Anglia - Włochy 0:0 (2:4 k.)

Źródło:

25.06.2012 00:10

(akt. 11.12.2018 07:24)

Włosi pokonali Anglię po rzutach karnych i dzięki temu znamy już komplet półfinalistów. Sam mecz dostarczył wielu emocji. Po raz pierwszy na polsko-ukraińskim Euro zobaczyliśmy od razu dogrywkę i rzuty karne.

Obie strony miały wiele sytuacji, ale w regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka. Wyłonieniu ostatniego półfinalisty nie pomogła dogrywka, gdyż w jej rtakcie także nie padła żadna bramka, mimo że na murawie przeważali już Włosi. Ekipa z Wysp w ostatnich chwilach czekała już jedynie na rzuty karne i przeliczyła się jeżeli myslała, że awansuje dalej.

Karne zaczęły się swietnie dla Anglików, gdyż w drugiej serii piłkę nad bramką posłał Montolivo. Powoli zaczynał się jednak dramat. W kolejnej koljce Young nie zmiescił piłki w bramce, a w kolejnej próbie Cole słąbiutko wykonał stały fragment gry, który bez kłopotów wyłapał Buffon. Szczęsliwi Wlosi powalczą teraz z Niemcami o finał.

Anglia- Włochy 0:0 (2:4 k. )

rzuty karne: 0-1 Mario Balotelli; 1-1 Steven Gerrard; 1-1 Riccardo Montolivo (strzał niecelny); 2-1 Wayne Rooney; 2-2 Andrea Pirlo; 2-2 Ashley Young (strzał niecelny); 2-3 Antonio Nocerino; 2-3 Ashley Cole (Gianluigi Buffon obronił); 2-4 Alessandro Diamanti

Anglia: 1. Joe Hart - 2. Glen Johnson, 6. John Terry, 15. Joleon Lescott, 3. Ashley Cole - 16. James Milner (61, 7. Theo Walcott), 4. Steven Gerrard, 17. Scott Parker (94, 8. Jordan Henderson), 11. Ashley Young - 22. Danny Welbeck (60, 9. Andy Carroll), 10. Wayne Rooney.

Włochy: 1. Gianluigi Buffon - 7. Ignazio Abate (90, 2. Christian Maggio), 15. Andrea Barzagli, 19. Leonardo Bonucci, 6. Federico Balzaretti - 8. Claudio Marchisio, 21. Andrea Pirlo, 18. Riccardo Montolivo, 16. Daniele De Rossi (80, 23. Antonio Nocerino) - 10. Antonio Cassano (78, 22. Alessandro Diamanti), 9. Mario Balotelli.

żółte kartki: Barzagli, Maggio (Włochy).