Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie, a potem został sfaulowany przed własnym polem karnym
    Muci za Josue
  • 88'
    Jędrzejczyk za mocno podał do Rosołka
  • 86'
    Rosołek mocno uderzył z prawej strony pola karnego, Bieszczad wybronił jego uderzenie
  • 85'
    Woźniak za Gaprindaszwilego
  • 84'
    To powinno być 2:0! Josue dośrodkował z prawej flanki na 8. metr. Była odbijanka, w której najlepiej odnalazł się Jędrzejczyk. Obrońca Legii chciał przelobować Bieszczada, ale minimalnie się pomylił
  • 82'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek w kierunku Wieteski, lecz rywale przecięli podanie
  • 82'
    Josue dośrodkował na bliższy słupek, zawodnik Zagłębia wybił piłkę poza linię końcową
  • 82'
    Rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska, na wysokości 14. metra
  • 79'
    Baku pomagał sobie ręką po lewej stronie boiska. Piłka dla gości
  • 78'
    Mladenović był opatrywany przez lekarzy, ale może grać dalej
  • 78'
    Żółta kartka dla Poletanovicia za faul na Mladenoviciu
  • 77'
    Lubinianie mieli korner. Łakomy dośrodkował w pole karne, znów było groźnie
  • 76'
    Tobiasz! Ależ interwencja bramkarza Legii, który wykonał "pajacyka" i powstrzymał Dolezala
  • 74'
    Faul w ataku Wszołka
  • 72'
    Łakomy mocno uderzył z dystansu, ale ponad poprzeczką
  • 70'
    Dwa strzały Starzyńskiego w jednej akcji, było groźnie
  • 69'
    Legioniści oddalili zagrożenie po centrze Łakomego z kornera. Dobrze popracował Josue, a potem Mladenović, który wywalczył piłkę dla Legii
  • 68'
    Starzyński bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Korner dla gości
  • 67'
    Łakomy sfaulowany przez Wszołka tuż przed polem karnym Legii. Zagłębie ma rzut rożny
  • 65'
    Zmiana w Zagłębiu. Dolezal za Adamskiego
  • 65'
    Łakomy świetnie zagrał do Starzyńskiego, ten płasko podał w pole karne do Adamskiego, ale Rose był czujny, a po chwili Tobiasz złapał piłkę
  • 63'
    Mladenović mocno uderzył z 18. metra, ale został zablokowany
  • 62'
    Ławniczak wykonał wślizg i zatrzymał rozpędzonego Baku. Gdyby obrońca Zagłębia nie przeciął podania, to Legia miałaby niezłą szansę
  • 62'
    Gaprindaszwili dośrodkował w pole karne, Wieteska wybił piłkę
  • 61'
    Dla Baku to debiut w Legii
  • 60'
    Dwie zmiany w Legii. Sokołowski za Kapustkę, Baku za Picha
  • 60'
    Było groźnie. Starzyński otrzymał podanie po prawej stronie pola karnego, mocno uderzył na bliższy słupek. Nieznacznie się pomylił
  • 57'
    Slisz dobrze popracował w odbiorze
  • 55'
    Gaprindaszwili mocno uderzył z lewej strony pola karnego, lecz Tobiasz dobrze wybronił groźny strzał Gruzina
  • 55'
    Rose sfaulowany w środku pola
  • 54'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska. Po chwili doszło do spięcia między nim a Gaprindaszwilim, ale Legia szybko wznowiła grę
  • 53'
    Ajjj, mogło być 2:0! Pich dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Ławniczak nie przeciął piłki, do której doskoczył Rosołek. Napastnik musnął futbolówkę, lecz Bieszczad skutecznie interweniował
  • 52'
    Zabrakło porozumienia przy wyprowadzeniu piłki przez Legię. Zagłębie miało korner, Łakomy dośrodkował na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale "Wojskowi" uporali się z tą akcją
  • 50'
    Przyjezdni mieli rzut wolny, po centrze Łakomego zrobiło się spore zamieszanie, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie
  • 49'
    W przerwie doszło do zmiany w Zagłębiu. Chodyna za Pieńkę
  • 49'
    Żółta kartka dla Kapustki za faul w środku pola
  • 48'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego na bliższy słupek. Trochę niecelnie
  • 48'
    Josue dośrodkował z rogu na 7. metr, obrońca Zagłębia wybił piłkę, ale Legia szybko ją odzyskała. Po chwili Poletanović sfaulował Wszołka. "Wojskowi" mają rzut wolny bliżej prawej strony boiska. Do bramki ok. 22 metrów
  • 47'
    Pich płasko zagrał w kierunku Rosołka. Jach przeciął podanie, Legia ma korner
  • 46'
    Dobry wślizg Ławniczaka, goście wyszli z opresji
  • 46'
    Transmisja meczu w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Zagłębiem Lubin po golu Pawła Wszołka. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Kapustka do Mladenovicia, ten dośrodkował w pole karne, a Wszołek główkował trochę niecelnie
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Jędrzejczyk do Wszołka, ten był naciskany przez Giorbelidze. Aut dla gości
  • 45'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował w pole karne, a piłkę złapał Bieszczad
  • 44'
    Zagłębie krótko rozegrało rzut rożny. Łakomy otrzymał podanie na lewej flance, ale jego centra na dalszy słupek okazała się za mocna
  • 43'
    Strata Slisza na własnej połowie. Po chwili Gaprindaszwili dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Był rykoszet, goście mają korner
  • 42'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 40'
    Łakomy miękko chciał zagrać w kierunku Adamskiego, lecz Rose wybił piłkę na aut
  • 39'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, centra została przecięta
  • 38'
    Pich sfaulowany na połowie Legii
  • 38'
    Zagłębie mogło wyrównać, wszystko zaczęło się od błędu Rose na skrzydle. Ostatecznie Gaprindaszwili płasko uderzył z 18. metra, ale nieznacznie się pomylił
  • 37'
    Rosołek pojawił się z piłką po prawej stronie pola karnego, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił futbolówkę
  • 36'
    Spotkanie z trybun ogląda m.in. były trener Legii, Aleksandar Vuković
  • 35'
    Giorbelidze korzysta z pomocy medycznej
  • 34'
    Faul w ataku Kapustki (na skrzydle). Ucierpiał Giorbelidze
  • 34'
    Łakomy sfaulowany przez Josue na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Starzyński niedokładnie główkował po centrze z lewej flanki na 12. metr
  • 32'
    Josue dośrodkował w pole karne, piłkę spokojnie złapał Bieszczad
  • 31'
    Starzyński próbował prostopadle podać w pole karne, ale Legia oddaliła zagrożenie
  • 30'
    Starzyński otrzymał podanie od Łakomego, ale został zatrzymany przez Mladenovicia
  • 28'
    Mladenović sfaulowany przez rywala blisko pola karnego Legii
  • 27'
    "Mladen" zdecydował się na dośrodkowanie z lewego skrzydła na ok. 8. metr. Był tam Wszołek, który wygrał walkę o pozycję, a następnie skutecznie główkował. Brawo!
  • 25'
    1:0! Gol Wszołka, asysta Mladenovicia!
  • 24'
    Josue prostopadle podał do Kapustki, ten dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego. Wszołek dobiegł do piłki, główkował obok bramki
  • 23'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 21'
    Starzyński próbował technicznie uderzyć z 18. metra na dalszy słupek. Nieznacznie się pomylił, grę wznowi Tobiasz
  • 21'
    Zagłębie miało korner. Po centrze z rogu na bliższy słupek, piłkę poza pole karne wybił Rosołek
  • 20'
    Ależ uderzenie Łakomego. Były zawodnik Legii oddał świetny strzał z 20. metra w lewy, górny róg bramki, ale Tobiasz popisał się udaną interwencją
  • 18'
    Faul w ataku Picha (na skrzydle)
  • 18'
    Mladenović ładnie ograł Kopacza, wbiegł w pole karne z lewej strony. Serb wycofał do Picha, ten wypatrzył Josue, który był ustawiony na 18. metrze. Portugalczyk uderzył mocno, ale ponad poprzeczką
  • 17'
    Dobra praca Kapustki w obronie. Legionista wywalczył piłkę dla Legii
  • 15'
    Josue do Kapustki, ten oddał mocny strzał zza pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili Mladenović dośrodkował z lewej flanki, ale piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym
  • 14'
    Niezły rajd Kapustki, który zbiegł do środka, ale jego prostopadłe podanie zostało przecięte na 20. metrze od bramki Zagłębia
  • 13'
    Dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek, Pich powalczył w powietrzu, lecz akcja spaliła na panewce
  • 12'
    Było blisko! Wszołek płasko dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Był tam Rosołek, który uderzał na wślizgu, ale nieczysto. Po chwili młodzieżowiec przejął jeszcze piłkę i wycofał do Picha, który huknął mocno, ale niecelnie
  • 11'
    Wszołek dośrodkował w pole karne, Ławniczak zatrzymał Rosołka, który czyhał na zamknięcie akcji
  • 10'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Josue do Kapustki, ten znalazł się na 18. metrze, ale jego centrę złapał Bieszczad
  • 10'
    Centra Wszołka z prawej flanki na dalszy słupek. Piłkę musnął Kapustka, a strzał Mladenovicia został zablokowany
  • 9'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, do piłki ruszył Pich. Słowak był naciskany przez rywala, po chwili nieczysto trafił w futbolówkę
  • 8'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 17. metr, centra została przecięta
  • 8'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 30 metrów
  • 7'
    Żółta kartka dla Giorbelidze za faul na Josue po prawej stronie boiska
  • 7'
    Legia wymienia się podaniami w linii obrony
  • 6'
    Poletanović dośrodkował z rzutu wolnego (24. metr), piłkę spokojnie złapał Tobiasz
  • 5'
    Starzyński sfaulowany przez Rose po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Zagłębia, żółta kartka dla stopera Legii
  • 5'
    Wszołek miękko dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Ławniczak przeciął centrę
  • 4'
    Mladenović chciał posłać miękką centrę za plecy obrońców w kierunku Rosołka. Zagranie zostało przecięte przez przeciwnika
  • 3'
    Niedokładny przerzut na prawe skrzydło do Giorbelidze. Aut dla Legii na własnej połowie
  • 3'
    Mladenović powstrzymany przez Giorbelidze. Zagłębie miało aut, piłka powędrowała w pole karne, ale zagrożenie oddalili Slisz i Rose
  • 1'
    Oglądaj mecz w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Kastrati, Charatin, Sokołowski, Muci, Abu Hanna, Baku, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem: Tobiasz – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Mladenović – Slisz – Wszołek, Kapustka, Josue, Pich – Rosołek
  • Jak na razie odbyły się 73 spotkania pomiędzy Legią a lubinianami. Warszawiacy wygrali 38 razy, 14-krotnie przegrywali, a 21 meczów kończyło się remisami. Kiedy "Wojskowi" ostatni raz przegrali z Zagłębiem? W grudniu 2019 roku, czyli nieco ponad 2,5 roku temu. Wówczas rywale zwyciężyli u siebie 2:1 po bramkach Bartosza Białka i Bohara, honorowego gola dla gości strzelił Jarosław Niezgoda. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w sobotni wieczór
  • W kadrze Zagłębia znajduje się piłkarz z przeszłością w Legii – Łukasz Łakomy. To środkowy pomocnik, który spędził przy Łazienkowskiej siedem lat. Najpierw rywalizował w zespole ze swojego rocznika (2001), a potem w U-17, U-18 oraz III-ligowych rezerwach. Klub z Lubina reprezentuje od stycznia 2021 roku – z początku grał w kratkę, często wspomagał "dwójkę", lecz od połowy poprzednich rozgrywek zaczął regularnie występować w "jedynce". I rośnie z każdym miesiącem – jest odważny, pokazuje się do gry, kreuje sytuacje, ma niezły przegląd pola, wszędzie go pełno
  • – Sytuacja kadrowa wygląda bardzo dobrze. Poza Buriciem, który jest kontuzjowany, wszyscy są do dyspozycji. Nie narzekam. Po to pracujemy, by prezentować mieszankę młodości z doświadczeniem. Skupiamy się na tym, co chcemy grać i dokładamy do tego nazwiska. Grają nie systemy, tylko ludzie. Trzeba się dobrze pokazać zarówno pod kątem indywidualnym, jak i drużynowym – komentował Stokowiec
  • – Bez bojaźni podchodzimy do tego, co nas czeka. Myślę, że to świetna sprawa, żeby jechać teraz na Legię i móc się zaprezentować. Takie spotkanie to okno wystawowe. Jeśli chcesz się gdzieś pokazać, to właśnie w takim meczu, mamy tego świadomość. Nie zamierzamy czegoś chować, tylko pragniemy pokazać pełnię możliwości, mając plan taktyczny. Myślę, że jesteśmy przygotowani mentalnie, dużo pracowaliśmy nad tym aspektem. Komunikacja się poprawia, piłkarze są głodni gry. Czekam z niecierpliwością na sobotnią rywalizację przy Łazienkowskiej – mówił trener klubu z Lubina
  • Zagłębie też zdobyło punkt na inaugurację ekstraklasy, bezbramkowo remisując u siebie ze Śląskiem Wrocław. – Mieliśmy wysłanników na tym meczu. Trener Stokowiec to doświadczony fachowiec, bardzo go cenię – opowiadał Runjaić, dodając: – W poprzednim sezonie ten zespół miał wzloty i upadki, ale dał radę się utrzymać, poradził sobie w trudnej chwili. Teraz przyjedzie tu po punkty, zaś my, dzięki umiejętnościom i energii, będziemy chcieli się przeciwstawić i wygrać. Lubinianie pokazali dwa oblicza przeciwko Śląskowi – w pierwszej połowie byli trochę nieobecni, w drugiej odnaleźli swój styl gry. Jeśli daje im się przestrzenie, to potrafią fajnie operować piłką
  • Wiele wskazuje na to, że niebawem Runjaić będzie się musiał pogodzić z odejściem kapitana, Wieteski, który ma ofertę z Clermont (Ligue1). – Teraz wszyscy musimy pracować nad znalezieniem odpowiedniego zastępcy dla "Wietesa". To kolejna sprawa, która powinna wybrzmieć. Powiedzieliśmy sobie, że jeśli nie uda się znaleźć zastępstwa, to na tych warunkach nie puścimy Mateusza. Zawsze trzeba uwzględnić interesy obu stron – jeśli one nie są uszanowane, to nie możemy się na coś takiego zgodzić. Poszukiwania trwają – zapewnił Niemiec, który potwierdził też, że reprezentant Polski zagra z Zagłębiem
  • Szkoleniowiec Legii uważa, że każda drużyna, mierząca się z "Wojskowymi", będzie grać podobnie jak Korona. – Możemy spodziewać się tego, że rywale będą się bronili całym zespołem, ustawiali autobus, grali brzydko, spowalniali tempo, prezentując przy tym duży poziom agresji, a przy okazji będą chcieli zadać nam cios kontratakami, długimi podaniami i stałymi fragmentami. Jesteśmy na to przygotowani i musimy się temu przeciwstawić – stwierdził Niemiec
  • Byli mistrzowie Polski podejmą Zagłębie Lubin i powalczą o piąte zwycięstwo z rzędu przeciwko tej drużynie. – Ważne jest to, by zrobić wszystko, by wygrać i by start nowego sezonu okazał się pomyślny. Dlatego raz jeszcze apeluję o wsparcie z trybun, poważne potraktowanie tych słów. Legia – z wyjątkiem poprzednich rozgrywek – grała naprawdę dobrze, w dużej mierze dzięki wspaniałemu dopingowi fanów, który niósł zawodników – dodał szkoleniowiec "Wojskowych", który liczy na odpowiednie traktowanie przez sędziów. Rozwinął tę myśl podpierając się przykładami z meczu w Kielcach. Niemiec wspomniał o nieuznanym golu na 1:0 (Mateusz Wieteska główkował po centrze Josue), przy którym – jego zdaniem – Bartosz Slisz nie popełnił faulu w ataku, a nie skorzystano nawet z VAR-u. Trener mówił też o braku reakcji arbitra na nadmierną agresję Bartosza Śpiączki przy przewinieniu na Yurim Ribeiro w końcówce rywalizacji
  • Warszawiaków czeka debiut na własnym stadionie w tym sezonie. – Bardzo się z tego powodu cieszę. Mieliśmy już okazję dwa razy przekonać się o wsparciu fanów w sparingach – z Zorią, a ostatnio z Celtikiem. Liczę, że jak najwięcej kibiców przyjdzie na trybuny i wesprze naszą drużynę, która niezwykle tego potrzebuje. Do tej pory obiekt przy Łazienkowskiej znałem z troszkę innej perspektywy. Wiedziałem, że jest tu gorąca atmosfera, że zespół wspiera pozytywny strzał energii z trybun. Życzę sobie tego, żeby w sobotę było tak samo – powiedział na piątkowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić. SZCZEGÓŁY
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 2. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin!
Legia WarszawaZagłębie Lubin
7'

7' Guram Giorbelidze

46'

46' Kacper Chodyna za Tomasz Pieńko

65'

65' Martin Dolezal za Rafał Adamski

77'

77' Marko Poletanović

77' Koki Hinokio za Łukasz Łakomy

85'

85' Arkadiusz Woźniak za Tornike Gaprindaszwili