AO: Świątek w trzeciej rundzie!

Jakub Szerszeń

23-01-2020 / 08:50

(akt. 23-01-2020 / 09:07)

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Polka pokonała w dwóch setach Carlę Suarez Navarro.

Iga Świątek (56 WTA) w pierwszej rundzie pokonała Timee Babos (88 WTA), a w drugiej fazie zawodów zmierzyła się z nieznacznie wyżej notowaną Carlą Suarez Navarro (54 WTA). W pierwszym secie gra przez długi czas była wyrównana i toczyła się gem za gem. Przełomem była partia, którą wygrała Świątek i zrobiło się 4:3. Polka nie oddała już żadnego gema Hiszpance, przełamała ją i cieszyła się ze zwycięstwa w pierwszym secie.

Druga partia była dłuższa, lecz obfitowała też w większą liczbę błędów. Obie zawodniczki dwykrotnie przegrały swój serwis do momentu gdy było 5:5. Potem do ofensywy przystąpiła Polka, która przełamała 31-letnią Hiszpankę i zafundowała emocje w ostatnim gemie. Do jego rozstrzygnięcia potrzebnych było dziewięć akcji, 18-latka z Warszawy była już bliska straty podania, ale ostatecznie zdołała wygrać. To oznaczało zwycięstwo 2:0 i awans do kolejnej rundy.

Spotkanie Polki odbyło się dopiero w czwartek nad ranem, bo wcześniej plany pokrzyżowały opady deszczu. W trzeciej rundzie na legionistkę czeka poważniejsza przeszkoda. Przeciwniczką będzie Donna Vekić (20 WTA), która w poprzedniej rundzie ograła 2:0 Alize Cornet