopes wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 29'
    Lozano znalazł się z piłką po prawej stronie boiska, oddał płaski strzał, lecz Miszta popisał się świetną interwencją!
  • 29'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Wieteska popełnił błąd tuż przed "szesnastką", Lozano przechwycił piłkę i podał do Mertensa, który został zablokowany. Do futbolówki dopadł jeszcze Lozano, lecz jego strzał również zablokowali legioniści
  • 26'
    Di Lorenzo uderzył z prawej nogi, z 18. metra, był naciskany przez Nawrockiego i Lopesa. Ostatecznie, przeciwnik oddał niecelne uderzenie
  • 25'
    Insigne chciał popędzić lewym skrzydłem, ale czujny był Martins, który powstrzymał rywala
  • 23'
    Luquinhas znalazł się po prawej stronie boiska, poczekał na kolegów. Ostatecznie, został zatrzymany przez Elmasa, ale wywalczył aut
  • 22'
    To mogło być 1:0 dla Napoli. Mertens dopadł do piłki na 16. metrze, uderzył z woleja w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała tuż obok bramki
  • 20'
    Insigne został powstrzymany w bocznym sektorze boiska przez Johanssona. Włosi mają aut
  • 19'
    Korner dla Napoli. Po zamieszaniu w polu karnym, faul w ataku popełnił Koulibaly, który sfaulował Jędrzejczyka
  • 19'
    Demme znalazł się w bocznym sektorze "szesnastki", lecz został zablokowany przez Nawrockiego
  • 17'
    Insigne zbyt mocno dośrodkował z rogu, piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym
  • 17'
    Rzut rożny dla gospodarzy
  • 17'
    Lozano wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz jego podanie wzdłuż boiska zostało zablokowane przez Nawrockiego
  • 16'
    Napoli w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami w środku pola
  • 14'
    Żółta kartka dla Jesusa, który sfaulował Josue na połowie Legii
  • 14'
    Napoli podkręca tempo. Najpierw Insigne pojawił się po lewej stronie "szesnastki", miał przed sobą Wieteskę i Johanssona, upadł na boisko, ale gra była kontynuowana. Do piłki dopadł jeszcze Mertens, którego mocny strzał z lewej strony boiska został wybroniony przez Misztę
  • 10'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez rywali. Lozano zacentrował w kierunku Anguissy, ale legioniści oddalili zagrożenie. Po chwili miejscowi mieli kolejną sytuację. Mertens, który był na lewym skrzydle, miękko dośrodkował na dalszy słupek, do Lozano, który główkował, lecz Miszta pewnie złapał piłkę
  • 9'
    Szybka akcja Włochów. Di Lorenzo pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale jego centra została przecięta przez Nawrockiego. Korner dla miejscowych
  • 8'
    Insigne znalazł się na lewej flance i dośrodkował na dalszy słupek do Lozano. Był tam też jednak Mladenović, który wybił piłkę głową
  • 6'
  • 6'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 5'
    Insigne był wykonawcą rzutu rożnego. Zawodnik Napoli miękko zagrał na 17. metr do niepilnowanego Mertensa, którego mocne uderzenie okazało się zablokowane
  • 4'
    Rzut rożny dla Napoli
  • 4'
    Insigne ruszył do górnego zagrania z głębi pola. Podanie było jednak trochę za mocne, piłkę złapał Miszta
  • 3'
    Johansson popędził prawym skrzydłem, ale jego podanie wzdłuż boiska, na wysokości 18. metra, okazało się niedokładne. Legioniści jednak szybko odzyskali piłkę - Luquinhas oddał strzał z dystansu. Futbolówka odbiła się od przeciwnika i została złapana przez Mereta
  • 2'
    Josue na spalonym po zagraniu od Wieteski
  • 1'
    Muci chciał płasko podać do Mladenovicia, który znalazł się po lewej stronie pola karnego. Zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie! Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Kastrati, Emreli, Charatin, Celhaka, Skibicki, Rose, Kostorz, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Napoli: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Johansson, Josue, Martins, Mladenović – Lopes, Muci, Luquinhas!
  • Do tej pory Legia dwukrotnie grała z Napoli. Warszawiacy mierzyli się z Włochami w... fazie grupowej Ligi Europy, w sezonie 2015/16. Wówczas legioniści dwukrotnie przegrali - 0:2 u siebie i 2:5 na wyjeździe (po golach Stojana Vranjesa i Aleksandara Prijovicia). Tamte spotkania pamięta czterech zawodników z obecnej kadry błękitnych: Ghoulam, Kalidou Koulibaly, Mertens i Insigne. W aktualnym składzie mistrzów Polski nie ma z kolei żadnego zawodnika, który uczestniczył w meczach z 2015 roku
  • Zespół z Włoch ma kłopoty kadrowe przed meczem z Legią. Jednym z problemów będzie obsadzenie lewej obrony. W czwartek nie wystąpi podstawowy piłkarz, Mario Rui, który jest zawieszony za czerwoną kartkę z meczu ze Spartakiem Moskwa. Nie zagra także Faouzi Ghoulam, który nie został zgłoszony do Ligi Europy. Istnieje zatem szansa, że po lewej stronie defensywy zostanie ustawiony Jesus, który w tym sezonie rozegrał raptem… siedem minut. Napoli nie ma też do dyspozycji kontuzjowanych: Kevina Malcuita (prawy obrońca), Adama Ounasa (skrzydłowy) i Zielińskiego (środkowy pomocnik)
  • - Zagramy z zespołem, który – jako jedyny w Europie, wśród najpoważniejszych lig – wygrał wszystkie mecze ligowe, zdecydowanie prowadzi w tabeli, odniósł osiem zwycięstw. My jesteśmy w takim miejscu, w jakim jesteśmy. Dobrze się stało, że mamy taką odskocznię, po nie najlepszej grze w ekstraklasie. Będziemy mieli okazję zmierzyć się z bardzo dobrym klubem i zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy. Liczę na to, że zagramy dobre spotkanie. Mamy olbrzymią satysfakcję z miejsca, w którym się znajdujemy. Chcemy zagrać jak najlepiej. Oczywiście, presji nie czujemy. Jeśli ją czuć, to jest ona zupełnie inna niż w lidze – powiedziałbym, że jest przyjemna. Chcemy zapamiętać każdy szczegół, minutę z tego meczu, ale też maksymalnie wykorzystać każdą sekundę, aby osiągnąć jak najlepszy wynik – przyznał trener Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Spotkanie z Legią jest decydujące, jeśli nie wygramy, bardzo trudno będzie utrzymać się w rywalizacji. Włożymy w to spotkanie całą możliwą uwagę i motywację, wyjdziemy na boisko zdeterminowani. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ mamy szeroką kadrę, która pozwala nam na pozostanie w rozgrywkach europejskich przez dłuższy czas – opowiadał szkoleniowiec Napoli, Luciano Spalletti. Więcej TUTAJ
  • SSC Napoli zajęło piąte miejsce w poprzednim sezonie Serie A. Zdobyło 77 punktów w 38 spotkaniach (24 zwycięstwa, 5 remisów, 9 porażek). Najskuteczniejszym piłkarzem tego klubu, w rozgrywkach 2020/21, był Lorenzo Insigne, autor 19 trafień. Warto dodać, że Hirving Lozano zdobył 15 bramek, a Matteo Politano - 12. Po 10 goli strzelili natomiast Victor Osimhen, Dries Mertens oraz Piotr Zieliński, który miał też 13 asyst (najwięcej w zespole). Oprócz "Ziela", drużynę z Włoch reprezentuje inny Polak, Hubert Idasiak (19-letni bramkarz). Co więcej, do drużyny U-17 dołączył ostatnio były zawodnik… Legii, Lucio Ceci
  • Do Neapolu wybrało się 21 zawodników. Legii nie pomoże w czwartek Artur Boruc, który wciąż zmaga się z kontuzją pleców, na razie nie trenuje. Do Włoch nie poleciał także Joel Abu Hanna. Obrońca uszkodził więzadła poboczne w kolanie w meczu reprezentacji Izraela, czeka go około ośmiu tygodni przerwy. Brakuje też Wojciecha Muzyka i Bartosza Kapustki, którzy rehabilitują się po urazach. Mateusz Hołownia narzeka natomiast na uraz pachwiny, a Pekhart pechowo - w jednym ze starć, jakich wiele - złamał nos w trakcie poniedziałkowych zajęć w LTC. Czech będzie pauzował dwa tygodnie, a potem wróci na murawę w specjalnej masce – podobnej do tej, jaką przez chwilę miał Miszta
  • - Moim zdaniem, w takich grach nie czujemy żadnej presji. W poprzednich dwóch meczach grupowych pokazaliśmy, że gramy o trzy punkty i chcemy coś wynieść z tych spotkań. Zmierzymy się z zespołem, który wygrał wszystkie osiem meczów w Serie A i ma wielu jakościowych piłkarzy na boisku. Pokazaliśmy jednak przeciwko Spartakowi i Leicester, że możemy coś zdziałać. Mamy dobrą strategię na rywalizację z taką drużyną, jak Napoli – mówił gracz Legii, Andre Martins. Więcej TUTAJ
  • Po dwóch kolejkach Ligi Europy piłkarze klubu z Łazienkowskiej są liderem grupy z kompletem punktów (1:0 ze Spartakiem w Moskwie, 1:0 z Leicester) - i po trzeciej serii gier wciąż nim będą
  • Legioniści przystąpią do meczu z Napoli po domowej porażce z Lechem Poznań (0:1) w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla "Wojskowych" była to już szósta ligowa porażka, sytuacja na krajowym podwórku jest mizerna (15. miejsce, 9 punktów w 9 spotkaniach). Legia traci do lidera aż 15 "oczek", ale ma do rozegrania dwa zaległe mecze: z Zagłębiem Lubin i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Inaczej jest w Europie, w LE legioniści mają komplet punktów. Momentami przypomina się sezon 1990/91. Wówczas "Wojskowi" słabo radzili sobie w lidze, ale w pucharach doszli do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów i ograli włoskiego potentata, naszpikowaną gwiazdami Sampdorię Genua
  • Dobry wieczór! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z liderem Serie A, SSC Napoli
SSC NapoliLegia Warszawa

13' Juan Jesus

13'

44' Konstantinos Manolas

44'

57' Victor Osimhen za Hirving Lozano

57' Fabian Ruiz za Andre Zambo Anguissa

57'

72' Andrea Petagna za Dries Mertens

72' Matteo Politano za Konstantinos Manolas

72'

76' Lorenzo Insigne

76'

80' Victor Osimhen

80'

81' Amir Rrahmani za Lorenzo Insigne