AO: Świątek poznała rywalkę w I rundzie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

11-01-2019 / 12:13

(akt. 11-01-2019 / 12:42)

Iga Świątek (178 WTA), poprzez kwalifikacje, wywalczyła sobie udział w wielkoszlemowym Australian Open. Polka w I rundzie zawodów rozgrywanych w Melbourne zmierzy się z Rumunką Aną Bogdan (81 WTA).

Rywalka Polki ma 26 lat, a rok temu doszła w Australii do trzeciej rundy. Bilans Rumunki wynosi 28-39. W poprzednim sezonie Bogdan potrafiła ograć m.in. Kristinę Mladenović (wówczas 11 WTA), Ekaterinę Makarową (30 WTA) czy Shuai Peng (31 WTA), lecz zdarzały jej się również porażki z niżej notowanymi przeciwniczkami. Największym sukcesem przeciwniczki legionistki były półfinały zawodów w meksykańskim Monterrey i kolumbijskiej Bogocie.

W drugiej rundzie wygrana pary Świątek - Bogdan zmierzy się z triumfatorką rywalizacji Camila Giorgi (27 WTA) - Dalila Jakupović (82 WTA). Legionistka jest jedną z dwóch Polek startujących w głównej drabince Australian Open. Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z "czwórką" Japonką Naomi Osaką

Australian Open z pulą nagród wynoszącą ponad 60 mln dolarów australijskich rozpocznie się 14 stycznia.

Komentarze (12)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Powodzenia Iga
Podpułkownik
  • 0 / 0
Iga dasz radę!!!
Sierżant
  • 0 / 0
Nie ma nic do stracenia. Rywalka trudna, ale jest szansa ją ograć. Jeśli Świątek to wygra, to wejdzie na kolejny poziom. Jeśli nie, nic się niestanie ma mnóstwo czasu jeszcze, by coś osiągnąć.
Podpułkownik
  • 1 / 1
Awans mało realny, ale będzie dużym sukcesem. W drugiej rundzie szans już nie ma. Jednak mówimy o świetnej, utalentowanej zawodniczce, która rozwija się kapitalnie i wszyscy trzymamy kciuki!
Powodzenia!
Oby się jej udało. Trzymamy kciuki
Pułkownik
  • 0 / 0
Oby zaszła jak najdalej. Powodzenia Iga.
~asdgf
  • 0 / 0
zna sie ktos? ma szanse?
Rumunka gra w kratkę. Potrafi ograć dużo wyżej notowane rywalki - jak choćby w ubiegłym AO, ale też potrafi zaliczyć spektakularne wtopy. Liczyłem na lepsze losowanie, ale Iga nie jest bez szans. Niemniej czeka ją trudny mecz. Zdaniem buków jest faworytką, ale moim zdaniem to hurra optymizm, lub też po prostu zmyłka. Myślę ze to Rumunka jest faworytką tego meczu, więc liczę na niespodziankę.
Dodam jeszcze, że jeśli faktycznie Iga przejdzie pierwszą rundę, to w drugiej nie daję jej już większych szans. W drugiej parze na 90% wygra Camila Giorgi, która jest w świetnej dyspozycji, a nawet jeśli nie, to Jakupović to kobieta, żeby nie powiedzieć baba postury Amelie Mauresmo i nasza Iga z nią także sobie nie pogra..
Generał
  • 0 / 0
Flavious:
Rumunka jest faworytką przez doświadczenie w Tourze i to, że ograła już znane przeciwniczki, ale od sierpnia nic nie gra, więc są spore szanse.
Wszystko zależy od głowy Igi.
Generał
  • 0 / 0
"wygrana pary Świątek - Bogdan zmierzy się z triumfatorką rywalizacji Madison Brengle (89 WTA) - Misaki Doi (133 WTA)"

W artykule jest błąd, bo przy ewentualnej wygranej Iga zmierzy się w drugiej rundzie z kimś z pary C.Giorgi nr (27)- Jakupovic.