Koniec! Legia wygrała 1:0 z Lechią w Gdańsku po golu Pekharta z rzutu karnego!
  • 90+7'
    Rzut rożny dla Legii
  • 90+6'
    To mogło być 1:1! Udovicić miękko zagrał na prawą stronę "szesnastki". Fila przyjął piłkę, ale jego strzał z bliskiej odległości okazał się niecelny
  • 90+6'
    Saief dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale Juranović wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 90+5'
    Żółta kartka dla rezerwowego bramkarza Lechii, Alomerovicia
  • 90+4'
    Saief wygrał pojedynek z Hołownią, ale jego wycofujące zagranie zostało przecięte
  • 90+4'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 90+3'
    Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na połowie Lechii
  • 90+2'
    Saief chciał przerzucić piłkę na lewą stronę, ale futbolówkę spokojnie przechwycił Juranović
  • 90+2'
    Wszołek za Luquinhasa
  • 90+1'
    Kubicki chciał zagrać na lewą stronę, ale jego podanie okazało się niecelne
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Juranović dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Gajos przeciął zagranie, ale do piłki dopadł jeszcze Lopes. Portugalczyk kapitalnie minął rywala, oddał niezły strzał, ale Kuciak był na posterunku
  • 88'
    Luquinhas sfaulowany przez Kopacza na połowie Lechii, bliżej prawej strony boiska
  • 87'
    Żukowski za Makowskiego
  • 87'
    Zwoliński może kontynuować grę
  • 85'
    Zwoliński jest opatrywany przez lekarzy
  • 85'
    Udovicić nieźle zagrał w pole karne do Zwolińskiego, który wykonał wślizg, musnął piłkę. Ostatecznie, Boruc wybił futbolówkę poza linię końcową. Napastnik Lechii upadając nadział się jeszcze na słupek
  • 83'
    Mladenović przechwycił piłkę w bocznym sektorze. Chwilę później Gwilia otrzymał podanie, ale został zatrzymany na 15. metrze
  • 83'
    Musolitin pojawił się na 25. metrze, bliżej prawej strony boiska, ale jego centra na dalszy słupek okazała się niedokładna. Grę wznowi Boruc
  • 82'
    Juranović dośrodkował z rzutu rożnego na 12, metr, ale lechiści oddalili zagrożenie
  • 81'
    Juranović wbiegł w pole karne z prawej strony, wycofał piłkę do Pekharta, a ten zagrał do Lopesa. Napastnik Legii oddał strzał, ale został zablokowany. Korner dla "Wojskowych"
  • 80'
    Lopes podał do Juranovicia, który zbiegł do środka boiska. Chorwat uderzył z lewej nogi, zza "szesnastki", w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała obok bramki
  • 78'
    Saief odegrał piłkę piętą do Udovicicia, który chciał dośrodkować w kierunku Zwolińskiego. Zagranie przeciął Wieteska. Lechiści mieli korner, ale warszawiacy szybko wybili piłkę poza pole karne
  • 75'
    Slisz sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 75'
    Dwie zmiany w Lechii. Gajos za Biegańskiego i Saief za Paixao
  • 74'
    Mladenović zacentrował w pole karne, ale lechiści zażegnali niebezpieczeństwo
  • 74'
    Mladenović podłączył się do ofensywy, pojawił się w polu karnym. Serb wywalczył korner
  • 73'
    Kopacz wbiegł w pole karne z lewej strony i zagrał wzdłuż "szesnastki", ale legioniści oddalili zagrożenie
  • 72'
    Czech oddał strzał w prawą stronę i pewnie pokonał Kuciaka. Legia obejmuje prowadzenie w Gdańsku!
  • 71'
    Gooool! Pekhart wykorzystał rzut karny! 1:0 dla Legii!
  • 70'
    Żółta kartka dla Malocy
  • 70'
    Rzut karny dla Legii!
  • 70'
    Mamy VAR. Analizowana jest sytuacja w polu karnym Lechii, gdy "Luqui" ucierpiał po kontakcie z Malocą
  • 69'
    Luquinhas minął rywali, wbiegł w pole karne z prawej strony i tuż przed linią końcową wycofał piłkę do Lopesa. Po chwili Brazylijczyk upadł na murawę po kontakcie z Malocą
  • 68'
    Wieteska sfaulowany przez Zwolińskiego, na 20. metrze, przed polem karnym Legii
  • 67'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr. Na piłkę czyhał m.in. Pekhart, ale, ostatecznie, grę wznowi Kuciak
  • 67'
    Korner dla "Wojskowych"
  • 65'
    Udovicić za Conrado
  • 65'
    Było groźnie! Paixao prostopadle podał do Zwolińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Borucem. Golkiper Legii wyszedł z bramki i powstrzymał piłkarza Lechii, który był jednak na spalonym
  • 63'
    Centra Mladenovicia z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale Paixao wybił piłkę głową. Po chwili nastąpiło zamieszanie przed polem karnym Lechii, ale miejscowi zdołali przechwycić futbolówkę
  • 62'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki, a piłkę na rzut rożny wybił Maloca
  • 62'
    Luquinhas wyłuskał piłkę spod nóg Musolitina, w bocznym sektorze, na połowie Legii
  • 61'
    Gwilia za Kapustkę
  • 61'
    Lopes pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i dośrodkował na dalszy słupek, w kierunku Pekharta. Ostatecznie, przeciwnicy oddalili zagrożenie
  • 60'
    Groźna sytuacja Lechii. Błąd Hołowni, Paixao zdołał dopaść do piłki po prawej stronie pola karnego, oddał mocny strzał i trafił w słupek
  • 58'
    Legioniści zastosowali wysoki pressing na 25. metrze, lecz miejscowi zdołali wyjść z opresji
  • 56'
    Paixao dopadł do piłki, zbiegł do środka boiska i uderzył z ok. 25. metra. Strzał okazał się bardzo niecelny
  • 54'
    Obfite opady śniegu w Gdańsku. Z tego też względu nastąpiła zmiana piłki na pomarańczową
  • 53'
    Zwoliński nieprzepisowo powstrzymał Jędrzejczyka
  • 53'
    Żółty kartonik dla Pekharta, który sfaulował Biegańskiego na połowie Legii
  • 52'
    Makowski uderzył z rzutu wolnego nieco ponad poprzeczką
  • 51'
    Rzut wolny dla Lechii
  • 50'
    Zwoliński sfaulowany w środku pola przez Hołownię
  • 48'
    Conrado próbował ruszyć lewą stroną, ale został powstrzymany przez legionistów
  • 47'
    Lechiści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 46'
    Zmiany w Legii i w Lechii. Lopes zastąpił Martinsa, a Musolitin zmienił Ceeseya
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje w Gdańsku z Lechią. Wracamy za 15 minut
  • 45'
    Żółta kartka dla Hołowni, który sfaulował Paixao na połowie Lechii
  • 44'
    Juranović dośrodkował z prawej flanki w kierunku Pekharta. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Lechii. Ostatecznie, legioniści wywalczyli korner
  • 44'
    Kapustka wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, ale jego strzał został zablokowany
  • 42'
    Kontra Legii. Juranović otrzymał podanie, pojawił się na 20. metrze, bliżej prawej strony. Centra Chorwata na dalszy słupek okazała się niedokładna. Grę wznowił Kuciak
  • 41'
    Gra toczy się obecnie w środkowej strefie boiska
  • 40'
    Groźna akcja Legii. Mladenović dośrodkował na prawą stronę "szesnastki". Wieteska zgrał piłkę głową do Hołowni, który znalazł się na 10. metrze i uderzył nieco ponad poprzeczką
  • 39'
    Luquinhas sfaulowany przez Filę. Rzut wolny dla Legii, do bramki Kuciaka ok. 35 metrów
  • 38'
    Juranović zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, Pekhart złożył się do strzału z głowy, ale został zablokowany
  • 38'
    Luquinhas otrzymał podanie na lewą stronę pola karnego, ale jego zagranie w kierunku Pekharta zostało przechwycone przez Kuciaka
  • 37'
    Lechiści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 35'
    Juranović dośrodkował z prawej flanki w pole karne, w kierunku Kapustki, ale futbolówkę przechwycili gospodarze
  • 34'
    Bardzo dobra, szybka akcja Legii, w większości oparta na grze na jeden kontakt. Slisz zagrał na prawą stronę "szesnastki" do Kapustki, ten wycofał piłkę do Luquinhasa, który oddał strzał zza pola karnego. Kuciak obronił uderzenie Brazylijczyka
  • 33'
    Kopacz wstał z boiska i może kontynuować grę
  • 32'
    Przerwa w grze. Kopacz upadł na murawę po kontakcie z Pekhartem
  • 32'
    Pekhart oddał strzał z 20. metra, ale został zablokowany przez przeciwników
  • 31'
    Kapustka chciał zagrać na prawą stronę boiska do Slisza, ale jego podanie zostało przecięte przez rywala
  • 30'
    Pekhart oddał płaski strzał zza pola karnego. Uderzenie okazało się niecelne
  • 30'
    Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego Lechii, w kierunku Hołowni, który chciał zagrać piłkę głową. Futbolówkę przechwycili jednak gospodarze
  • 29'
    Żółta kartka dla Biegańskiego, który sfaulował Luquinhasa. Rzut wolny dla Legii, do bramki Lechii ok. 35 metrów
  • 27'
    Jędrzejczyk chciał miękko zagrać w boczny sektor do Juranovicia. Chorwat był jednak na spalonym
  • 26'
    Miejscowi próbowali się przedrzeć prawą stroną boiska, lecz zostali powstrzymani przez stołeczny klub. Kilkadziesiąt sekund później Mladenović pobiegł lewą flanką, ale Ceesay zdołał go zatrzymać i wybił futbolówkę poza linię boczną
  • 24'
    Makowski chciał prostopadle zagrać w pole karne do nadbiegającego Ceeseya, ale podanie okazało się nieco za mocne. Piłkę przechwycił Boruc
  • 23'
    Ceesay zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek. Tam pojawił się Siisz, który wybił piłkę głową. Moment później Conrado dośrodkował z lewego skrzydła w "szesnastkę", ale żaden z piłkarzy Lechii nie zdołał zamknąć akcji
  • 21'
    Conrado dośrodkował z lewego skrzydła, ale Jędrzejczyk wybił piłkę. Chwilę później Legia zabrała się do kontry. Slisz pobiegł środkiem boiska i podał na prawą stronę "szesnastki" do Kapustki, który nieczysto trafił w piłkę. Zawodnik "Wojskowych" uderzył obok bramki
  • 19'
    Maloca chciał przerzucić piłkę do Ceeseya, ale zagranie zostało przecięte przez Mladenovicia
  • 19'
    Faul Slisza w środkowej strefie boiska
  • 18'
    Ceesay otrzymał podanie od Makowskiego, ale nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku
  • 18'
    Rywale przechwycili piłkę w środku pola
  • 17'
    Jędrzejczyk ruszył prawą stroną boiska i został sfaulowany na wysokości koła środkowego. Piłka dla Legii
  • 15'
    Warszawiacy wymieniają się podaniami w środku pola
  • 14'
    Legioniści krótki rozegrali rzut rożny. W pewnym momencie Luquinhas zagrał do Pekharta, który znalazł się w polu karnym i uderzył z lewej nogi nieco ponad poprzeczką
  • 13'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Moment później Hołownia oddał strzał, który został zablokowany. Kuciak wypiąstkował piłkę, która spadła pod nogi Mladenovicia. Serb, który był po prawej stronie pola karnego, uderzył w kierunku bliższego słupka. Golkiper Lechii wybił piłkę na korner
  • 11'
    Korner dla Legii
  • 11'
    Kubicki dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego. Jędrzejczyk musnął piłkę głową, futbolówka trafiła pod nogi Malocy. Zawodnik Lechii miękko zacentrował na 6. metr. Zrobiło się zamieszanie, po chwili Biegański oddał niecelny strzał z dystansu
  • 10'
    Ceesay pobiegł prawym skrzydłem, ale został zastopowany przez Martinsa. Rzut rożny dla miejscowych
  • 10'
    Pekhart próbował się przedrzeć prawą stroną boiska. Ostatecznie, aut wywalczyli rywale
  • 9'
    Wieteska wygrał pojedynek główkowy. Chwilę później Biegański sfaulował Slisza na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Zwoliński nieprzepisowo powstrzymany w środku pola
  • 7'
    Zwoliński stracił piłkę w środku pola. Legioniści wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 7'
    Juranović zacentrował z prawej flanki w pole karne, ale Fila, który był ustawiony na 8. metrze, wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 6'
    Jędrzejczyk chciał zagrać piłkę w kierunku Pekharta, ale podanie okazało się zbyt mocne
  • 6'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska. Mladenović dośrodkował na bliższy słupek, ale Makowski spokojnie wybił piłkę poza pole karne
  • 4'
    Martins sfaulował Kubickiego w środkowej strefie boiska
  • 4'
    Conrado pojawił się po lewej stronie boiska i zagrał w pole karne do Paixao, ale napastnik Lechii był na spalonym
  • 2'
    Mladenović przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 2'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Vesović, Gwilia, Yaxshiboyev, Cholewiak, Lopes, Skibicki, Muci, Wszołek
  • Skład Legii na mecz z Lechią Gdańsk: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Pekhart, Luquinhas!
  • W ostatnich trzech spotkaniach pomiędzy tymi klubami, w barwach "Wojskowych" zadebiutowało czterech młodzieżowców, a pierwszego gola w barwach stołecznego klubu strzelił Mateusz Cholewiak. WIĘCEJ
  • - Mecze z Legią zawsze są fajne, atrakcyjne dla kibiców, nie trzeba motywować na nie piłkarzy. To sól sezonu. Wszyscy czekają na takie spotkanie, które jest na pewno oknem wystawowym. Ale nie przeceniałbym tego spotkania. Myślę, że następne mecze będą tak samo ważne. Nawet, jeśli wygramy ze stołecznym zespołem, to kolejne gry będą równie istotne. Znamy powagę meczu i na pewno zrobimy wszystko, żeby dobrze się zaprezentować, dać pozytywny impuls przed ostatnimi spotkaniami i - odpowiednim sposobem - wygrać z Legią i mówił przed rywalizacją ze stołecznym klubem trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec, ZAPIS KONFERENCJI
  • - Generalnie, taka jest faza sezonu, że to ostatnia prosta. Wszyscy na pewno to czujemy i o tym rozmawiamy, że to ważny moment, żeby koncentracja była wzmożona. Zwłaszcza po rywalizacji w Gliwicach jeszcze bardziej chcemy docisnąć, podtrzymać koncentrację. Mamy cztery mecze do końca i chcemy je wygrać, żeby nie było wątpliwości kto jest najlepszy – mówił asystent trenera Czesława Michniewicza, Przemysław Małecki, który prowadził zespół w starciu z Piastem. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści cały czas są liderem ekstraklasy i zbliżają się do mistrzostwa Polski. Mogli je sobie zapewnić już w niedzielę, ale tak się nie stanie, ponieważ w piątek Raków wygrał ze Śląskiem Wrocław. Jeżeli warszawiacy zdobędą komplet punktów w najbliższych dwóch meczach, to zagwarantują sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. To już końcówka sezonu, ewentualna wygrana "Wojskowych" z lechistami znacznie przybliży ich do mistrzostwa Polski, które i tak jest na wyciągnięcie ręki
Lechia GdańskLegia Warszawa

28' Jan Biegański

28'

46' Mykoła Musolitin za Joseph Ceesay

46'

65' Żarko Udovicić za Conrado

65'

70' Mario Maloca

70'
71'

71' Tomas Pekhart (k.)

74' Maciej Gajos za Jan Biegański

74'

75' Kenneth Saief za Flavio Paixao

75'

87' Mateusz Żukowski za Tomasz Makowski

87'

90' Zlatan Alomerović