23. urodziny Jarosława Niezgody

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

15-03-2018 / 00:00

(akt. 04-01-2019 / 13:57)

Dzisiaj, swoje 23. urodziny obchodzi najskuteczniejszy strzelec Legii w obecnym sezonie – Jarosław Niezgoda. Atakujący mistrzów Polski jedenaście razy w bieżących rozgrywkach trafiał do siatki. Napastnik zawitał na Łazienkowską w styczniu 2016 roku, wcześniej reprezentował barwy Wisły Puławy.

Jarosław Niezgoda przyszedł na świat 15 marca 1995 roku w Wólce Kolczyńskiej. Zawodnik, przygodę z piłką rozpoczął w klubie Opolanin Opole Lubelskie, którego jest zresztą wychowankiem. Snajper od samego początku wyróżniał się na murawie, był wiodącą postacią w drużynie i często jeździł na kadrę województwa. Pochlebne opinie płynące z wielu stron sprawiły, iż Niezgoda przeniósł się do Wisły Puławy. Najpierw trenował i występował w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie również dał o sobie znać. Na boiskach drugoligowych zadebiutował dokładnie 21 listopada 2012 roku w przegranym starciu z Pelikanem Łowicz. Piłkarz co prawda nie mógł tego meczu zaliczyć do udanych, jednakże w sezonie 2013/14 zaczął grać regularnie i stopniowo śrubował statystyki. Zdobył wówczas trzy bramki, które przesądzały o losach zwycięstwa.

 

Piłkarz, z każdą konfrontacją zawieszał sobie poprzeczkę coraz wyżej, co pozytywnie odbiło się na liczbach i formie. Ostatnie trzy rundy w Puławach sprawiły, iż Jarek trafiał do siatki dwadzieścia jeden razy, a potem podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Początkowo trenował i grał w rezerwach, aby następnie udać się na roczne wypożyczenie do Ruchu Chorzów. Na Śląsku złapał wiatr w żagle i już w trzecim ligowym pojedynku w Ekstraklasie strzelił gola Zagłębiu Lubin (1:2). Ostatecznie skończył sezon z dorobkiem dziesięciu bramek. W obecnych rozgrywkach Niezgoda stał się jedną z wiodących postaci w układance Romeo Jozaka. Do tej pory, 23-latek cieszył się z goli jedenaście razy, dodatkowo dołożył jedną asystę.

 

W imieniu całej redakcji życzymy dużo zdrowia, szczęścia i wielu trafień z „eLką” na piersi. Wielu powodów do radości w maju i niezapomnianej radości na warszawskiej Starówce. 100 (L)at!

Komentarze (13)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~dyziek
  • 0 / 0
Sto lat i stu goli. (L).
Starszy sierżant
  • 0 / 0
BIERZ CO NAJLEPSZE OD ŻYCIA !! NQJLEPSZEGO !
Generał brygady
  • 0 / 0
Najlepszego i 15 mln euro dla Legii !
Dawaj, Jarek!

Tytuł Króla juz zajęty, ale Ty możesz być Jarek Duke!!!
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Zdrówka, formy i brameczek:):):)
100 lat , najlepsze dni przed Tobą.
~dejne3
  • 0 / 0
Pokój wszystkiego najdłuższego prócz drogi hamowania , zdrowia , pomyślności spełnienia marzeń , bramki strzelonej Zwisłej
~Opo(L)e (L)ubelskie
  • 0 / 0
1oo LAT !!! Tylko Legia :)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jaro. Najlepszego. Oby bez kontuzji na lata. Pozamiatania ligi polskiej. Gry w LM w Legii. Transferu marzeń
Pułkownik
  • 0 / 0
Bramki zwycięskiej z Wisłą ! :)
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Wszystkiego Najlepszego!
Życzę dalszych postępów!
Jarek spełnienia marzeń i dużo bramek dla Legii ;-)
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Wszystkiego najlepszego!!!!