750 tys. euro do poniesienia z murawy

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

23-02-2017 / 11:58

(akt. 04-01-2019 / 13:11)

Jeśli Legia wyeliminuje dziś Ajax Amsterdam, zarobi 750 tys. euro. Dotąd za sam udział w Lidze Europy dostała 500 tys. euro. Wcześniej za występy Lidze Mistrzów zainkasowała 16,7 mln euro. Do tego dojdą pieniądze z praw telewizyjno-marketingowych – kilka milionów euro. W Lidze Europy walka nie toczy się o tak wielkie pieniądze jak w Champions League. Za awans do ćwierćfinału można zarobić kolejny milion euro, za wejście do półfinału następne 1,6 mln, a za triumf w tych rozgrywkach 6,5 mln. Przegrany finalista otrzyma 3,5 mln euro.

Komentarze (26)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Bardziej pasowało by, gdy byście wstawili zdjęcie z banknotami euro, a nie złotymi.
~WPR
 • 0 / 0
Redakcjo!
Nawet w tytule artykułu błąd?
Tylko literówka ale...
Coraz częściej się Wam to zdarza, czy równacie poziomem do Onetu?
~!?!
 • 1 / 0
poprzednie posty są napisane w takim tonie, że cały czas brakuje kasy i trudno się z tym nie zgodzić, każdy kto rządzi klubem narzeka
poprzednicy faktycznie dużo nie mogli przytulić, a i organizacyjnie było nędznie, więc z czasem odchodzili

ci, którzy są obecnie - odwrotnie, potrafili wszystko rozbujać, tak, że w całej historii gra i furczy najlepiej (pamiętam o półfinale Pucharu Mistrzów, ale wtedy mieliśmy w składzie piłkarzy na poziomie 3 miejsca na świecie i kilku niewiele im ustępujących)

ale przez to, że furczy i sypnęło eurusiami to zaczęły się kłótnie między właścicielami

ktoś już napisał, że z jednej strony narzekają, a z drugiej to kasa wypływa na inne duperele (sekcje niszowe), na kontraktach cała masa średnio utalentowanych młodzieżowców (z których może żaden przez najbliższych kilka lat nie wzmocnić pierwszej jedenastki, będąc jednym z najlepszych w drużynie zdobywającej MP i punkty w europejskich pucharach) lub wypali ale nie wiadomo kiedy i trzeba za niego będzie i tak zapłacić aby grał dla Legii. A w dalszym ciągu nie ma kasy na drugiego lewego obrońcę i skrzydłowego z półki Vadis/Moulin. Czyli zamiast kilkunastu sekcji - lewy obrońca, a z kilku setek juniorów - skrzydłowy. Oczywiście szkolić trzeba caly czas, ale ewentualnego następnęgo Bielika (samorodek, nieistotne czy wyszkolony w posraniu, u nas czy w zabitej dechami wiosce na łące usł(r)anej krowimi plackami), należy traktować jak wygraną w kumulację totka, a nie jako efekt systemu szkolenia.
Ajax będzie prowadził przez większość meczu 1:0, a na 3 minuty przed końcem dostaniemy zasłużonego karnego i z wynikiem 0:0 przyjedziemy do Wawy. Hough! rzekłem
Miało być 1:1.
~Zed
 • 0 / 0
No i wykrakales dogrywke i rzuty karne. Odrazu powiem ze kazdy zespol holenderski na slowo karne trzesie dupa.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Pierwsze trafienie nastąpi na początku meczu Ajax będzie potrzebował kilka minut na to by się otrząsnąć i ruszyć do ataku i w tedy dostaną drugiego gonga.
W drugiej połowie będzie czasem gorąco pod naszą bramką i dopiero pod koniec ustalimy wynik.
Trzy bramkowe zwycięstwo Legii
~A
 • 0 / 0
Znowu pieniadze co podniesienia? A co z tymi ktore juz zostaly podniesione? Wystarczyly tylko na kontrakt jakiegos ofermy z chin i wypozyczenie drewnianego czecha? Przypominam ze "Legia po awansie do LM polknie ekstraklase i bedzie dominowac latami" jak na to teraz patrze to ogarnia mnie pusty smiech bo z rozpaczy juz sie wyleczyłem. Zespol ktory ma budzet w wysokosci wszystkich pozostalych razem wzietych zespolow w ekstraklasie powinien juz jesienią gwarantowac sobie MP a wiosną ogrywac mlodziez i nowych zawodników. No sle z tą polityką...
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 0
Pójdzie na sekcję waterpolo, judo, rzut żelazkiem i tym podobne bzdury.
Odkąd Daewoo odeszło z LEGII to ciągle słyszę jak to się spłaca długi . Jęczał prezes pol-motu , walter ,że spłaca długi poprzedników czy inne należności i teraz ta sama spiewka . W między czasie opchnięto chyba ze 3 tuziny piłkarzy za naprawdę kupę szmalu i dalej jest bida z nędzą. Panowie prezesi i właściciele albo was stać na LEGIĘ , albo nie. Nie róbcie z "flagowego " klubu w Polsce krowy dojnej . Bilans ekonomiczny to fajna rzecz , ale w fabryce lub banku. A to jest klub piłkarski o największych tradycjach i sławie w europie ze wszystkich klubów w Polsce, to jest marka sama w sobie, Tu musi być sponsor europejskiej pozycji a nie bznesmeni ze stadionu dziesięciolecia ,
~leonek
 • 0 / 2
spoko to znajdź tego sponsora
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 2 / 0
Swiete słowa
~MoKLKD
 • 0 / 0
Kasa się przyda na przelew dla Goal Machine Thomasa Necida .
~taki kolo
 • 0 / 0
"750 tys. euro do podniesienia z murawy"

Ciekawe który piłkarz będzie najszybszy i uzbiera najwięcej banknotów.
~A
 • 0 / 0
Znowu pieniadze co podniesienia? A co z tymi ktore juz zostaly podniesione? Wystarczyly tylko na kontrakt jakiegos ofermy z chin i wypozyczenie drewnianego czecha? Przypominam ze "Legia po awansie do LM polknie ekstraklase i bedzie dominowac latami" jak na to teraz patrze to ogarnia mnie pusty smiech bo z rozpaczy juz sie wyleczyłem. Zespol ktory ma budzet w wysokosci wszystkich pozostalych razem wzietych zespolow w ekstraklasie powinien juz jesienią gwarantowac sobie MP a wiosną ogrywac mlodziez i nowych zawodników. No sle z tą polityką...
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
No nie , nie wszystkim piłkarzom należy się /tyle/ pieniądze z LM czy LE.
~ja
 • 0 / 0
Sama kasa w LE nie jest tak duża, ale zyskujemy również punkty do klubowego rankingu uefa co w tym roku (przy dobrym losowaniu) dało nam te miliony z LM.

Jak dla mnie możemy nawet zremisować 0:0 i awansować po karnych, aczkolwiek zwycięstwo smakowało by lepiej.
~punkty
 • 0 / 0
Do podniesienia są bezcenne punkty do rankingu. Myślę że 1 pkt jest wart więcej niż milion euro
~brrat
 • 0 / 0
Czy przez te pieniądze wzrośnie wartość i jakość drużyny ? Wątpię. Będą wycieczki grupy brazylijskiej?
~Ddd
 • 0 / 0
A jakie to ma znaczenie ? Za chwile i tak się okarze że mamy jakiś dług do spłacenia, albo zaległe prowizje.
Wszystkie te pieniądze dla klubu wyglądają pięknie na papierze.Część z tego dostaną piłkarze(to dobrze bo należy im się).Ale wielka szkoda,że są nimi $ spłacane inne zobowiązania co wyszło nie dawno na jaw.Więc ja osobiście,patrząc na te kwoty jestem bardziej smutny niż wesoły ponieważ takie zastrzyki gotówkowe w milionach euro psują a nie budują więzi partnerskie czyt."właściciele" i zamiast przybywać tej gotówki na różne super transfery i modernizację to ona w dziwnych okolicznościach wypływa.
~send
 • 0 / 0
Przez lata słyszeliśmy kłamstwa, przede wszystkim z ust prezesa, że z budżetu Legii ani złotówka nie płynie do ITI. Teraz wiemy, że przez lata po prostu okłamywał wszystkich fanów Legii.
~Szczebiot
 • 0 / 1
a tak konkretnie gdzie wypływa?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Musimy pamiętać o jednym.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w Polsce w kluby piłkarskie pieniędzy ze swoich innych firm.
Ci ludzie, którzy tak robili przestali. Został bodajże właściciel Cracovii i TBB. Reszta klubów musi na siebie i swoje zobowiązania zapracować.
~Ekspert
 • 1 / 0
Co z tego ile Legia zarobi jak i tak ledwo wyjdzie na O
~Olo
 • 0 / 0
Niestety, ale jest niewielka szansa na wyeliminowanie Ajaxu. Choć cuda sie zdążają. Problem w tym, że mamy słabą linię ataku a do tego Rodovic grać nie moze.