Amp Futbol Ekstraklasa: Sobotnie zwycięstwa!

Źródło: Legia.Net, AMP Futbol Polska

03.10.2020 16:30

(akt. 03.10.2020 19:05)

Ampfutboliści Legii Warszawa są na półmetku II turnieju Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2020. Stołeczny zespół rozegrał w sobotę dwa mecze - i dwa wygrał!

Pierwszym rywalem Legii, podczas II turnieju Amp Futbol Ekstraklasy, była Husaria Kraków. Przeciwnicy objęli prowadzenie w 6. minucie. Po podaniu z głębi pola, Mariusz Adamczyk dopadł do piłki i umieścił ją w siatce.

Tuż po zmianie stron, Igor Woźniak został napomniany czerwoną kartką. Powód? Przy strzale Bartosza Łastowskiego, bramkarz Husarii wyszedł poza pole karne i interweniował w taki sposób, że piłka trafiła go w rękę. Rywale nie mieli rezerwowego golkipera, przez co między słupkami stanął zawodnik z pola – i jednocześnie kapitan reprezentacji Polski w amp futbol - Przemysław Świercz. Od tego momentu zespół z Krakowa grał w osłabieniu.

Parę chwil później legioniści zdołali doprowadzić do wyrównania. Po rozegraniu autu, Łastowski fenomenalnie uderzył z dystansu w prawy, górny róg bramki i pokonał zawodnika Husarii. W 33. minucie stołeczna drużyna strzeliła drugiego gola! Jakub Kożuch posłał świetne, prostopadłe podanie do Łastowskiego, a ten pewnie skierował futbolówkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później było już 3:1! Z trafienia cieszył się Jurij Susz, który oddał precyzyjny strzał z ostrego kąta. W 36. minucie warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Przechwycili piłkę w pobliżu bramki klubu z Krakowa, a Świercza ponownie pokonał Susz.

W końcówce spotkania przeciwnicy zdobyli drugą bramkę. Najpierw Krystian Kapłon znalazł się w bocznym sektorze boiska i oddał niezły strzał z dalszej odległości, a Jakub Popławski wybił piłkę na rzut rożny. Po tym kornerze, wykonanym przez Popławskiego, Mateusz Łubiarz dopadł do futbolówki i spokojnie umieścił ją w siatce. Ostatecznie Legia wygrała 4:2 z Husarią Kraków.

Legia Warszawa – Husaria Kraków 4:2 (0:1)

Bramki: Łastowski (28. min., 33. min.), Susz (34. min. 36. min.) – Adamczyk (6. min.), Łubiarz (38. min.)

Czerwona kartka: Woźniak (22. min. - Husaria)

Niecałe trzy godziny później (15:30), legioniści mierzyli się z gospodarzami turnieju, TS Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała. Początek spotkania okazał się bardzo interesujący. Stołeczny zespół miał przewagę, ale rywale też parę razy zagrozili bramce Legii. W 15. minucie Krzysztof Wrona, zawodnik Podbeskidzia, oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który golkiper "Wojskowych" wybił na rzut rożny. Po tym kornerze, przeciwnicy mogli zdobyć bramkę. Dawid Dobkowski dopadł do piłki przy bliższym słupku, ale Popławski skutecznie przechwycił futbolówkę.

Parę chwil po zmianie stron legioniści objęli prowadzenie. Susz prostopadle zagrał do Łastkowskiego, który uderzył w kierunku dalszego słupka i strzelił gola. Łastkowski nie cieszył się z trafienia, okazując szacunek Podbeskidziu, z którego – przed rozpoczęciem sezonu 2020 – trafił do Legii.

W 34. minucie Mateusz Kabala dograł z autu, w pole karne, do Sebastiana Ziółkowskiego, którzy oddał strzał, ale golkiper Legii popisał się udaną interwencją. Po chwili rywale zabrali się do kontry. Rafał Bieńkowski chciał zagrać na prawą stronę do jednego z kolegów. Podanie przeciął Susz, który mógł skierować piłkę do własnej siatki, lecz Popławski wykazał się świetnym refleksem. Ostatecznie Legia zwyciężyła 1:0 i odniosła drugie zwycięstwo podczas pierwszego dnia II turnieju Amp Futbol Ekstraklasy.

TSP Kuloodporni - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Łastowski (25. min.)