90'
  • 90+8'
    Koniec. Legia przegrała 2:3 z Górnikiem w Zabrzu.
  • 90+8'
    Janża dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Kubicy, który skutecznie główkował. Górnik na prowadzeniu
  • 90+6'
    3:2 dla Górnika. Kubica
  • 90+4'
    Emreli zatrzymany przez Gryszkiewicza na 16. metrze
  • 90+4'
    Josue zacentrował z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale piłkę złapał Sandomierski
  • 90+4'
    Emreli oddał mocny strzał z 17. metra, ale został zablokowany
  • 90+4'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego - Wieteska uderzył z głowy tuż obok bramki
  • 90+3'
    Luquinhas zmieniony przez Włodarczyka
  • 90+3'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 90+2'
    Gola jednak nie ma. Jimenez, który asystował, był na spalonym
  • 90'
  • 89'
    Skibicki dobrze popracował w defensywie. Młodzieżowiec wykonał udany wślizg, dzięki czemu powstrzymał Janżę
  • 88'
    Josue przerzucił na lewe skrzydło do Luquinhasa, który został skutecznie zatrzymany przez Wiśniewskiego
  • 87'
    Bainović i Cholewiak za Manneha i Podolskiego
  • 86'
    Dadok zacentrował z prawej flanki na 14. metr, ale piłkę złapał Miszta
  • 86'
    Josue miękko dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, lecz nie było tam żadnego piłkarza Legii
  • 85'
    Josue zacentrował z rzutu rożnego na 6. metr, ale piłkę wybił Krawczyk
  • 85'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki, ale został zablokowany. Legia ma jednak korner
  • 84'
    Luquinhas sfaulowany w kole środkowym
  • 84'
    Starcie Podolskiego z Wieteską na 18. metrze od bramki Legii. Gra była jednak kontynuowana
  • 83'
    Niedokładny przerzut z głębi pola na prawe skrzydło, do Dadoka
  • 83'
    Skibicki zbiegł z prawe flanki do środka boiska, ale stracił piłkę. Rywale zabrali się do kontry - Podolski pojawił się w "szesnastce", lecz jego uderzenie zostało zablokowane
  • 81'
    Niedokładne zagranie Miszty. Aut dla Górnika na wysokości pola karnego
  • 80'
    Luquinhas wycofał podanie do Lopesa, który uderzył z 18. metra, ale piłka, po jego strzale, odbiła się od rywala i została złapana przez Sandomierskiego
  • 79'
    Legia operuje futbolówką w środku pola
  • 78'
    Jimenez do Janży, który wbiegł w pole karne, lecz Miszta wyszedł z bramki i uprzedził przeciwnika
  • 78'
    Josue płasko podał do Lopesa, na lewą stronę pola karnego, ale w ostatniej chwili Wiśniewski wykonał skuteczny wślizg i przeciął zagranie
  • 77'
    Luquinhas z łatwością minął kilku rywali, a następnie płasko podał na prawą stronę pola karnego, do Skibickiego. Młodzieżowiec chciał zagrać na środek "szesnastki", lecz został zablokowany
  • 76'
    Lopes zmienia Muciego
  • 76'
    Niedokładne zagranie Kubicy na lewe skrzydło, do Janży
  • 75'
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środkowej strefie boiska
  • 74'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 73'
    Podolski do Jimeneza, którego strzał z pola karnego został zablokowany przez Jędrzejczyka. Chwilę później napastnik Górnika znów uderzył, ale Miszta złapał piłkę
  • 72'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, płasko zagrał na 18. metr do Muciego, który jednak nie zdołał dopaść do piłki
  • 69'
    Josue niedokładnie dośrodkował z rzutu wolnego - piłka wyszła poza linię końcową
  • 69'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska, na wysokości 35. metra
  • 68'
    Josue ucierpiał po kontakcie z Mannehem w środku pola. Żółta kartka dla pomocnika Górnika
  • 67'
    Kubica za Stalmacha
  • 66'
    Szybka akcja Legii. Emreli podał bez przyjęcia do Skibickiego, ale młodzieżowiec nie zdołał utrzymać się przy piłce
  • 65'
    Janża dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Krawczyk uderzył z głowy, lecz Miszta był na posterunku
  • 65'
    Slisz płasko podał w "szesnastkę" do Skibickiego. Wahadłowy jednak za mocno zagrał przed siebie piłkę, której nie zdołał utrzymać w boisku
  • 64'
    Mladenović pobiegł lewym skrzydłem, ale został zablokowany przez Wiśniewskiego. Aut dla Legii
  • 62'
    Josue zagrał wzdłuż boiska do Slisza, który uderzył z 20. metra, z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała tuż obok bramki
  • 61'
    Rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie Janży w okolice dalszego słupka, piłka dotarła do Krawczyka, który uderzył obok słupka. Piłkarz Górnika był jednak na spalonym
  • 61'
    Nieprzyjemne zderzenie głowami Jędrzejczyka z Dadokiem. Zawodnicy jednak dość szybko się pozbierali
  • 60'
    Krawczyk za Nowaka
  • 60'
    Jest potwierdzenie - gola nie ma. Wciąż jest remis
  • 58'
    Sytuacja jest jeszcze sprawdzana
  • 57'
    Emreli umieścił piłkę w siatce, po uderzeniu z głowy, ale gol nie został uznany. Okazało się, że na spalonym był Luquinhas, który zagrywał do Azera
  • 56'
    Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Legii! Muci oddał strzał z woleja, z pola karnego. Sandomierski popełnił błąd - piłka się od niego odbiła i wpadła do bramki. Mamy remis w Zabrzu
  • 54'
    2:2! Muci!
  • 53'
    Josue dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego na 3. metr. Do piłki dopadł Wieteska, który skutecznie główkował i strzelił gola kontaktowego
  • 52'
    Gol kontaktowy dla Legii. Wieteska
  • 51'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości 17. metra
  • 51'
    Żółta kartka dla Dadoka, który sfaulował Muciego po lewej stronie boiska
  • 50'
    Josue zacentrował z rogu w pole karne, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 50'
    Muci dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, w kierunku Emrelego, lecz piłkę poza boisko wybił Gryszkiewicz
  • 49'
    Johansson sfaulowany na własnej połowie, w bocznym sektorze boiska
  • 49'
    Emreli niedokładnie zagrał na lewą flankę do Mladenovicia. Azer się jednak zrehabilitował i przerwał kontrę Górnika
  • 48'
    Emreli płasko podał w boczny sektor "szesnastki", do Mladenovicia, który oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał
  • 47'
    Podolski chciał zagrać na lewe skrzydło do Janży, ale piłkę przechwycił Skibicki
  • 46'
    Trzy zmiany w Legii. Skibicki za Ribeiro, Slisz za Charatina i Emreli za Pekharta
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa z Górnikiem w Zabrzu 0:2. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Żółtka kartka dla Charatina, który sfaulował Manneha na połowie Górnika
  • 45+3'
    Nowak dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", ale piłkę przechwycił Luquinhas. Brazylijczyk chciał zabrać się do kontry, lecz szybko doskoczyło do niego trzech rywali, którzy odebrali futbolówkę
  • 45+2'
    Jimenez płasko, prostopadle podał do Dadoka, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego uderzenie z prawej nogi świetnie wybronił Miszta
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Luquinhas sfaulowany przez Janickiego w środku pola
  • 44'
    Luquinhas wrócił na boisko
  • 43'
    Przerwa w grze. Luquinhas potrzebuje pomocy medycznej
  • 42'
    Luquinhas wbiegł w pole karne, upadł na murawę po kontakcie z Wiśniewskim, ale gra była kontynuowana
  • 42'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale piłkę wybił Janicki
  • 41'
    Nowak dobrze dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Był tam Jimenez, który uderzył z głowy - Miszta zbił przed siebie piłkę, dopadł do niej Podolski, który dopełnił formalności z bliskiej odległości
  • 39'
    2:0 dla Górnika. Podolski
  • 38'
    Gol padł po kontrze Górnika. Podolski podał na prawą stronę boiska do Jimeneza, ten miękko dośrodkował na dalszy słupek do niepilnowanego Janży, który oddał skuteczny strzał z 7. metra i pokonał Misztę. 1:0 dla rywali
  • 37'
    Gol dla Górnika. Janza
  • 36'
    Pekhart zgrał piłkę głową do Muciego, ale Albańczyk został uprzedzony przez przeciwnika
  • 35'
    Manneh sfaulował Josue w środku pola
  • 35'
    Faul Mladenovicia na wysokości koła środkowego. Serb nieprzepisowo powstrzymał Dadoka w pojedynku główkowym
  • 34'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej flanki, na 3. metr, ale zawodnik Górnika wybił piłkę poza pole karne
  • 33'
    Luquinhas minął Wiśniewskiego w bocznym sektorze boiska, a następnie został przez niego sfaulowany. Rzut wolny dla mistrzów Polski
  • 32'
    Josue zacentrował z rogu na środek "szesnastki" - piłkę poza pole karne wybił Janicki
  • 32'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Był tam Wieteska, który zgrał piłkę głową do Charatina. Zrobiło się zamieszanie, Legia ma kolejny stały fragment
  • 31'
    Korner dla gości
  • 31'
    Ribeiro do Luquinhasa, do którego na 20. metrze doskoczyło dwóch rywali, którzy odebrali piłkę
  • 30'
    Luquinhas do Muciego, a ten niedokładnie zagrał do Mladenovicia, który wbiegał w pole karne. Piłkę przechwycili miejscowi
  • 29'
    Nowak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Wiśniewski uderzył z głowy, z 9. metra, ale Miszta spokojnie interweniował
  • 29'
    Rzut wolny dla Górnika, bliżej lewej strony boiska, na wysokości 30. metra
  • 28'
    Ribeiro sfaulował Janzę na połowie Legii
  • 28'
    Josue przerzucił piłkę na lewą stronę boiska, do Mladenovicia. Ostatecznie, futbolówkę przechwycił Sandomierski
  • 27'
    Charatin może jednak grać dalej
  • 27'
    Przerwa w grze. Charatin ucierpiał w kontakcie z Janzą
  • 24'
    Podolski oddał potężny strzał z lewej nogi - futbolówka trafiła w poprzeczkę
  • 24'
    Ależ było groźnie w polu karnym Legii. Janza miękko dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Miszta wyszedł z bramki, ale nie zdołał przechwycić piłki. Futbolówka odbiła się od Gryszkiewicza, zmierzała do bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Wieteska. Stoper wyskoczył i głową wybił piłkę z linii bramkowej
  • 22'
    Podolski chciał dośrodkować z lewej strony boiska, lecz został zablokowany przez Ribeiro
  • 22'
    Wieteska uprzedził Nowaka i wybił piłkę na aut
  • 22'
    Górnik w ataku pozycyjnym
  • 21'
    Pekhart sfaulowany na lewym skrzydle. Legia szybko wznowiła grę
  • 20'
    Legia operuje futbolówką w środkowej strefie boiska
  • 18'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w okolice dalszego słupka - piłkę wybił Dadok
  • 18'
    Josue do Mladenovicia, który minął Dadoka i miękko zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek. Był tam Ribeiro, ale, ostatecznie, piłkę poza boisko wybił zawodnik Górnika. Legia ma korner
  • 17'
    Dośrodkowanie Josue z rogu na 5. metr. O piłkę walczył m. in. Jędrzejczyk, lecz zabrzanie wybili futbolówkę
  • 15'
    Josue miękko dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki" - piłkę na rzut rożny wybił Gryszkiewicz
  • 15'
    Josue do Luquinhasa, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Jimeneza. Rzut wolny dla Legii, na 30. metrze od bramki Górnika
  • 13'
    Luquinhas zatrzymany na lewej flance przez Wiśniewskiego. Aut dla "Wojskowych"
  • 13'
    Jimenez do Janzy, ale jego zagranie, na 20. metrze od bramki Legii, przeciął Muci
  • 12'
    Stalmach odebrał piłkę Muciemu w środku pola. Po chwili Jimenez miękko dośrodkował z lewej flanki na 13. metr, do Nowaka, który uderzył z woleja tuż obok bramki. Okazało się jednak, że na spalonym był Jimenez
  • 10'
    Josue stracił piłkę na 25. metrze od bramki Legii. Piłkarze Górnika przechwycili futbolówkę, ale legioniści wyszli z opresji
  • 9'
    Josue sfaulowany na własnej połowie
  • 9'
    Krótkie rozegranie Górnika z rzutu wolnego. Podolski podał na lewe skrzydło do Janzy, którego centra okazała się bardzo niecelna
  • 8'
    Manneh sfaulowany przez Pekharta na 35. metrze od bramki Legii
  • 8'
    Dadok płasko zagrał na prawe skrzydło do Nowaka, ale czujny był Mladenović, który przechwycił piłkę i odegrał ją do Miszty
  • 6'
    Josue zacentrował z rzutu wolnego na 5. metr, ale piłkę poza pole karne wybił Wiśniewski
  • 6'
    Luquinhas płasko podał na lewą flankę, do Mladenovicia, który za mocno dośrodkował w "szesnastkę". Do piłki, na prawym skrzydle, dopadł Ribeiro, który został sfaulowany przez Janzę. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 4'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 4'
    Ribeiro nieco za mocno zagrał na prawe skrzydło, do Muciego. Aut dla miejscowych
  • 4'
    Nowak miękko dograł na lewą stronę "szesnastki", do Jimeneza, który nie zdołał musnąć piłki. Poza tym, napastnik Górnika był na spalonym
  • 3'
    Niedokładny przerzut Janickiego na prawą stronę boiska, do Dadoka. Aut dla Legii
  • 2'
    Nowak został zatrzymany na prawym skrzydle
  • 2'
  • 1'
  • Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem. Kibice Górnika rzucili serpentyny na murawę
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Rose, Hołownia, Slisz, Skibicki, Martins, Lopes, Emreli, Włodarczyk
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Zabrze: Miszta - Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk - Ribeiro, Josue, Charatin, Mladenović - Muci, Pekhart, Luquinhas!
  • – Spodziewam się, jak to się mówi w Polsce, meczu walki. Żaden zespół nie położy się przed Legią, każdy chce z nią wygrać i się na nią "napina". Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Mamy dobrze przeanalizowanego przeciwnika, który gra w podobnym systemie, co nasz. Nie przeczuwamy żadnych niespodzianek z ich strony. Bardzo dobrze wiemy, co chcą grać, jakie mają stałe fragmenty – sądzę, że oni też analizowali naszą grę – mówił trener Gołębiewski. ZAPIS BRIEFINGU
  • W kadrze Górnika znajduje się dwóch zawodników, grających w przeszłości w stołecznym klubie, czyli Mateusz Cholewiak i Vamara Sanogo. Pierwszy z nich spędził w Legii półtora roku, głównie jako "zadaniowiec", nie narzekał, akceptował decyzje trenerów. Zdobył z nią dwa mistrzostwa Polski. W tym sezonie 31-latek rozegrał jedenaście meczów w zespole z Zabrza: dziewięć w ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. Sanogo przyszedł do "Wojskowych" z Zagłębia Sosnowiec z kontuzją, długo ją leczył. Wrócił na boisko, został wypożyczony do Zagłębia, następnie miał otrzymać szansę w Legii i zerwał ścięgno Achillesa. W grudniu 2020 roku rozwiązał umowę. Rozegrał cztery spotkania z "eLką" na piersi. W bieżących rozgrywkach, w barwach Górnika, wystąpił siedem razy, strzelił jednego gola (w Pucharze Polski, przeciwko Ślęzie Wrocław)
  • Górnika, od maja br., prowadzi trener Jan Urban, który wcześniej łącznie cztery lata był szkoleniowcem Legii. Dwa razy zdobył mistrzostwo Polski (2013, 2014), dwukrotnie Puchar Polski (2008, 2013) i Superpuchar (2008). Poprowadził zespół w największej liczbie oficjalnych spotkań w historii klubu - 204. Wygraną zakończyło się 116 z nich, 46 remisem, a 42 porażką
  • Górnik jest obecnie na 14. pozycji w klasyfikacji, ma na koncie 15 punktów w 13 spotkaniach (cztery zwycięstwa, trzy remisy, sześć porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z Zabrza jest Jesus Jimenez (6 goli). Na pierwszą bramkę w ekstraklasie wciąż czeka mistrz świata, który w lipcu br. związał się z zabrzanami – Lukas Podolski. Jak na razie ma jednak na koncie tylko jedną asystę i gra poniżej oczekiwań. Biało-niebiesko-czerwoni przeciętnie radzą sobie w rozgrywkach ligowych – nie wygrali w czterech ostatnich spotkaniach (remisy z Lechią i Zagłębiem Lubin, porażki z Wisłą Kraków i Radomiakiem)
  • Stołeczna drużyna wraca do gry i byłoby dobrze, gdyby wróciła też do wygrywania, zwłaszcza że w ekstraklasie radzi sobie fatalnie – zajmuje dopiero przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Na tę chwilę legioniści wywalczyli raptem dziewięć punktów w dwunastu spotkaniach (trzy wygrane, dziewięć porażek). Teraz będą chcieli się w końcu przełamać po sześciu ligowych porażkach z rzędu. W niedzielę, 21 listopada, zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, z którym w poprzednim sezonie przegrali (1:3, przy Łazienkowskiej) i wygrali (2:1, na Śląsku)
  • W ostatnich dniach doszło do pewnych zmian w pierwszej drużynie. Do sztabu "jedynki" dołączył były piłkarz "Wojskowych", Tomasz Jarzębowski. Od środy (17.11) ruszyły natomiast treningi indywidualne, które odbywają się po zakończeniu podstawowych zajęć i trwają ok. 15 minut. Mają na celu poprawę np. przyjęcia kierunkowego, wykończenia sytuacji sam na sam z bramkarzem czy gry na jeden kontakt. Zespół jest wówczas podzielony na grupy, które pracują z asystentami trenera Gołębiewskiego. Poza tym, od przyszłego tygodnia do klubu przyjeżdżać będzie nauczyciel języka polskiego i organizować 45-minutowe zajęcia w grupach dla obcokrajowców
  • Do końca roku mistrzów Polski czeka maraton meczów. Od 21 listopada do 19 grudnia rozegrają dziewięć spotkań, które będą się odbywały co trzy-cztery dni. – Wykorzystaliśmy ostatni czas na mocniejsze treningi. Praktycznie nie mieliśmy wolnego. Wyjątkiem była niedziela. W poniedziałek była indywidualna praca zawodników, którzy mniej trenowali. Trzeba iść w tym kierunku, aby intensywność zajęć była coraz wyższa, a objętość – trochę mniejsza. Tą drogą chcemy podążać. Zobaczymy jak będzie w niedzielę. Jak to zawsze mówię – wszystko zweryfikuje boisko – mówił na piątkowym briefingu prasowym Marek Gołębiewski, który po ostatniej grze, ze Stalą Mielec (1:3), oddał się do dyspozycji zarządu, ale do końca roku pozostanie trenerem Legii Warszawa
  • Piłkarze Legii mają za sobą przerwę na mecze reprezentacji, która okazała się dla nich bardzo potrzebna, również pod kątem tego, aby lepiej się poznać. Wcześniej, grając dwa razy w tygodniu, czasu na trening było, co naturalne i oczywiste, mniej. Z kolei powołanych na mecze kadr narodowych było więcej niż ostatnio. Przez dwa tygodnie zespół pracował m.in. motorycznie i taktycznie, skupił się zwłaszcza na dwóch aspektach, czyli finalizacji akcji oraz przejściu z ataku do obrony. Zajęcia były krótsze, ale bardziej intensywne
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 15. kolejki ligowej pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

37' Erik Janza

37'

39' Lukas Podolski

39'

51' Robert Dadok

51'
53'

60' Piotr Krawczyk za Bartosz Nowak

60'

67' Krzysztof Kubica za Dariusz Stalmach

67'

68' Alasana Manneh

68'

86' Mateusz Cholewiak za Lukas Podolski

86'

87' Filip Bainović za Alasana Manneh

87'

90' Krzysztof Kubica