• Zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił Gerard Badia. Wygrana gości oznacza to, iż do Legii gliwiczanie tracą już tylko jeden punkt
  • 90+2'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Piastem
  • 90+1'
    Remy powalczył teraz w ataku, wygrał pojedynek główkowy, lecz futbolówka powędrowała poza linię końcową
  • 90'
    Dośrodkowanie Medeirosa z rzutu wolnego nie przyniosło żadnych rezultatów
  • 89'
    Trzy minuty doliczone
  • 89'
    Zła decyzja Szymańskiego. Tomczyk zabrał się do kontry, ale posiłki nie nadjechały. Piłka w rękach Cierzniaka
  • 87'
    Remy z dystansu, ale Plach broni! Co się dzieje w końcówce!
  • 87'
    Znowu centra Vesovicia, ale po raz kolejny Piast wychodzi z opresji
  • 86'
    Medeiros pogubił się przy próbie dryblingu. Legia teraz próbuje tłamsić rywali, cały czas przebywa na ich połowie
  • 85'
    Żółta kartka dla Hateleya za faul na Szymańskim
  • 84'
    Centra Hateleya z rogu, Czerwiński uderzył głową ponad poprzeczką
  • 83'
    Radović zmienia Antolicia
  • 83'
    Medeiros włączył Hamalainena, ten zameldował się w "szesnastce", ale uderzył mocno niecelnie
  • 81'
    Vesović niecelnie podał do wychodzącego Hamalaienena. Do końca coraz mniej czasu, Legii brakuje konkretów w drugiej połowie
  • 80'
    Kulenović przewinił w walce powietrznej o piłkę z Pietrowskim, w polu karnym
  • 79'
    Kirkeskov nie dał rady z Vesoviciem z akcji ofensywnej przeprowadzonej przez Piasta
  • 78'
    Sokołowski zastępuje Badię
  • 78'
    Dośrodkowanie Badii z rzutu rożnego, futbolówka odbiła się od Kulenovicia i spokojnie złapał ją Cierzniak
  • 77'
    Hateley chciał dośrodkować, ale na jego drodze stanął czujny Remy
  • 76'
    Medeiros otrzymał podanie od Szymańskiego, ruszył, ale został osaczony przez dwóch przeciwników i stracił piłkę
  • 75'
    Centra Medeirosa z rogu, skakał Remy, ale bez większych efektów
  • 74'
    Korner dla Legii
  • 73'
    Badia ruszył z kontrą, zapowiadała się ona dobrze, ale gliwiczanie nie skorzystali z tego
  • 72'
    Martins przerzucił piłkę na prawą stronę do Vesovicia, lecz zrobił to za mocno i boczny obrońca nie zdołał jej przyjąć
  • 72'
    Kulenović wchodzi, Carlitos schodzi
  • 71'
  • 70'
    Hamalainen! Fin dostawiał nogę po centrze Vesovicia, lecz nie zdołał skierować jej na wślizgu do siatki
  • 70'
    Medeiros w swoim stylu przerzucił sobie piłkę na lewą nogę i dośrodkował, ale z akcji nic nie wyszło
  • 69'
    Rocha! Odważna próba Portugalczyka, ostry kąt i uderzenie niecelne
  • 68'
  • 67'
    Tomczyk wchodzi za Parzyszka
  • 66'
    Valencia - zdaniem arbitra - nie sfaulował Jędrzejczyka blisko pola karnego, następnie wpadł w "szesnastkę", ale trafił w słupek
  • 64'
    Czerwiński uprzedził Carlitosa, który biegł do niezłego podania z głębi pola
  • 63'
    Szymański dobrze wycofał piłkę, płasko do Medeirosa, ale ten uderzył nieczysto i Plach spokojnie interweniował
  • 61'
    Antolić wypatrzył Carlitosa w polu karnym, ale ten nie miał do kogo zagrać piłki
  • 61'
    "Piastunki" zagościły w obrębie "szesnastki" Legii. Rywale próbowali coś zdziałać, ale skomasowana obrona mistrzów Polski im na to nie pozwoliła
  • 59'
    Piłka na Carlitosa od Martinsa, ale sędzia dopatrzył się przewinienia...
  • 59'
    Hateley! Poprzeczka po rekach Cierzniaka, chciał dobijać jeszcze Parzyszek, ale nie ma gola
  • 57'
    Medeiros szukał Carlitosa, zagrał górą, jednak filigranowy snajper nie doszedł do futbolówki
  • 57'
    Medeiros! Zaczarował teraz Portugalczyk! Wpadł w "szesnastkę", minął przeciwnika i chciał posłał piłkę po długim słupku, ale do celu zabrakło centymetrów
  • 55'
    Centra Badii minimalnie minęła prawy słupek Cierzniaka
  • 54'
    Dosyć niecodzienna sytuacja. Jeden z legionistów szukał zagrania, piłka odbiła się od rywala i dotarła do Carlitosa. Zdaniem liniowego, był spalony
  • 53'
    Centra Vesovicia, skakał Hamalainen, ale piłka delikatnie otarła się o jego głowa i wyszła poza boisko
  • 53'
    Medeiros został zatrzymany przez Kirkeskova. Wydawało się, że ekipa Fornalika rozpocznie atak, ale legioniści szybko wrócili do obrony
  • 51'
    Ależ Vesović dał się wrobić Kirkeskovowi. Najpierw boczny defensor Piasta wygarnął mu piłkę spod nóg, a potem jeszcze nabił
  • 50'
    W przerwie Kucharczyka zmienił Medeiros
  • 49'
    Ofiarnie Remy poszedł teraz na przebój, dał się sfaulować w środku pola
  • 48'
    Vesović zacentrował idealnie na głowę Hamalainena, ten uderzył, ale Plach świetnie broni!
  • 47'
    Jędrzejczyk sfaulowany na połowie Legii. Po zmianie stron arbiter już trzykrotnie musiał używać gwizdka w celu przerwania gry
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 1:0, ale to Legia zdołała do tej pory więcej pokazać i wykreować lepsze sytuacje strzeleckie. Wracamy za kwadrans
  • 45+2'
    Faul na Carlitosie, coraz bardziej nerwowo robi się na murawie
  • 45+1'
    Vesović miał sporo miejsca, wolnej przestrzeni, ale zszedł do środka i zamiast szukać kolegów, jego strzał wylądował w nogach gliwiczan
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45'
    Kucharczyk niecelnie zagrywa do partnera z ataku
  • 44'
    Hateley rozciągnął grę do Kirkeskova. Lewy obrońca ruszył do przodu, ale został powstrzymany przez Vesovicia
  • 42'
    Kucharczyk chciał umiejętnie włączyć Hamalainena, ale posłał zbyt mocne podanie w jego kierunku
  • 41'
    Szymański urwał się lewą flanką i dobrze dograł w pole karne. Jeden z rywali trafił piłkę głową wprost pod nogi Kucharczyka, ale jego uderzenie zostało zablokowane
  • 40'
    Faul w ataku Carlitosa na interweniującym Plachu
  • 39'
    Poprzeczka Kucharczyka! Legia jest coraz bliżej, z minuty na minutę stołeczny klub zaczyna się rozkręcać
  • 38'
    Martins nieprzepisowo powstrzymał Valencię. Sporo fauli, starć oglądamy dzisiaj przy Łazienkowskiej
  • 38'
    Ależ sprytne zagranie do Carlitosa w pole karne. Hiszpan miał jednak mało miejsca i czasu, ale zdołał uderzyć jeszcze w bramkarza i wywalczyć róg
  • 37'
    Nieudane, długie podanie Pietrowskiego w kierunku wybiegającego Konczkowskiego
  • 36'
    Remy fauluje rywala jeszcze na połowie Piasta
  • 35'
    Kolejna centra Vesovicia, znowu obrońcy wybijają
  • 34'
    Vesović nie zrozumiał się z Kucharczykiem, zagrał do niego nie w tempo, niedokładnie. Kirkeskov nie musiał zbyt wiele robić, po prostu blokował "Kuchego", aby ten nie dobiegł do futbolówki
  • 33'
    Żółta kartka dla Martinsa
  • 33'
    Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu rożnego, lecz Piotrowski a później Parzyszek wybili futbolówkę
  • 32'
    Kucharczyk wywalczył korner dla Legii
  • 31'
    Vesović upadł po kontakcie z Kirkeskovem, jednak sędzia Marciniak nakazał kontynuować grę. Po chwili gliwiczanie ruszyli z szybką kontrą lewą stroną. Na szczęście dla miejscowych, rywale nie strzelili gola
  • 29'
    Martins inteligentnie podał do Szymańskiego, ten efektownie wpadł w pole karne, ale minimalnie się pomylił
  • 28'
    Remy zastopował dobrze dysponowanego Valencię. Hiszpan robi sporo wiatru w szeregach Piasta. Jest aktywny, szybki i warto mieć na niego szczególną uwagę
  • 27'
    Centra Szymańskiego z rzutu wolnego, bliski szczęścia był Jędrzejczyk. Skończyło się na spalonym
  • 26'
    Dośrodkowanie Vesovicia ląduje pewnie w rękawicach interweniującego Placha. Na razie Legia szarpie, próbuje coś wskórać, ale brakuje konkretów
  • 24'
    Szymański świetnie wypuścił Rochę. Portugalczyk chciał zacentrować, jednak został zablokowany przez Czerwińskiego. Moment później były legionista powstrzymał z kolei Carlitosa
  • 23'
    Martins podholował akcję, wymanewrował dwóch przeciwników i zagrał do Kucharczyka. Skrzydłowy zszedł do środka i uderzył z lewej nogi niecelnie obok dalszego słupka Placha
  • 22'
    Carlitos do Hamalainena, ale Fin został uprzedzony przez Pietrowskiego i Czerwińskiego
  • 22'
    Gospodarze próbowali przenieść ciężar i skonstruować akcję, ale piłka po podaniu jednego z legionistów zanotowała pusty przelot
  • 21'
    Kucharczyk stracił piłkę na połowie Piasta, po chwili jednak ją odzyskał dzielnie walcząc na wślizgu. Ostatecznie Vesović sfaulował rywala i został ukarany żółtym kartonikiem
  • 20'
  • 18'
    Zbyt przeciągnięte dośrodkowanie Rochy z bocznego sektor boiska. Kirkeskov spokojnie zgrał piłkę głową do Placha
  • 17'
    Vesović przeciął podanie na skrzydło do Valencii
  • 17'
    Valencia bardzo namieszał w polu karnym Legii. Najpierw nieźle wystawił piłkę rywalowi, a po chwili mógł z bliska, niemalże identycznie jak Badia, pokonać Cierzniaka. Przyjezdni atakują
  • 15'
    Faul na Kirkeskovie, gliwiczanie już wznowili grę
  • 14'
    Dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony skutecznie zamknął Badia. 1:0 dla gości
  • 14'
    Gol dla Piasta...
  • 12'
    Rzut wolny nie przyniósł korzyści Piastowi. Warszawiacy poradzili sobie z dośrodkowaniem i przechwycili piłkę na skraju pola karnego
  • 12'
    Luis Rocha napomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środkowej strefie boiska
  • 12'
    Znowu dwie akcje - po jednej każdej drużyny. Najpierw Parzyszek nie trafił w piłkę w polu karnym Legii, a kontra warszawiaków, zwieńczona ładnym podaniem Hamalainena, została powstrzymana przez Aleksandra Sedlara
  • 11'
    Kolejny rzut wolny dla Piasta, tym razem w środkowej strefie boiska. Gliwiczanie starają się nieco rozruszać swoją grę, ale Konczkowski przegrał pojedynek z Rochą, który błyskawicznie uruchomił Carlitosa. Piłka jednak przyśpieszyła, a Hiszpan zdołał utrzymać ją w boisku po rozpaczliwym wślizgu, ale czekał już Czerwiński, który zanotował przechwyt
  • 9'
    Antolić rozegrał piłkę na lewą flankę do Szymańskiego, ten wymienił podania z Hamalainenem, a po chwili Rocha zmienił stronę gry zagrywając na prawo. Tam legioniści zostali jednak powstrzymani przez obronę Piasta
  • 7'
    Golkiper Piasta jest już gotowy do dalszej gry. Sędzia Marciniak gwizdnął i zawodnicy wrócili do konstruowania kolejnych akcji
  • 5'
    Sztab medyczny Piasta w akcji. Plach po wybiciu piłki przyklęknął, a po chwili położył się na murawie licząc na interwencję medyków
  • 5'
    Stadion Legii został dziś solidnie zapełniony przez kibiców. Szacuje się, że frekwencja wyniesie ok. 30 tysięcy osób
  • 4'
    Tak wyglądała oprawa legionistów
  • 4'
    Złe rozegranie rzutu rożnego i od bramki grę wznawia Piast
  • 4'
    Niesygnalizowany strzał Kaspera Hamalainena zza pola karnego sprawił nieco problemów Plachowi, ale golkiper gości ostatecznie skutecznie interweniował odbijając uderzenie poza boisko. Korner dla Legii
  • 3'
    Piłka wybita przed pole karne, po chwili próba uderzenia ze strony Piasta, ale dobrze ustawiony był Radosław Cierzniak, który zażegnał niebezpieczeństwo pewnym chwytem
  • 2'
    Rocha fauluje Konczkowskiego na wysokości pola karnego i gliwiczanie mają okazję wykonać rzut wolny
  • 1'
    Pierwsza akcja legionistów, lecz zbyt mocne podanie w kierunku pola karnego Piasta i od bramki rozpoczyna Plach
  • 1'
  • Skład Legii wygląda następująco: Cierzniak - Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Rocha - Antolić, Martins - Kucharczyk, Hamalainen, Szymański - Carlitos! Ławka: Malarz, Stolarski, Wieteska, Radović, Cafu, Medeiros, Kulenović
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej 3. O godzinie 18:30 rozpoczął się wielki grill wokół obiektu. Każdy, kto posiada bilet, może liczyć na darmowe kiełbaski czy piwo na orzeźwienie. O 20:30 rozpoczną się już emocje piłkarskie. Lider rozgrywek, Legia, zmierzy się z trzecim zespołem rozgrywek, Piastem Gliwice
Legia WarszawaPiast Gliwice
12'
13'

13' Gerard Badia

68'

68' Paweł Tomczyk za Piotr Parzyszek

80'

80' Patryk Sokołowski za Gerard Badia