Reklama HEG

18. urodziny Michała Karbownika

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-03-2019 / 00:00

(akt. 12-03-2019 / 20:32)

Michał Karbownik stał się pełnoletni. Młody pomocnik, który od początku okresu przygotowawczego ćwiczy z pierwszym zespołem, 13 marca skończył 18. lat.

Michał Karbownik urodził się 13 marca 2001 roku w Radomiu. Przygodę z piłką rozpoczął w Zorzy Kowala. Jako jedenastolatek zmienił lokalny klub na większy zespół trafiając do Młodzika Radom. Talent zawodnika szybko zaczął być dostrzegany przez skautów mocniejszych drużyn. W 2015 roku pomocnik trafił po testach do akademii Legii i występował od tego czasu przy Łazienkowskiej. Od początku Karbownika wymieniało się jako jeden z większych talentów trenujących w stołecznej szkółce. 

Umiejętności Karbownika docenili selekcjonerzy juniorskich reprezentacji Polski. Pomocnik rozpoczął przygodę z grą w narodowych barwach w kadrze do lat 15. Potem zawodnik był powoływany do reprezentacji do lat 17 oraz 18. W tym czasie zawodnik z Radomia wspinał się po szczeblach legijnej akademii. W sezonie 17/18 Karbownik trafił do ekipy występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Pół roku później piłkarz był już graczem trzecioligowych rezerw.

News: Rezerwy: Przełożony mecz w Legionowie

Ostatnią rundę pomocnik również spędził w rezerwach, gdzie pełnił ważną rolę w układance trenera Piotra Kobiereckiego. Jesienią młodzieżowiec wystąpił w szesnastu spotkaniach, w których przebywał na placu gry przez 1344 minuty. Jego postawa zaowocowała możliwością wyjazdu na portugalskie zgrupowania razem z pierwszym zespołem pod wodzą Ricardo Sa Pinto. Karbownik nie doczekał się póki co debiutu w "jedynce", lecz wciąż trenuje razem z ekipą portugalskiego szkoleniowca. 

Redakcja Legia.Net życzy Michałowi realizacji wszelkich marzeń związanych z futbolem, jak i życiem pozaboiskowym. Sto lat!

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Chorąży
  • 0 / 0
Znowu gra na chaos, dla Rakowa to prezent.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 0 / 0
Wszystkiego najlepszego! Dynamicznego rozwoju i wielu sukcesów z Legią!
Wszystkiego :)
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 0
Życzę Ci występu w dzisiejszym meczu :)
Starszy szeregowy
  • 1 / 0
Setki, dużo występów w pierwszym składzie z (L) na piersi
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 0
Wszystkiego najlepszego Michał. Sukcesów z Legią
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
Najlepszego młody .Dawać mu szanse grania ,to będzie szybko procentowało .
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Najlepszego chłopaku:)!!!!
Wszystkiego najlepszego (teraz już) Panie Michale.
Generał
  • 0 / 0
Myślałem ze on jest starszy...
jakie to wszystko młode koźlaki...
Michałku - wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, formy i wielkiej kariery.
Od 3 razy starszego kibica.... hm... taka prawda...