Reklama HEG

Arka zainteresowana Jodłowcem

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

10-01-2018 / 14:54

(akt. 02-12-2018 / 11:40)

Na zgrupowanie na Florydę nie poleciał Tomasz Jodłowiec. - Odejdzie od nas, mamy dla niego kilka propozycji, wybierzemy najlepszą dla Tomka – powiedział prezes i właściciel klubu, Dariusz Mioduski. „Jodła” ostatni raz przedłużał kontrakt z naszym klubem w 2016 roku. Złożył podpis pod umową obowiązującą do czerwca 2018 roku, ale z możliwością jej przedłużenia do czerwca 2020. I jak udało nam się ustalić, ten zapis wszedł w życie. Tym samym piłkarz ma jeszcze przez 2,5 roku ważny kontrakt z Legią i nie musi się spieszyć ze zmianą pracodawcy.

Zainteresowana jego usługami jest Arka Gdynia, ale może zaoferować najwyżej 50 tys. zł. miesięcznie. W Warszawie zarobki zawodnika są prawie dwukrotnie wyższe i wątpliwe czy będzie chciał przystać na takie warunki. Chyba, że Legia będzie w stanie coś dopłacać do jego kontraktu i tym samym zmniejszyć obciążenia finansowe.


Sztab szkoleniowy Arki, z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim na czele, chętnie widziałby Tomasza Jodłowca w swoich szeregach, ale sprawa nie jest prosta. Rozmowy między włodarzami obu klubów trwają. Poza Arką „Jodłą” interesuje się też Śląsk Wrocław i Piast Gliwice. W tym pierwszym klubie jego gorącym zwolennikiem jest trener Jan Urban, który zna się z Jodłowcem jeszcze czasów Legii.


Innym piłkarzem, który nie poleciał z zespołem na Florydę jest Jakub Czerwiński. Jak poinformował dziennikarz katowickiego „Sportu” Krzysztof Brommer, zawodnik Legii jest kandydatem do gry w Piaście Gliwice. W ekipie Waldemara Fornalika miałby zastąpić Heberta, który dostał atrakcyjną ofertę.
Na razie nic się nie wyjaśniło w sprawie Dominika Nagya. Węgier ma poważne oferty z Videotonu i Ferencvarosu, ale w grę wchodzą też inne kierunki. W jego przypadku nikt nie zamierza się spieszyć, jego przenosiny mogą jeszcze potrwać miesiąc lub dłużej. Dużo gorzej wygląda sytuacja z Danielem Chimą Chukwu. Właściwie nikt nie przejawia nim żadnego zainteresowania, zarówno w kwestii wypożyczenia jak i transferu definitywnego. Być może jakimś pomysłem będzie wypożyczenie i pokrycie części wynagrodzenia.

Komentarze (23)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Ten zapis przedłużający kontrakt Jodły to kolejny świetny ruch byłego Prezia...
Jodła grający na 50% możliwości i tak wciąga nosem Kopczyńskiego. Nie rozumiem tej decyzji. Chyba ze Jodle zależy na grze i dlatego odchodzi bo na wiosne taki Kopczyński to będzie tylko statystą i zagrzeje krzesła na trybunach.
~Seba23
 • 2 / 0
Ciezko ci pojac ze Kopczynski jest wychowankiem a przepisy jasno okreslaja ilu musi posiadac dany klub zgloszonych do rozgrywek. Poczytaj troche przepisy a dopirero potem pisz.
Domyślny awatar Chorąży
 • 2 / 0
Jodła nie gra dobrze od prawie dwóch lat, gdy miał długą kontuzję przed EURO. Pojedyncze dobre mecze nic nie zmieniają. I lepszy już nie będzie.
Do Seba23
Chętnie sie dowiem bo według mnie wychowanek to inaczej młodzieżowiec do 21 roku życia a nie 25-o letnie drewno. Wiec słucham ilu to klub musi miec wychowanków??
~Kordian1985
 • 0 / 0
To źle Ci się wydaje. Jako wychowanek w rozumieniu przepisów traktowany jest zawodnik który między 15 a 21 rokiem życia spędził w klubie 3 lata. W kadrze w pucharach musi być określona liczba wychowanków ale nie ma znaczenia ile mają lat. Możesz mieć i pięciu 40-letnich, istotne czy byli w kadrze przez te 3 lata za młodu.
~sandi arcon
 • 0 / 0
walentino10,
Football Manager dokładnie wyjaśnia. Jeśli mnie pamięć nie myli, to:
1. Do ekstraklasy można zgłosić nielimitowaną ilość graczy U-21, niezależnie od narodowości.
2. W kadrze musi być co najmniej 3 wychowanków (czyli graczy będący nieprzerwanie w klubie przez 3 lata przed ukończeniem 21. roku życia).

I chyba jest jeszcze coś z minimalna ilością Polaków w zgłoszonej kadrze, ale nie szczerze mówiąc nie wiem.
~MartinessNL
 • 0 / 0
Chodzi o zawodnika szkolonego w klubie w przedziale wiekowym 17_21lat jesli sie nie myle, takich zawodnikow musi byc 4zgloszonych do rozgrywek, mysle ze dlatego wciaz jest Szumski.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 0
Lubiłem Jodłe, ale coś się posypało mu w psychice.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Zastanawia mnie jedno, a propos psychiki Jodły. Gość nie grał niemal przez całą rundę wiosenną zeszłego sezonu, co by niekorzystnie wpłynęło na niejednego piłkarza. Wychodzi natomiast w pierwszym składzie na najważniejszy mecz sezonu, z Lechem i jest jednym z bohaterów. Po czym... znowu siada na ławie i musi np. oglądać grę Kopczyńskiego...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Tego DCC to mozna w ramach WOŚP licytować od złotówki do góry.

Kto kupi temu DCC będzie pomagał w pracach domowych, doborze odpowiedniego obuwia albo robił za ochroniarza.
~Ktoś
 • 0 / 0
Dobre :)) Raczej śmieszne.
Ale ja nigdy nie wyśmiewam się z naszych zawodników.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
DCC nie jest zawodnikiem ale pracownikiem klubu ;)

Coś robi, ale nie bardzo wiemy co.. w kazdym razie nie gra w pilke i czesto sie o nim wspomina na forum...

Ebebenge 2 !!! :D
Plutonowy
 • 3 / 0
Ten cały Chukwu jest jak Antolović. Ciężko się go pozbyć.
~L
 • 0 / 0
Tyle, że Chukwu nie gra
Jeśli następcą Jodełki(który może być dużym wzmocnieniem dla Ojrzyńskiego) ma być ktoś z dwójki Sylla/Zdjelar.To dużo bardziej wole Serba dwa lata temu był kapitanem u-20 Serbów,którzy zdobyli złoto na MŚ.Ma 22lata i kończy mu się kontrakt,więc w przyszłości można na nim ładnie zarobić Kibice Olympiakosu twierdzą,że powinien zostać i dostać więcej szans.Bo w tych meczach,których występował np w LM prezentował się dobrze.Sylla ma 27lat chce iść do Legii,ale według francuskich mediów Rennes odrzucił oferte 500tys euro i 10% od kolejnego transferu.
Domyślny awatar Generał broni
 • 1 / 0
Według prezesa (dzisiejszy wywiad dla PS) jakieś tam opcje dla DCC są, tutaj czytamy że nie.
Ten Chukwu to się nam będzie odbijał czkawką jeszcze przez jakiś czas...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 5 / 0
Chukwu, Jędza i Jodła gracze, którzy w tym momencie są dla Legii zbędni wyciągną z Legii przez najbliższe trzy lata ponad 20 mln złotych!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 10 / 0
No to kolejne ładne kwiatki wychodzą, Jodłowiec, gracz bazujący na fizyczności dostał kontrakt gwarantujący mu 100 tys zł miesięcznie aż do 35-roku życia.

Jędza do 33 roku życia będzie wyjmował po 820 tys euro rocznie.

Całe szczęście, że udało się awansować do tej LM, bo nie wiem co to by dalej z Legią było.
~Potrr
 • 1 / 0
Też tak pomyślałem. Totalna amatorka w ten sposób podpisywać kontrakt z zawodnikami. W piłce nie możesz być pewny formy zawodnika za pół roku, a co dopiero za 3-4 lata i to takiego grubo już po 30-tce. Mam nadzieję, ktoś z trójki Arka, Śląsk, Piast się dogada z Jodłą i go wezmą. A jego kontrakt odciąży nieco budżet.
Odnośnie Chukwu zaoferować go komuś w Norwegii jako wypożyczenie na pół roku z opcją pierwokupu za symboliczne 100 tys. €. Płacą podzielić się 50/50. Byłoby super znaleźć naiwniaków na legijną supergwiazdę.
Sylla czy Zdjelar? Hmmm. Na Serbie można byłoby w przyszłości ładnie zarobić. Choć Sylla też doda jakości w defensywie.
Przy ewentualnym zakupie jednego z dwóch powyższych pozostaje kogoś(Gustavo?) na lewe skrzydło zakupić i zakończyć zakupy.
Do sprzedaży/wypożyczenia:
Szumski, Jałocha, Cierzniak, Kopczyński, Nagy, Czerwo.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
Można się zastanawiać, kto przytulił prowizję za ten kontrakt...... bardzo śmierdząca sprawa, niestety. Choć nic tak nie cuchnie, jak kontrakt Chukwu, podpisany przez Leśnego, gdy juz wiedział, że raczej kończy sie w Legii.
~Mirek84
 • 0 / 0
Te kontrakty z ostatniego okienka to była taka "presja" - kupuj Miodek szybciej, bo jak nie to jeszcze parę "świetnych" kontraktów w spadku dostaniesz.