67'
71'
75'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz materiałów wideo. Miłego wieczoru!
  • 90+7'
    Koniec. Legia wygrała 3:1 z Rakowem. Hat-tricka dla miejscowych zdobył Niezgoda. Występ legionistów można ocenić bardzo, bardzo pozytywnie. Pełna kontrola boiskowych wydarzeń, spokój, szkoda straconej bramki w samej końcówce. Trzy punkty zostają jednak w Warszawie!
  • 90+5'
    Gol dla Rakowa w ostatniej akcji meczu. Po zamieszaniu bramkę zdobył Petrasek
  • 90+2'
    Ależ zrobiło się zamieszanie! Carlitos zagrał w pole karne do Nagya, ten wypatrzył Luquinhasa. Brazylijczyk jednak mocno się pomylił uderzając piłkę z lewej nogi
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 90'
    Kolev był bliski przejęcia piłki w polu karnym po główce jednego z kolegów z zespołu. Ostatecznie, futbolówka trafiła w ręce Majeckiego
  • 89'
    Majecki wyszedł z własnej "szesnastki", chciał wybić piłkę, ale skutecznie przycisnął go Kun. Do zawodnika Rakowa szybko dobiegł jednak Vesović i wybił piłkę na rzut rożny
  • 87'
    Carlitos! Hiszpan sprytnie się obrócił i oddał kąśliwy strzał zza pola karnego. Futbolówka przeleciała kilka centymetrów obok dalszego słupka
  • 86'
    Legioniści przechwycili piłkę na własnej połowie i starali się wykreować okazję strzelecką, ale rywale wybili futbolówkę z "szesnastki"
  • 83'
    Ze zdrowiem bramkarza Legii jest już wszystko w porządku, będzie kontynuował grę
  • 83'
    Majecki dopadł do dośrodkowania, ale w ostatniej fazie został sfaulowany przez Petraska. Przy golkiperze są już medycy klubowi
  • 82'
    Rzut wolny dla gości, daleko od bramki Majeckiego
  • 79'
    Centra Antolicia, o piłkę w powietrzu walczył Jędrzejczyk, jednak golkiper Rakowa ostatecznie złapał futbolówkę w rękawice
  • 79'
    Luquinhas dopadł do prostopadłe podania na lewej flance, pojawił się w polu karnym, ale jego strzał na róg sparował Gliwa
  • 77'
    Majecki przyjął piłkę, ta jednak niefortunnie mu odskoczyła. O mały włos, a futbolówka wylądowałaby w siatce Legii. Młody golkiper zdołał jednak oddalić zagrożenie praktycznie z samej linii bramkowej
  • 75'
    Kolev wchodzi, Forbes schodzi
  • 74'
    Majecki bez większych problemów obronił strzał Kuna
  • 73'
    Forbes zdecydował się na posłanie płaskiego uderzenia z okolic 20. metra. Majecki interweniował dla pewności, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka
  • 71'
    Praszelik za Martinsa
  • 71'
    Luquinhas urwał się lewym skrzydłem, podał do Cafu, a ten zagrał do nadbiegającego Antolicia. Strzał Chorwat na ciało wziął jednak jeden z przeciwników
  • 68'
    Goście mieli rzut wolny, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce miejscowych
  • 68'
  • 67'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul
  • 66'
    Cafu szukał prostopadłym podaniem Carlitosa. Rywal miał jedno nieco bliżej do piłki, ale Hiszpan do samego końca nie dawał mu taryfy ulgowej
  • 64'
    Niezgoda opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Carlitos!
  • 63'
    Forbes popędził do ataku, ale skutecznie powstrzymał go Wieteska
  • 62'
    Niezgoda świetnie gubił rywala i zameldował się w "szesnastce", ale jego uderzenie obronił Gliwa
  • 60'
    Cafu zastąpił Gwilię
  • 59'
    Gola nie ma! Majecki wznawia grę z piątki
  • 58'
    Kun trafił do siatki po sporym zamieszaniu, ale... poczekajmy. Będzie VAR
  • 57'
    Gol dla Rakowa. 3:1
  • 57'
    Dośrodkowanie Gwilii z rogu, Wieteska główkował tuż obok słupka
  • 56'
    Gwilia! Tym razem Gruzin wpadł w pole karne po podaniu Luquinhasa, huknął po długim i wywalczył korner
  • 52'
    GOOOOOOOOLLLL! Niezgoda z hat-trickiem! Pewne uderzenie napastnika gospodarzy!
  • 52'
    Rzut karny dla Legii! Luquinhas wpadł w pole karne po podaniu od Gwilii i wywalczył "jedenastkę". Faulował Petrasek
  • 50'
    Vesović ruszył prawą stroną, podał do Gwilii. Gruzin posłał piłkę z dalszej odległości, lecz został zablokowany
  • 49'
    Nagy uderzył sprytnie z lewej nogi, ale Gliwa obronił jego strzał z pola karnego
  • 46'
    Zmiana w ekipie Rakowa. Nouvier zastąpił Musiolika
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • Obie ekipy wracają na boisko
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia pewnie wygrywa z Rakowa 2:0 po golach Niezgody! Wracamy za kwadrans
  • 45'
    Minuta doliczona
  • 45'
    Majecki dobrze obronił strzał Kuna z ostrego kąta
  • 45'
    Legioniści pobiegli do kontry, którą na prawe skrzydło rozprowadził Gwilia. Pomocnik jednak za mocno zagrał do Nagya
  • 44'
    Częstochowianie znowu rozegrali na krótko, po chwili z piłką zabrał się Nagy, lecz jego zapędy powstrzymał Sapała
  • 43'
    Stały fragment dla Rakowa. Do bramki Majeckiego jednak daleko
  • 43'
    Gwilia szukał Niezgody miękką centrą, ale Gruzin użył trochę za dużo siły, ponieważ futbolówka opuściła murawę
  • 42'
    Przechwyt Gwilii, akcja niemalże od razu została przeniesiona na prawą stronę. Dośrodkowanie Vesovicia zablokował jednak przeciwnik
  • 41'
    Sapała sfaulował Martinsa w środkowej strefie boiska
  • 40'
    Karbownik zszedł do środka, podał do Gwilii, ale Gruzin został skutecznie osaczony i stracił futbolówkę
  • 37'
    Kolejny rzut wolny dla Rakowa. Rywale rozegrali go jednak na krótko, a płaskie uderzenie Bartla z dalszej odległości sprawiło Majeckiemu trochę kłopotów. Bramkarz Legii wyszedł jednak z opresji, podobnie zresztą przy rzucie rożnym
  • 35'
    Przed meczem z Rakowem, kibice Legii uczcili pamięć Kazimierza Deyny. TUTAJ więcej o tym wydarzeniu.
  • 35'
    Rzut wolny dla ekipy Papszuna. Dośrodkowanie z lewej strony, Azmević próbował przedłużyć tor lotu piłki. Będzie korner
  • 32'
    Bartl zmienia Apolinarskiego
  • 32'
    Słupek Vesovicia! Prawy obrońca kapitalnie wpadł w pole karne, zwiódł rywala, jednak jego płaski strzał obił konstrukcję bramki
  • 31'
    Kun głęboko dośrodkował, a futbolówkę na prawym skrzydle zgarnął Apolinarski. Wahadłowy pograł na małej przestrzeni ze Szczepańskim, ale miejscowi oddalili zagrożenie
  • 29'
    Majecki na posterunku, młody golkiper szybko chciał wznowić i z tej okazji postanowił zagrać w kierunku Niezgody. Napastnik Legii nie był jednak w stanie dojść do tej piłki
  • 28'
    Szczepański wbiegł w pole karne stołecznego klubu, ale poślizgnął się w kluczowej fazie akcji. Po chwili Jędrzejczyk przejął piłkę, ale ostatecznie z autu wznowili przyjezdni
  • 27'
    Martins huknął z dalszej odległości, ale Gliwa z problemami, ale jednak złapał futbolówkę
  • 26'
    Vesović zabrał się do kontry, czekał na zagranie od Nagya, ale Węgier źle podał w kierunku Marko
  • 25'
    Jędrzejczyk uruchomił aktywnego Karbownika. Gracz z rocznika 2001 ponownie zameldował się w polu karnym, ale przegrał pojedynek fizyczny z obrońcą gości
  • 24'
    Karbownik wbiegł w "szesnastkę" po podaniu od Luquinhasa, lecz na jego drodze stanął przeciwnik
  • 23'
    Antolić nie zdołał utrzymać piłki w boisku po miękkim zagraniu od Luquinhasa. Legioniści kontrolują wydarzenia, utrzymują się przy piłce - dobrze to wygląda
  • 22'
    Luquinhas sfaulowany na połowie Legii
  • 21'
    Luquinhas pobiegł lewą stroną, zszedł do środka, lecz jego strzał został zablokowany przez obrońcę Rakowa
  • 19'
    Faul Martinsa w środku pola na Sapale
  • 17'
  • 16'
    Centra Gwilii z rogu, ale Gliwa złapał futbolówkę po uderzeniu Jędrzejczyka
  • 15'
    Rzut rożny dla Legii!
  • 14'
    Szymanowicz sfaulował rozpędzonego na skrzydle Luquinhasa i został ukarany żółta kartką
  • 14'
    Wieteska wybił piłkę głową po centrze Rakowa
  • 12'
  • 11'
    Ależ to się zaczęło! Najpierw Karbownik dopadł do piłki posłanej przez Antolicia, wpadł w pole karne i zostawił piłkę Niezgodzie. Snajper, praktycznie bez żadnego rozbiegu, uderzył z lewej nogi i ponownie trafił do siatki! 2:0!
  • 10'
    Niezgoda po raz drugi!
  • 9'
    Najpierw Karbownik powstrzymał rywala blisko linii końcowej, ale goście zdołali oddać strzał. Z dalszej odległości płasko uderzył Sapała, ale Majecki spokojnie złapał piłkę
  • 6'
    "Jarosław, Jarosław!" - śpiewają kibice zgromadzeni na stadionie
  • 6'
    Warszawiacy budowali atak pozycyjny, wymieniali podania. Akcja zaczęła się od lewej flanki, ale po chwili Antolić rozciągnął grę do Vesovicia. Reprezentant Czarnogóry dośrodkował w pole karne, a Niezgoda wyskoczył w górę i potężnym strzałem głową pokonał Gliwę!
  • 4'
    GOOOOOL! Niezgoda!
  • 2'
    Legia próbowała zawiązać akcję, ale piłkę przechwycił blok defensywy przyjezdnych
  • 0
  • Gracze obu klubów wyszli na rozgrzewkę, do meczu pozostało 30 minut!
  • Warto dodać, iż stołeczny klub będzie występował w tym spotkaniu w okolicznościowej koszulce, przygotowanej z okazji 30. rocznicy śmierci legendy Legii oraz polskiego futbolu - Kazimierza Deyny
  • Co więcej, jedna drużyna myśli z kolei nad pozyskaniem Dominika Nagya. Link dostępny jest tutaj
  • W kadrze zabrakło Sandro Kulenovicia, który, zdaniem naszego serwisu, niebawem może zmienić klub. Więcej na temat Chorwata pisaliśmy w tym miejscu
  • Skład Legii wygląda następująco: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Nagy, Antolić, Martins, Luquinhas, Gwilia - Niezgoda! Ławka: Cierzniak, Jodłowiec, Lewczuk, Carlitos, Rocha, Agra, Cafu, Stolarski, Praszelik
  • Witamy! Już o 20:00 rozpocznie się mecz siódmej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a beniaminkiem, Rakowem Częstochowa!
Legia WarszawaRaków Częstochowa
15'

15' Dawid Szymonowicz

33'

33' Daniel Bartl za Jakub Apolinarski

46'

46' Brian Nouvier za Sebastian Musiolik

52'
75'

75' Aleksandr Kolev za Felicio Brown Forbes