• Już w sobotę legioniści zagrają z Lechem w Poznaniu, w ekstraklasie
  • Dziękujemy za uwagę!
  • Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Walerian Gwilia i Mateusz Cholewiak
  • 90+8'
    Koniec! Legia zwyciężyła z Miedzą w Legnicy 2:1 i awansowała do półfinału Pucharu Polski!
  • 90+8'
    Antolić świetnie wystawił piłkę Wszołkowi, który zwolnił akcję,szukał podania
  • 90+7'
    Marquitos dośrodkował z rzutu wolnego, ale legioniści poradzili sobie z tą centrą
  • 90+7'
    Łobodziński sfaulowany przez Luquinhasa bardzo blisko pola karnego Legii. Miedź ma rzut wolny z prawej strony boiska
  • 90+5'
    Muzyk wypiąstkował piłkę, Łukowski oddał jeszcze strzał, który był jednak niecelny
  • 90+4'
    Korner dla Miedzi
  • 90+4'
    Łobodziński chciał podać do Marquitosa, ale Wieteska dobrze wygarnął piłkę ofensywnemu pomocnikowi
  • 90+3'
    Legioniści dobrze utrzymują się przy piłce, Jędrzejczyk sprytnie się zastawiał i rywale mieli problemy, żeby odebrać mu futbolówkę spod nóg
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych do regulaminowego czasu
  • 90'
    Soljić ukarany żółtym kartonikiem
  • 89'
    Śliwa dośrodkował w pole karne z prawej strony, Muzyk wyszedł z bramki i nastąpiło zamieszanie. Ostatecznie Zieliński głową skierował piłkę do siatki
  • 88'
    Bramka dla Miedzi. Zieliński
  • 88'
    Slisz! Pomocnik Legii huknął zza pola karnego, Załuska miał pewne problemy z interwencją, lecz złapał futbolówkę
  • 87'
    Łobodziński próbował powalczyć o piłkę po centrze z lewej strony. Legioniści jednak oddalili niebezpieczeństwo
  • 85'
    Rzut rożny dla Legii
  • 85'
    Łobodziński przyjął piłkę po zagraniu z lewej strony i oddał strzał. Futbolówka przeleciała obok lewego słupka strzeżonego przez Muzyka
  • 83'
    Remy za Cholewiaka
  • 83'
    W miejsce Santany pojawił się Kort
  • 83'
    Lewczuk skierował się do szatni, a Santana nie będzie kontynuował gry. Zawodnik Miedzi opuszcza boisko wspólnie z medykami klubowymi
  • 82'
    Stoper Legii sfaulował Santanę w środku pola, który korzysta teraz z usług lekarzy Miedzi
  • 81'
    Czerwona kartka dla Lewczuka
  • 79'
    Łobodzińskiego zdecydował się na płaski strzał zza "szesnastki", który został zablokowany
  • 77'
    Luquinhas za Gwilię
  • 77'
    Karbownik minął dwóch rywali, podał do Cholewiaka, który niecelnie dośrodkował
  • 75'
    Pierwsza zmiana w Legii. Jędrzejczyk zmienia Vesovicia
  • 75'
    Warszawiacy spokojnie utrzymują się przy piłce, wymieniają podania i przemieścili się do ofensywy
  • 73'
    Śliwa oddał strzał zza pola karnego, ale Muzyk spokojnie złapał piłkę
  • 73'
    Lewczuk sfaulował Łobodzińskiego. Rywale szybko wznowili grę, ale legioniści byli czujni i przechwycili piłkę
  • 71'
    Karbownik opuścił boisko z opatrunkiem, ale po chwili powrócił na murawę
  • 69'
    Karbownik ucierpiał po kontakcie z Soljiciem. Krew leci z nosa młodzieżowca. Lekarze Legii już na boisku, opatrują lewego obrońcę
  • 68'
    Karbownik zszedł do środka, podał do Kante, który oddał mocny strzał, lecz został zablokowany
  • 67'
    Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska. Antolić dośrodkował ze stałego fragmentu gry. Zakotłowało się w "szesnastce" Miedzi, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 65'
    Makuch schodzi, Śliwa wchodzi
  • 65'
    Gwilia wywalczył aut na wysokości środka boiska
  • 64'
    Cholewiak zagrał do Gwilii, który znalazł się na lewej stronie. Potem piłka trafiła pod nogi Antolicia, lecz ostatecznie grę wznowi Załuska
  • 63'
    Wieteska próbował podać do Karbownika, ale został przeczytany przez jednego z zawodników Miedzi
  • 63'
    Żółta kartka dla Marquitosa za faul na Antoliciu
  • 62'
    "Miedziowi" wymieniają się podaniami na własnej połowie. Po chwili Łukowski został sfaulowany na połowie Legii. Przeciwnicy mają rzut wolny
  • 61'
    Godzina gry za nami, Legia prowadzi 2:0 z Miedzią po trafieniach Gwilii i Cholewiaka
  • 61'
    Vesović pobiegł prawą stroną, był pilnowany przez rywala, lecz nieco zwolnił akcję, wycofał podanie
  • 59'
    Łobodziński wchodzi na boisko w miejsce Romana
  • 57'
    Korner dla Legii. Wieteska główkował obok bramki
  • 57'
    Kante uruchomił Vesovicia na prawej stronie. Boczny obrońca zbiegł do środka, ale został zablokowany przez jednego z rywali. Kilkadziesiąt sekund później "Veso" otrzymał świetne podanie, wpadł w pole karne, minął golkipera, lecz był jeszcze naciskany przez graczy z Legnicy, występujących w polu. Ostatecznie Miedź wyszła z opresji
  • 54'
    Kante przechwycił futbolówkę na połowie Miedzi. Napastnik Legii walczy o każdą piłkę, co może się podobać
  • 52'
    Wszołek pomknął prawą flanką, wycofał podanie w pole karne. Kante próbował oddać strzał, mimo obecności rywali. Ostatecznie Gwilia huknął z lewej nogi obok lewego słupka Załuski
  • 51'
    Po centrze z prawej strony Kante trafił z głowy w słupek. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Cholewiaka, który uderzył z ostrego kąta i umieścił piłkę w siatce. 2:0 dla "Wojskowych"
  • 50'
    2:0! Cholewiak!
  • 50'
    Vesović przechwycił piłkę na prawym skrzydle, legioniści przerzucili ciężar gry na drugą stronę, do Wieteski, który postanowił oddać strzał
  • 49'
    Antolić próbował dograć piłkę wzdłuż pola karnego, lecz Chrzanowski wybił piłkę na aut
  • 48'
    Legioniści zdołali wywalczyć piłkę w bocznym sektorze. Po chwili Wszołek upadł na murawę po kontakcie z rywalem, lecz sędzia nakazał kontynuować grę. Moment później Kante sfaulował Marquitosa
  • 46'
    Cholewiak sfaulowany na połowie Miedzi
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi w Legnicy z Miedzią 1:0 po trafieniu Gwilii. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Zamieszanie w polu karnym Miedzi. Gwilia dopadł do piłki zagranej z lewej strony, był bardzo blisko bramki Załuski, lecz trafił w słupek. Warszawiacy mieli kapitalną okazję na podwyższenie wyniku
  • 44'
    Karbownik minął rywala, chciał płasko podać w pole karne, ale został uprzedzony przez piłkarza Miedzi
  • 44'
    Gwilia zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, ale jeden z przeciwników wybił piłkę głową. Legioniści błyskawicznie przechwycili futbolówkę na połowie Miedzi. Antolić dograł w "szesnastkę", lecz trochę przeciągnął centrę, do której nie dobiegł żaden z graczy Legii. Piłka dla rywali
  • 42'
    Vesović dobrze podał do Slisza, który pojawił się na skrzydle. Pomocnik chciał dośrodkować, lecz został zablokowany. Korner
  • 41'
    Antolić do Karbownika, a ten dośrodkował w pole karne z prawej nogi. O piłkę próbował powalczyć Kante, ale grę wznowi Załuska
  • 39'
    Lewczuk skutecznie powstrzymał jednego z rywali, blisko pola karnego Legii
  • 38'
    Antolić zagrał do Karbownika, ten chciał szybko podać do Gwilii. Podanie "Karbo" okazało się jednak trochę niedokładne
  • 37'
    Wieteska wyłuskał futbolówkę spod nóg Makucha, legioniści przy piłce
  • 36'
    Antolić chciał uruchomić Kante prostopadłym podaniem. Napastnik "Wojskowych" ruszył do piłki, lecz sfaulował Chrzanowskiego
  • 34'
    Cholewiak na spalonym
  • 34'
    Marquitos przejął piłkę na połowie Legii, oddał płaski strzał z lewej nogi, ale Muzyk był na posterunku
  • 33'
    Wieteska szukał Gwilii, który znalazł się na lewej flance. Stoper zagrał jednak niecelne, Gruzin nie był w stanie dobiec do futbolówki
  • 32'
    Vesović przyjął piłkę na prawym skrzydle, płasko zagrał w pole karne, ale rywale nie dali się zaskoczyć
  • 32'
    Gwilia zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, lecz Załuska odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko
  • 31'
    Łukowski ponownie uderzył z wolnego, ale był to niecelny strzał
  • 30'
    Marquitos sfaulowany przez Slisza. Rywale będą mieli rzut wolny dość blisko pola karnego Legii
  • 29'
    Wszołek nieprzepisowo powstrzymał Zielińskiego na wysokości środka boiska
  • 28'
    Piłkarze Miedzi mają problemy z wyjściem z własnej połowy, od kilkudziesięciu sekund wymieniają podania w linii obrony
  • 26'
    Warszawiacy dość szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Kante dopadł do piłki na połowie Miedzi, zszedł do środka, ale został osaczony przez dwóch rywali. Napastnik Legii stracił futbolówkę, lecz po kilkunastu sekundach Cholewiak zdecydował się na dośrodkowanie ze skrzydła. Piłka dla Miedzi
  • 24'
    Marquitos sfaulowany na połowie stołecznego klubu, przez Kante
  • 23'
    Wszołek walczył o pozycję w polu karnym Miedzi, po centrze z lewej strony. Skrzydłowy Legii sfaulował jednak Zielińskiego
  • 22'
    Ważna interwencja Wieteski w defensywie. Środkowy obrońca wybił piłkę głową na połowie Legii, po zagraniu rywala z bocznej strefy boiska
  • 21'
    Antolić wypatrzył Vesovicia na prawej stronie, a ten chciał podać do Wszołka. Rywale zdołali skasować akcję, lecz po chwili Wszołek dośrodkował w pole karne. Ostatecznie gracze Miedzi oddalili zagrożenie
  • 19'
    Ależ trafienie Gruzina! Wszystko zaczęło się od przechwytu piłki przez Kante, Napastnik Legii przejął podanie i zagrał do Gwilii. Ofensywny pomocnik pięknie uderzył zza pola karnego i wpakował piłkę do siatki. 1:0 dla Legii!
  • 17'
    Goool! Gwilia!
  • 16'
    Łukowski bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego i trafił w spojenie bramki strzeżonej przez Muzyka! Niezły strzał zawodnika Miedzi
  • 15'
    Rzut wolny dla Miedzi. Rywale mają stały fragment z lewej strony boiska
  • 15'
    Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego. Wszołek wyskoczył w powietrze, był ustawiony przy dalszym słupku. Ostatecznie grę wznowi Załuska
  • 14'
    Wieteska miękko zagrał do Karbownika. 19-latek zacentrował, lecz został zablokowany. Korner
  • 13'
    Prostopadłe podanie do Makucha. Napastnik Miedzi ruszył na bramkę Muzyka, Wieteska nie zdołał go dogonić. Gracz drużyny przeciwnej obił poprzeczkę
  • 11'
    Faul Romana na Vesoviciu na wysokości środka boiska. Legioniści przy piłce
  • 10'
    Karbownik ruszył do przodu, zszedł do środka i mocno zacentrował w "szesnastkę". Ostatecznie piłka w rękawicach Załuski
  • 9'
    Gwilia do Vesovicia. Boczny obrońca chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Romana
  • 9'
    Teraz Slisz przerzucił ciężar gry na lewą flankę. Piłka jednak dla rywali, ponieważ Karbownik zagrał piłkę ręką, przy próbie przyjęcia
  • 7'
    Antolić posłał długie podanie na lewą stronę. Do piłki próbował dobiec Michał Karbownik, ale młodzieżowiec nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 5'
    Gwilia szukał prostopadłego podanie do Wszołka, lecz przeciwnicy zdołali przechwycić futbolówkę blisko własnej "szesnastki"
  • 5'
    Przypomnijmy, że w spotkaniu w Legnicy, w barwach Legii debiutuje Wojciech Muzyk. Więcej tutaj
  • 4'
    Vesović zagrał w pole karne do Wszołka, ten wycofał do Gwilii. Gruzin był pilnowany przez obrońców Miedzi i nie zdołał uderzyć na bramkę Załuski
  • 3'
    Antolić dograł w "szesnastkę", ale rywale wyszli z opresji. Legia jednak szybko przechwyciła piłkę i wywalczyła aut blisko pola karnego Miedzi
  • 2'
    Vesović świetnie podał do Wszołka. Skrzydłowy wbiegł w pole karne, oddał strzał z prawej nogi. Załuska obronił strzał, Legia ma rzut rożny
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • 15 minut do rozpoczęcia meczu w Legnicy!
  • Skład Legii: Muzyk - Vesović, Lewczuk, Wieteska, Karbownik - Wszołek, Slisz, Antolić, Cholewiak - Gwilia - Kante! Ławka: Kochalski, Remy, Pyrdoł, Luquinhas, Praszelik, Mosór, Jędrzejczyk, Pekhart, Martins
  • - W ćwierćfinale Pucharu Polski jest tylko jeden mecz i wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na jakiś błąd. Jedziemy do Legnicy pewni swoich umiejętności i chcemy przywieźć awans do Warszawy, bo tylko to się dla nas liczy - mówi w rozmowie z nami, Mateusz Wieteska. Całą rozmowę z obrońcą Legii można przeczytać tutaj
  • Zachęcamy także do przeczytania tego, co dzieje się w obozie rywala. W tym wypadku - Miedzi. Link znajduje się w tym miejscu
  • Zerknijcie, co przed spotkaniem powiedzieli trenerzy obu drużyn: Aleksandar Vuković (TUTAJ) oraz Dominik Nowak (TUTAJ)
  • Będzie to pierwszy, rozgrywany mecz w Polsce, od momentu rozpoczęcia pandemii koronawirusa. Przypominamy, że w ćwierćfinale nie ma dwumeczów. O awansie do 1/2 finału decyduje jedno spotkanie
  • Witamy serdecznie po długiej przerwie! Od ostatniego meczu Legii minęły już ponad dwa miesiące. Po powrocie do gry drużyna z Łazienkowskiej zmierzy się z I-ligową Miedzią w Legnicy. Ćwierćfinał Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 20:10.
Miedź LegnicaLegia Warszawa

59' Wojciech Łobodziński za Joan Roman

59'

62' Marquitos

62'

65' Maciej Śliwa za Patryk Makuch

65'
81'

83' Dawid Kort za Omar Santana