Wojciech Muzyk

22. urodziny Wojciecha Muzyka

07.11.2020 00:00

(akt. 07.11.2020 00:16)

W sobotę, 7 listopada, 22. urodziny obchodzi bramkarz Legii Warszawa, Wojciech Muzyk. Golkiper trafił na Łazienkowską w czerwcu 2019 roku.

Wojciech Muzyk urodził się 7 listopada 1998 roku w Suwałkach, a przygodę z piłką stawiał w Czarnych Olecko. Zawodnik grał w tym klubie przez parę sezonów, a potem związał się z III-ligowym MKS-em Ełk. Wówczas regularnie występował w pierwszym zespole i ekipie do lat 19 w Centralnej Lidze Juniorów.Co ciekawe, Muzyk dwukrotnie rywalizował z "Wojskowymi" w obu tych drużynach. Broniąc barw MKS-u, przegrał z juniorami starszymi Legii 1:2 oraz zremisował 2:2 z "dwójką" prowadzoną wówczas przez Krzysztofa Dębka

W lutym 2017 roku, Olimpia Grudziądz pozyskała utalentowanego bramkarza, który miał okazję zadebiutować w pierwszym zespole przeciwko Odrze Opole (0:1) w ostatnim meczu rozgrywek 2017/2018. Biało-zieloni spadli wtedy do II ligi, a Muzyk otrzymał szansę i ją wykorzystał. Zagrał w 29 spotkaniach, w trakcie których spędził na murawie 2610 minut. Poza tym, 9 razy zachował czyste konto i obronił 3 rzuty karne. Dołożył cegiełkę do awansu Olimpii na zaplecze ekstraklasy.

Na początku czerwca 2019 roku, został nowym bramkarzem Legii Warszawa. Udał się z legionistami na dwa zgrupowania: do Warki i austriackiego Leogang. Muzyk zadebiutował w pierwszej drużynie "Wojskowych" dokładnie 26 maja 2020 roku. Wówczas stołeczna ekipa wygrała na wyjeździe 2:1 z Miedzią Legnica w 1/4 finału Pucharu Polski. Później zawodnik bronił przeciwko Lechowi Poznań (1:2, w ekstraklasie) i Cracovii (0:3, w 1/2 finału PP). Od połowy września Muzyk nie trenuje z zespołem. Nabawił się urazu, który leczy się dość długo, a pośpiech nie jest wskazany.

Redakcja serwisu Legia.Net składa bramkarzowi najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz sukcesów sportowych i prywatnych. Sto lat!