21. kolejka Ekstraklasy

Mirosław Drożdż, Jerzy Zalewski

21-03-2010 / 19:12

(akt. 16-12-2018 / 09:40)

Dwudziesta pierwsza kolejka Ekstraklasy już za nami. Arka Gdynia pokonała Cracovię 2:0, a ciekawie zapowiadające się spotkanie Ruchu z bełchatowskim GKS-em zakończyło się zwycięstwem "Niebieskich" 1:0. Legia Warszawa przed własną publicznością zaledwie zremisowała z będącym w dołku Śląskiem Wrocław 1:1. Tym samym strata do prowazdącej w tabeli Wisły wzrosła do 5 pkt, gdyż "Biała Gwiazda" pokonała na swoim stadionie Lechię Gdańsk 3:0. Na zakończenie kolejki Lech Poznań wygrał z Jagiellonią 2:0. Poniżej wszystkie pary kolejki.

Piątek 19.03
Arka Gdynia - Cracovia Kraków 2:0
50' (1:0) Joel Omari Tschibamba
78' (2:0) Tadas Labukas

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 1:0
78' (1:0) Wojciech Grzyb (karny)

Sobota 20.03
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:1
11' (1:0) Dickson Choto
58' (1:1) Sebastian Dudek

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:0
65' (1:0) Marcelo
86' (2:0) Tomas Jirsak
87' (3:0) Rafał Boguski

Korona Kielce - Odra Wodzisław 1:1
43' (1:0) Maciej Tataj
70' (1:1) Hernani (sam.)

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2:0
72' (1:0) Ilian Micanski
90' (2:0) Wojciech Kędziora

Niedziela 21.03
Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0
12' (1:0) Kamil Wilczek

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0
27' (1:0) Robert Lewandowski
62' (2:0) Tomasz Mikołajczak

Komentarze (26)

1063

#11094
#1094
~Lech
  • 0 / 0
Chłopcy jaki karny na franku? Bo wieszczycki tak powiedzial?
Coraz mniej obiektywizmu w tv jak juz faul to przed polem karnym a poza tym Bosacki dotkął tez najpierw piłke czego pewne osoby widziec nie chciały...
~Nick
  • 0 / 0
Alex czesto wygrywają tzn kiedy dokładnie ? .ostatnia porażka Lecha to mecz z Legia w Warszawie
~kk
  • 0 / 0
no to coś mi się zdaje że skończymy na 4-5miejscu ,żeby chociaz 4było to szansa na LE jest, szkoda że przyszły sezon bez derbów Warszawy, Polonia leci razem z Piastem z ligi
~Skeba
  • 0 / 0
4 Miejsce nie gwarantuje gry w LE, chyba, że drużyny grające w finale PP miałby zapewnione miejsce w LE, LM to automatycznie 4 druzyna, lecz jesli będzie np. Finał Ruch Chorzów - Pogon Szczescin to albo Ruch albo Pogon bedzie mialo puchar.
Nie pisalem tutaj w przykladzie o Wisle, bo juz byscie sie pozarli, znajac co niektórych
jak szkoda? I tak nie wpuszczaa kibcow Legii, do ekstraklay dostali sie pim swedem - wykupujac miejsce Groclinu, niech z hukiem wyleca a jak beda zaslugiwali to SAMI awansuja spowrotem...co do naszego miejsca-ja stiam ze jdnak 3 miejsce uratuja, a tak naprwde skupia sie na pucharze Polski (oczywiscie gy przejdzimy Ruch we wtorek)
~kk
  • 0 / 0
dlatego napisałem że 4miejsce to jest SZANSA,a nie gwarant LE,bo zależy od finału PP ,wiec nie musisz mi pisać o przepisach bo je znam
~FN
  • 0 / 0
Postawmy sobie jedno ważne pytanie: po co nam te puchary?
~luiz
  • 0 / 0
No to na plecach czujemy juz oddech tekiej potęgi jak Ruch, ni mówiąc o tym , że z tym składem mamy goni galaktyczną Wisłę, która ma problemy przez 4 mecze ze zdobyciem jednej bramki i Lecha, który jest akurat w gazie. Miejsce w pucharach będzie sukcesem
~FN
  • 0 / 0
Ta potęga ma jeszcze szansę pożegnać nas w Pucharze Polski we wtorek. Żal..
kurcze, dawałem Wisle 20 i Zaglebie 10...musieli sie popisac i strzelic o gola wiecej w ostatnim momencie:P...a bylyb dwa dokladne wyniki trafione w Lidze Typerow:d..
w tym legijnym smutku cieszy chociaz 16 pozycja;)
(16 pozycja w tabeli ligowej Extraklasy)
~LUKI16
  • 0 / 0
O Tshibambie to już po jego pierwszym mecz pisałem, że może być gwiazdą ligi. U nas wystarczy wysoki, dobrze zbudowany murzyn i już naszym panienkom miękną nogi w kolanach (Chinyama, Traore). Szkoda, że ten Mawaye nie ma jeszcze certyfikatu.
~johny bravo
  • 0 / 0
swoja drogga ten Tschibamba niedlugo zrowna sie z naszymi goleadorami...nowy grajek w lidze,potrzebuje 3 meczy by zdobyc 2 brmke,a nasze panienki mecza sie cala runde...Mieciel,Grzelak,Szalach...oby do czerwca panowie...dziekujemy wam za wklad...tak slabego napadu Legia dawno nie posiadala
  • 0 / 0
Droga redakcjo...wg.90 minut 2 bramke dla Arki zdobyl Labukas a nie Mrowiec...ten drugi w 78 minucie dostal czerwien,a nie zdobyl gola!
~LUKI16
  • 0 / 0
No Labukas, Labukas głową
~Pyrus
  • 0 / 0
Nie wygracie ze Slaskiem,bo za ciency w uszach jestescie.Lech juz jest prawie majstrem,a wy i skisla mozecie nam skoczyc.Jestesmy tak mocni ze nawet sedziowie pomagajacy wam i skisle od lat nic wam nie dadza.Pogodzcie sie z tym faktem.
~Sztubak
  • 0 / 0
Możecie sobie pyrusie, we własnym gronie, "iść na majstra". Idziecie już po raz którys z kolei, a i tak tytuł zawsze zdobywa ktoś inny. Ale nawet nie o tym chciałem, otóż, dlaczego piszesz kibicu o jednym z głównych waszych rywali, używając wobec niego obtaźliwego określenia "skisła"? Byłoby ci przyjemnie kibicu klubu z Wielkopolski, gdybyś przeczytał jak to ktoś napisał o twoim klubie np. "pofuzyjny mutant poznański", czy "lechica wroznań" bądź jeszcze oryginalniej!? Na waszych forach obrażanie Legii i Wisły to normalka, jedna "wiaralecha" jest w miarę w porządku, reszta pod tym względem to często tylko rynsztok. Ale tu jesteś tylko gościem, więc przynajmniej nie kompromituj poznańskiej kultury.
~LUKI16
  • 0 / 0
he he pyra, ale mnie rozbawiłeś :) Na komentarz tygodnia go!
~M
  • 0 / 0
Właśnie widziałem jak Pan sędzia pomógł pyrom nie dając karnego po faulu na Frankowskim ale to nam sędziowie pomagają / np wyrzucając Choto/