58'
61'
64'
67'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów po meczu i mistrzowskiej fecie!
  • Mistrzem Polski jest, ukochana ma - śpiewają teraz fani "Wojskowych"
  • Legioniści okrążają właśnie boisko, dziękują kibicom zgromadzonym na trybunach!
  • "We Are The Champions" rozbrzmiewa na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej!
  • Puchar już w rękach Legii!
  • Medale otrzymują teraz członkowie sztabu szkoleniowego oraz medycznego
  • Medal odebrał właśnie trener mistrzów Polski, Czesław Michniewicz!
  • Piłkarze Legii otrzymują już złote medale
  • Rozpoczyna się ceremonia medalowa!
  • 90+18'
    Koniec meczu i zarazem sezonu! Legia Warszawa wygrała 1:0 z Podbeskidziem!
  • 90+18'
    Tulio uderzył z dystansu ponad poprzeczką
  • 90+18'
    Jędrzejczyk wybił piłkę z pola karnego po zagraniu z prawego skrzydła
  • 90+17'
    Zrobiło się zamieszanie, ale Cierzniak spokojnie złapał piłkę
  • 90+17'
    Korner dla rywali
  • 90+16'
    Jędrzejczyk przeciął zagranie na prawą stronę "szesnastki". Po chwili nastąpiło nieprzyjemne zderzenie Cierzniaka z Sitkiem. Zawodnik Podbeskidzia upadł na murawę, ale dość szybko z niej wstał
  • 90+15'
    Cierzniak pewnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego
  • 90+14'
    Rzut wolny dla gości, po lewej stronie boiska
  • 90+14'
    Kisiel miał niezły pomysł i chciał zagrać do niepilnowanego Wszołka. Podanie okazało się jednak nieco za mocne i zostało złapane przez Peskovicia
  • 90+13'
    Jędrzejczyk świetnie popracował w obronie, w bocznym sektorze boiska
  • 90+12'
    Zrobiło się zamieszanie po centrze z rzutu wolnego. Ostatecznie, Legia wyszła z opresji
  • 90+12'
    Miakuszko sfaulowany po lewej stronie boiska, na połowie Legii. Rzut wolny dla gości
  • 90+11'
    Muci kapitalnie minął dwóch rywali i zagrał na prawą stronę pola karnego do Kapustki, którego strzał został wybroniony przez Peskovicia
  • 90+9'
    Miakuszko pojawił się po lewej stronie boiska, przed polem karnym. Oddał mocny strzał, Cierzniak wybił piłkę, która odbiła się jeszcze od Hory. Ostatecznie, Legia zażegnała niebezpieczeństwo
  • 90+9'
    Legioniści próbowali się przedrzeć prawą stroną boiska, ale rywale wyszli z opresji
  • 90+8'
    Nieudane dośrodkowanie Rundicia do Bilińskiego
  • 90+6'
    Martins dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr, ale rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 90+6'
    Lopes sfaulowany po prawej stronie boiska, na 25. metrze
  • 90+5'
    Wracamy do gry!
  • 90+3'
    Piłkarze wracają już na boisko
  • 89'
    Jeszcze czekamy na powrót do gry
  • 86'
    Zawodnicy Legii i Podbeskidzia schodzą na chwilę do szatni
  • 85'
    Gra nie została jeszcze wznowiona
  • 85'
    Mistrzem Polski jest, ukochana ma... - śpiewają teraz kibice na stadionie!
  • 82'
  • 82'
    Chwilowa przerwa w grze, ze względu na ograniczoną widoczność, spowodowaną dymem z petard
  • 81'
    Tulio nieźle zagrał na prawe skrzydło do Bilińskiego. Napastnik Podbeskidzia wycofał piłkę na 9. metr do Danielaka, który oddał płaski strzał obok bramki
  • 80'
    Hora próbował dopaść do piłki na 18.metrze, ale Jędrzejczyk popisał się świetną interwencją i powstrzymał rywala
  • 79'
    Rzuchowski pobiegł lewym skrzydłem i mocno dośrodkował w pole karne, ale legioniści oddalili zagrożenie. Aut dla przyjezdnych, na wysokości "szesnastki"
  • 78'
    Wszołek zagrał na prawą stronę "szesnastki" do Lewczuka, który kapitalne podłączył się do ofensywy. Obrońca Legii chciał wycofać piłkę do Lopesa. Futbolówka odbiła się jednak od rywala, a po chwili została przechwycona przez gości
  • 76'
    Sitek ruszył środkiem boiska i oddał płaski strzał zza "szesnastki", ale Cierzniak był na posterunku
  • 76'
    Lopes zagrał na prawą stronę pola karnego do Wszołka, który przełożył piłkę na lewą nogę. Strzał piłkarza Legii został obroniony przez Peskovicia
  • 74'
    Kapustka wbiegł w pole karne z lewej strony, miękko zagrał na 15. metr do Lopesa, który nieczysto trafił w piłkę
  • 74'
    Dośrodkowanie Martinsa z rzutu rożnego na bliższy słupek, lecz Biliński wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 73'
    Martins miękko dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale zawodnik Podbeskidzia wybił piłkę na rzut rożny
  • 72'
    Martins sfaulowany po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, z 17. metra
  • 72'
    Vesović popędził lewą flanką i podał przed pole karne do Lopesa. Portugalczyk zagrał bez przyjęcia do Muciego, ale Albańczyk został powstrzymany przez przeciwników
  • 71'
    Rywale wymieniają się podaniami w środku pola
  • 69'
    Hora oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkarz Podbeskidzia trafił jednak w Lewczuka
  • 68'
    Danielak zmienił Mamicia
  • 67'
    Miakuszko zmienia Roginicia
  • 65'
    Na boisku melduje się również Vesović, który niebawem również opuści Legię. Zmienił Mladenovicia
  • 64'
    Juranović opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Lewczuk, który żegna się z Legią
  • 64'
    Dalekie zagranie do Muciego, ale Albańczyk nie zdołał opanować piłki. Po chwili Wszołek miękko zacentrował do Mladenovicia, który jednak trafił w obrońcę
  • 61'
    Biliński za Niepsuja
  • 60'
    Jędrzejczyk spokojnie wybił piłkę po dośrodkowaniu rywala z rzutu wolnego
  • 58'
    Dwie zmiany w Legii. Kisiel i Wszołek za Hołownię oraz Skibickiego
  • 57'
    Tulio potężnie uderzył z 18. metra, bliżej lewej strony boiska - piłka przeleciała ponad poprzeczką
  • 57'
    Mamić otrzymał podanie na lewym skrzydle, uderzył, ale bardzo niecelnie
  • 56'
    To mogło być 2:0 dla Legii! Juranović kapitalnie, płasko dośrodkował z prawej flanki w pole karne. Skibicki nie zdołał musnąć piłki na wślizgu. Do futbolówki na dalszym słupku dopadł jeszcze Mladenović, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Podbeskidzia
  • 54'
    Skibicki sfaulowany na połowie Legii, w bocznym sektorze boiska
  • 53'
    Tulio chciał zagrać na prawą stronę boiska, ale podanie okazało się bardzo niedokładne. Aut dla Legii
  • 52'
    Rzuchowski oddał strzał z prawej nogi, z 18. metra - Cierzniak pewnie interweniował
  • 52'
    Rundić zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek. O piłkę walczył m.in. Roginić, ale futbolówkę spokojnie złapał Cierzniak
  • 51'
    Tulio dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, ale futbolówkę pewnie przejął Wieteska
  • 50'
    Cierzniak pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 49'
    Modelski uderzył z dystansu - piłka odbiła się od piłkarza Legii i wyszła poza boisko. Rzut rożny
  • 49'
    Rywale krótko rozegrali rzut rożny. Tulio dośrodkował z lewej flanki, ale centrę skutecznie przeciął Jędrzejczyk
  • 48'
    Korner dla Podbeskidzia
  • 46'
    Zmiana w stołecznym klubie. Artur Boruc zmienia Radosława Cierzniaka, który żegna się z Legią
  • 46'
    Dwie zmiany w Podbeskidziu. Sitek i Rzuchowski za Bierońskiego i Wilsona
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po golu Lopesa. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Jędrzejczyk dobrze popracował w obronie, powstrzymał akcję Podbeskidzia w bocznym sektorze boiska
  • 44'
    Bieroński sfaulował Mladenovicia w środku pola
  • 43'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale goście nie dali się zaskoczyć
  • 43'
    Mladenović chciał dośrodkować tuż przed linią końcową, ale jego centra została zablokowana. Korner
  • 43'
    Martins sfaulowany przez Wilsona na 30. metrze
  • 42'
    Wieteska był czujny po płaskiej centrze z lewej flanki i wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 40'
    Modelski przerzucił piłkę do Hory, ale piłkarz gości był na spalonym
  • 40'
    Podbeskidzie wymienia się podaniami w środku pola
  • 40'
    Tulio dośrodkował z rogu w kierunku bliższego słupka. Jędrzejczyk musnął piłkę głową, która spadła jeszcze pod nogi Hory, na 15. metr. Zawodnik Podbeskidzia uderzył ponad bramką
  • 39'
    Wieteska wybił piłkę na rzut rożny, po centrze z lewej flanki
  • 39'
    Jeden z rywali ruszył lewym skrzydłem, aby dobiec do podania z głębi pola. Boruc wyszedł jednak z bramki i wybił piłkę poza linię boczną
  • 37'
    Martins dośrodkował z rzutu rożnego na 10. metr. O piłkę walczył m.in. Wieteska, lecz rywale wyszli z opresji
  • 36'
    Mocny strzał Kapustki zza pola karnego. Zawodnik Legii trafił z prawej nogi w poprzeczkę! Ostatecznie, "Wojskowi" mają korner
  • 36'
    Lopes prostopadle podał do Skibickiego. Młodzieżowiec pojawił się po lewej stronie "szesnastki", założył "siatkę" rywalowi, zbiegł do środka "szesnastki" i płasko uderzył w kierunku dalszego słupka - tuż obok bramki. Świetna akcja młodego legionisty
  • 34'
    Piłkarze Legii wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 32'
    Legioniści przechwycili piłkę na własnej połowie. Po chwili Juranović chciał dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany. Chorwat jednak dopadł do futbolówki i zacentrował na dalszy słupek. Skibicki składał się do przewrotki, lecz nieczysto trafił w piłkę
  • 30'
  • 29'
    Kapustka zbiegł z lewej strony do środka i chciał miękko podać w pole karne do Muciego. Zagranie zostało przecięte przez rywali
  • 29'
    Legioniści wymieniają się piłką w środku pola
  • 28'
    Modelski dośrodkował z prawej flanki na 9. metr, ale legioniści zażegnali niebezpieczeństwo
  • 26'
    Jak padł gol? Jędrzejczyk podał do Juranovicia, który świetnie, miękko dośrodkował na 5. metr, w kierunku bliższego słupka. Tam pojawił się Lopes, który oddał strzał z głowy i skierował piłkę do siatki!
  • 25'
    Goooool! 1:0 dla Legii! Lopes!
  • 24'
    Skibicki chciał zagrać prostopadle na prawą stronę do Juranovicia. Podanie zostało jednak przecięte przez przeciwnika
  • 23'
    Boruc pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Mamicia z lewego skrzydła
  • 23'
    Legioniści krótko rozegrali rzut rożny. Po centrze z prawej strony boiska, rywale oddalili zagrożenie
  • 22'
    Muci niezłe minął dwóch zawodników przed polem karnym, przełożył piłkę na lewą nogą - jego strzał został zablokowany. Rzut rożny
  • 21'
    Ależ było blisko, ponownie! Kapitalny przerzut Wieteski. Obrońca Legii wypatrzył niepilnowanego Mladenovicia, który wbiegł w pole karne, podciął piłkę, która przeleciała minimalnie nad bramką
  • 20'
    To mogło być 1:0 dla Legii! Skibicki wypuścił Kapustkę, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał został obroniony przez Peskovicia. "Kapi" jednak ponownie dopadł do futbolówki i miękko zacentrował z lewej strony w "szesnastkę". Lopes główkował ponad poprzeczką
  • 18'
    Ciekawa akcja Legii. Hołownia świetnie wypatrzył na 16. metrze Skibickiego. Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie goście wyszli z opresji. Jeden z rywali przeciął zagranie na lewą stronę "szesnastki" do Mladenovicia
  • 17'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Podbeskidzia
  • 16'
    Hołownia prostopadle podał na lewe skrzydło do Skibickiego. Młodzieżowiec zagrał w kierunku Mladenovicia, ale Serb się poślizgnął i futbolówkę przechwycili przeciwnicy. Po chwili Muci popełnił faul w ataku
  • 15'
    Tulio otrzymał podanie na 18. metrze, uderzył zza pola karnego, a piłka przeleciała nieznacznie obok bramki
  • 14'
    Juranović oddał potężny strzał z 25. metra, ale trafił w piłkarza Podbeskidzia
  • 14'
    Boruc pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 13'
    Groźna sytuacja Podbeskidzia. Roginić oddał strzał z pola karnego, ale został zablokowany przez Jędrzejczyka. Korner
  • 11'
    Modelski dośrodkował z prawej flanki, lecz Wieteska wybił piłkę poza "szesnastkę". Chwilę później Skibicki został sfaulowany przez Niepsuja, na połowie Legii
  • 10'
    Bieroński prostopadle podał do Wilsona, który wbiegł w pole karne, ale przegrał pojedynek z Wieteską. Świetnie spisał się obrońca Legii
  • 9'
    Wilson został zatrzymany przez gospodarzy w polu karnym Legii. Po chwili Modelski główkował ponad poprzeczką, po centrze z lewej strony boiska
  • 8'
    Juranović płasko dośrodkował w kierunku bliższego słupka. Tam pojawił się Lopes, ale jego strzał został zablokowany
  • 7'
    Skibicki przechwycił futbolówkę w bocznym sektorze boiska, blisko pola karnego przyjezdnych, ale został powstrzymany przez przeciwnika. Podbeskidzie przy piłce
  • 5'
    Kapustka chciał uruchomić Mladenovicia na lewym skrzydle, ale włożył w to podanie zbyt dużo siły. Grę wznowi bramkarz Podbeskidzia
  • 4'
  • 4'
    Martins przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Juranovicia, ale zagranie było trochę za mocne i zostało przechwycone przez rywala
  • 4'
    Nieudane zagranie Bierońskiego do Wilsona. Piłkę przechwycił Boruc
  • 3'
    Legioniści przechwycili piłkę przed własnym polem karnym. Po chwili warszawiacy stracili futbolówkę na wysokości koła środkowego, ale praktycznie od razu ją odzyskali
  • 2'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 1'
    Dalekie zagranie na lewe skrzydło, w kierunku Lopesa. Podanie było jednak niedokładne. Aut dla gości
  • 1'
  • Oba kluby już na murawie. Podbeskidzie zrobiło szpaler dla mistrzów Polski. Zaraz zaczynamy!
  • Po zakończeniu rywalizacji legioniści odbiorą medale i trofeum za mistrzostwo Polski. Już poza stadionem, po spotkaniu, szykuje się świętowanie w pobliżu pomnika Syrenki nad Wisłą. Spotkanie będzie szansą dla kilku zmienników oraz godnym pożegnaniem piłkarzy, którzy po sezonie nie będą już grali w stołecznym klubie.
  • Ławka: Cierzniak, Vesović, Lewczuk, Astiz, Wszołek, Cholewiak, Kisiel, Włodarczyk, Cielemęcki
  • Skład Legii na mecz z Podbeskidziem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Kapustka, Martins, Mladenović – Muci, Lopes, Skibicki!
  • - Gdyby zrobić zbitkę filmów z ofensywnych akcji Legii… To zespół, który mógłby spokojnie, w pucharach, nie powstydzić się tego typu sytuacji. Nawet w ostatnich meczach, kiedy stołeczna drużyna zapewniła już sobie mistrzostwo, pokazała, że jest bardzo groźna w ataku pozycyjnym – mówił trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, Robert Kasperczyk. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Liczę na dobre widowisko, skuteczność. Wierzę, że z przytupem zakończymy sezon i będą padały ładne bramki po składnych akcjach – mówił trener Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • To właśnie z tym zespołem "Wojskowi" po raz ostatni przegrali w ekstraklasie (0:1, 31 stycznia). Od tamtej pory stołeczny klub ma za sobą czternaście gier ligowych bez porażki. Piłkarze Legii będą też chcieli kontynuować serię spotkań bez straconej bramki (obecnie to sześć takich meczów).
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się ostatni mecz Legii w tym sezonie. Stołeczny klub zmierzy się u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które będzie walczyło o pozostanie w lidze na kolejne rozgrywki
Legia WarszawaPodbeskidzie Bielsko-Biała
24'
46'

46' Maksymilian Sitek za Jakub Bieroński

46' Michał Rzuchowski za Peter Wilson

61'

61' Kamil Biliński za David Niepsuj

67'

67' Serhij Miakuszko za Marko Roginić

67' Karol Danielak za Petar Mamić