61'
79'
90'
  • 90+9'
    Pierwsza połowa postronnym kibicom mogła się podobać, ponieważ padło w niej przede wszystkim dużo bramek, co jest kwintesencją futbolu. Legioniści natomiast nie mogli być zadowoleni ze swojej gry defensywnej, a pierwsza i trzecia stracona bramka nie powinna mieć miejsca. W drugiej połowie Malarz zachował czyste konto, ale wynikało to bardziej z tego, iż goście już tak nie atakowali, broniąc wyniku, niż z lepszej gry obrony Legii. "Wojskowi" próbowali natomiast strzelić wyrównującego gola, ale robili to nieskutecznie. W efekcie Arka Gdynia po raz drugi może świętować zdobycie Superpucharu na stadionie w Warszawie. Widocznie to trofeum nie jest pisane "Wojskowym"..
  • 90+7'
    Koniec meczu. Arka wygrywa 3:2 i drugi raz z rzędu cieszy się ze zdobycia Superpucharu na stadionie przy Łazienkowskiej
  • 90+5'
    Kucharczyk próbuje wbiec pomiędzy dwóch zawodników Arki, a następnie upada na murawę. Sędzia uznaje, że nie było tam faulu
  • 90+3'
    Legioniści wychodzą z kontrą, ale spowalnia ją Hlousek. Po chwili przy piłce znalazł się Remy i postanawia dośrodkować, ale przeciąga tą centrę i od bramki zaczyna Steinbors
  • 90+2'
    Jeszcze żółta kartka dla Kucharczyka
  • 90+1'
    Cafu uderza z dystansu, ale zamiast w bramkę, to w trybuny..
  • 90'
    Mający dużo miejsca na lewej stronie Danielak dośrodkowuje, piłkę wybija Cafu, a futbolówkę zbiera Kolew. Napastnik Arki następnie strzela, ale ponownie obok bramki
  • 90'
    Sędzia Złotek doliczył pięć minut do doliczonego czasu gry
  • 89'
    Gracze z Gdyni zagościli pod polem karnym Legii. Wieteska fauluje Siemaszkę i gdynianie mają rzut wolny
  • 89'
    Z wolnego uderza Kolew, ale niecelnie
  • 87'
    Kucharczyk dośrodkowuje, strzela Nagy, ale piłka leci wprost pod nogi Carlitosa. Atakujący został natychmiast otoczony przez dwóch graczy Arki i futbolówka wyszła za linię końcową. Wydawało się, że Legii należy się rożny, ale sędzia Złotek zarządził inaczej i Steinbors zaczyna od bramki
  • 87'
    Ostatnia roszada w Arce. Socha wchodzi za Zarandię
  • 85'
    Kolejny wolny dla Legii, tym razem bardziej z prawej strony. Do piłki ustawia się ponownie Carlitos, ale dośrodkowuje źle i piłkę piąstkuje golkiper Arki
  • 83'
    Hiszpan centruje z wolnego, ale piłka przelatuje nad głowami pozostałych zawodników i wychodzi poza pole gry, z piątego metra rozpocznie Steinbors
  • 82'
    Ostatnia zmiana w Legii. Nagy za Szymańskiego
  • 82'
    Sołdecki fauluje Hamalainena z lewej strony boiska i do dośrodkowania ze stojącej piłki szykuje się Carlitos
  • 81'
    "Wojskowi" krótko rozegrali rzut rożny, a następnie przed polem karnym z piłką znalazł się Cafu. Pomocnik doskonale dośrodkowaniem odnajduje Astiz, ale obrońca nie trafia w bramkę
  • 80'
    Wcześniej świetnym zwodem Remy'ego minął Zarandia i gdynianie mieli okazję trzech na dwóch. Przyjezdni nie skorzystali jednak z tego i nie oddali nawet strzału
  • 80'
    Hamalainen zagrywa do Carlitosa, Hiszpan próbuje zagrać do środka pola karnego, ale piłkę łapie Steinbors
  • 79'
    "Żółtko" dla Nalepy
  • 77'
    W dobrej okazji, po centrze Kucharczyka, znalazł się Hamalainen, ale z jego uderzeniem radzi sobie golkiper gości
  • 77'
    Kolejny strzelec gola w zespole Arki, Bogdanov, schodzi z boiska. W jego miejsce Sołdecki
  • 76'
    Z rożnego dośrodkowuje Szymańskie, ale wprost na głowę defensora Arki. Futbolówka następnie trafia pod nogi Philippsa, ale zawodnik z Luksemburga nie decyduje się na strzał, tylko przerzuca piłkę do Szymańskiego. Młody pomocnik ponownie źle centruje, ponieważ piłkę znów wybijają defensorzy
  • 75'
    Carlitos wypatrzył wchodzącego w pole karne Cafu i chciał zagrać mu prostopadle, ale piłkę wślizgiem na rożny wybija obrońca gdynian
  • 73'
    Zmiana również w Legii. Hamalainen za Kante. Przypomnijmy, iż w dzisiejszym meczu trenerzy mają do wykorzystania pięć zmian
  • 71'
    Nalepa fauluje Carlitosa i legioniści będą mieli okazję na uderzenie z rzutu wolnego. Do bramki strzeżonej przez Steinborsa około 25 metrów
  • 71'
    Z wolnego uderza Szymański, ale wysoko, wysoko nad bramką..
  • 71'
    Trzecia zmiana w szeregach gości. Siemaszko zastępuje autora trzeciego gola, Janotę
  • 70'
    Kucharczyk dośrodkowuje, piłka leci do Hlouska, ale w ostatniej chwili wybija ją Maghoma
  • 68'
    Od dłuższego czasu mistrzowie Polski mają inicjatywę, ale nic z tego, oprócz gola ze spalonego, nie wynika
  • 67'
    "Wojskowi" atakują teraz wysokim pressingiem i Helstrup, naciskany przez jednego z legionistów, wybiega z piłką na aut
  • 66'
    Szymański podaje do Cafu, a ten decyduje się na strzał z dystansu. Futbolówkę odbija Steinbors, a czeka na nią już Carlitos i posyła ją do siatki. Hiszpan jednak zbyt wcześnie zaczął cieszyć się z pierwszego trafienia w barwach Legii, ponieważ okazało się, iż znajdował się na spalonym
  • 64'
    Carlitos podaje do Kante, atakujący Legii z trudem, ale przyjmuje piłkę, a następnie chce odegrać ją do Hiszpana. Defensorzy Arki połapali się jednak i odebrali futbolówkę legionistom
  • 61'
    Z lewej flanki, spod końcowej linii dośrodkowuje Hlousek. Piłka trafia pod nogi Carlitosa, ale Hiszpan źle zabiera się z futbolówką i traci ją na korzyść Nalepy. Następnie nowy nabytek Legii fauluje pomocnika Arki. Z decyzją sędziego nie zgadza się Szymański, i zostaje ukarany za to żółtą kartką
  • 60'
    Druga zmiana w szeregach gości. Schodzi Marić, wchodzi Maghoma. Dla byłego zawodnika rezerw Tottenhamu jest to debiut w Arce
  • 59'
    Remy centruje w pole karne. Niespodziewanie odnalazł się tam Hlousek, ale wydaje się, iż Czech sam był tym faktem zaskoczony i źle przyjął piłkę
  • 58'
    Carlitos od razu po wejściu na boisko był bliski strzelenia gola! Hiszpan uderza głową, ale piłkę nad poprzeczką przerzuca Steinbors
  • 57'
    Podwójna zmiana w Legii. Cafu wchodzi w miejsce Mączyńskiego, a wspomniany Carlitos zastąpi Radovicia
  • 56'
    Kucharczyk centruje wprost w ręce Steinborsa
  • 56'
    Do wejścia przyszykowany jest już Carlitos!
  • 55'
    Byliśmy świadkami zamieszania w polu karnym Legii, "Wojskowi" nieskutecznie próbowali wybić piłkę. Cała akcja skończyła się strzałem Kolewa w boczną siatkę
  • 53'
    Philipps otrzymuje żółtą kartkę
  • 52'
    Kucharczyk podaje do Kante, a ten centruje do Radovicia. Wydawało się, że Serb ma piłkę na nodze, ale jednak w nią nie trafia. Warto wspomnieć, że po wejściu na boisko Hlouska, "Kuchy" przeniósł się na prawą stronę
  • 49'
    Astiz traci piłkę na połowie Arki, a następnie musi błyskawicznie wracać za Janotą. Pomocnik gdynian dośrodkowuje na głowę Kolewa, ale ten, będąc w niewygodnej pozycji, oddaje niecelne uderzenie
  • 48'
    Szymański próbuje zagrać prostopadle do Kante, ale obrońca Arki przecina podanie i przy piłce znajduje się Steinbors
  • 47'
    Danielak swój udział w tym spotkaniu rozpoczyna faulem na Remym
  • 46'
    W przerwie trenerzy obu ekip zdecydowali się na jedną zmianę. W Legii Hlousek pojawi się w miejsce Vesovicia, a w Arce Danielak zastąpi Cvijanovicia
  • 45+21'
    Druga połowa właśnie się rozpoczęła!
  • 45+19'
    Pierwsi na murawie po przerwie pojawiają się wygwizdywani gracze Arki. Czekamy jeszcze na legionistów i zaczynamy drugą połowę
  • 45+6'
    I tym niemiłym akcentem, kończymy pierwszą połowę. Początkowo gra Legii mogła się podobać, ale im dalej w las, tym gorzej. Widać, iż "Wojskowi" nie mogą połapać się jeszcze w grze defensywnej przy ustawieniu 3-5-2 i wykorzystali to przyjezdni. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie legioniści zdobędą jeszcze dwie bramki, nie tracąc już żadnej, i po kilku latach nieudanych prób, będą cieszyć się z Superpucharu.
  • 45+4'
    Podobna sytuacja, jak przy pierwszej straconej bramce, ale tym razem z drugiej strony. Janota stał niepilnowany w polu karnym, gdzie powinien znajdować się Vesović. Zbozień wypatrzył swojego kolegę z zespołu i dograł mu piłkę, a gracz ściągnięty ze Stali Mielec wyprowadza gdynian na prowadzenie
  • 45+2'
    Arka kończy pierwszą połową golem na 3:2. Autorem Michał Janota
  • 45+1'
    Vesović ładnie odnajduje prostopadłym podaniem Kante, atakujący zagrywa do Radovicia, ale piłka plącze się pod nogami "Rado" i ten, otoczony trzema rywalami, nie oddaje strzału
  • 44'
    Teraz żółta kartka dla Vesovicia. Czarnogórzec został ukarany za protesty po tym, jak według niego nieprzepisowo powstrzymywany był Kante, ale sędzia Złotek nie odgwizdał faulu na napastniku
  • 42'
    Ładna wymiana piłki Radovicia z Vesoviciem, a później pierwszy z wymienionych dośrodkowuje, a futbolówkę na rożny wybija defensor Arki. Legioniści, przy rozegraniu kornera, próbują tego samego wariantu co przy drugiej bramce, ale tym razem Philipps źle przyjmuje piłkę
  • 42'
    Arka próbowała wyjść z kontrą, którą faulem powstrzymał Mączyński. Pomocnik otrzymał za to żółtą kartkę
  • 40'
    Mączyński niecelnie rozrzuca piłkę do Vesovicia
  • 38'
    Gol na 2:2. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobywa Bogdanov. Piłka po strzale pomocnika odbiła się jeszcze od poprzeczki. Malarz nie miał raczej szans przy tym uderzeniu
  • 38'
    Legioniści od razu dążą do zdobycia trzeciej bramki. Kante uderza z dystansu, ale strzał z trudem odbija Steinbors
  • 36'
    Dośrodkowanie z wolnego Szymańskiego piąstkuje Steinbors. Golkiper przy okazji napędził kontrę Arki, ale gdynianie, mimo trzech dośrodkowań, nie zdołali oddać strzału. Następnie Mączyński sfaulował Bogdanova
  • 34'
    Teraz sporo niedokładności zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Legioniści uspokajają grę
  • 32'
    Jeden z arkowców oddaje strzał na bramkę Malarza, ale bardzo, bardzo niecelny
  • 30'
    Legioniści wykonywali rzut rożny z prawej strony. Mączyński, zamiast dośrodkować, wycofał płasko na 25. metr do Philippsa, a gracz z Luksemburga oddał strzał z pierwszej piłki i następnie cieszył się z trafienia. Widać, że "Wojskowi" ćwiczyli taki wariant
  • 29'
    GOOOOLL! 2:1 dla Legii! Chris Philipps!
  • 27'
    Kante został ukarany żółtą kartką. Atakujący za daleko wypuścił sobie piłkę i musiał ratować się faulem
  • 26'
    .. i na strzał ze stojącej piłki decyduje się Mączyński. Reprezentant Polski przesadził jednak z siłą i futbolówka przeleciała nad bramką Steinborsa
  • 25'
    Bogdanov fauluje Kante. Do bramki Arki dość daleko, ale nie na tyle, aby nie można było skusić się na uderzenie..
  • 24'
    Kucharczyk przerzuca piłkę do Vesovicia, a gracz z Czarnogóry dośrodkowuje na głowę Kante. Napastnik był bliski strzelenia gola, ale uderzył ciut niecelnie
  • 22'
    Strzelec gola dla Arki leży teraz na boisku, ale za chwilę powinien być gotowy do dalszej gry
  • 20'
    Gracz Arki zagrywa na lewo do Marciniaka, ten ciągnie kilka metrów z piłką i dośrodkowuje do kompletnie niepilnowanego Zarandii. Pomocnik gdynian nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Winnym w tej sytuacji był Kucharczyk, który powinien kryć rywala. Tymczasem wahadłowy Legii przyglądał się tylko, jak Gruzin zdobywa bramkę
  • 19'
    Niestety, 1:1. Autorem trafienia Zarandia
  • 17'
    Szymański dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale trochę za mocno i grę z piątego metra wzmocni Steinbors
  • 16'
    Sędzia po obejrzeniu powtórek nie dopatrzył się faulu i gramy dalej
  • 14'
    Fatalny błąd jednego z legionistów, który chciał zagrać do Malarza, ale podał za lekko. W efekcie Zarandia stanął twarzą w twarz z Malarzem, próbował minąć golkipera, ale Malarz musnął lekko piłkę i wybił ją spod nóg pomocnikowi
  • 14'
    Złotek konsultuje się z VAR-em, chcąc zobaczyć, czy Malarz przypadkiem nie faulował Zarandi
  • 12'
    Radović zagrywa piętą do Vesovicia, a następnie wahadłowy podaje do Kante. Były gracz Wisły Płock wycofuje do Mączyńskiego, który oddaje strzał, ale zablokowany przez jednego z gdynian
  • 11'
    Ładny przerzut Szymańskiego na prawo do szeroko ustawionego Vesovicia, ten próbował centrą odnaleźć w polu karnym Kante, ale napastnik Legii nie zdołał dopaść do piłki
  • 9'
    Kolejny raz legioniści próbują dośrodkowania, ale żaden z piłkarzy nie zamknął centry Vesovicia
  • 7'
    Legioniści spróbowali teraz dwa razy dośrodkować w okolice piątego metra, ale dwukrotnie piłkę piąstkował Steinbors
  • 6'
    Szymański, otoczony trzema zawodnikami gości, ładnie podał Kucharczykowi. Lewy wahadłowy chciał szybko posłać piłkę na połowę rywali, ale został zablokowany
  • 4'
    Widać, że Arka, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie próbować zagrozić bramce przeciwnika dalekimi rzutami z autu. Teraz w ten sposób piłkę ręką daleko w pole karne posłał Zbozień, ale jeden z legionistów wybił futbolówkę głową
  • 2'
    Legioniści, naciskani delikatnie przez gości we własnym polu karnym, nie wybijali piłki na oślep, tylko ładnie wyszli spod pressingu i następnie futbolówkę na prawej stronie dostał Vesović. Wahadłowy wszedł w pole karne i zagrał do środka, a tam niefortunnie piłkę do własnej bramki wbił Bogdanov
  • 1'
    GOOOOOL! 1:0 dla Legii po golu samobójczym Bogdanova!
  • 0
    Zaczynamy! Pierwsi piłkę kopnęli legioniści
  • 0
    Na stadionie przy Łazienkowskiej trwa właśnie minuta ciszy poświęcona byłemu kierownikowi drużyny Legii, Ireneuszowi Zawadzkiemu
  • 0
    Sędzia Mariusz Złotek wyprowadza właśnie obie jedenastki na murawę
  • 0
    "Sen o Warszawie" wybrzmiewa właśnie po raz pierwszy w tym sezonie!
  • 0
    Dzisiaj swój debiut w barwach Legii może zaliczyć Carlitos. Król strzelców poprzedniego sezonu zacznie mecz na ławce, gdzie zasiądą także Cierzniak, Żyro, Hlousek, Nagy, Hamalainen, Cafu
  • 0
    Legioniści rozpoczną spotkanie w następującym składzie: Malarz - Remy, Astiz, Wieteska - Vesović, Philipps, Mączyński, Szymański, Kucharczyk - Radović, Kante
  • 0
    Ostatnie próby Legii walczącej o Superpuchar kończyły się niepowodzeniem. Warszawiacy ulegali kolejno: Śląskowi Wrocław (1:1, 2:4 p.k), Zawiszy Bydgoszcz (2:3), Lechowi Poznań (1:3) oraz (1:4) oraz Arce Gdynia (1:1, 3:4 p.k)
  • 0
    Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. O godzinie 20:00 Legia Warszawa podejmie Arkę Gdynia w spotkaniu o Superpuchar