Mystkowski dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr - Żyro główkował ponad bramką
    Rzut wolny dla "Jagi", po prawej stronie boiska, na wysokości 27. metra
    Aż dziewięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Mladenobvić dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek. Zagranie zostało przecięte
  • 89'
    Jagiellonia mogła wyrównać. Puerto główkował tuż obok bramki, po centrze Mystkowskiego z rzutu rożnego
  • 88'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Był tam Wieteska, który niedokładnie uderzył
  • 87'
    Martins za Luquinhasa
  • 86'
    Luquinhas pojawił się po prawej stronie "szesnastki". Brazylijczyk uderzył z prawej nogi, ale został zablokowany przez Pazdana. Korner
  • 85'
    Pazdan powstrzymał rozpędzonego Emrelego, po prawej stronie boiska
  • 84'
    Trubeha płasko uderzył zza "szesnastki", w kierunku bliższego słupka. Boruc pewnie interweniował
  • 83'
    Trubeha za Prikryla
  • 83'
    Jagiellonia zabrała się do kontry, ale podanie Cernych do Żyry zostało przecięte przez Slisza
  • 82'
    Josue znalazł się po lewej stronie "szesnastki". Portugalczyk zagrał wzdłuż boiska, do Pekharta, który umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z 3. metra. Gol nie został jednak uznany z powodu spalonego
  • 81'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Pekharta. Ostatecznie, Czech został zatrzymany przez Pazdana
  • 80'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 79'
    Faul Pekharta w środku pola
  • 78'
    Luquinhas może grać dalej
  • 76'
    Wdowik za Nasticia
  • 73'
    Trwa przerwa. Luquinhas ucierpiał po kontakcie z Prikrylem
  • 72'
    "Jaga" miała rzut wolny. Mystkowski dośrodkował na 7. metr, do Puerto, który uderzył z głowy, trafił do siatki. Był jednak na spalonym
  • 71'
    Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Olszewskim. Rzut wolny dla "Jagi", po prawej stronie boiska
  • 70'
    Luquinhas oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany przez Pazdana
  • 70'
    Skibicki zagrał na prawe skrzydło, do Emrelego, którego zatrzymał Pazdan
  • 67'
    Pekhart za kontuzjowanego Rose
  • 67'
    Dwie zmiany w Jagiellonii. Matysik i Mystkowski za Augustyna i Pospisila
  • 65'
    Augustyn już wstał z boiska o własnych siłach, Rose jest cały czas opatrywany
  • 63'
    Ależ nieprzyjemna sytuacja w "szesnastce" Jagiellonii... Augustyn i Rose zderzyli się głowami. Zawodnicy są opatrywani przez lekarzy
  • 61'
    Josue dośrodkował na bliższy słupek, do nadbiegającego Wieteski. Stoper Legii został jednak, w ostatniej chwili, uprzedzony
  • 61'
    Skibicki wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał dośrodkować, lecz został zablokowany przez Nasticia. Korner
  • 60'
    Nastić dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Dobrze w obronie popracował m.in. Emreli, który oddalił zagrożenie
  • 60'
    Mladenović może grać dalej
  • 59'
    Przerwa w grze. Mladenović ucierpiał po kontakcie z Cernychem
  • 58'
    Romanczuk oddał płaski strzał z lewej nogi, z 18. metra. Na posterunku był Boruc
  • 57'
    Jagiellonia w ataku pozycyjnym
  • 55'
    Nastić dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki". O piłkę walczył m.in. Cernych, ale legioniści wyszli z opresji. Mladenović podał do rozpędzonego Emrelego, który został zatrzymany w polu karnym, przez Augustyna
  • 53'
    Ribeiro zatrzymał Olszewskiego w bocznym sektorze boiska
  • 51'
    Josue dośrodkował z rogu na dalszy słupek. Był tam Hołownia, który musnął głową piłkę, która wyszła poza linię końcową
  • 50'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Serb dośrodkował na dalszy słupek, w kierunku Emrelego. Czujny był Pazdan, który uprzedził Azera i wybił piłkę poza boisko. Korner dla miejscowych
  • 48'
    Żółta kartka dla Romanczuka. Pomocnik Jagiellonii sfaulował Josue, na połowie Legii
  • 48'
    Ribeiro płasko podał do Luquinhasa, który został zatrzymany przez Puerto, na 25. metrze
  • 47'
    Emreli zauważył, że Dziekoński wyszedł z bramki, ale jego mocne uderzenie okazało się bardzo niecelne
  • 46'
    Zmiana także w Jagiellonii. Olszewski za Bidę
  • 46'
    Zmiana w Legii. Rose zmienił Johanssona
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+7'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Jagiellonią po golu Johanssona
  • 45+6'
    Legioniści krótko rozegrali rzut rożny. Josue wycofał do Filipa Mladenovicia, a ten miękko dośrodkował z lewej strony boiska na 8. metr. Mahir Emreli zgrał głową piłkę, do której dopadł Mattias Johansson. Szwed trafił do siatki po uderzeniu z trzeciego metra
  • 45+5'
    Jest gol! 1:0 dla Legii!
  • 45+4'
    Trwa jeszcze analiza... Sytuacja jest sprawdzana
  • 45+2'
    1:0! Johansson!
  • 45+2'
    Josue! Portugalczyk znalazł się bliżej prawej strony pola karnego. Portugalczyk nieźle uderzył z lewej nogi, z 15. metra, w kierunku dalszego słupka. Dziekoński popisał się udaną interwencją
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Bida pojawił się po prawej stronie boiska, upadł po kontakcie ze Sliszem, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Piłka dla Legii
  • 45'
    Luquinhas sfaulował Prikryla na połowie "Jagi"
  • 44'
    Mladenović dośrodkował z lewego skrzydła na 7. metr, w kierunku Emrelego, ale zagranie przeciął, w ostatniej chwili, Augustyn
  • 43'
    Pazdan miękko dośrodkował w "szesnastkę", do Bidy, który główkował z 8. metra. Boruc wybronił uderzenie rywala, który był, ostatecznie, na spalonym
  • 42'
    Faul Josue w środku pola
  • 42'
    Legia wymienia się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 41'
    Mladenović dopadł do piłki na lewym skrzydle, minął Prikryla, chciał zbiec do środka, ale został zatrzymany
  • 40'
    Josue! Portugalczyk bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, z lewej nogi. Piłka musnęła poprzeczkę i wyszła poza boisko
  • 38'
    Josue znów chciał płasko podać w "szesnastkę", do Emrelego. Zagranie było nieudane, ale Portugalczyk odzyskał futbolówkę, a po chwili podał do Luquinhasa, który został sfaulowany przez Pazdana. Rzut wolny dla "Wojskowych", do bramki ok. 20 metrów
  • 37'
    Legia miała korner, ale goście poradzili sobie z centrą. Warszawiacy jednak szybko przechwycili piłkę
  • 37'
    Josue prostopadle podał z lewej flanki w pole karne do Emrelego. Azer był naciskany przez Augustyna, ale zdołał musnąć piłkę, która odbiła się od Dziekońskiego i wyszła poza linię końcową
  • 35'
    Żółta kartka dla Prikryla
  • 34'
    Ribeiro chciał płasko podać na lewą stronę "szesnastki" do Josue, ale piłkę przechwycił Puerto
  • 33'
    Slisz dobrze popracował w odbiorze, w środku pola. Pomocnik przeciął płaskie podanie Pazdana
  • 32'
    Żyro chciał dośrodkować z lewej flanki w pole karne, lecz został zablokowany przez Johanssona
  • 32'
    Cernych chciał podać na lewe skrzydło do Nasticia. Czujny był Skibicki, który zablokował zagranie
  • 31'
    Mladenović dokładnie podał na prawe skrzydło do Skibickiego. Młodzieżowiec dośrodkował w okolice bliższego słupka, ale zagranie przeciął obrońca "Jagi"
  • 29'
    Johansson zbiegł z prawej flanki do środka boiska, ale został zatrzymany przez rywali na 20. metrze
  • 29'
    Luquinhas do Mladenovicia, który uderzył z lewej strony "szesnastki", lecz został zablokowany przez Puerto
  • 28'
    Emreli dopadł do piłki na połowie "Jagi". Azer zbiegł do lewej nogi, ale jego mocne uderzenie z 17. metra poszybowało ponad poprzeczką
  • 27'
    Było groźnie w polu karnym Legii. Bida wycofał na prawą stronę "szesnastki", do Prikryla, ten dośrodkował na dalszy słupek, ale Nastić nie zdołał sięgnąć piłki
  • 26'
    Prikryl sfaulowany na własnej połowie, w bocznym sektorze boiska
  • 25'
    Nieudany przerzut Wieteski do Mladenovicia, na lewe skrzydło
  • 24'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 24'
    Korner dla "Jagi". Pospisil dośrodkował z rogu w okolice dalszego słupka, ale legioniści wyszli z opresji, a następnie zabrali się do kontry. Mladenović dopadł do podania od Emrelego, ale jego strzał zza "szesnastki", z lewej nogi, okazał się trochę niecelny
  • 21'
    Cernych dopadł do piłki po lewej stronie "szesnastki", ale został zablokowany przez Wieteskę. Futbolówka wróciła jednak do napastnika Jagiellonii, który dograł na środek pola karnego, lecz jego podanie przechwycił Slisz
  • 20'
    Kontra Jagiellonii. Nastić popędził lewym skrzydłem i płasko podał na dalszy słupek. Znalazł się tam Bida, który uderzył niecelnie
  • 19'
    Niedokładne zagranie Skibickiego do Josue. Grę wznowi Dziekoński
  • 19'
    Legia wymienia się podaniami na 20. metrze od bramki Jagiellonii
  • 16'
    Wieteska uprzedził Bidę, wybił piłkę na aut
  • 15'
    To mogło być 1:0 dla Legii. Josue dośrodkował z rogu na 8. metr, Johansson główkował w kierunku dalszego słupka, a piłkę praktycznie z linii bramkowej wybił Romanczuk
  • 14'
    Johansson chciał dośrodkować z prawej flanki w "szesnastkę", lecz został zablokowany. Rzut rożny
  • 13'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, na połowie Jagiellonii
  • 13'
    Bida chciał prostopadle zagrać w pole karne, ale jego podanie zostało przecięte
  • 12'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 11'
    Johansson sfaulowany na własnej połowie
  • 10'
    Zmiana. Johansson za Jędrzejczyka
  • 10'
    Jędrzejczyk nie będzie mógł kontynuować gry
  • 8'
    "Jędza" jest opatrywany przez lekarzy
  • 7'
    Ależ nieprzyjemne zderzenie Jędrzejczyka z Nasticiem na połowie Legii. Żółta kartka dla zawodnika "Jagi"
  • 6'
    Nastić sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 4'
    Legia miała kolejny rzut rożny. Josue miękko zacentrował na bliższy słupek. Był tam Wieteska, który zgrał piłkę nogą na środek "szesnastki". Jagiellonia oddaliła zagrożenie
  • 4'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, ale rywale wybili piłkę poza "szesnastkę". Moment później Wieteska oddał mocny strzał z prawej nogi, z 15. metra - został zablokowany
  • 3'
    Jędrzejczyk płasko, prostopadle podał na prawe skrzydło do Skibickiego, który wywalczył korner
  • 2'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia, który nie zdołał opanować futbolówki. Legioniści jednak szybko ją odzyskali
  • 1'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, ale zagranie przeciął obrońca Jagiellonii
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Johansson, Martins, Pekhart, Celhaka, Włodarczyk, Rose, Kisiel, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Jagiellonią: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia, Ribeiro – Slisz – Skibicki, Josue, Luquinhas, Mladenović - Emreli!
  • Do tej pory odbyło się 47 gier pomiędzy warszawiakami a białostoczanami. Lepsze statystyki mają legioniści, którzy wygrali 19 razy, przegrali - 11, a w 17 spotkaniach był remis. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem
  • Mamrot osiem razy mierzył się z Legią: siedmiokrotnie jako trener Jagiellonii, a raz – jako szkoleniowiec Arki Gdynia. – W pamięci utkwiły mi trzy mecze. Mam na myśli dwie wygrane – 1:0 w Białymstoku, 2:0 przy Łazienkowskiej – a także porażkę 0:3. Jeśli chodzi o to ostatnie spotkanie, to pamiętam, że graliśmy dosłownie dzień po zmianie trenera, kiedy pracę stracił Ricardo Sa Pinto. Nie wiem czy nie był to najlepszy mecz stołecznego klubu w ówczesnej rundzie. Legioniści zagrali bardzo dobrze – widziałem jak wyglądali przed wspomnianym spotkaniem, tamta zmiana na pewno podziałała na nich pozytywnie. Aczkolwiek pamiętam, że mieliśmy wtedy sytuację sam na sam, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, lecz Legia była na pewno lepszym zespołem - mówił 50-latek. Więcej TUTAJ
  • W kadrze biało-niebieskich znajduje się trzech graczy, którzy mają za sobą grę w Legii. Chodzi o Pazdana, Michała Żyrę i Błażeja Augustyna. Pierwszy z wymienionych reprezentował warszawski klub w latach 2015-2018. W tym czasie wystąpił 122 razy, strzelił jednego gola, sięgnął po trzy tytuły mistrzowskie i dwa krajowe puchary. – Spędziłem w Legii bardzo fajny czas. Umówmy się, będzie to dla mnie miłe spotkanie – stwierdził "Pazdek". Żyro rozegrał w stołecznej drużynie 157 meczów, zdobył 27 bramek, wywalczył trzy mistrzostwa i pięć Pucharów Polski. Opuścił Łazienkowską w 2016 roku. Z kolei Augustyn ma na koncie dziewięć gier w barwach "Wojskowych" (wszystkie w sezonie 2007/2008).
  • Jagiellonia zajmuje obecnie ósme miejsce w sezonie ligowym, ma na koncie 21 punktów w 15 meczach (pięć zwycięstw, sześć remisów, cztery porażki). Drużyna z Białegostoku przystąpi do rywalizacji z Legią po trzech meczach bez porażki, w poprzedniej kolejce wygrała u siebie 3:1 z Wisłą Kraków. Trzeba dodać, że ostatni raz zachowała czyste konto 1 października, gdy zwyciężyła 1:0 Zagłębie Lubin. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Jagi", w bieżących rozgrywkach ligowych, jest Jesus Imaz, autor siedmiu trafień. Hiszpan jednak nie wystąpi przeciwko "Wojskowym", ponieważ niedawno zerwał więzadło rzepkowo-udowe przyśrodkowe. Będzie pauzował trzy-cztery miesiące
  • - Byłem tam przez 3,5 sezonu i wiem jak to jest z jesiennym kryzysem w Legii. Zawsze było tak, że w momencie większej liczby meczów, intensywności, podróży, występów w Lidze Europy czy Lidze Mistrzów, później trudniej grało się w ekstraklasie. Spotkania w środku tygodnia miały olbrzymi koszt, przede wszystkim, pod względem mentalnym, a potem trzeba było szybko przestawić się na mecze w polskiej lidze. Jak już przyszło przełamanie, to zespół zaczynał grać normalnie. Zawsze był problem zwłaszcza w aspekcie mentalnym. Dlatego miejmy nadzieję, że nie nastąpi to teraz, a dopiero w późniejszym czasie. My mamy skupić się na swoim meczu, a wszystkie inne czynniki, o których się mówi, czyli że legioniści mają kryzys, będzie łatwiej… Nie, nie, nie – o tych sprawach w ogóle nie możemy myśleć. Jak dobrze zaczniemy spotkanie, to powinno być dla nas korzystnie – przyznał środkowy obrońca "Jagi", Michał Pazdan, który w przeszłości reprezentował Legię. Więcej TUTAJ
  • Przed Legią już 30. spotkanie we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. W niedzielę "Wojskowi" zmierzą się przy Łazienkowskiej z Jagiellonią Białystok, z którą mają średnie wspomnienia z poprzedniego sezonu. Wówczas przegrali u siebie 1:2 i zremisowali na wyjeździe 1:1. Po jednym golu w tych meczach strzelił Tomas Pekhart. Ogólnie, legioniści zwyciężyli zaledwie raz w sześciu ostatnich grach z "Jagą", w lutym 2020 roku (4:0). – Myślę, że każdy zespół, który ostatnio wygrywał z Legią, pamiętał, że ma ona dobrych zawodników. Nie wolno o tym zapominać – mówił trener Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot.
  • Wypadałoby też, aby Legia wygrała w końcu w ekstraklasie, na co czeka od… 19 września (3:1 z Górnikiem Łęczna). Jej sytuacja w polskiej lidze jest fatalna. Warszawiacy zajmują przedostatnią, 17. pozycję, wywalczyli jedynie dziewięć punktów w trzynastu spotkaniach (trzy zwycięstwa, dziesięć porażek). Teraz będą się chcieli w końcu przełamać. Tydzień temu ponieśli siódmą ligową porażkę z rzędu, przez co wyrównali rekord z… 1936 roku, kiedy jedyny raz spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej. Atmosfera w zespole zgęstniała, każdy obecną sytuację przeżywa na swój sposób. Przekłada się to na boisko - nikt nie chce ryzykować trudniejszych rozwiązań. przeważa strach przed błędami, asekuracja i gra na alibi
  • Trzy dni temu legioniści zagrali na wyjeździe z Leicester City (1:3) w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Już po 21 minutach rywale prowadzili 2:0. Chwilę później gola kontaktowego strzelił Filip Mladenović, który dobił uderzenie Mahira Emrelego z rzutu karnego. Przeciwnicy jednak dość szybko odpowiedzieli trzecim trafieniem, które ustaliło wynik. Czwartkowa porażka sprawiła, że mistrzowie Polski spadli na czwarte miejsce w grupie, do SSC Napoli i Spartaka tracą jeden punkt, a do liderujących Anglików – dwa "oczka". W ostatnim meczu, z Rosjanami w Warszawie, "Wojskowi" powalczą o być albo nie być w fazie pucharowej tych rozgrywek (nie mają już szans na trafienie do Ligi Konferencji). Aby tego dokonać, będą musieli zwyciężyć
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 16. kolejki ligowej pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok
Legia WarszawaJagiellonia Białystok
6'

6' Bojan Nastić

35'

35' Tomas Prikryl

46'

46' Paweł Olszewski za Bartosz Bida

48'

48' Taras Romańczuk

66'

66' Miłosz Matysik za Błażej Augustyn

67'

67' Przemysław Mystkowski za Martin Pospisil

71'
76'

76' Bartłomiej Wdowiak za Bojan Nastić

84'

84' Andrzej Trubeha za Tomas Prikryl