90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia przegrała 1:3 ze Stalą Mielec
  • 90+4'
    Mladenović dośrodkował na bliższy słupek, ale rywal wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 90+4'
    Korner dla Legii
  • 90+2'
    Mladenović bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego - piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 90+2'
    Czorbadżijski ukarany żółtą kartką za faul na Mucim na 20. metrze od bramki Stali
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Mladenović pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale jego uderzenie w kierunku dalszego słupka okazało się niedokładne
  • 88'
    Skibicki płasko uderzył zza pola karnego, w kierunku bliższego słupka - Strączek złapał piłkę
  • 87'
    Niedokładne zagranie z głębi pola w pole karne, do Kastratiego
  • 85'
    Kłos za Sitka, Czorbadżijski za Tomasiewicza
  • 85'
    Wieteska chciał przerzucić piłkę na prawe skrzydło - zagranie było za mocne
  • 82'
    Stal miała korner. Getinger dośrodkował na środek "szesnastki", do Żyry, który skutecznie główkował
  • 81'
    3:1 dla Stali. Żyro
  • 81'
    Piasecki wbiegł w pole karne z lewej strony, uderzył, a Miszta wybił piłkę na rzut rożny
  • 79'
    Rozpędzony Sitek sfaulowany w środku pola przez Mladenovicia. Żółta kartka dla Serba
  • 78'
    Kastrati minął rywala i płasko dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek - rywale przechwycili piłkę
  • 78'
    Legia podkręca tempo, kreuje kolejne okazje w ofensywie
  • 77'
    Mladenović nieźle uderzył z woleja, zza pola karnego - Strączek wybronił jego strzał
  • 77'
    Muci podał do Mladenovicia, który potężnie uderzył z lewej strony "szesnastki" - Strączek przeniósł piłkę nad poprzeczką
  • 76'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki, lecz Strączek złapał futbolówkę
  • 75'
    Dwie zmiany w Legii. Skibicki i Kastrati za Emrelego i Josue
  • 74'
    Korner dla Legii. Mladenović dośrodkował na środek "szesnastki" - Wieteska główkował tuż obok bramki
  • 74'
    Emreli oddał potężny strzał z lewej nogi, z dystansu - został zablokowany
  • 73'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, lecz zagranie przeciął piłkarz Stali
  • 73'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska
  • 71'
    Piasecki wygrał pojedynek ze Sliszem, odzyskał piłkę po prawej stronie boiska, a następnie zbiegł do środka i prostopadle podał do Sitka. Zagranie okazało się za mocne
  • 69'
    Kościelny za Korta
  • 69'
    Josue oddał strzał z prawej strony boiska w kierunku dalszego słupka - piłka poszybowała obok bramki
  • 68'
    Muci mocno uderzył z bocznego sektora pola karnego. Albańczyk został zablokowany
  • 68'
    Błąd Strączka przy wyprowadzeniu piłki, którą przechwycił Pekhart. Do futbolówki dopadł Luquinhas, który oddał mocny strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka - bramkarz Stali był jednak na posterunku
  • 67'
    Josue posłał górne podanie w "szesnastkę", do wbiegającego Mladenovicia. Centra okazała się zbyt mocna
  • 67'
    Emreli podał w pole karne do Pekharta, któremu jednak odskoczyła piłka
  • 66'
    Emreli sfaulował Sitka na połowie Stali
  • 65'
    Emreli upadł w polu karnym po kontakcie z Matrasem - sędzia nie dopatrzył się przewinienia
  • 64'
    Wrzesiński zmienił Maka
  • 64'
    Josue uderzył z lewej nogi, z 18. metra - piłka poszybowała obok bramki
  • 63'
    Luquinhas podał na prawą stronę pola karnego, do Josue, który miękko zagrał w okolice dalszego słupka - rywale oddalili zagrożenie
  • 61'
    Dwie zmiany w Legii. Johansson za Ribeiro, Muci za Martinsa
  • 61'
    Sitek popędził prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie na środek "szesnastki" zostało przecięte
  • 60'
    Muci i Johansson szykują się do wejścia na boisko
  • 59'
    Flis dośrodkował z lewej flanki w pole karne - Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 57'
    Martins dośrodkował z rzutu rożnego na 7. metr. Piłka opuściła "szesnastkę", ale po chwili do niej wróciła. Mladenović nieźle zacentrował z lewej flanki do Pekharta, który główkował tuż obok bramki
  • 56'
    Luquinhas pojawił się z piłką w bocznym sektorze pola karnego, ale został zatrzymany przez de Amo. Korner dla Legii
  • 56'
    Josue dobrze wypatrzył, po prawej stronie "szesnastki", Emrelego, który zagrał wzdłuż boiska, do Pekharta, ale zagranie zostało przecięte
  • 54'
    Ribeiro dośrodkował z prawej strony "szesnastki", ale goście byli czujni i oddalili zagrożenie
  • 54'
    Luquinhas podał do Mladenovicia, ale jego dośrodkowanie w okolice dalszego słupka zostało przechwycone przez rywali
  • 52'
    Żyro wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Wieteskę
  • 52'
    Mak znalazł się z piłką w bocznym sektorze "szesnastki", upadł po kontakcie z Mladenoviciem, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia
  • 51'
    Ribeiro zbiegł z prawej strony do środka boiska, ale jego centra z 18. metra na dalszy słupek, do Mladenovicia, była trochę za mocna
  • 50'
    Josue chciał miękko zagrać w pole karne, do Pekharta, lecz zagranie zostało przecięte przez przeciwnika
  • 49'
    Mladenović do Emrelego, ten zagrał bez przyjęcia do Luquinhasa, którego uderzenie z lewej strony "szesnastki" okazało się niecelne
  • 48'
    Legia zabrała się do kontry. Luquinhas płasko, dokładnie podał do Emrelego, który pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale uderzył wysoko nad bramką
  • 47'
    Getinger dośrodkował z lewej flanki na 6. metr - Miszta dobrze wypiąstkował piłkę
  • 46'
    Sitek pojawił się po prawej stronie boiska, chciał wycofać na 18. metr, ale zagranie przeciął Martins
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 1:2 ze Stalą Mielec
  • 45+2'
    Piasecki znalazł się po lewej stronie pola karnego, a następnie oddał strzał w kierunku dalszego słupka i pokonał Misztę
  • 45+1'
    1:2. Piasecki
  • 45'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka, który sfaulował Żyrę przy akcji bramkowej dla Stali
  • 44'
    Szybka odpowiedź Stali. 1:1. Sitek zamknął akcję po zagraniu z prawej strony "szesnastki" na środek pola karnego
  • 42'
    Gooool! Wieteska! Świetne rozegranie rzutu wolnego z 22. metra. Josue miękko zagrał na 6. metr, do "Wietesa", który trafił do siatki
  • 41'
    Emreli chciał popędzić prawym skrzydłem, ale został sfaulowany przez Flisa. Żółtka kartka dla zawodnika Stali
  • 39'
    Przerwa w grze. Flis potrzebuje pomocy medycznej
  • 39'
    Flis sfaulowany przez Emrelego w bocznym sektorze boiska. Żółta kartka dla Azera
  • 38'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego w okolice dalszego słupka. Nie było tam jednak żadnego z piłkarzy Legii
  • 37'
    Sitek sfaulował Josue. Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 37'
    Josue miękko zagrał w boczny sektor "szesnastki" do Mladenovicia, lecz czujny był Matras, który wybił piłkę poza pole karne
  • 36'
    Ribeiro zbiegł z prawej flanki do środka boiska, ale został zatrzymany
  • 35'
    Luquinhas przechwycił piłkę na własnej połowie - dobrze przeciął zagranie na prawe skrzydło
  • 33'
    Mladenović minął Sitka i dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek. Pojawił się tam Pekhart, który uporał się z rywalem, lecz uderzył obok bramki
  • 32'
    Legia miała rzut rożny. Po zamieszaniu, do piłki dopadł Mladenović, ale jego uderzenie okazało się niecelne
  • 32'
    Ciekawa akcja Legii. Josue kapitalnie zagrał na prawą stronę "szesnastki", do Martinsa. Portugalczyk szybko wycofał piłkę do Pekharta, który został zablokowany
  • 29'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, zrobiło się zamieszanie. Do piłki, po lewej stronie "szesnastki", dopadł Mladenović, który płasko uderzył w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 28'
    Martins znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale został zatrzymany. Korner
  • 26'
    Emreli zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek - nie było tam żadnego z legionistów
  • 26'
    Kontra Stali. Sitek pojawił się w środku pola i zagrał na prawą stronę boiska do Tomasiewicza. Pomocnik chciał prostopadle zagrać do Sitka, ale zagranie okazało się niedokładne
  • 24'
    Josue miękko zagrał z lewej flanki w pole karne, do Pekharta. Czech wygrał pojedynek z Matrasem, ale nie zdołał dopaść do piłki, którą przechwycił Strączek
  • 23'
    Faul Mladenovicia w ataku. Serb nieprzepisowo powstrzymał Sitka
  • 22'
    Mladenović znalazł się po lewej stronie "szesnastki". Serb wycofał w kierunku Emrelego, który się jednak poślizgnął. Do piłki dopadł, ostatecznie, Ribeiro, którego uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane
  • 21'
    Ribeiro zacentrował z prawej flanki w kierunku Pekharta, ale Czech był kryty przez dwóch rywali - jeden z nich przeciął podanie
  • 20'
    Sitek chciał zagrać w pole karne do Maka, ale podanie zostało przecięte
  • 20'
    Piasecki sfaulowany przez Ribeiro na wysokości koła środkowego. Żółta kartka dla Portugalczyka
  • 19'
    Emreli pojawił się na prawym skrzydle, ale został zatrzymany przez Flisa. Azer chciał szybko odzyskać futbolówkę, lecz sfaulował obrońcę Stali
  • 18'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie i odebrał piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 16'
    Stal miała aut - po wyrzucie w pole karne, zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, Wieteska oddalił zagrożenie
  • 15'
    Josue miał pomysł, posłał "wcinkę" na lewą stronę pola karnego, do wbiegającego Mladenovicia. Zagranie okazało się jednak nieco za mocne
  • 14'
    Mladenović sfaulował Żyrę w bocznym sektorze boiska, na połowie Stali
  • 13'
    Emreli miękko dośrodkował z prawej strony boiska na 6. metr - czujny był Matras, który przeciął zagranie
  • 13'
    Kontra Stali. Mak zbiegł z lewej flanki do środka, lecz jego uderzenie z dystansu zostało zablokowane
  • 12'
    Slisz przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia, który dośrodkował na bliższy słupek - zawodnik Stali wybił futbolówkę poza pole karne
  • 11'
    Luquinhas znalazł się z piłką po lewej stronie pola karnego. Brazylijczyk zdołał uderzyć z prawej nogi w kierunku bliższego słupka, lecz Strączek był na posterunku
  • 9'
    Martins chciał miękko zagrać na prawą stronę "szesnastki", do Ribeiro. Centra okazała się trochę za mocna, piłka wyszła poza boisko
  • 8'
  • 8'
    Mladenović zacentrował z lewego skrzydła na 5. metr, do Pekharta. Matras podbił piłkę, którą złapał Strączek
  • 7'
    Josue zagrał w boczny sektor "szesnastki" do Luquinhasa, który zbiegł do środka, ale jego strzał został zablokowany
  • 7'
    Luquinhas sfaulował Sitka na połowie Stali
  • 7'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w okolice bliższego słupka, ale zawodnik Stali wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 6'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Emreli za mocno podał w pole karne do Pekharta
  • 5'
    Sitek pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego zagranie wzdłuż boiska zostało przecięte przez legionistów
  • 4'
    Kolejna akcja miejscowych. Martins dopadł do płaskiego zagrania z prawej flanki, ale jego płaskie uderzenie zostało wybronione przez golkipera Stali
  • 3'
    Niezła akcja Legii! Josue znalazł się przed polem karnym i podał w "szesnastkę" do Martinsa, który wykonał wślizg, oddał strzał, ale został zatrzymany przez Strączka
  • 2'
    Kort oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego - piłka poszybowała obok bramki
  • 1'
    Josue sfaulował Maka. Rzut wolny dla Stali, do bramki Miszty ok. 23 metrów
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Rose, Muci, Skibicki, Charatin, Johansson, Celhaka, Kastrati, Lopes
  • Skład Legii na mecz ze Stalą Mielec: Miszta - Ribeiro, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović - Martins, Slisz, Josue - Emreli, Pekhart, Luquinhas!
  • Do tej pory odbyły się 54 gry pomiędzy warszawiakami a mielczanami. Nieco lepsze statystyki mają legioniści, którzy wygrali 21 razy, przegrali - 17, a w 16 spotkaniach był remis. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem
  • W kadrze biało-niebieskich znajduje się czterech graczy, którzy w przeszłości występowali w Legii. Chodzi o Żyrę, Grzegorza Tomasiewicza, Wiktora Kłosa i Maksymiliana Sitka, który do końca sezonu będzie przebywał w Stali na zasadzie wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Majewski, który prowadzi drużynę z Mielca, reprezentował "Wojskowych", jako piłkarz, w latach 1999-2003. W tym czasie rozegrał 152 oficjalne mecze, w 2002 roku zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi
  • - Rzadko się zdarza, żeby Stal była w tabeli wyżej niż Legia. Przypuszczam, że pierwsza myśl, kibiców i wszystkich osób związanych z piłką w Mielcu, jest taka, że jak nie teraz, to kiedy. My podchodzimy do tego spotkania inaczej. Miałem okazję być zawodnikiem Legii przez cztery lata i z autopsji wiem, że to nie jest takie proste – mówił szkoleniowiec Majewski. Więcej TUTAJ
  • Stal zajęła 15. miejsce w poprzednim sezonie ligowym – ostatnie, które gwarantowało utrzymanie w ekstraklasie. W tym momencie jest sklasyfikowana na 11. pozycji w tabeli, ma na koncie 17 punktów w 13 spotkaniach (cztery zwycięstwa, pięć remisów, cztery porażki). Najskuteczniejszym piłkarzem klubu z Mielca jest Mateusz Mak, autor pięciu trafień w lidze. Mielczanie dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych – ostatni raz przegrali 19 września, czyli wtedy, kiedy Legia... ostatni raz zwyciężyła. Od tamtej pory biało-niebiescy dwukrotnie wygrali i trzy razy zremisowali
  • - Legioniści mają swoje problemy, a my bardzo się cieszymy z miejsca, na którym jesteśmy. Uczestniczyłem jednak w takich spotkaniach, gdzie był kryzys i drużyny przeciwne odgryzały się, że "jak nie teraz, to kiedy, najsłabsza Legia w historii", a mecze kończyły się bardzo wysokimi wynikami w drugą stronę. Jedziemy do Warszawy z pokorą. Oczywiście, jesteśmy podbudowani rezultatami w ostatnim czasie, mamy passę spotkań bez porażki. Ale wiemy, na co stać Legię – stwierdził trener zespołu z Mielca, Adam Majewski. Stołeczny klub też może powiedzieć: "jak nie teraz, to kiedy", bo na wygraną w lidze czeka od... siedmiu tygodni
  • Przed Legią już 27. spotkanie we wszystkich rozgrywkach. W niedzielę "Wojskowi" zmierzą się ze Stalą Mielec, z którą nie mają zbyt dobrych wspomnień z poprzedniego sezonu. Wówczas przegrali u siebie 2:3 (po trzech rzutach karnych), a na wyjeździe – bezbramkowo zremisowali. – Zwycięstwo przy Łazienkowskiej, to na pewno bardzo miła chwila, gdyż niewielu drużynom się to udaje. Fajnie byłoby to powtórzyć, tym bardziej, że na stadionie będą kibice. Wówczas było to trochę inne spotkanie, bez fanów – mówił zawodnik Stali, Mateusz Żyro, który był związany z warszawskim klubem przez blisko 15 lat. Więcej TUTAJ
  • Zdecydowanie gorzej wygląda to na krajowym podwórku. Warszawiacy, przed rozpoczęciem obecnej kolejki, zajmowali dopiero 16. lokatę w tabeli ekstraklasy (w tym momencie są na 17. pozycji), uzbierali zaledwie dziewięć punktów w jedenastu spotkaniach (trzy zwycięstwa, osiem porażek). Legioniści będą chcieli się w końcu zrehabilitować i przełamać po pięciu ligowych porażkach z rzędu – ostatni raz mieli tak niechlubną serię w 2001 roku. Poza tym, Legia ma obecnie najgorszy bilans na starcie rozgrywek w całej historii klubu! Nawet w 1936 roku, czyli sezonie, w którym spadła, po jedenastu meczach miała na koncie siedem porażek – teraz ma osiem
  • Trzy dni temu legioniści zagrali u siebie z SSC Napoli w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Miejscowi objęli prowadzenie po golu Mahira Emrelego, któremu asystował Filip Mladenović. Włosi wrzucili jednak wyższy bieg w drugiej połowie, w której strzelili aż cztery gole i – ostatecznie – wysoko wygrali (4:1). Na tę chwilę mistrzowie Polski zajmują drugie miejsce w grupie, ale mają zaledwie dwa punkty przewagi nad Spartakiem Moskwa, który jest czwarty
  • Witamy! O godz. 17:30 Legia Warszawa zmierzy się u siebie ze Stalą Mielec w 14. kolejce PKO Ekstraklasy
Legia WarszawaStal Mielec
19'
39'
41'

41' Marcin Flis

43'

43' Maksymilian Sitek

45'

45' Fabian Piasecki

64'

64' Konrad Wrzesiński za Mateusz Mak

69'

69' Kamil Kościelny za Dawid Kort

85'

85' Wiktor Kłos za Maksymilian Sitek

86'

86' Bożidar Czorbadżijski za Grzegorz Tomasiewicz

90'

90' Bożidar Czorbadżijski