30-01-2010 16:30
Sergio Velasco Ortega (Malaga)
82'
  • 88'
    Legioniści w drugiej połowie zagrali gorzej niż w pierwszej, jakby troszkę opadli z sił. Wynik remisowy byłby sprawiedliwszym rezultatem. Jedyna bramka padła z rzutu karnego po strzale Ahmada Sharbini
  • 86'
    Koniec meczu. Legia - Hajduk 0:1
  • 83'
    kolejna akcja Hajduka, Mucha z najwyższym trudem wybił na róg
  • 83'
    dośrodkowanie i piłkę chwyta Jano Mucha
  • 82'
    Mucha był bliski obrony, wydawało się, że miał już piłkę na palcach, ale uderzenie było na tyle mocne że futbolówka znalazła się w siatce
  • 81'
    do piłki podszedł Ahmad Sharbini i...
  • 81'
    bramka. 1:0 dla Hajduka. Strzelcem gola Sharbini Ahmad
  • 80'
    w polu karnym w zamieszaniu faulował Astiz i rzut karny dla Hajduka
  • 79'
    znów grożnie pod naszą bramkę, na strzał zdecydował się Tomasov i piłka otarła się o słupek i trafiła w boczną siatkę
  • 78'
    groźna akcja Hajduka zakończona precyzyjnym dośrodkowanie. Na szczęście zdołał skutecznie interweniować Rzeźniczak wybijając piłkę na rzut rożny
  • 78'
    korner już rozegrany, dośrodkowanie i... piłkę chwycił Mucha
  • 77'
    od naszego fotoreportera aparat przejął Takesure Chinyama i robi zdjęcia kolegom na boisku
  • 76'
    akcja Hajduka zakończona strzałem, ale niecelnym i od bramki zacznie Mucha
  • 74'
    gra toczy się w środku pola, chwilowo na murawie dzieje się mniej
  • 73'
    zmiana w drużynie rywali za Ibricicia pojawił się Ante Vukusić
  • 71'
    akcje legionistów wyglądają naprawdę fajnie. Jest dużo zagrań z pierwszej piłki, ale brakuje wykończenia
  • 69'
    szybka akcja Legii i nie wiele brakowało by Szałachowski znalazł się na dobrej pozycji do strzelenia gola. W zamiarach legionistów połapali się jednak obrońcy
  • 68'
    dośrodkowanie i pojedynek powietrzny z napastnikiem wygrywa Choto. Sytuacja opanowana
  • 67'
    Astiz zablokował uderzenie rywali, rzut rożny dla Hajduka
  • 66'
    Szałachowski zabrał piłkę jednemu z defensorów i popędził do przodu ale po chwili traci futbolówkę
  • 65'
    w ekipie przeciwników zmiana z boiska zszedł Livaja, a w jego miejscu pojawił się Goran Lubil
  • 64'
    Kiks Dicksona, który zagrał piłkę wprost pod nogi napastnika rywali, ale po chwili Choto naprawia swój błąd
  • 63'
    gra już została wznowiona, akcja Hajduka, dośrodkowanie i.. do futbolówki dopadł Rzeźniczak i niebezpieczeństwo zostało oddalone
  • 63'
    kolejna akcja Hajduka, ale sytuację wyjaśnia Choto do spółki z Muchą
  • 61'
    rzut rożny dla Chorwatów i strzał napastnika rywali został zablokowany
  • 61'
    fani Hajduka odpalili świece dymne, chwila przerwy w grze
  • 60'
    w lewym narożniku naszej połowy boiska znajduje się Rzeźniczak i nie daje sobie odebrać piłki.
  • 59'
    niecelne dośrodkowanie Wawrzyniaka i od bramki rozpocznie Hajduk
  • 58'
    choć przy zagraniach z pierwszej piłki wygląda to bardzo efektownie. A rywale muszą się nabiegac i się przy tym męczą.
  • 57'
    Gra się zaostrza. W środku pola najpierw był faulowany Radović, a po chwili Borysiuk
  • 57'
    legioniści szybko wymieniają podania między sobą, ale nie wiele z tego wynika
  • 56'
    Jeszcze jeden rzu wolny dla Chorwatów, ale piłkę na raty wybijają z pola karnego Choto z Astizem
  • 55'
    rzut wolny dla Hajduja, ale dośrodkowanie trafia wprost na głowę Radovicia i sytuacja została wyjaśniona
  • 53'
    dobra akcja Legii, Rybus popędził lewą stroną, zagrał płaską piłkę wzdłuż bramki Chorwatów, ale żaden z partnerów nie zdołał przeciąć lotu piłki
  • 51'
    akcja Hajduka ale dość nerwowa i od bramki zacznie Mucha
  • 51'
    Legioniści są chwilowo zamknięci na własnej połowie
  • 49'
    Do przodu został przesunięty Sebastian Szałachowski, rzut rożny dla Legii
  • 48'
    W druzynie Legii jedna zmiana za Donga Fangzhuo pojawił się na placu gry Miroslav Radović
  • 46'
    Druga połowa już ropoczęta i potrwa 40 minut
  • 45+2'
    W początkowej fazie pierwszej części meczu przeważali legioniści, później gra się wyrównała. Do przerwy bezbramkowy remis, choć sytuacji do strzelenia bramki nie brakowało
  • 43'
    Koniec pierwszej połowy meczu
  • 41'
    jeszcze jedna akcja Chorwatów, ale do dośrodkowania nie doszedł żaden z zawodników Hajduka
  • 40'
    Legia zaczęła od bramki. Błąd Choto i groźna akcja rywali. Strzał z dystansu minimalnie niecelny
  • 40'
    Z piłką pognał Dong, podał do Iwańskiego ale zrobił to niecelnie
  • 39'
    Korner dla rywali, ale po dośrodkowaniu sytuację wyjaśnił Choto
  • 35'
    Po początkowej przewadze Legii teraz zaznacza się lekka przewaga Chorwatów
  • 34'
    Obrońcy wybili piłkę płasko po ziemi i przejął ją Szałachwoski. Próbował zagrać piętką do partnera, ale zrobił to zbyt czytelnie i mogło być groźnie
  • 33'
    Rzut wolny dla Hajduka przy końcowej linii boiska. Faulował Choto
  • 32'
    Groźna akcja Hajduka. W polu karnym ograny został Choto i spod linii końcowej pomocnik zagrał piłkę na srodek. Tam byli jednak obrońcy Legii
  • 31'
    Próba szybkiej kontry w wykonaniu Legii, ale Chorwaci przejęli piłkę już w okolicach środka boiska
  • 30'
    W grze Legii wyraźnie widać ostatnio trenowane schematy gry
  • 27'
    Kolejna ładna akcja Legii, ale sędzia dopatrzył się wątpliwego spalonego
  • 26'
    Mecz może się podobać, jest to pierwsze spotkanie Legii w przyjaznych warunkach pogodowych
  • 26'
    Szybka akcja Legii, Giza zagrał do pędzącego Donga ale bramkarz Hajduka był szybszy i przejął futbolówkę
  • 24'
    Ładna wymiana podań między Dongiem i Iwańskim, ale Maciek został uprzedzony przez obrońcę gości
  • 23'
    Hajduk stara się stosować pressing i robi to udanie. Jednak dośrodkowanie w pole karne wyłapał Mucha
  • 23'
    Prostopadłe zagranie Choto do Szałachowskiego ale trochę za mocne i Sebastiana uprzedził golkiper rywali
  • 22'
    Na spalonym Maciej Rybus
  • 21'
    Piękna akcja i seria zwodów Donga w polu karnym. Chińczyk minął czterech zawodników w stylu Rogera i zagrał piłkę do Ariela
  • 21'
    Akcja zakończyła się niecelnym strzałem Borysiuka
  • 20'
    Dośrodkowanie i główka jednego z piłkarzy Hajduka. Piłka przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką bramki Muchy
  • 20'
    Faul dla Legii w środku pola
  • 19'
    Od początku spotkania na boisku w Mijas słychać głośne śpiewy kibiców Hajduka, którzy szarpią siatkę za swoją bramką i dodają otuchy swym piłkarzom
  • 19'
    Faul i rzut wolny dla Hajduka blisko narożnika naszego pola karnego
  • 18'
    Akcję gości przerywa Choto który spokojnie zagrał piłkę głową do Muchy
  • 17'
    Dośrodkowanie i spore zamieszanie w polu karnym, ale obronną reką z tej sytuacji wychodzi Hajduk
  • 16'
    Prawą stroną na rajd zdecydował się Szałachowski, ale akcję przerywają dwa obrońcy tuż pod końcową linią. Rzut rożny
  • 15'
    Piękna akcja Legii. Iwański zagrał sprytną piłkę do Rybusa, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Strzał reprezentanta Polski broni Danijel Subasić. Tylko rzut rożny dla Legii. Dośrodkowywał Iwański ale obrońcy wybijają piłkę
  • 13'
    Kolejna grożna akcja Chorwatów. Obrońcy chcieli złapać rywali na spalonym ale na czystą pozycję wyszedł zawodnik Hajduka. Jednak Mucha popisał się kapitalną interwencją
  • 13'
    Rzut rożny. Futbolówkę jednak z pola karnego wybijają nasi obrońcy
  • 12'
    Bardzo groźna sytuacja, Z prawej strony wrzucał Marin Tomasov do piłki dopadł napsatnik gości i Mucha musiał ratować sytuację. Była jeszcze dobitka ale minimalnie niecelna
  • 11'
    Kolejny brzydki faul w środku pola. tym razem na Borysiuku. Słychać było uderzenie korków o ochraniacz
  • 10'
    Próba szybkiego kontrataku w wykonaniu Hajduka ale legioniści szybko odzyskują piłkę
  • 10'
    Faulowany Choto na naszej połowie, rzut wolny
  • 9'
    Wolny za faul na Iwańskim blisko narożnika pola karnego. Ładna wrzutka i główkuje Choto ale wprost w ręce bramkarza
  • 8'
    Rzut rożny dla Legii. Piłkę w narożniku ustawił sobie Maciek Iwański, dośrodkował w pole karne ale nikt z naszych nie przeciął lotu piłki
  • 7'
    Kolejny rzut wolny, tym razem dla Legii na środku boiska
  • 7'
    Legia probuje wciągnąć rywala na własną połowę i wtedy zaatakować
  • 6'
    Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry i piłkę przejmują legioniści
  • 5'
    Aut dla Chorwatów na wysokości naszego pola karnego
  • 4'
    Po stracie piłki Legia szybko odzyskuje futbolówkę i stara się ją szanować
  • 4'
    Tym razem rajd prawą stroną boiska Wawrzyniaka, podanie do Rybusa ale Maćkowi piłkę zabierają obrońcy
  • 3'
    Ładny rajd Donga prawą stroną boiska, drybling i nieco za mocne dośrodkowanie. Od bramki zacznie ekipa Haduka
  • 2'
    Zawodnicy Legii w ataku pozycjnym, wymieniają liczne podania
  • 1'
    Rzut wolny dla legionistów pod własnym polem karnym
  • 0
    Mecz rozpoczęli zawodnicy Hajduka
  • 0
    Piłkarze już na boisku za chwilę pierwszy gwizdek
  • 0
    Legia rozpocznie w następującym składzie: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzyniak - Szałachowski, Borysiuk, Giza, Iwański, Rybus - Fangzhuo
  • 0
    Za bramką gości zebrała się spora grupka fanów Hajduka Split, którzy wywiesili kilka flag i rozpoczęli głośne śpiewy
  • 0
    Piłkarze przygotowują się do wyjścia na boisko
  • 0
    Właśnie na stadion przybyli właściciel klubu Mariusz Walter i prezes Leszek Miklas
  • 0
    Witamy Państwa z boiska w Mijas gdzie wkrótce rozpocznie się mecz pomiędzy Legią, a Hadukiem.
  • 0
    Już dziś o 16:30 legioniści zagrają swój ostatni sparing podczas zgrupowania w Mijas. Rywalem będzie ekipa Hajduka Split. Jan Urban zapowiedział wystawienie najsilniejszej jedenastki.
Legia WarszawaHajduk Split
82'

82' Ahmad Sharbini (k.)