89'
  • 90+5'
    Koniec. Legia przegrała u siebie 0:2 z Pogonią Szczecin
  • 90+4'
    Rzut wolny dla Legii. Josue nieźle zacentrował na prawą stronę "szesnastki", do Wieteski, który uderzył z głowy, ale Stipica był na posterunku
  • 90+3'
    Strzał Muciego z dystansu, z prawej nogi, został zablokowany
  • 90+2'
    Dąbrowski dośrodkował z rzutu wolnego na środek "szesnastki". Do piłki dopadł Drygas, który uderzył z głowy, lecz piłka przeleciała obok bramki
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Kucharczyk sfaulowany po lewej stronie boiska
  • 90'
    Kucharczyk dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki". Piłkarze Pogoni jednak zdołali odzyskać piłkę
  • 90'
    Rzut wolny dla Pogoni, bliżej prawej strony boiska
  • 89'
    Żółta kartka dla Josue na 25. metrze od bramki Legii
  • 89'
    Parzyszek sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 88'
    Stipica wybił piłkę pod nogi Lopesa. Portugalczyk pojawił się po prawej stronie boiska, dośrodkował, ale futbolówkę spokojnie złapał bramkarz Pogoni
  • 87'
    Josue dośrodkował z rogu na środek "szesnastki". Piłka trafiła jeszcze na lewą stronę pola karnego, do Mladenovicia, którego mocny strzał został wybroniony przez Stipicę
  • 86'
    Kastrati chciał minąć rywala, ale został zatrzymany. Korner dla Legii
  • 85'
    Stolarski i Parzyszek za Kowalczyka i Kurzawę
  • 84'
    Żółta kartka dla Łęgowskiego, który sfaulował Josue w środku pola
  • 84'
    Kowalczyk popędził środkiem boiska, wbiegł w pole karne, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę, którą przechwycił Miszta
  • 84'
    Kontra Pogoni. Kowalczyk podał na lewe skrzydło do Kucharczyka, który dograł na środek "szesnastki", ale zagranie przeciął Martins. Po chwili do piłki, po lewej stronie "szesnastki", ponownie dopadł "Kuchy", który mocno uderzył z ostrego kąta - futbolówka odbiła się od Miszty i opuściła boisko
  • 80'
    Wieteska przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Serb był na spalonym
  • 80'
    Wieteska sfaulowany na połowie Legii
  • 79'
    Faul Johanssona w ataku
  • 78'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Kowalczyk dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek - był tam Bartkowski, który zgrał piłkę głową. Ostatecznie, futbolówkę przechwycił Miszta
  • 77'
    Korner dla Pogoni
  • 76'
    Drygas za Kozłowskiego, Łęgowski za Silvę
  • 75'
    Faul Mladenovicia w ataku
  • 75'
    Muci do Mladenovicia, ale jego centra z lewej flanki została przecięta
  • 75'
    Kastrati dośrodkował z prawego skrzydła na środek "szesnastki", ale Lopes nie zdołał sięgnąć piłki
  • 73'
    Zmiana w Legii. Kastrati za Rose
  • 72'
    Martins sfaulowany w środkowej strefie boiska przez Kozłowskiego
  • 71'
    Luquinhas płasko podał na lewą stronę "szesnastki" do Mladenovicia, którego miękka centra została przecięta przez Triantafyllopoulosa
  • 70'
    Luquinhas zbiegł z lewej flanki do środka boiska, ale jego mocny strzał z prawej nogi, z 18. metra, okazał się niecelny
  • 68'
    Zmiana w Pogoni. Kucharczyk zmienia Zahovicia
  • 68'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek - Wieteska zgrał piłkę na dalszy słupek, do Rose, ale jego strzał został wybroniony przez Stipicę
  • 67'
    Rzut rożny dla mistrzów Polski
  • 67'
    Johansson zacentrował z prawej flanki w pole karne. O piłkę walczył m.in. Lopes, ale Portugalczyk nie zdołał musnąć futbolówki i oddać strzału
  • 65'
    Mladenović do Jędrzejczyka, który dośrodkował z lewej flanki, ale Stipica pewnie złapał piłkę
  • 64'
    Kowalczyk zatrzymany przez Martinsa w bocznym sektorze boiska
  • 64'
    Rose dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, lecz Stipica spokojnie złapał futbolówkę
  • 63'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek. Był tam Johansson, który został jednak uprzedzony przez przeciwnika
  • 63'
    Josue chciał posłać górne podanie na lewe skrzydło, lecz został zablokowany
  • 62'
    Malec sfaulował Martinsa w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 61'
    Lopes za Emrelego
  • 61'
    Groźna akcja Pogoni. Kurzawa pojawił się po lewej stronie boiska, płasko wycofał piłkę do Kowalczyka, którego uderzenie z prawej nogi okazało się niecelne
  • 60'
    Faul Muciego na Kowalczyku, w środkowej strefie boiska
  • 60'
    Martins sfaulowany w środku pola
  • 59'
    Luquinhas płasko, bez przyjęcia podał w boczny sektor pola karnego do Jędrzejczyka, którego dogranie wzdłuż boiska okazało się niedokładne
  • 57'
    Legia wymienia się podaniami na połowie gości
  • 57'
    Kowalczyk zacentrował z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego. Zrobiło się zamieszanie, po chwili mocny strzał oddał Kozłowski, ale Miszta popisał się udaną interwencją
  • 56'
    Kozłowski sfaulowany przez Martinsa po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Pogoni
  • 55'
    Kurzawa wrócił na boisko
  • 53'
    Przerwa w grze. Kurzawa potrzebuje pomocy medycznej
  • 53'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki". Muci dopadł do piłki, zbiegł z nią w boczny sektor pola karnego. Albańczyk chciał płasko zagrać wzdłuż boiska, ale zagranie zostało zablokowane
  • 51'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek - Wieteska zgrał piłkę na dalszy słupek, ale Rose nie zdołał jej sięgnąć
  • 51'
    Muci za Charatina
  • 50'
    Josue oddał strzał z dystansu, który został zablokowany
  • 50'
    Martins znalazł się po prawej stronie "szesnastki", ale jego centra na dalszy słupek okazała się za mocna
  • 49'
    Jak padła bramka? Bartkowski pojawił się po prawej stronie pola karnego i dokładnie, płasko wycofał piłkę do niepilnowanego Kurzawy, który pokonał Misztę
  • 47'
    Gol jednak uznany... 2:0 dla Pogoni
  • 47'
    Kurzawa umieścił piłkę w siatce - wydawało się, że będzie 2:0 dla Pogoni, ale gol nie został uznany
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Pogonią
  • 45+1'
    Silva zbiegł z piłką ze środka na prawą stronę "szesnastki" i płasko wycofał do Kowalczyka, który dokładnie dośrodkował na dalszy słupek. Był tam niepilnowany Zahović, który skutecznie główkował
  • 45'
    1:0 dla Pogoni. Zahović
  • 45'
    Johansson popędził prawym skrzydłem, ale niedokładnie wycofał piłkę w pole karne, do Luquinhasa. Szwed zagrał trochę za plecy Brazylijczyka
  • 43'
    Charatin oddał mocny, płaski strzał z prawej nogi, z dystansu. Piłka odbiła się od rywala i została złapana przez bramkarza Pogoni
  • 42'
    Martins dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", lecz rywale wybili piłkę poza pole karne
  • 42'
    Kolejny korner dla "Wojskowych"
  • 42'
    Josue zacentrował z rogu na 4. metr, ale Stipica wypiąstkował piłkę
  • 41'
    Rzut rożny dla miejscowych
  • 40'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Zagranie okazało się jednak zbyt mocne, Serb nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku
  • 39'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 38'
    Martin miękko dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę", lecz futbolówkę spokojnie przechwycił Stipica
  • 38'
    Luquinhas płasko, prostopadle podał na lewe skrzydło do Mladenovicia, który zacentrował w pole karne, w kierunku Emrelego. W ostatniej chwili piłkę poza boisko wybił Malec
  • 37'
    Malec sfaulował Josue na połowie Legii
  • 37'
    Wieteska chciał zagrać z głębi pola w boczny sektor "szesnastki" , do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 36'
    Kozłowski chciał miękko podać na prawe skrzydło, ale zagranie przeciął Mladenović, który dokładnie zgrał piłkę do Martinsa
  • 34'
    Mladenović dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek. Pojawił się tam Johansson, ale sytuację kontrolował Mata, który był lepiej ustawiony
  • 34'
    Kurzawa sfaulował Rose na wysokości koła środkowego
  • 32'
    Mata dośrodkował z lewego skrzydła w okolice dalszego słupka. Piłkę poza "szesnastkę" wybił Jędrzejczyk
  • 32'
    Miszta mocno wybił piłkę, do której ruszył Emreli. Azer był osaczony przez dwóch rywali. Moment później futbolówka spadła jeszcze przed pole karne, pod nogi Josue. Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z lewej nogi - piłkę spokojnie złapał Stipica
  • 31'
    Kurzawa sfaulowany przez Rose, na wysokości koła środkowego
  • 30'
    Wieteska miękko podał na prawe skrzydło do Josue, ten świetnie odegrał do Johanssona. Po chwili piłka trafiła do Emrelego, który płasko podał na lewą stronę "szesnastki" do niepilnowanego Mladenovicia. Serb przełożył futbolówkę na prawą nogę, ale jego strzał został zablokowany
  • 28'
    Josue sfaulowany w środku pola przez Dąbrowskiego
  • 27'
    Kozłowski miękko zagrał na prawe skrzydło. Podanie okazało się trochę zbyt mocne, grę wznowi Miszta
  • 26'
    Emreli znów założył pressing - Stipica wybił piłkę na aut
  • 25'
    Luquinhas został osaczony przez trzech rywali w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego. Brazylijczyk wywalczył aut
  • 24'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 23'
    Dąbrowski dośrodkował z rzutu wolnego na środek "szesnastki", ale legioniści spokojnie wyszli z opresji
  • 22'
    Kozłowski sfaulowany przez Martinsa, po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Pogoni
  • 22'
    Mata dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Zahović chciał oddać strzał z głowy, ale w ostatniej chwili piłkę poza pole karne wybił Wieteska
  • 21'
    Luquinhas pojawił się po lewej stronie pola karnego. Brazylijczyk zdecydował się na wycofanie do Emrelego, który oddał płaski strzał z lewej nogi, ale Stipica nie dał się zaskoczyć
  • 20'
    Josue dokładnie przerzucił piłkę z prawej na lewą stronę boiska. Do futbolówki dopadł Mladenović, który został jednak zatrzymany przez Silvę
  • 19'
    Johansson dobrze popracował w defensywie. Szwed przeciął górne podanie z głębi pola na lewe skrzydło
  • 18'
    Faul Jędrzejczyka na Silvie, na wysokości koła środkowego
  • 17'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki w pole karne - o piłkę walczył Emreli, ale nie zdołał jej sięgnąć
  • 17'
    Ależ zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Ostatecznie, na posterunku był Miszta, który wyszedł z bramki i powstrzymał przeciwników
  • 16'
    Emreli zastosował wysoki pressing na Stipicy. Bramkarz Pogoni, przy próbie wybicia, trafił w napastnika Legii, a potem futbolówka odbiła się jeszcze od słupka! Było blisko!
  • 14'
    Martins chciał miękko zagrać na prawe skrzydło do Josue, ale piłkę przechwycili rywale
  • 12'
    Kurzawa płasko, prostopadle podał na lewą stronę "szesnastki" do Silvy, którego mocne uderzenie zostało dobrze wybronione przez Misztę
  • 11'
    Niezła akcja Legii! Josue świetnie, miękko zagrał w pole karne. Triantafyllopoulos nie zdołał przechwycić piłki, do której dopadł Luquinhas. Brazylijczyk oddał strzał z prawej nogi, lecz Stipica wybronił jego uderzenie
  • 9'
    Kurzawa za mocno zagrał na lewą flankę do Kowalczyka. Czujny był Wieteska, który jako pierwszy dopadł do futbolówki i wywalczył aut
  • 8'
    Mladenović zacentrował z lewego skrzydła w pole karne - piłkę spokojnie złapał Stipica
  • 8'
    Silva minął Mladenovicia i zbiegł z prawej flanki do środka boiska. Po chwili podał do Zahovicia, który stracił piłkę tuż przed "szesnastką"
  • 6'
    Jędrzejczyk dobrze powstrzymał przeciwnika w polu karnym Legii
  • 5'
    Charatin przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Po chwili Josue zagrał na prawe skrzydło do Emrelego. Stipica wyszedł z bramki, ale nie zdołał opanować futbolówki. Azer ponownie dopadł do piłki, uderzył z ostrego kąta, ale piłka nie wpadła do siatki, goście wyszli z opresji
  • 3'
    Mladenović ruszył do górnego zagrania z głębi pola na lewą stronę pola karnego. Podanie zostało przecięte przez rywala
  • 2'
    Emreli sfaulowany przez Malca w środku pola
  • 2'
    Josue przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego. Legia wymienia się podaniami
  • 1'
  • Oba zespoły już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Celhaka, Skibicki, Muci, Ciepiela, Lopes, Kastrati, Kostorz
  • Skład Legii na mecz z Pogonią: Miszta – Rose, Wieteska, Jędrzejczyk – Johansson, Charatin, Martins, Mladenović – Josue, Emreli, Luquinhas
  • Pogoń reprezentuje obecnie trzech zawodników, którzy w przeszłości grali w Legii. Mowa o Michale Kucharczyku, Pawle Stolarskim oraz Grosickim. Pierwszy z wymienionych spędził przy Łazienkowskiej dziewięć lat. Sam przyznawał, że trafił do Legii jako piąte koło u wozu. Miał gorsze momenty, ale więcej było tych pozytywnych. Uzbierał pięć tytułów mistrzowskich, sześć Pucharów Polski, strzelił gola, który zapewnił awans do Ligi Mistrzów. "Kuchy" zdobył 71 bramek (11. pozycja w klasyfikacji strzelców w historii klubu) i rozegrał 349 spotkań z "eLką" na piersi (6. miejsce w historii klubu). Stolarski występował w stołecznym zespole przez 2,5 roku – w tym czasie wywalczył dwa mistrzostwa, rozegrał 44 mecze i zdobył dwie bramki. Grosicki rywalizował w Legii w sezonie 2007/2008 – wówczas wystąpił 14 razy, strzelił jednego gola i sięgnął po tytuł mistrzowski. W niedzielę nie zagra przeciwko "Wojskowym", ma problemy z kostką. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego "Portowców" nie będą też Alexander Gorgon oraz Kacper Smoliński, którzy przechodzą rehabilitacje
  • Na tę chwilę "Portowcy" są sklasyfikowani na czwartej lokacie w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 22 punktów w 12 meczach (sześć zwycięstw, cztery remisy, dwie porażki). Najskuteczniejszymi zawodnikami klubu ze Szczecina są Kamil Drygas i Kacper Kozłowski, którzy mają na koncie po trzy bramki w lidze
  • Pogoń zajęła trzecie miejsce w poprzednim sezonie ligowym, dzięki czemu na początku tych rozgrywek rywalizowała w eliminacjach Ligi Konferencji. Szczecinianie rozpoczęli i zarazem zakończyli zmagania w kwalifikacjach na II rundzie, w której mierzyli się z chorwackim NK Osijek. Najpierw bezbramkowo zremisowali u siebie, a w rewanżu przegrali 0:1
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w niedzielę z Bartosza Slisza (pauza za czwarty żółty kartonik). W kadrze zabraknie Artura Boruca. Bramkarz dalej zmaga się z urazem pleców, ale za dwa-trzy tygodnie powinien wrócić do treningów. Trochę dłużej (trzy-pięć tygodni) będzie trzeba poczekać na Maika Nawrockiego (kontuzja mięśnia dwugłowego uda). Brakuje Wojciecha Muzyka oraz Bartosza Kapustki, którzy rehabilitują się po kontuzjach. Nie ma także Mateusza Hołowni (uraz pachwiny), Joela Abu Hanny (uszkodzenie więzadeł pobocznych w kolanie) oraz Tomasa Pekharta (złamanie nosa). Z kolei Jakub Kisiel i Szymon Włodarczyk wystąpili w sobotnim spotkaniu rezerw (1:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki). Niestety, "Włodar" opuścił boisko w końcówce meczu z powodu urazu
  • Zespół ze stolicy po części rozłożył już siły na najbliższe spotkania. - Przed meczem pucharowym zostawiliśmy w Warszawie Filipa Mladenovicia, Ihora Charatina, Josue i Andre Martinsa. Czterech zawodników zagrało tylko 45 minut ze Świtem Skolwin. Trzeba tak robić. Mamy kilka urazów w zespole. Jeżeli kadra byłaby na tę chwilę o dwie-cztery osoby większa, mówię o kontuzjach, to na pewno byłoby mi łatwiej. Zawodnicy są profesjonalistami, muszą się regenerować, dobrze odżywiać. Jeżeli ktoś wypada z obiegu, wskakuje ktoś inny. Każdy chce grać – przyznał trener Legii
  • - Od momentu, gdy jestem w Pogoni, kilka razy mieliśmy taką sytuację, że rywal zmieniał trenera. Nie jest to pierwszy raz. Zawodnicy Legii nie mają już usprawiedliwień, presja jest teraz na drużynie. Kibice będą chcieli ponieść zespół, ale jesteśmy gotowi. Nie powinniśmy zbyt wiele czasu poświęcać rozważaniom na temat zmiany trenera. Legia grała w tym sezonie w różnych taktykach. Ma w swoich szeregach indywidualności, my także. Musimy funkcjonować przede wszystkim jako drużyna – mówił szkoleniowiec Pogoni, Kosta Runjaić. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Po czwartkowym spotkaniu powiedziałem, że będziemy ciężko pracować – i tak jest. Widać euforię, chłopcy chcą zwyciężać. Wszystko jednak weryfikuje boisko. Mam nadzieję, że w niedzielę zagramy podobnie jak ze Świtem, ale skuteczniej. Kibice będą pewnie wymagać troszkę lepszej organizacji gry. To jest jeszcze mało czasu, musimy pewne aspekty doskonalić – stwierdził trener Gołębiewski. Więcej TUTAJ
  • Legioniści, przed startem aktualnej kolejki, plasowali się dopiero na 15. miejscu w tabeli ekstraklasy (w tym momencie są w strefie spadkowej). Mają na koncie dziewięć punktów w dziesięciu spotkaniach (trzy zwycięstwa, siedem porażek). Przed nimi już 25. mecz we wszystkich rozgrywkach. Do tej pory piłkarze drużyny z Łazienkowskiej odnieśli dwanaście zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i ponieśli dziesięć porażek (w tym jedną po rzutach karnych z Rakowem w grze o Superpuchar). W niedzielę zmierzą się z Pogonią, z którą w tamtym sezonie bezbramkowo zremisowali w Szczecinie i zwyciężyli 4:2 w Warszawie. Dla stołecznego klubu było to wówczas szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i jednocześnie pierwsza wygrana z "Portowcami" od prawie dwóch lat
  • Początek obecnego tygodnia przyniósł zmiany w Legii. W poniedziałek nowym trenerem mistrzów Polski został Marek Gołębiewski, który zastąpił Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec zadebiutował na ławce w wyjazdowym, czwartkowym spotkaniu Pucharu Polski, z III-ligowym Świtem Skolwin. Stołeczny klub wygrał 1:0, awansował do 1/8 finału. Cieszył jednak tylko wynik, wszystko inne jest do poprawy
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin!
Legia WarszawaPogoń Szczecin
45'

45' Luka Zahović

46'

46' Rafał Kurzawa

69'

69' Michał Kucharczyk za Luka Zahović

76'

76' Kamil Drygas za Kacper Kozłowski

76' Mateusz Łęgowski za Jean Carlos Silva

84'

84' Mateusz Łęgowski

85'

85' Paweł Stolarski za Sebastian Kowalczyk

85' Piotr Parzyszek za Rafał Kurzawa