85'
85'
88'
  • 90+3'
    Koniec. Legia II przegrała w Ząbkach 0:2 z Piastem Gliwice w 1/8 finalu Pucharu Polski. Obie bramki dla aktualnego mistrza kraju zdobył Gerard Badia. Młodzi legioniści starali się, walczyli, lecz musieli uznać wyższość ekipy z Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i przypominamy, iż o 20:45 rozpocznie się mecz pierwszego zespołu Legii, który będzie rywalizował z Górnikiem w Łęcznej o awans do ćwerćfinału tych rozgrywek
  • 90+3'
    Gliwiczanie chcieli przeprowadzić jeszcze atak prawą stroną, jednak legioniści wyszli z opresji
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 88'
    Konczkowski wchodzi, Badia schodzi
  • 85'
    Niski za Cichockiego
  • 85'
    Gol. Badia tym razem trafił do siatki z jedenastego metra
  • 84'
    Drugi rzut karny dla ekipy Fornalika. Miszta sfaulował Tuszyńskiego, który wychodził sam na sam. Golkiper "Wojskowych" chciał ratować sytuację
  • 83'
    Eosołek pomknął prawą stroną, dośrodkował w pole karne. Do piłki, odbitej od Mokwy, dobiegł jeszcze Cielemęcki. Wprowadzony skrzydłowy ponownie zagrał w "szesnastkę", o futbolówkę walczył Cichocki, ale Piast wyszedł z opresji
  • 81'
    Pruchnik sfaulował Tuszyńskiego w walce o piłkę w powietrzu
  • 80'
    Steczyk otrzymał kapitalne podanie praktycznie z linii końcowej, jednak przestrzelił będąc w opolu karnym
  • 79'
    Goście zabrali się do szybkiej kontry lewą stroną. Steczyk pobiegł, lecz jego płaskie dogranie w pole karne złapał golkiper Legii
  • 78'
    Kolejne dośrodkowanie Prochnika z wolnego, tym razem z lewej flanki. Piast zachował jednak czujność i spokój
  • 77'
    Rzut wolny dla miejscowych. Pruchnik dośrodkował z prawej strony, futbolówka spadła w miejsce, w którym byli m.in. Mosór i Grudziński. Gliwiczanie jednak wyszli z opresji
  • 75'
    Steczyk zastąpił Milewskiego
  • 75'
    Hateley niecelnie huknął z dalszej odległości po podaniu z lewej flanki. Kwadrans do końca drugiej połowy
  • 73'
    Cielemęcki zmienił Orlika
  • 72'
    Po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego, strzał oddał Pietrowski, lecz Miszta nie musiał interweniować
  • 71'
    Ważny przechwyt Rosołka. Warszawiacy od razu poszli za akcją, która przeniosła się na prawą flankę. Grudziński oddał strzał z bocznego sektora, jednak Szmatuła był na posterunku
  • 69'
    Po przerzucie z lewej na prawą stronę, Milewski pomógł sobie ręką przy próbie przyjęcia, co zauważył sędzia liniowy
  • 68'
    Philipps sfaulował Milewskiego na połowie Legii. Szkoda, bo do ataku ruszał już Orlik
  • 67'
    Indywidualny rajd Felixa środkiem boiska. Wprowadzony piłkarz jednak pomylił się i uderzył niecelnie zza "szesnastki"
  • 66'
    Wełniak za Łakomego
  • 64'
    Holubek główkował po centrze Hateleya z rzutu rożnego. Moment później, Tuszyński oddał strzał głową, który przeleciał minimalnie ponad poprzeczką
  • 63'
    Felix za Aquino
  • 63'
    Miszta obronił strzał Badii! Brawo!
  • 62'
    Rzut karny dla Piasta po tym, jak Orlik, przy próbie interwencji, odbił piłkę ręką
  • 62'
    Mokwa dobrze zauważył Pietrowskiego. Ten wpadł w pole karne i chciał wycofać piłkę, lecz Waniek oddalił zagrożenie
  • 60'
    Stołeczny klub walczy, stara się, próbuje atakować. Przed chwilą dobrze w defensywie zareagował Obradović. Serb podał do Orlika, który minął rywala i nieco uspokoił sytuację
  • 58'
    Milewski rozciągnął grę na lewą stronę do Aquino, lecz warszawiacy zdołali wrócić do obrony. Ostatecznie, strzał oddał Holubek. Lewy defensor uderzył zza pola karnego
  • 55'
    Miszta pewnie złapał centrę Mokwy z prawej strony. Na piłkę czyhał jeszcze , lecz golkiper Legii był szybszy i lepiej ustawiony
  • 54'
    Orlik uwolnił się spod krycia rywali na lewej flance, następnie zbiegł do środka i oddał strzał z prawej nogi. Do celu zabrakło niewiele
  • 53'
    Cichocki zszedł do środka i posłał płaski strzał, który o włos minął lewy słupek Szmatuły
  • 52'
    Mokwa podłączył się do ofensywy, chciał dograć z prawej flanki, lecz sfaulował Orlika, który cofnął się do defensywy
  • 51'
  • 51'
    Korner dla gliwiczan. Po centrze Badii z rzutu rożnego, do piłki dopadł jeszcze Aquino. Zawodnik Piasta huknął jednak obok bramki Miszty
  • 50'
    Milewski ruszył do przodu, ale jego strzał z lewej nogi, zza "szesnastki", został skutecznie zablokowany
  • 49'
    Mosór nieźle zagrał na wyprzedzenie i wyłuskał piłkę rywalowi. Moment później Waniek został sfaulowany w środkowej strefie
  • 48'
    Mokwa zagrał do Hateleya, następnie zakotłowało się w polu karnym. Piłka, po płaskim strzale Milewskiego, przeleciała pod nogami Miszty i trafiła w słupek. Potem, niepilnowany Badia przestrzelił z okolic jedenastego metra
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy rezerwy Legii przegrywają 0:1 z Piastem po golu Badii w 1/8 finału Pucharu Polski. Wracamy za kwadrans
  • 45'
    Gracz Piasta wstał jednak o własnych siłach i będzie kontynuował grę
  • 45'
    Tuszyński leży na murawie. Chwilowa przerwa w grze
  • 43'
    Dośrodkowanie Łakomego, który wykonywał rzut wolny niemalże z linii bocznej, po prawej stronie. Do piłki nie dotarł żaden z legionistów. Szmatuła wznowił grę
  • 42'
    Aquino bezpośrednio uderzył ze stałego fragmentu. Futbolówka przeleciała nad murem oraz minimalnie obok lewego słupka strzeżonego przez Misztę
  • 41'
    Obradović nieprzepisowo powstrzymał rywala na połowie miejscowych. Przyjezdni mają rzut wolny, do bramki kilkadziesiąt metrów
  • 39'
    Mosór sprytnie podłączył się do przodu, chciał prostopadłym podaniem wypuścił nadbiegającego Orlika, jednak blok defensywny Piasta przeczytał intencje stopera z rocznika '03
  • 39'
    Waniek chciał ruszyć do ofensywy, ale został powstrzymany przez Aquino jeszcze na połowie "Wojskowych"
  • 38'
    Grudziński przeciął dogranie Milewskiego na lewą flankę, wcześniej gliwiczanie próbowali odważniej zaatakować prawą stroną boiska
  • 37'
    Tym razem żółty kartonik obejrzał Rosołek
  • 36'
    Badia świetnie podał prostopadle w "szesnastkę" do Milewskiego, ten chciał płasko wycofać z lewej strony pola karnego, lecz legioniści wybili piłkę
  • 35'
    Żółta kartka dla Grudzińskiego
  • 35'
    Rosołek otrzymał piłkę z głębi pola, zagrał na lewą stronę. Po chwili, Grudziński dośrodkował z bocznego sektora. Futbolówka trafiła jeszcze do Cichockiego, a potem do Łakomego, którego uderzenie z woleja minęło bramkę. Dobra próba pomocnika Legii
  • 32'
    Obradović sfaulował rywala blisko linii bocznej
  • 31'
    Hateley kapitalnie dograł z prawej strony do niepilnowanego Aquino, który główkował, lecz pomylił się z bliskiej odległości
  • 30'
    Badia zacentrował z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, legioniści wybili jednak futbolówkę na aut
  • 29'
    Miszta zbił do boku uderzenie Hateleya z rzutu wolnego. Gliwiczanie uzyskali jeszcze jeden stały fragment, w bardzo podobnym miejscu
  • 28'
    Philipps nieprzepisowo powstrzymał rywala przed polem karnym. Rzut wolny dla aktualnego mistrza kraju
  • 27'
    Faul Wańka na Milewskim w środku pola. Gliwiczanie szybko wznowili jednak grę
  • 27'
    Tuszyński walczył o futbolówkę z Mosórem, ostatecznie piłka dla gości
  • 24'
    Rosołek zabrał się do przodu po minięciu rywala w środku pola, miękko zacentrował z lewej flanki, ale Holubek głową oddalił zagrożenie
  • 23'
    Kontra Legii. Cichocki dograł z prawej strony, futbolówka spadła jeszcze pod nogi Łakomego. Pomocnik przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył, ale Szmatuła obronił jego strzał
  • 22'
    Chwilowa przerwa. Orlik wykonał wślizg, a następnie upadł na muraw,ę z grymasem bólu na twarzy. Na szczęście, zawodnik będzie kontynuował grę
  • 20'
    Chwilę wcześniej Tuszyński wpadł w pole karne, jednak został dobrze powstrzymany przez Pruchnika
  • 19'
    Łakomy zagrał na prawą flankę do Grudzińskiego. Obrońca jednym zwodem minął dwóch rywali i zauważył lepiej ustawionego Cichockiego. Skrzydłowy dośrodkował, lecz przeciwnicy byli na posterunku
  • 17'
    Orlik podał do Łakomego, ten został jednak wzięty "w kleszcze" przez dwóch graczy gliwiczan i stracił futbolówkę na połowie przyjezdnych
  • 16'
    Piast wykorzystał błąd w obronie stołecznego klubu, w kluczowym momencie potknął się Mosór. Badia szukał miejsca do oddania strzału, mocno uderzył z "szesnastki" i pokonał Misztę
  • 14'
    Gol dla Piasta. Badia
  • 13'
    Goście wywalczyli rzut rożny po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska
  • 11'
    Przyjezdni uporali się z kornerem wykonanym przez gospodarzy. Aktualny mistrz Polski regularnie przebywa na połowie Legii, lecz młodzi zawodnicy stołecznej ekipy dzielnie się bronią i co jakiś czas próbują wyprowadzać ataki
  • 9'
    Pruchnik zagrał do Cichockiego, po chwili zrobiło się zamieszanie. "Cichy" dograł w "szesnastkę", ostatecznie strzał zza pola karnego oddał jeszcze Philipps. Rzut rożny
  • 7'
    Badia dośrodkował z bocznego sektora boiska po dokładnym przerzucie, lecz jego centrę przeciął jeden z graczy "Wojskowych"
  • 7'
    Hateley wygarnął futbolówkę spod nóg Wańka, popędził do przodu i zacentrował w pole karne. Do piłki dopadł Tuszyński, lecz był mocno naciskany. Warszawiakom udało się oddalić zagrożenie
  • 4'
    Mnóstwo ludzi zgromadziło się na obiekcie w Ząbkach. Poczynania trzecioligowych rezerw ogląda z bliska m.in. prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski
  • 3'
    Centra Badii z lewej nogi, po małym zamieszaniu przed polem karnym, miejscowi wyszli z opresji
  • 2'
    Rzut wolny dla gliwiczan po lewej stronie boiska
  • 2'
    Piłka trafiła do Badi. Ten zagrał do Aquino na skrzydło, lecz defensywa stołecznego klubu oddaliła zagrożenie
  • 0
  • Obie ekipy już na murawie! Zaraz zaczynamy!
  • Skład Legii II na mecz z Piastem: Miszta - Grudziński, Mosór, Philipps, Obradović - Cichocki, Łakomy, Pruchnik, Orlik - Waniek - Rosołek! Ławka: Kobylak, Włodarczyk, Wełniak, Sobiecki, Konik, Cielemęcki, Niski, Neuman, Mydlarz
  • Zerknijcie na zapowiedź starcia w Ząbkach oraz kadrę, w której znajduje się trzech piłkarzy trenujących na co dzień w "jedynce". Więcej tutaj
  • Zachęcamy do przeczytania obszernej rozmówki z Patrykiem Konikiem, graczem rezerw, który strzelił gola z Odrą Opole w poprzedniej fazie krajowego pucharu. Wywiad dostępny w tym miejscu
  • Do tej pory, ekipa Piotra Kobiereckiego pokonała dwóch pierwszoligowców - Wigry Suwałki oraz Odrę Opole
  • Witamy! O godzinie 17:45 rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Legią II Warszawa a Piastem Gliwice!
Legia II WarszawaPiast Gliwice
14'

14' Gerard Badia

63'

63' Jorge Felix za Dani Aquino

66' Kacper Wełniak za Łukasz Łakomy

66'

73' Radosław Cielemęcki za Kamil Orlik

73'
75'

75' Dominik Steczyk za Sebastian Milewski

85' Nikodem Niski za Piotr Cichocki

85'

85' Gerard Badia (k.)

88'

88' Martin Konczkowski za Gerard Badia