Skibicki dośrodkował z rogu, ale rywal wybił piłkę poza "szesnastkę"
    Trzy minuty doliczone
  • 90+1'
    Muci ucierpiał po kontakcie z rywalem. Albańczyk jest opatrywany przez lekarzy
  • 90'
    Leicester City zabrało się do kontry, ale zawodnik miejscowych został powstrzymany w środku pola przez Slisza
  • 89'
    Ribeiro sfaulowany na połowie Legii. Żółta kartka dla Albrightona
  • 88'
    Albrighton miękko dośrodkował z rzutu wolnego na środek "szesnastki", ale piłkę poza pole karne wybił Wieteska
  • 87'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 87'
    Barnes sfaulowany przez Wieteskę po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla "Lisów" na wysokości 22. metra
  • 86'
    Leicester wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 85'
    Albrighton za Lookmana, Iheanacho za Dakę
  • 84'
    "Lisy" krótko rozegrały stały fragment gry, lecz warszawiacy wyszli z opresji
  • 84'
    Strzał Daki z 3. metra został zablokowany. Korner dla "Lisów".
  • 81'
    Lookman sfaulowany przez Ribeiro po prawej stronie boiska
  • 81'
    Slisz sfaulował Dakę na wysokości koła środkowego
  • 80'
    Perez podał na lewą stronę "szesnastki", do Daki. Zagranie okazało się jednak zbyt mocne
  • 80'
    Skibicki przechwycił piłkę, ale po chwili niedokładnie, płasko podał na prawą stronę boiska, do Włodarczyka
  • 79'
    Włodarczyk i Pekhart za Emrelego i Luquinhasa
  • 78'
    Perez miękko zagrał na prawą stronę "szesnastki" do Ndidiego, ten podał wzdłuż boiska, w kierunku Daki. Ostatecznie, piłkę przechwycił Miszta
  • 77'
    Włodarczyk i Pekhart szykują się do wejścia na murawę
  • 77'
    Nieudany przerzut na prawą flankę, do Castagne
  • 77'
    Celhaka przechwycił piłkę na 18. metrze od bramki Legii
  • 76'
    Leicester w ataku pozycyjnym
  • 75'
    Emreli minął Lookmana po lewej flance, a następnie miękko zagrał na 5. metr - piłkę złapał Schmeichel
  • 74'
    Perez dośrodkował na 7. metr, o piłkę walczył m.in. Soyuncu, ale Legia wyszła z opresji
  • 73'
    Hołownia przeciął zagranie Castagne z prawej flanki w pole karne. Rzut rożny dla "Lisów"
  • 72'
    Perez popędził środkiem boiska, ale został zatrzymany na 20. metrze
  • 71'
    Dwie zmiany w Legii. Celhaka za Martinsa i Skibicki za Mladenovicia
  • 70'
    Miszta wybronił strzał Castagne z 14. metra. Zawodnik Leicester był jednak na spalonym
  • 68'
    Za mocne podanie do Muciego
  • 68'
    Miszta wybronił świetny strzał Barnesa
  • 66'
    Niedokładny przerzut na lewe skrzydło, do Barnesa
  • 65'
    Slisz płasko podał na lewą flankę do Ribeiro, ale piłkę przechwycił rywal
  • 65'
    Faul Ribeiro na wysokości koła środkowego
  • 64'
    Ribeiro pojawił się na lewym skrzydle, lecz nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 63'
    Dwie zmiany w Leicester. Dewsbury-Hall za Soumare, Perez za Maddisona
  • 62'
    Mladenović zacentrował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki", do Slisza. Centra była jednak za mocna
  • 61'
    Muci sfaulowany po prawej stronie boiska, na 23. metrze. Żółta kartka dla Thomasa
  • 61'
    Daka pojawił się po lewej stronie "szesnastki", a następnie miękko dograł na dalszy słupek. Był tam Lookman, który musnął piłkę. Ostatecznie, złapał ją Miszta
  • 59'
    Slisz dobrze popracował w odbiorze, przechwycił piłkę na 25. metrze od bramki "Wojskowych"
  • 58'
    Emreli zdecydował się na mocne uderzenie z lewej nogi, z 18. metra. Strzał okazał się bardzo niecelny
  • 58'
    Mladenović został osaczony na lewej flance przez dwóch rywali, przez co stracił piłkę
  • 56'
    Daka uderzył z ostrego kąta, z prawej strony pola karnego - Miszta spokojnie interweniował
  • 56'
    Zawodnik Leicester dograł z prawej strony boiska w boczny sektor "szesnastki". Czujny był Hołownia, który uprzedził Dakę i wybił futbolówkę poza pole karne
  • 54'
    Luquinhas za mocno zagrał na lewe skrzydło do Mladenovicia. Aut dla rywali
  • 54'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 54'
    Mladenović minął Castagne i dośrodkował w "szesnastkę" z lewej flanki, ale piłkę złapał Schmeichel
  • 53'
    Luquinhas sfaulowany przez Lookmana na połowie Legii
  • 52'
    Luquinhas płasko podał do Jędrzejczyka, którego centra z prawej flanki została wybita z pola karnego
  • 51'
    Niedokładne, prostopadłe podanie Lookmana do Daki
  • 50'
    Martins przerzucił piłkę na prawe skrzydło, do Muciego. Futbolówkę na aut wybił zawodnik Leicester
  • 49'
    Maddison może grać dalej
  • 49'
    Maddison był opatrywany przez lekarzy
  • 48'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na Maddisonie w środku pola
  • 48'
    Thomas dopadł do piłki w polu karnym, ale jego uderzenie dobrze wybronił Miszta
  • 48'
    Luquinhas chciał podać na lewą flankę do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte
  • 47'
    Soyuncu uprzedził Emrelego i przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Leicester
  • 47'
    Soumare płasko podał na prawe skrzydło do Lookmana, a ten zagrał w pole karne. Piłkę spokojnie złapał Miszta
  • 46'
    Hołownia za Johanssona
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 1:3 z Leicester City. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Jędrzejczyk zagrał na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Podanie okazało się za mocne
  • 45+1'
    Luquinhas nieprzepisowo powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 45'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Barnes minął Johanssona, wbiegł w pole karne z lewej strony, podał na bliższy słupek do Daki, który jednak skiksował
  • 44'
    Nieudane, zbyt mocne dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu wolnego
  • 43'
    Martins sfaulowany po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 43'
    Korner dla Legii. Dośrodkowanie na bliższy słupek, Wieteska uderzył z głowy, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Castagne
  • 43'
    Ależ zrobiło się zamieszanie w polu karnym Leicester. Martins płasko podał na prawą stronę "szesnastki" do Muciego, który wygrał pojedynek z rywalem, zagrał wzdłuż boiska, ale Mladenović został uprzedzony przez Soyuncu
  • 41'
    Soumare sfaulował Slisza w środku pola
  • 40'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za dyskusje z arbitrem
  • 39'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Muciego, który nie zdołał dopaść do piłki
  • 39'
    Ribeiro dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Emreli musnął głową piłkę, którą spokojnie złapał Schmeichel
  • 38'
    Mladenović sfaulowany przez Lookmana na wysokości koła środkowego
  • 36'
    Maddison dośrodkował z rogu na bliższy słupek, na 5. metr - piłkę poza "szesnastkę" wybił Emreli
  • 36'
    Barnes pojawił się po lewej stronie pola karnego, lecz został zatrzymany. Kolejny korner dla miejscowych
  • 35'
    Rywale mieli korner. Maddison dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr. Miszta nie zdołał wypiąstkować piłki, którą do siatki, po uderzeniu z głowy, skierował Ndidi
  • 33'
    3:1 dla Leicester City. Ndidi
  • 33'
    Barnes wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego dogranie do Lookmana przeciął Jędrzejczyk
  • 32'
    Legioniści krótko rozegrali rzut rożny, ale nie udało się im stworzyć większego zagrożenia
  • 31'
    Mladenović zbiegł z lewej flanki w pole karne, jego uderzenie z prawej nogi, z 15. metra, wybronił Schmeichel. Korner
  • 30'
    Maddison znalazł się w bocznym sektorze "szesnastki", chciał miękko zagrać na dalszy słupek, ale czujny był Wieteska, który wybił piłkę głową
  • 30'
    Muci wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego mocny strzał został zablokowany
  • 27'
    Schmeichel obronił rzut karny wykonywany przez Emrelego. Do dobitki dopadł jednak Mladenović, który strzelił gola!
  • 26'
    Do "jedenastki" podchodzi Emreli
  • 26'
    Rzut karny dla Legii! Ribeiro dośrodkował z lewej strony "szesnastki" w okolice bliższego słupka. Piłka odbiła się od głowy Soyuncu, a następnie - od ręki Ndidiego
  • 25'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek - piłkę poza "szesnastkę" wybił Castagne
  • 24'
    Rzut rożny dla "Lisów". Maddison dośrodkował na dalszy słupek. Piłkę musnął Amartey, ale, ostatecznie, dopadł do niej Miszta
  • 23'
    Maddison podał do Lookmana, który znalazł się po prawej stronie "szesnastki". Ten odegrał w okolice bliższego słupka do Maddisona, który przełożył piłkę na lewą nogę i zdobył bramkę
  • 21'
    2:0 dla Leicester City. Maddison
  • 20'
    Mladenović zacentrował z rzutu wolnego w okolice dalszego słupka. Był tam Wieteska, który wyskoczył, ale nie zdołał musnąć piłki głową
  • 19'
    Soumare sfaulował Ribeiro po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla "Wojskowych", na wysokości 27. metra od bramki Leicester
  • 18'
    Martins dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", o piłkę walczył Wieteska, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 17'
    Luquinhas zagrał na lewe skrzydło do Mladenovicia, który podał w pole karne, w kierunku Emrelego. Azer dopadł do piłki, ale w bocznym sektorze boiska. Chwilę później Ribeiro płasko podał na lewą stronę "szesnastki" do Luquinhasa, który chciał dograć wzdłuż, lecz zablokował go Amartey. Korner
  • 15'
    Jędrzejczyk do Ribeiro, ten - będąc na wysokości koła środkowego - zagrał piętą, ale piłka trafiła pod nogi gracza Leicester
  • 15'
    Luquinhas znalazł się z piłką na 20. metrze, ale został zatrzymany przez przeciwnika
  • 13'
    Barnes zbiegł z lewej flanki do środka. Został zablokowany na 17. metrze, ale piłka odbiła się w taki sposób, że dopadł do niej Daka, który oddał strzał z 9. metra i pokonał Misztę
  • 10'
    1:0 dla Leicester. Daka
  • 9'
    Wieteska sfaulowany przez Dakę, przed polem karnym Legii
  • 8'
    Luquinhas zabrał się do kontry, ale został skutecznie zastopowany w środku pola przez Soumare
  • 7'
    Rywale krótko rozegrali korner. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce". Ostatecznie, Emreli wybił piłkę po centrze z lewej flanki
  • 7'
    Barnes dośrodkował z lewej strony "szesnastki" na 6. metr, ale Wieteska wybił piłkę na rzut rożny
  • 6'
    Maddison chciał miękko zagrać w pole karne, do Daki - podanie okazało się trochę za mocne
  • 5'
    Soyuncu dokładnie przerzucił piłkę na lewą stronę "szesnastki" do Maddisona, ale legioniści wyszli z opresji, dobrze w defensywie popracował Muci
  • 3'
    Maddison dośrodkował z rogu, po chwili do piłki dopadł Soumare, który miękko dograł na lewą stronę "szesnastki". Piłkę głową, poza pole karne, wybił Ribeiro, ale do futbolówki dopadł jeszcze Maddison. Jego strzał z dystansu poszybował ponad poprzeczką
  • 2'
    Rzut rożny dla Leicester
  • 1'
    Slisz zdecydował się na płaski, mocny strzał z prawej nogi, z 18. metra. Piłkę spokojnie złapał Schmeichel
  • 1'
  • Ławka: Tobiasz, Hołownia, Pekhart, Celhaka, Skibicki, Włodarczyk, Rose, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Leicester City: Miszta – Ribeiro, Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Mladenović – Muci, Martins, Slisz, Luquinhas – Emreli
  • - Na każdym poziomie, koncentracja jest jednym z największych atrybutów, jakie należy mieć. Legioniści grali za nowego trenera dość dużo w systemie 4-3-3, ale może to być podobny mecz, jak ze Spartakiem, w którym mogliby szukać szans w kontrach. Warszawiacy wprowadzili do zespołu kilku technicznych piłkarzy, co sugeruje, że mogą chcieć nieco bardziej się otworzyć. Musimy skupić się na sobie i odzyskać naszą pewność siebie. I narzucić własny styl gry – przyznał trener Leicester, Brendan Rodgers. ZAPIS KONFERENCJI
  • – Powody słabszej formy? Odkąd podpisałem kontrakt z Leicester, minęło kilka lat, w trakcie których odnosiliśmy sukcesy. Osiągnęliśmy wówczas więcej, niż oczekiwano. Jestem jednak pewien, że nie znajdujemy się daleko od powrotu do tego, gdzie byliśmy parę lat temu. Im szybciej będziemy mieć pozytywne rezultaty i odzyskamy pewność siebie, tym możemy nabrać rozpędu, który doprowadzi nas do lepszych wyników – stwierdził piłkarz zespołu z Anglii, Ayoze Perez. WIĘCEJ TUTAJ
  • "Lisy" nie mają zbyt dobrej passy: w czterech ostatnich meczach dwukrotnie zremisowały i przegrały, ostatni raz wygrały 27 października (w rzutach karnych z Brighton w Pucharze Ligi Angielskiej)
  • Leicester City zajmuje obecnie 12. pozycję w lidze, ma na koncie 15 punktów w 12 meczach (cztery zwycięstwa, trzy remisy, pięć porażek). W poprzednim tygodniu "Lisy" przegrały u siebie 0:3 z Chelsea FC. W tym spotkaniu nie zagrali m.in. Youri Tielemans (środkowy pomocnik) oraz Ricardo Pereira (prawy obrońca), którzy są kontuzjowani. Wspomniana dwójka nie wystąpi też przeciwko Legii, podobnie jak Wesley Fofana (stoper) i James Justin (boczny defensor), którzy już od dłuższego czasu zmagają się z urazami
  • Legii nie pomoże jeszcze Artur Boruc. Doświadczony bramkarz wrócił do zdrowia po kontuzji pleców, trenuje od niecałych dwóch tygodni, ale nie zmierzy się z Leicester City. Na 99 procent zagra w niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok. W najbliższym meczu Ligi Europy nie wystąpi też Lirim Kastrati (uraz stawu skokowego) oraz Maik Nawrocki. Stoper był szykowany na mecz w Anglii, lecz zagra prawdopodobnie dopiero przeciwko Motorowi Lublin w Pucharze Polski. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać także z usług Josue, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Poza tym, w kadrze zabrakło Joela Abu Hanny (uszkodzenie więzadeł pobocznych w kolanie), nie ma również Wojciecha Muzyka i Bartosza Kapustki, którzy rehabilitują się po urazach
  • – Stałe fragmenty gry to część futbolu, którą można najszybciej zmienić i poprawić. Nie wymaga to wiele czasu, można wprowadzić swoje pomysły. Jak widzieliśmy, w trzech spotkaniach przyniosło nam to efekt. Na czwartkowy mecz też będziemy mieli je przygotowane, ale nie chcę zdradzać, jakie one będą. Będzie nam bardzo trudno, bo Leicester dobrze gra w powietrzu. Wydaje mi się jednak, że możemy zdobyć jakąś korzyść, bramkę, ze stałego fragmentu – dodał trener Legii, Marek Gołębiewski. ZAPIS KONFERENCJI
  • Szukając pozytywów, jednym z plusów Legii są ostatnio stałe fragmenty gry w ofensywie. W taki sposób "Wojskowi" trafiali do siatki w trzech z pięciu spotkań za kadencji Gołębiewskiego. Jeśli chodzi o rywalizację ze Świtem Skolwin (1:0), to gola, po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego, strzelił Lindsay Rose. Z kolei w meczach ze Stalą Mielec (1:3) i Górnikiem Zabrze (2:3), po dokładnych dośrodkowaniach Josue, z rzutów wolnych, skutecznie główkował Wieteska
  • - Wygrana Spartaka z Napoli ma dla nas jakieś znaczenie, ale – tak naprawdę – wszystko zależy od nas. Czwartkowe spotkanie jest bardzo ważne, w kontekście tego, aby ułożyć już tabelę i awansować. Jeżeli tak się nie wydarzy, to mecz z Rosjanami będzie decydujący – mówił szkoleniowiec stołecznego klubu, Marek Gołębiewski, któremu dzień po grze z Leicester City wybije miesiąc, odkąd prowadzi "jedynkę"
  • Sytuacja Legii wygląda znacznie lepiej w fazie grupowej Ligi Europy. Po czterech kolejkach zajmowała drugie miejsce, na tę chwilę – z dorobkiem sześciu punktów – jest trzecia. Spartak i SSC Napoli uzbierały, jak na razie, po siedem "oczek", a Leicester – pięć. Drużyna ze stolicy Polski wciąż jest w grze i do samego końca będzie walczyła o wyjście z grupy (pierwsze dwa zespoły trafią do fazy pucharowej LE, a trzeci – do Ligi Konferencji). Kluczowy będzie dla niej, bez wątpienia, ostatni mecz – z Rosjanami w Warszawie. Wcześniej (25.11) czeka ją jednak wyjazdowa rywalizacja z "Lisami", z którymi 30 września wygrała u siebie 1:0 po golu Mahira Emrelego. Od tamtej pory "Wojskowi" mają fatalny czas: zwyciężyli zaledwie raz (ze Świtem Skolwin) i przegrali aż ośmiokrotnie
  • - W tym trudnym dla nas okresie, musimy – jako drużyna – trzymać się razem i wspierać na każdym kroku. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, jak powstawanie konfliktów między nami. W drugiej połowie meczu w Zabrzu widać było, że potrafimy grać w piłkę. Myślę, że ostatnie spotkanie powinno dać nam pozytywnego kopa – nie przyniosło to jeszcze zwycięstwa, lecz jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby wygrywać - mówił stoper "Wojskowych", Mateusz Wieteska. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści przystąpią do rywalizacji w Leicester po wyjazdowej porażce z Górnikiem Zabrze (2:3) w 15. kolejce PKO Ekstraklasy. Warszawiacy doznali siódmej z rzędu porażki w ekstraklasie. Tym samym wyrównali rekord z… 1936 roku, kiedy jedyny raz spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym momencie mistrzowie Polski zajmują przedostatnią, 17. pozycję w lidze, mają na koncie raptem 9 punktów w 13 meczach. Do lidera, Lecha Poznań, tracą aż 23 "oczka" – mają jednak do rozegrania dwa zaległe spotkania
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Leicester City a Legią Warszawa
Leicester CityLegia Warszawa

11' Patson Daka

11'

21' James Maddison

21'

33' Wilfred Ndidi

33'

61' Luke Thomas

61'

62' Kiernan Dewsbury-Hall za Boubakary Soumare

62'

63' Ayoze Perez za James Maddison

63'

84' Marc Albrighton za Ademola Lookman

84'

85' Kelechi Iheanacho za Patson Daka

85'

89' Kiernan Dewsbury-Hall