90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia przegrała 1:4 z SSC Napoli
  • 90+5'
    Politano zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki
  • 90+4'
    Napoli miało korner, ale legioniści wyszli z opresji
  • 90+3'
    Miszta bardzo dobrze wybronił strzał z głowy Rrahmaniego
  • 90+1'
    Ounas został zablokowany po lewej stronie pola karnego. Zawodnik Napoli zdołał jednak odzyskać piłkę, a następnie oddać skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka
  • 90'
    4:1 dla Napoli. Ounas
  • 89'
    Napoli w ataku pozycyjnym
  • 88'
    Johansson sfaulował Mertensa na 20. metrze od bramki Legii
  • 87'
    Zanoli pojawił się w bocznym sektorze pola karnego, ale został zablokowany. Piłkę złapał Miszta
  • 86'
    Zanoli podał na lewą stronę "szesnastki" do Ounasa, który płasko podał do Politano, ale ten został zatrzymany
  • 84'
    Muci zbiegł z prawej strony do środka boiska, ale jego uderzenie z 18. metra zostało zablokowane
  • 83'
    Zanoli za Petagnę, Ounas za Lozano
  • 82'
    Lozano znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale jego uderzenie w kierunku dalszego słupka okazało się niecelne
  • 80'
    Lopes za Emrelego
  • 80'
    Petagna znalazł się z piłką w polu karnym i podał do niepilnowanego Lozano, który dopełnił formalności z bliskiej odległości
  • 79'
    1:3. Lozano
  • 75'
    Mertens wykorzystał rzut karny. 1:2
  • 74'
    Rzut karny dla Napoli... Faul Josue, który został jeszcze ukarany żółtą kartką
  • 73'
    Żółta kartka dla Miszty
  • 73'
    Mertens za Zielińskiego
  • 72'
    Zrobiło się spore zamieszanie w polu karnym Legii. Petagna składał się do oddania strzału, ale został zastopowany
  • 72'
    Luquinhas prostopadle, ale za mocno podał na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia
  • 71'
    Zieliński nieźle, płasko podał w pole karne do Petagny, ale świetnie w defensywie popracował Wieteska, który zatrzymał napastnika Napoli
  • 70'
    Martins zastąpił Slisza
  • 70'
    Bardzo niedokładne dogranie Politano z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego
  • 69'
    Jędrzejczyk sfaulował rozpędzonego Lozano na 25. metrze od bramki Miszty. Żółta kartka dla kapitana Legii
  • 68'
    Lozano do Petagny, ale legioniści byli czujni w obronie i przechwycili piłkę
  • 67'
  • 66'
    Muci zmienił Kastratiego
  • 66'
    Muci szykuje się do wejścia na boisko
  • 65'
    Dwie zmiany w Napoli. Lobotka i Politano za Demme oraz Elmasa
  • 65'
    Zieliński minął Johanssona, wycofał piłkę do Elmasa, który został zablokowany w "szesnastce"
  • 64'
    Zieliński sfaulował Jędrzejczyka przed polem karnym gospodarzy
  • 62'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek. Akcji nie zamknął jednak żaden piłkarz Legii
  • 62'
    Di Lorenzo zagrał piłkę ręką. Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska, na wysokości 22. metra
  • 60'
    Mocny, lecz niedokładny strzał Petagny z lewej nogi, z 18. metra
  • 60'
    Emreli chciał zabrać się do kontry, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę na 40. metrze od bramki Napoli
  • 59'
    Di Lorenzo miękko dośrodkował na 5. metr, ale Miszta dobrze wypiąstkował piłkę
  • 58'
    Kastrati pojawił się z piłką po prawej stronie boiska, upadł na murawę po kontakcie z Koulibalym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia
  • 57'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 57'
    Anguissa chciał przerzucić piłkę na lewe skrzydło, do Elmasa. Ribeiro wybił futbolówkę na aut
  • 56'
    Anguissa miękko dograł na środek "szesnastki", do Petagny, który zgrał piłkę głową na prawą stronę pola karnego. Ale nie było tam żadnego z zawodników Napoli
  • 55'
    Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie i przechwycił piłkę na 20. metrze od bramki Legii
  • 54'
    Żółta kartka dla Elmasa za faul na Ribeiro, na połowie Legii
  • 54'
    Lozano płasko zacentrował na środek "szesnastki", ale nie było tam żadnego z piłkarzy Napoli
  • 53'
    Zieliński podał do Petagny, który wbiegł w pole karne i - mimo nacisków ze strony Wieteski - zdołał uderzyć z 13. metra. Miszta był jednak na posterunku
  • 51'
    Zieliński wykorzystał rzut karny. 1:1
  • 50'
    Wykonawcą "jedenastki" będzie Zieliński
  • 50'
    Rzut karny dla Napoli. Josue sfaulował Zielińskiego
  • 49'
    Jesus zatrzymany przez Kastratiego, który szybko do niego doskoczył, w bocznym sektorze boiska
  • 49'
    Lozano minął Josue i Mladenovicia, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Jędrzejczyka
  • 48'
    Lozano na spalonym
  • 48'
    Ależ akcja Legii! Mladenović płasko zagrał z lewej flanki na 18. metr, do Ribeiro, który uderzył z lewej nogi w słupek! Do piłki, w polu karnym, dopadł jeszcze Emreli. Azer miał przed sobą rywala, ale zdołał uderzyć - futbolówka przeleciała ponad poprzeczką
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z SSC Napoli po golu Emrelego. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Lozano mocno uderzył z dystansu, a Miszta zbił piłkę do boku
  • 45+2'
    Korner dla gości. Zieliński dośrodkował na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, piłkę złapał Miszta
  • 45+2'
    Lozano popędził prawym skrzydłem, lecz jego centra została zablokowana przez Mladenovicia
  • 45+1'
    Jesus chciał podać do Elmasa, ale piłkę przechwycił Johansson
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Di Lorenzo sfaulowany przez Luquinhasa, na połowie Napoli
  • 45'
    Rrahmani sfaulował Luquinhasa w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 44'
    Petagna pojawił się po lewej stronie boiska, mocno uderzył zza pola karnego, ale został zablokowany
  • 43'
    Napoli operuje piłką w środkowej strefie boiska
  • 42'
    Luquinhas dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek. Rywale wybili piłkę na aut
  • 41'
  • 41'
    Kontra Legii. Mladenović zbiegł do środka boiska, lecz jego mocne uderzenie z lewej nogi okazało się trochę niecelne
  • 40'
    Kastrati chciał zbiec z piłką z prawej strony do środka boiska, ale został powstrzymany przez rywala
  • 39'
    Demme wrócił już na boisko
  • 38'
    Przerwa w grze. Demme ucierpiał po starciu z Emrelim w środku pola
  • 36'
    Jędrzejczyk sfaulowany przez Demme, przed polem karnym Legii
  • 36'
    Slisz chciał miękko dograć na prawą stronę boiska do Ribeiro, ale ten został uprzedzony przez Koulibaly''ego
  • 34'
    Luquinhas został sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Di Lorenzo pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale został skutecznie powstrzymany przez Mladenovicia. Grę wznowi Miszta
  • 32'
    Piłkarze Napoli wymieniają się podaniami na 25. metrze od bramki stołecznego klubu
  • 30'
    Wieteska wybił piłkę poza pole karne, po centrze z prawego skrzydła
  • 30'
    Zieliński zacentrował z rzutu rożnego, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Johansson. Po chwili do futbolówki dopadł Lozano, który płasko uderzył z 20. metra. Strzał okazał się niecelny
  • 29'
    Zieliński zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i wyszła poza linię końcową. Korner dla przyjezdnych
  • 28'
    Petagna sfaulowany przez Wieteskę na 20. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla gości
  • 27'
  • 25'
    Elmas znalazł się po lewej stronie pola karnego, mocno uderzył, ale Miszta popisał się świetną interwencją
  • 25'
    Emreli znów dobrze poradził sobie w odbiorze. Legia zabrała się do kontry. Kastrati ruszył do dalekiego, górnego zagrania, upadł na murawę po kontakcie z Jesusem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 23'
    Lozano zacentrował z prawego skrzydła w okolice bliższego słupka, ale Jędrzejczyk głową wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 23'
    Emreli dobrze popracował w odbiorze, ale po chwili został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę w kole środkowym
  • 22'
    Elmas do Lozano, który chciał uderzyć z 18. metra, ale został zatrzymany przez Luquinhasa
  • 21'
    Anguissa przechwycił piłkę na 18. metrze, ale jego mocny strzał z prawej nogi, z woleja, okazał się niecelny
  • 19'
    Korner dla Napoli. Zieliński dośrodkował z rogu na lewą stronę "szesnastki". Po zamieszaniu, Anguissa dopadł do piłki na dalszym słupku, uderzył z głowy, lecz Miszta był na posterunku
  • 18'
    To mogło być 1:1. Zieliński dopadł do piłki na środku pola karnego. Pomocnik Napoli oddał mocny strzał - trafił w poprzeczkę. Zawodnik złożył się jeszcze do dobitki, ale uderzył ponad poprzeczką
  • 17'
    Josue zacentrował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego. Piłkę głową musnął Johansson. Moment później Mladenović chciał uderzyć z dystansu, ale został zablokowany
  • 16'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Mladenovicia, który został sfaulowany przez Di Lorenzo. Rzut wolny dla Legii
  • 15'
    Josue sfaulowany bliżej lewej strony boiska, na połowie Włochów
  • 14'
    Zieliński dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Zagranie okazało się za mocne. Poza tym, sędzia dopatrzył się faulu w ataku zawodnika Napoli
  • 13'
    Rzut wolny dla Napoli, po prawej stronie boiska
  • 12'
    Ależ akcja Legii! Mladenović otrzymał podanie od Josue na lewą stronę pola karnego. Serb minął rywala i wycofał podanie na środek "szesnastki". Był tam Emreli, który oddał skuteczny strzał z lewej nogi! Braawo!
  • 10'
    Emreli!!!!!!! 1:0 dla Legii!!
  • 10'
    Bardzo dobra interwencja Wieteski na 16. metrze. Stoper Legii powstrzymał Lozano
  • 9'
    Kastrati na spalonym, po płaskim zagraniu na prawe skrzydło
  • 8'
    Lozano dośrodkował z prawej flanki na prawą stronę "szesnastki", w kierunku Petagny. Zagranie okazało się za mocne, piłkę złapał Miszta
  • 7'
    Anguissa płasko podał do Elmasa, który jednak stracił równowagę na 25. metrze od bramki Legii. Warszawiacy przechwycili futbolówkę, ale dość szybko ją stracili
  • 6'
  • 5'
    Korner dla Napoli. Zieliński dośrodkował z rogu na środek pola karnego, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Wieteska
  • 4'
    Lozano zacentrował z prawej flanki w okolice bliższego słupka - Wieteska wybił piłkę na rzut rożny
  • 4'
    Ribeiro dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego, a następnie dośrodkował na środek "szesnastki". O futbolówkę walczył m.in. Emreli, ale, ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 3'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 2'
    Miękkie dogranie w kierunku Petagny. Piłkarz Napoli został uprzedzony przez Wieteskę, który wybił piłkę na aut
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Martins, Pekhart, Charatin, Celhaka, Muci, Lopes, Skibicki, Włodarczyk, Rose, Kostorz, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Napoli: Miszta - Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk - Ribeiro, Josue, Slisz, Mladenović - Kastrati, Emreli, Luquinhas!
  • W Warszawie pojawi się 542 kibiców Napoli. - Czujemy różnicę. To tak, jakbyś miał dodatkowego zawodnika w składzie. Z powodu swojej pasji mają komplet punktów, więcej niż my, ponieważ wygraliby nawet wtedy, gdybyśmy zremisowali – dodał trener Spalletti
  • - Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy być osłabieni. Mamy zawodników mogących zastąpić tych, którzy grali częściej. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Bardzo zależy nam na Lidze Europy - mówił szkoleniowiec drużyny z Włoch, Luciano Spalletti. WIĘCEJ TUTAJ
  • Ponadto, trener Napoli nie skorzysta z Kevina Malcuita (prawy obrońca) i Konstantinosa Manolasa (stoper), zmagających się z kontuzjami. Do Warszawy nie przyleciał też podstawowy lewy obrońca błękitnych, Mario Rui. Portugalczyka zawieszono na dwa mecze (z Legią) ze względu na czerwoną kartkę, którą został ukarany w spotkaniu ze Spartakiem Moskwa
  • Napoli wciąż jest liderem Serie A (10 zwycięstw, 1 remis), ale ma tyle samo punktów (31), co drugi w tabeli AC Milan. W poprzednim tygodniu błękitni rozegrali wyjazdowy mecz ligowy z US Salernitana. Wygrali 1:0 po bramce Zielińskiego, który nie wystąpił przeciwko Legii w Neapolu z powodu urazu, ale jest gotowy na rewanż. Włosi jednak i tak mierzą się ze sporymi problemami kadrowymi – Osimhen ma przykurcz mięśnia brzuchatego łydki. Z tego powodu Nigeryjczyk, który jest najlepszym strzelcem klubu w tym sezonie (dziewięć goli w dwunastu meczach), opuścił ostatnie spotkanie. I nie zagra też w czwartek, przy Łazienkowskiej. W ataku zastąpi go ktoś z dwójki Andrea Petagna – Dries Mertens. W kadrze rywali zabraknie również kapitana, Insigne, oraz środkowego pomocnika, Fabiana Ruiza, którzy w środę pracowali indywidualnie
  • Pozytywną informacją jest to, że zajęcia wznowili Artur Boruc i Tomas Pekhart. Doświadczony bramkarz od połowy września zmagał się z urazem pleców, z kolei Pekhart dwa tygodnie temu złamał nos. Napastnik przeszedł zabieg w Czechach, będzie ćwiczył i występował w meczach w specjalnej masce. Przeciwko Napoli na pewno nie wystąpi Maik Nawrocki (kontuzja mięśnia dwugłowego uda). Stoper za dwa-cztery tygodnie powinien wrócić do treningów. W kadrze zabraknie też Mateusza Hołowni (uraz pachwiny) oraz Joela Abu Hanny (uszkodzenie więzadeł pobocznych w kolanie). Brakuje również Wojciecha Muzyka i Bartosza Kapustki – obaj rehabilitują się po kontuzjach
  • - Myślę, że zawodnicy, zdobywając mistrzostwo Polski i kwalifikując się do Ligi Europy, zasłużyli na to, aby czwartkowe spotkanie było świętem. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z sytuacji w ekstraklasie, bo nie jest ona dobra. Ale uważam, że każdy z nas wie, po co wychodzimy na boisko i jak trudny czeka nas mecz. Sądzę, że dla naszego klubu i polskiej piłki zdecydowanie musi być to święto, a nie stypa – dodał szkoleniowiec Legii, Marek Gołębiewski. WIĘCEJ TUTAJ
  • – Nie boję się nikogo, nie mamy się czego obawiać. Nie będziemy się bić, tylko zagramy w piłkę. Mam nadzieję, że będziemy bardziej skuteczni, niż byliśmy, i spróbujemy coś strzelić. Czeka nas trudne spotkanie, ale nie poddajemy się. Mamy się skupić na swojej grze, zadaniach, na tym, czego trener od nas wymaga. I zobaczymy, jak to wyjdzie - mówił zawodnik "Wojskowych", Filip Mladenović. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legia przystąpi do rywalizacji z SSC Napoli jako lider grupy Ligi Europy. Po trzech kolejkach ma na koncie sześć punktów (dwa zwycięstwa, jedna porażka). Napoli i Leicester mają po cztery "oczka", a Spartak – trzy. Dwa tygodnie temu legioniści przegrali w Neapolu 0:3 po golach Lorenzo Insigne, Victora Osimhena i Matteo Politano. Pierwsza dwójka nie znalazła się w kadrze na rewanż z warszawiakami, z powodu drobnych kłopotów ze zdrowiem
  • - Trudno wytłumaczyć niełatwą sytuację Legii w lidze i niezłą w Europie. Warszawiacy mają dobrych zawodników, od lat są najmocniejsi w Polsce. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale to są ich problemy. Mam nadzieję, że Legia wróci do formy, ale dopiero po czwartkowym meczu – przyznał środkowy pomocnik SSC Napoli, Piotr Zieliński. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści są świeżo po domowej porażce z Pogonią Szczecin (0:2) w 13. kolejce ligowej. Mistrzowie kraju oddali więcej strzałów, częściej utrzymywali się przy piłce, ale tuż przed przerwą i chwilę po niej dostali gongi od rywali, po których nie zdołali się podnieść. Dla stołecznego klubu była to już ósma porażka w ekstraklasie. W tym momencie "Wojskowi" znajdują się w strefie spadkowej - zajmują 16. miejsce, uzbierali dziewięć punktów w jedenastu meczach. Do lidera, Lecha Poznań, tracą 19 "oczek". Trzeba jednak dodać, że rozegrali o dwa spotkania mniej
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a SSC Napoli, które przed dwoma tygodniami wygrało 3:0. Warszawski zespół jest w wielkim kryzysie, przegrywa spotkanie za spotkaniem. W starciu z liderem Serie A nikt nie oczekuje cudów - wystarczy pozytywny sygnał, światełko w tunelu
Legia WarszawaSSC Napoli
10'
51'

51' Piotr Zieliński (k.)

54'

54' Eljif Elmas

65'

65' Stanislav Lobotka za Diego Demme

65' Matteo Politano za Eljif Elmas

73'

73' Dries Mertens za Piotr Zieliński

74' Josue

74'
75'

75' Dries Mertens (k.)

78'

78' Hirving Lozano

83'

83' Alessandro Zanoli za Andrea Petagna

83' Adam Ounas za Hirving Lozano