18. urodziny Cezarego Miszty

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

30-10-2019 / 10:33

(akt. 30-10-2019 / 11:02)

Cezary Miszta 30 października świętuje urodziny. W tym roku golkiper stołecznej drużyny dołączył do grona pełnoletnich zawodników Legii Warszawa.

Cezary Miszta urodził się 30 października 2001 roku w Łukowie. Młody golkiper rozpoczynał przygodę z piłką w miejscowych klubach: ŁSR oraz Orlętach. Z czasem graczem zainteresował się Motor Lublin, który zdecydował się na transferu bramkarza. Tam zawodnik nie zagrzał miejsca przez zbyt długi czas. Już po jednej rundzie Misztę zdecydowała się sprowadzić na Łazienkowską Legia Warszawa. 

Miszta regularnie przemierzał kolejne szczeble rozwoju w legijnej akademii. Szybko uwagę na bramkarza zwrócono w pierwszym zespole Legii. Golkiper pojechał razem z drużyną Jacka Magiery na zgrupowanie w Hiszpanii. Potem bramkarz dość regularnie trenował z pierwszym zespołem stołecznej ekipy. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilka miesięcy. Miszta bronił też w trzecioligowych rezerwach. Po kilku miesiącach przerwy, golkiper wrócił do pierwszego zespołu, gdy trenerem był Ricardo Sa Pinto. 

Latem zawodnika zdecydowano się wypożyczyć do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, by ten podążał drogą Radosława Majeckiego. Wydawało się, że to dobry ruch, lecz utalentowanego bramkarza dopadły problemy zdrowotne. Wkrótce zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy wypożyczenia, a gracz wrócił leczyć się do stolicy. Aktualnie stan zdrowia Miszty jest już ustabilizowany - piłkarz z Łukowa wyleczył uraz. Pierwszy mecz osiemnastolatka po kontuzji będzie miał miejsce w dniu jego osiemnastych urodzin. Miszta wystąpi w meczu rezerw w Pucharze Polski z Odrą Opole (30.10, 18:00). 

Redakcja Legia.Net życzy młodemu bramkarzowi dalszego rozwoju, spełnienia marzeń oraz realizacji zarówno na boisku, jak i poza nim. 

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Niezły jest na swoje lata ,powodzenia.
stówka Czaro
Kolejny utalentowany chłopak. Po sprzedaży Majeckiego powinien nadejść jego czas. Ale rok wypożyczenia i gra w pierwszym składzie by się przydała . A dzisiaj wszystkiego najlepszego i awansu do następnej rundy.
Wszystkiego najlepszego Czarek, dobrego meczu w dniu urodzin,pięknego prezentu w postaci dwóch awansów Legii .
Pułkownik
  • 1 / 0
Szczególnie dziś trzeba życzyć temu chłopakowi wszystkiego dobrego - w wieczornych zawodach w PP bez przepuszczonej bramki, a po spotkaniu podwójnych powodów do świętowania.