76'
79'
89'
  • 90+6'
    Legioniści wygrywają, i trzeba ich pochwalić za drugą połowę. Szkoda tylko, że piłkarze z "eLką" na piersi, po zdobyciu trzeciej bramki, nieco się rozprężyli, co pozwoliło Koronie na strzelenie honorowego gola i stworzenie sobie kolejnych okazji. Koniec końców Legia zwycięża 3:1 i melduje się na pierwszym miejscu w tabeli, czekając na to, co jeszcze zrobią w tej kolejce Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. My dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pomeczowe materiały, które wkrótce ukażą się na stronie. Do usłyszenia w środę, kiedy legioniści zmierzą się na PGE Narodowym w finale Pucharu Polski z Arką Gdynia!
  • 90+3'
    Jeszcze na strzał decyduje się Kosakiewicz, piłkę delikatnie musnął Malarz i będziemy świadkami rzutu rożnego dla kielczan
  • 90+3'
    Legioniści radzą sobie z tym rożnym, a po chwili arbiter kończy spotkanie. "Wojskowi" wygrywają 3:1!
  • 90+2'
    Dobrze, że ten mecz za chwilę się kończy, ponieważ kielczanie znów uzyskują przewagę. I to w dodatku grając w dziesiątkę, czego wcale teraz nie widać
  • 90+1'
    Kielczanie odżyli po tym trafieniu, teraz Kiełb znalazł się twarzą w twarz z Malarzem, ale golkiper Legii wybronił uderzenie rywala. Wcześniej jednak Kiełb faulował Pazdana, więc ewentualny gol i tak nie zostałby uznany
  • 89'
    Najpierw Cvijanović wypuścił Kaczarawę, a atakujący próbował minąć Pazdana, ale reprezentant Polski zdołał wyłuskać piłkę. Po chwili Kaczarawa zdołał jeszcze zagrać do Cvijanovicia, a ten zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, które przyniosło gola na 3:1
  • 88'
    Gol.. Cvijanović strzela na 3:1..
  • 87'
    Hlousek przedzierał się lewą flanką, zatrzymał go dopiero faulem Kiełb
  • 85'
    Kaczarawa poradził sobie z Pazdanem i Astizem, i wydawało się, że znajdzie się już w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili Hiszpan zatrzymuje napastnika
  • 83'
    Kosakiewicz fauluje Radovicia. Gracz kielczan ucierpiał jeszcze przy tym starciu i potrzebna jest pomoc medyków
  • 81'
    Remy świetnie odbiera piłkę w centralnej części boiska, ale legioniści spowalniają akcję
  • 79'
    Serb pewnie wykorzystał rzut karny, nie dając żadnych szans Alomeroviciowi, strzelając w okienko! Legia prowadzi już 3:0!
  • 79'
    Mamy jeszcze trzecią roszadę w ekipie Legii. Na boisku, przy skandowaniu trybun, melduje się Michał Kucharczyk, a zastępuje Niezgodę
  • 78'
    Po konsultacji z VAR-em sędzia anuluje żółtą kartkę Kallaste, a następnie obrońcy kielczan pokazuje czerwień! Korona będzie kończyć mecz w dziesiątkę
  • 78'
    3:0! Autorem trafienia Radović!
  • 77'
    Ale.. sędzia podbiega do monitora i będzie jeszcze oglądać sytuację z faulem..
  • 76'
    Żółtko jeszcze dla Kallaste
  • 76'
    Do piłki podchodzi Miro Radović!
  • 75'
    Rzut karny dla Legii! Cafu odnalazł się w polu karnym, położył bramkarza na ziemi, minął jeszcze jednego rywala, ale następnie został powalony i sędzia wskazał na "wapno"!
  • 72'
    Na spalonym Gardawski
  • 71'
    Szymańskiemu trzeba przyznać, że jest bardzo aktywny w drugiej połowie. Nawet jeśli straci piłkę, dokłada wszelkich starań, aby po chwili odzyskać futbolówkę
  • 70'
    Remy zagrywa do Szymańskiego, ten próbuje z pierwszej piłki podać do wchodzącego w pole karne Cafu, ale robi to za słabo i kielczanie przejmują futbolówkę
  • 68'
    Druga zmiana w Legii. Z murawy schodzi Hamalainen, a w jego miejsce Miroslav Radović!
  • 66'
    Po stracie drugiego gola, Korona utrzymuje się częściej przy piłce i stworzyła sobie dwie dobre okazje. Legioniści muszą wprowadzić spokój w grze, bo inaczej w tym meczu może być jeszcze ciekawie..
  • 65'
    W sytuacji sam na sam odnajduje się Kaczarawa, ale biegnie dość nieporadnie, przy okazji gubiąc piłkę. Malarz zacznie od bramki
  • 63'
    Trener Lettieri wykorzystuje limit zmian. Marcin Cebula za Możdżenia
  • 61'
    Świetna interwencja Malarza! Kielczanie znaleźli się we trójkę przeciwko golkiperowi Legii, Gardawski podał do Kaczarawy, ale uderzenie atakującego w ostatniej chwili broni bramkarz!
  • 61'
    Pierwsza zmiana w Legii. Cafu wchodzi w miejsce Pasquato
  • 59'
    Hamalainen próbuje ograć na lewej stronie Rymaniaka, ale obrońcę kielczan asekuruje Kovacević i wybija piłkę
  • 59'
    Podwójna zmiana w Koronie. Na boisku meldują się Jacek Kiełb i Goran Cvijanovic, a z murawy schodzą Soriano i Petrak
  • 57'
    Sędzia Lasyk ponownie przez chwilę konsultował się na słuchawkach z VAR-em, ale na szczęście tym razem Niezgoda zdobywa już prawidłową bramkę
  • 56'
    Świetne podanie Szymańskiego do Vesovicia, a ten odgrywa na środek pola karnego do Hamalainena. Strzał Fina wybronił Alomerović, ale na dobitkę czyhał już Niezgoda i wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki
  • 55'
    Mamy bramkę na 2:0! Jarosław Niezgoda!
  • 54'
    Po raz kolejny z wolnego dośrodkowuje Kosakiewicz, tym razem piłka trafia na głowę Soriano. Jednakże napastnik znajdował się na 16. metrze od bramki Malarza i nie potrafił silnie i celnie uderzyć, w efekcie golkiper Legii wznowi grę z 5. metra
  • 53'
    Żółta kartka dla Astiza, który zatrzymał groźnie zapowiadający się atak gości
  • 52'
    Pasquato przerzuca piłkę z prawej strony na lewą, gdzie czeka na nią już Hlousek. Czech podaje następnie do Fina, ale w akcję wmieszał się jeszcze Rymaniak i zatrzymał atak legionistów
  • 51'
    Teraz zarówno Pasquato, jak i Vesović, poradzili sobie z naciskiem przeciwników i zyskali aut dla Legii
  • 50'
    Hamalainen zagrywa do Szymańskiego, ale autor pierwszego gola dzisiejszego meczu źle przyjmuje piłkę
  • 49'
    Rozpędu akcji legionistów nadał Szymański, który dynamicznie wbiegł na połowę kielczan. Następnie pomocnik podał do Hamalainena, a kilka sekund później dostał piłkę zwrotną od Fina. Szymański zdecydował się na strzał z okolic 25. metra, i po tym uderzeniu piłka znalazła się w siatce! 1:0 dla Legii!
  • 47'
    GOOOOL! Sebastian Szymański!
  • 45+18'
    Sędzia rozpoczął właśnie drugą część gry
  • 45+17'
    Obie "jedenastki" pojawiły się już na murawie, czyli za moment zaczniemy drugą połowę
  • 45+3'
    Początek meczu źle ułożył się dla legionistów, którzy byli nieco zaskoczeni wysokim pressingiem kielczan. Z każdą kolejną minutą "Wojskowi" rozkręcali się jednak coraz bardziej, co udokumentowali golem w 42. minucie. Niestety, trafienie Niezgody zostało anulowane. Wierzymy, iż w drugiej odsłonie gry warszawiacy zdobędą już prawidłową bramkę, najlepiej niejedną, i będą cieszyć się ze zwycięstwa
  • 45+1'
    I koniec.. do przerwy mamy bezbramkowy remis
  • 45'
    Arbiter dolicza minutę do pierwszej połowy
  • 44'
    Z dystansu uderza Pasquato, ale wprost w Alomeroivica
  • 43'
    Kosakiewicz zagrywa z prawej strony do Kaczarawy, ten ładnie próbuje pokonać Malarza, ale uderza zbyt słabo. Golkiper Legii nie miał większych problemów z tym strzałem
  • 42'
    Jednak gol nie uznany.. Sędzia Lasyk, po konsultacji z VAR-em, anuluje gola. Na spalonym znalazł się Szymański, który asystował przy trafieniu Niezgody..
  • 40'
    Goście z Kielc wymienili kilka ładnych podań, ale ich akcja zakończyła się stratą Kaczarawy
  • 40'
    GOOOOOL! Jarosław Niezgoda na 1:0!
  • 37'
    Pasquato odebrał piłkę kielczanom, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał już Hamalainen. Centra Włocha jednak niecelna
  • 34'
    Z wolnego uderza Szymański, i piłkę czubkami palców musnął Alomerović, ratując zespół przed stratą gola. Po chwili młody pomocnik Legii dośrodkowuje z rożnego, ale niecelnie, na głowę jednego z kielczan
  • 33'
    Świetna teraz robota legionistów, którzy wysoko zaatakowali kielczan i odebrali im piłkę pod bramką Alomerovicia. Po chwili Szymański został sfaulowany przez Gardawskiego i "Wojskowi" mają rzut wolny z bliskiej odległości
  • 31'
    Żółty kartonik dla Rymaniaka, który sfaulował Niezgodę
  • 30'
    Kosakiewicz centruje z lewej strony boiska, piłkę wybijają legioniści, a następnie ruszają z kontrą. Kontratak popsuł jednak Szymański, najpierw za bardzo rozciągając grę na lewą stronę, a następnie dośrodkowując wprost w ręce Alomerovicia
  • 29'
    Błąd Pasquato, który źle zagrał do Philippsa. Pomocnik urodzony w Luksemburgu musiał ratować się faulem na Soriano
  • 27'
    Vesović ogrywa na prawej stronie Możdżena, ale zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i centrę blokuje pomocnik kielczan. Legioniści mają jeszcze rzut rożny, ale radzą sobie z nim obrońcy Korony
  • 24'
    Kosakiewicz ponownie dośrodkowuje, tym razem z rzutu rożnego, ale piłkę piąstkuje Malarz
  • 24'
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany ją Petrak
  • 23'
    Soriano świetnie poradził sobie z legionistami w środku pola i podał do Janicia. Pomocnik kielczan trafił piłką w rękę Pasqauto i goście będą mieć rzut wolny
  • 23'
    Dośrodkowanie Kosakiewicza z rzutu wolnego wybija Astiz
  • 21'
    Soriano walczył z obrońcami Legii, ale sytuację wyjaśnił wybiciem Pazdan
  • 19'
    Legioniści ładnie rozegrali akcję, po chwili Szymański zagrał do Niezgody, ale ten znalazł się na spalonym
  • 19'
    Hlousek dośrodkowuje, ale centra Czecha ląduje na głowie Kovacevicia
  • 16'
    Ajj było blisko! Szymański dośrodkowuje z rzutu rożnego, w polu karnym kielczan mieliśmy zamieszanie, które zakończyło się uderzeniem Astiza. Strzał Hiszpana zatrzymał się na poprzeczce.. Mało brakowało..
  • 15'
    Vesović przeciąga nieco dośrodkowanie, ale akcję zamyka jeszcze Niezgoda, który dogrywa piłkę na środek pola karnego. O futbolówkę powalczył jeszcze Szymański, ale obrońcy Korony wybili piłkę
  • 14'
    Rymaniak próbuje przerzucić piłkę do Kallaste. Robi to jednak niedokładnie, i legioniści wznowią od rzutu z autu
  • 12'
    Kosakiewicz dośrodkowuje z głębi pola, z piłką minimalnie mija się Kaczarawa. Futbolówka trafia jeszcze do Soriano, ale ten źle przyjmuje i Malarz chwyta piłkę
  • 10'
    Szymański zagrywa do Niezgody, ale za mocno, ponieważ pierwszy przy piłce znalazł się Alomerović
  • 10'
    Kolejna akcja Korony. Petrak świetnie rozrzuca piłkę do Kallaste, ale dośrodkowanie lewego obrońcy wybija Astiz
  • 9'
    Pierwsze minuty wyglądają niepokojąco ze strony legionistów. To rywale zdążyli stworzyć już sobie sytuacje, częściej goszcząc na połowie Legii. Teraz legioniści wymieniają kilka podań, aby nieco uspokoić grę
  • 7'
    Hamalainen traci piłkę na rzecz Petraka, a następnie sam na sam z Malarzem wychodzi Kaczarawa. Atakujący znalazł się jednak na spalonym
  • 6'
    Kaczarawa mija dwóch legionistów, ale zatrzymuje się na Pazdanie. Po chwili na strzał z dystansu decyduje się Janić, ale z jego uderzeniem radzi sobie Malarz
  • 4'
    Vesović faulowany na prawej stronie boiska
  • 4'
    Ze stojącej piłki dośrodkowuje Pasquato, ale, po małym zamieszaniu, futbolówkę wybijają defensorzy Korony
  • 2'
    Goście atakują defensorów Legii wysokim pressingiem. Legionistom udaje się jednak przebić na połowę rywala
  • 1'
    Akcja Korony rozbita dzięki wybiciu Pazdana. Tę sytuację zapoczątkował Pasquato, który źle podał Hlouskowi i kielczanie zaczynali od rzutu z autu
  • 0
    Gwizdek sędziego Lasyka zabrzmiał po raz pierwszy. Zaczęli legioniści
  • 0
    Na stadionie rozbrzmiewa "Sen o Warszawie". To znak, że za chwilę zaczynamy!
  • 0
    Legia pokonała Koronę na własnym boisku po raz ostatni w 2014 roku. Wierzymy, iż dzisiaj podopieczni Klafuricia przerwą złą passę w meczach z kielczanami
  • 0
    Goście z Kielc zagrają natomiast następująco: Alomerović - Kosakiewicz, Rymaniak, Kovacević, Kallaste - Gardawski, Petrak, Możdżeń, Janić - Soriano, Kaczarawa
  • 0
    Legioniści rozpoczną mecz w składzie: Malarz - Vesović, Astiz, Pazdan, Hlousek - Philipps, Remy - Szymański, Pasquato, Hamalainen - Niezgoda
  • 0
    Przyjezdni plasują się aktualnie na szóstej pozycji w tabeli, z kolei stołeczny klub jest sklasyfikowany na trzeciej pozycji
  • 0
    Witamy. O godzinie 20:30 rozpocznie się mecz 22. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce
Legia WarszawaKorona Kielce
24'

24' Oliver Petrak

32'

32' Bartosz Rymaniak

54'
76'

76' Ken Kallaste

79'
89'

89' Goran Cvijanović