27. urodziny Marko Vesovicia

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

28-08-2018 / 10:28

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

We wtorek 28 sierpnia, Marko Vesović obchodzi swoje 27. urodziny. Czarnogórzec trafił na Łazienkowską ostatniej zimy, a po kilku miesiącach mógł się cieszyć z pierwszego dubletu przy Łazienkowskiej.

Marko Vesović urodził się 28 sierpnia 1991 roku w Podgoricy nazywającej się wtedy Titogradem i będącej częścią Jugosłąwii. Od dziecka zawodnika ciągnęło do piłki - swoje robiły futbolowe geny, gdyż jego ojciec grał m.in. dla HNK Rijeka. "Veso" zaczął od zespołu Mladost Lucani, a następnie reprezentował Buducnost Podgorica, w którym debiutował w seniorskim futbolu.

 

W 2010 roku Vesović zmienił klub trafiając do serbskiej Crvenej zvezdy. Tam spotkał m.in. swojego obecnego szkoleniowca, Ricardo Sa Pinto. Potencjał zawodnika dostrzegali także selekcjonerzy juniorskich reprezentacji, gdyż ten najpierw występował w kadrze do lat 19., następnie był czas na zespół młodzieżowy do lat 21, a w 2013 roku przyszło pierwsze powołanie z seniorskiej kadry. Piłkarz z czasem ruszył w świat trafiając do Torino, gdzie poza treningami nie miał jednak szans na grę i od razu wypożyczono go do HNK Rijeka.

 

Po wypożyczeniu do chorwackiej drużyny, Vesović został piłkarzem innego włoskiego klubu, Spezii. Tam skrzydłowy nadal nie grał i ponownie - już na dwa lata - zdecydowano się go oddać do HNK. Klub z Rijeki z czasem definitywnie wykupił Czarnogórca, a ten stał się jednym z jego najważniejszych piłkarzy. Po zdobytym mistrzostwie kraju, sam gracz zaczął szukać nowych rozwiązań. Trafiło na Legię, która pod wodzą Romeo Jozaka, szukała wzmocnień na Bałkanach. 

 

W styczniu 2018 roku, Vesović został zawodnikiem Legii Warszawa. Podobnie jak w Rijece, wystawiano go na prawej stronie obrony oraz w roli skrzydłowego. W pierwszym sezonie zawodnik z Podgoricy rozegrał osiemnaście spotkań dla zespołu z Łazienkowskiej i strzelił dwa gole. Po sezonie "Veso" mógł się cieszyć razem z kolegami z podwójnej korony.

 

Serwis Legia.Net życzy zawodnikowi powrotu do zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji w życiu piłkarskim, jak i prywatnym. 

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
  • 0 / 0
Będzie biba na kadrze :)
Generał
  • 1 / 0
Zdrowia, szczęścia i formy Marko.
I wracaj na plac, potrzebny jesteś.....
Gdyby nie problemy zdrowotne Vesovicia, Jędza być może dalej by nie grał, a szkoda, bo mogliby grać obaj.