Puchar Polski 2013/2014 - 1/8 finału Pucharu Polski

60'
71'
90'
  • 90+3'
    Koniec meczu! Legia Warszawa kończy przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski, przegrywając z Górnikiem Zabrze 1:3
  • 90+2'
    Błąd obrońców wykorzystał Oziębała i przelobował Dusana Kuciaka
  • 90+2'
    Dla Legii to koniec marzeń o kolejnym z rzędu Pucharze Polski
  • 90+1'
    3:1!
  • 88'
    Faulowany Zachara. Rzut wolny dla Górnika spod linii bocznej
  • 86'
    Będzie jeszcze jedna zmiana w Górniku. Przemysław Oziębała zastępuje Nakoulmę
  • 85'
    Po pojedynku Astiz-Nakoulma od bramki zacznie Kuciak
  • 85'
    Na spalonym Kucharczyk. Coraz mniej czasu ma Legia
  • 83'
    Poradzili sobie obrońcy, groźna kontra, Nakoulma powalony w polu karnym przez Ojamaa, ale wszystko w granicach przepisów!
  • 81'
    Trener Ryszard Wieczorek wzmacnia defensywę. Na boisku pojawił się Oleksandr Szeweluchin, który zmienił Łukasza Madeja
  • 81'
    Będzie korner dla Legii
  • 80'
    Bardzo dobrze teraz w defensywie poradził sobie Wawrzyniak, wygrywając pojedynek z Nakoulmą
  • 79'
    Obraz gry nieco się zmienił, teraz Legia przejęła inicjatywę
  • 78'
    Bardzo dobry strzał Augusto, ale niestety dla Legii, po raz kolejny niecelny
  • 77'
    Po dośrodkowaniu Radovicia z małymi kłopotami łapie piłkę Steinbors
  • 76'
    Świetny rajd Kucharczyka, ale zawiodło ostatnie podanie...
  • 75'
    Wrzutka Radovicia i strzał głową Augusto. Niestety, niecelny.
  • 74'
    Poradzili sobie zabrzanie. Próba kontry zatrzymana przez legionistów
  • 73'
    Legia próbuje iść za ciosem. Będzie rzut rożny
  • 71'
    Doskonały strzał Helio Pinto! Wprowadzony na boisko pomocnik daje nadzieję Legii
  • 70'
    Przed polem karnym Górnika faulowany Wawrzyniak. Będzie okazja do strzału
  • 70'
    Gol kontaktowy!
  • 69'
    Astiz zablokował wrzutkę Zachary. Korner dla Górnika
  • 69'
    Ogromne zamieszanie pod bramką Legii, ale obronną ręką wychodzi z niego Kuciak
  • 67'
    Rzut rożny dla Legii, wykonawcą Helio Pinto
  • 67'
    Z dośrodkowaniem łatwo poradził sobie Łukasiewicz
  • 66'
    Jodłowiec sfaulował Mączyńskiego w środku pola po stracie Augusto
  • 65'
    Teraz spalił Michał Kucharczyk
  • 64'
    Na spalonym Prejuce Nakoulma. Piłkarz Górnika odkopnął piłkę po gwizdku, za co obejrzał żółtą kartkę
  • 63'
    Boisko opuszcza Furman. Szansę dostaje Raphael Augusto
  • 62'
    Bardzo trudne zadanie przed Legią. Podopieczni Jana Urbana grają dziś bardzo marnie, a Górnik napędza się ich słabością
  • 61'
    Po raz kolejny na spalonym Zachara
  • 60'
    Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Wojciech Łuczak. Dusan Kuciak był bliski odbicia strzału, ale ostatecznie piłka wpadła po jego rękach do siatki
  • 59'
    Legioniści oddalają zagrożenie, ale także ich kontra zostaje zatrzymana
  • 59'
    2:0 dla Górnika!
  • 58'
    Rzeźniczak blokuje wrzutkę Łuczaka. Mamy rzut rożny
  • 57'
    Do wejścia szykuje się już Helio Pinto
  • 57'
    Pinto zmienia Dwaliszwilego
  • 55'
    Oblężenie bramki Legii trwa. Tym razem uderzał Olkowski, lecz niecelnie
  • 55'
    Na spalonym znajdował się Mateusz Zachara
  • 54'
    Strzału próbował tym razem Łuczak, ale po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny
  • 54'
    Nakoulma po rozegraniu rzutu rożnego zagrał do Pandży, ale ten uderzył wysoko nad bramką
  • 53'
    Madeja zaczepiał Bereszyński. Pomocnik Górnika ustał na nogach, ale nie zdołał dojść do piłki
  • 52'
    Ojamaa faulował przy linii bocznej. Rzut wolny dla Górnika, rozegrany szybko, jednak skutecznie interweniowali legioniści
  • 52'
    Wawrzyniak zatrzymany w polu karnym Górnika
  • 51'
    Na spalonym Dwaliszwili
  • 49'
    Faulowany Mączyński, będzie rzut wolny dla Górnika
  • 49'
    Piłkę z własnego pola karnego wybili obrońcy Legii
  • 48'
    Obrońcy nie pozwalają na oddanie strzału. Od bramki Steinbors
  • 47'
    Strzału z dystansu próbował Furman. Rzut rożny
  • 46'
    Po raz kolejny dobra piłka od Mączyńskiego do Zachary, ale napastnik nie opanował futbolówki
  • 45+16'
    Rozpoczęła się druga połowa spotkania
  • 45+1'
    Świetne podanie Mączyńskiego do Olkowskiego, jednak piłkarz Górnika naciskany przez Ojamaa nie dał rady oddać celnego strzału
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Legia przegrywa z Górnikiem Zabrze 0:1 po bramce Mateusza Zachary
  • 45'
    Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę
  • 44'
    Potężne uderzenie Łuczaka mija bramkę Legii
  • 44'
    Sędzia upomina Ojamaa za delikatny faul bez piłki
  • 43'
    Fatalna strata Radovicia, ale pogubili się także gospodarze
  • 42'
    Bereszyński zbyt mocno zagrywał w kierunku Radovicia. Zacznie Steinbors
  • 41'
    Mocno z dystansu uderzał Mączyński, ale na szczęście dla Legii niecelnie
  • 40'
    Świetna okazja dla Górnika! Mączyński wypuścił Nakoulmę, jednak ten zlekceważył Kuciaka, próbując strzału podcinką. Bramkarz Legii złapał piłkę bez żadnych problemów
  • 40'
    Kolejne ofensywne wejście Wawrzyniaka, ale po jego podaniu Furman strzelił fatalnie. Od bramki niemal bezrobotny dziś Steinbors
  • 39'
    Kiepskie zachowanie Furmana, który zupełnie odpuścił Nakoulmie. Od bramki rozpocznie jednak Kuciak
  • 38'
    Bliski wymuszenia błędu na Łukasiewiczu Dwaliszwili, ale poradził sobie defensor z Zabrza
  • 37'
    Na murawie pojawił się już Wojciech Łuczak
  • 36'
    Boisko opuszcza Radosław Sobolewski. Górnik chwilowo w dziesiątkę
  • 35'
    Trener Urban ma pretensje do Jodłowca, który zagrał dość ryzykowną piłkę. Słusznie...
  • 34'
    Po wrzutce Przybylskiego piłkę łapie Kuciak, jednak kontratak zatrzymuje Olkowski
  • 33'
    Wawrzyniak zablokował dośrodkowanie Olkowskiego, będzie rzut rożny dla Górnika
  • 32'
    Znów bardzo dobrze Ojamaa odbiera piłkę Olkowskiemu. Widać doświadczenie wyniesione ze Szkocji :)
  • 31'
    Teraz nieco chaosu wdarło się w poczynania obu zespołów, gra stała się szarpana
  • 30'
    Pod własnym polem karnym faulowany Sobolewski. Rzut wolny dla gospodarzy
  • 29'
    Będzie korner dla Legii, wykonawcą Furman
  • 29'
    Z piłką minęli się wszyscy zawodnicy. Aut dla Górnika
  • 27'
    Do akcji ofensywnej podłączył się Jodłowiec, odegrał do Radovicia, jednak ten z 18 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką
  • 27'
    Zbyt mocne podanie do Nakoulmy, od bramki zacznie Kuciak
  • 26'
    Bardzo dobry odbiór Ojamaa, który "przestawił" Olkowskiego
  • 25'
    Bereszyński odbiera piłkę Nakoulmie, który zmienił stronę boiska
  • 25'
    Jodłowiec faulował Mączyńskiego w środku pola
  • 24'
    Na spalonym Mateusz Zachara
  • 23'
    Lewą stroną szarżował Ojamaa, ale Pandża zatrzymał go bez większych kłopotów
  • 23'
    Rzut wolny dla Legii po faulu na Furmanie
  • 22'
    Z 18 metrów uderzał Bereszyński, ale trafił jedynie w boczną siatkę
  • 21'
    Gra nieco się wyrównała, legioniści starają się jakimś cudem przedrzeć pod bramkę rywala
  • 20'
    Radović zbyt mocno do Kucharczyka, aut dla Górnika
  • 19'
    Tym razem Wawrzyniak skutecznie zatrzymuje Zacharę
  • 18'
    Rzut wolny dla Górnika, okazja do dośrodkowania
  • 18'
    Bliski oddania strzału Boris Pandża, ale ostatecznie nie sięgnął piłki
  • 17'
    Taktyczny faul Kucharczyka na Madeju, żółta kartka
  • 16'
    Legioniści sprawiają wrażenie lekko przytłumionych, nie mogą poradzić sobie z ofensywnym tercetem Górnika Zachara-Mączyński-Nakoulma
  • 15'
    Znów bardzo groźnie pod bramką Legii! Świetnie przedzierał się Mączyński, odegrał piłkę do Zachary, ale strzał napastnika Górnika odbił Kuciak
  • 15'
    I znów broni Kuciak, tym razem strzał Nakoulmy. Po chwili piłka opuszcza boisko, od własnego pola bramkowego golkiper Legii
  • 13'
    Znów Nakoulmę fauluje Wawrzyniak, tym razem w środku pola
  • 11'
    Sporo dzieje się na murawie w Zabrzu. Na razie aktywniejsi są gospodarze
  • 11'
    Furman zatrzymał Olkowskiego, aut dla zabrzan
  • 10'
    Na spalonym po zagraniu Radovicia Michał Kucharczyk
  • 9'
    Mocny strzał Małkowskiego trafia w mur
  • 9'
    Sobolewski próbował uderzenia, ale posłał piłkę obok słupka
  • 8'
    Wawrzyniak nieprzepisowym wślizgiem zatrzymał wychodzącego na dobrą pozycję Nakoulmę. Rzut wolny
  • 7'
    Ojamaa nie opanował piłki po podaniu od Astiza, aut dla Górnika
  • 7'
    Żółta kartka dla Jakuba Wawrzyniaka. Może być groźnie...
  • 6'
    W odpowiedzi bardzo dobry strzał Furmana, który poszybował minimalnie nad poprzeczką
  • 5'
    Nakoulma zagrał do Mączyńskiego, ten z szesnastu metrów płaskim strzałem trafił w słupek, a skutecznie dobił Mateusz Zachara
  • 4'
    Tym razem piłkę po wrzutce Olkowskiego pewnie łapie Kuciak
  • 4'
    Bramka dla Górnika!
  • 3'
    Pierwszy strzał na bramkę Górnika. Uderzał Dwaliszwili, ale skutecznie w bramce Steinbors
  • 2'
    Od rzutu wolnego rozpocznie Jakub Rzeźniczak
  • 2'
    Dobre dośrodkowanie Wawrzyniaka, ale w powietrzu najskuteczniejszy Łukasiewicz
  • 1'
    Próbował od razu przedrzeć się Ojamaa, ale ubiegli go obrońcy Górnika
  • 1'
    Aut dla Legii po błędzie Olkowskiego
  • 0
    I ruszyli! Legia w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Górnik w jednolitych, białych kostiumach
  • 0
    Trwa prezentacja składów. Niektórzy piłkarze Górnika witani okrzykiem "o, Jezus" :)
  • 0
    W ślad za nimi poszli gospodarze. Już za kilkanaście minut pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego
  • 0
    W Zabrzu temperatura ujemna. Miejmy nadzieję, że na boisku będzie gorąco :)
  • 0
    Legioniści skierowali się już do szatni
  • 0
    Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie
  • 0
    Za 30 minut początek spotkania w Zabrzu pomiędzy Górnikiem i Legią. Stawką jest awans do 1/4 finału Pucharu Polski.
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

5' Mateusz Zachara

5'

60' Wojciech Łuczak

60'
71'

71' Helio Pinto

90' Przemysław Oziębała