Arvydas Novikovas: Problemy są już za mną

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

15-01-2020 / 16:42

(akt. 16-01-2020 / 09:08)

- Zgrupowania to czas, w których jest trudno. Jest wiele pracy, ale bardzo pozytywnej. To coś, czego potrzebujemy przed startem rundy. Najważniejsze, że dookoła jest pozytywnie. Czuję się bardzo dobrze. Jestem gotowy do wysiłku w stu procentach i tak samo trzeba pracować w trakcie treningów. Dawanie z siebie maksimum jest niezbędne, by optymalnie przygotować się do rundy wiosennej - uważa Arvydas Novikovas, skrzydłowy Legii Warszawa.

- Kłopoty z sercem są już za mną. Kiedy pierwszy raz przechodziłem ablację, musiałem unikać wysiłku przez miesiąc. Teraz w Warszawie było zupełnie inaczej. Usłyszałem od lekarzy, że po tygodniu od zabiegu, mogę już normalnie trenować. Zbliżał się jednak koniec rundy, więc odpoczywałem przez dwa tygodnie. Wiedziałem jak będzie to wyglądało, ale ostatnia ablacja była gorsza. Pierwszy raz trwało to 30 minut, teraz ponad godzinę. Przez cały czas miałem świadomość. Dostałem jedynie miejscowe znieczulenie w okolicach pachwiny. Nie jest to przyjemne, ale mam teraz poczucie, że czuję się dobrze i problemy już nie wrócą - dodał Litwin.

- Czuję zaufanie trenera i sztabu szkoleniowego. To pozwala na lepsze samopoczucie i większą pewność siebie - stwierdził skrzydłowy wicemistrzów Polski. 

 

Komentarze (24)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sursum cor tuum.⍐
Zdrowia Arvi!
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Marszałek Polski
 • 0 / 0
♫♪ Idź precz! Lalko z pucu,
Kalkomanio głębszych uczuć...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przed chwilą Lachowska, teraz Wójcik?
Dla mnie to zadne wzmocnienie zespołu.
Bo się nie znasz.
Zdrowia i stabilizacji formy, więcej pięknych goli z dystansu.
Pułkownik
 • 1 / 0
No miejmy nadzieję.
Zdrowia i sukcesów piłkarskich życzymy.
Generał
 • 0 / 0
Zdrowia życzę i miejmy nadzieję, że od teraz udowodnisz, iż twoje sprowadzenie to nie jest kolejna pomyłka. Bo sorry ale jesienią kilkukrotne nietrafienie z 2-3 metrów na wprost bramki kosztowało nas zbyt dużo punktów, o wrzutkach do nikogo miałem nie wspominać, ale trudno mi wymazać z pamięci takie zagrania do nikogo.
Zdrówka stary.
Do tej pory pokazał może 50% z/tego co w Jadze. Czas na pozostałe 50.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Będzie wymiatać w tej rundzie
Pułkownik
 • 0 / 0
Zabieg ablacji trwał dłużej, bo ma starczyć aż do końca kariery... a może i na całe życie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oby, wracaj i pokaż na co cie stać.
...ale nie jeden raz ???? ;)
Dużo zdrowia Arvi
Generał brygady
 • 2 / 0
Novikovas nierzadko irytuje. Ale ma w sobie łatwość dochodzenia do sytuacji. Zarówno w polu karnym, jak też wyrabianiu sobie pozycji do strzału z dystansu. W tym sezonie w niecałe 800 minut(czyli 8 spotkań), zdobył 6 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Jeżeli będzie zdrowy, a głowa wytrzyma rywalizację, z którą właściwie w Jagiellonii się nie stykał, może przynieść Legii wiele dobrego, wydaje mi się.
Major
 • 2 / 1
A irytuje wlasnie tym, ze jest nieskuteczny i nie trafia do siatki z odleglosci dwoch metrow. Ogolnie jesli poprawi celnosc i bedzie strzelal w swiatlo bramki to bedzie z niego bardzo duzo pozytku i stanie sie waznym ogniwem zespolu
Generał brygady
 • 0 / 0
Racja. Oprócz tych pudeł, zwłaszcza w ważnych meczach(Pogoń bodajże) mam też na myśli jego, zaskakująco czasem, proste straty podczas dryblingów. Ale potencjał ogromny. Mimo słabszej formy umie być pożyteczny dla zespołu, a to ważna cecha.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Z kolei plusem Arvydasa jest to, że decyduje się w miarę często na strzały z dystansu. W Legii wciąż jest tego zbyt mało.
Major
 • 2 / 0
Dlatego musi poprawić celność bo mimo, ze sa strzaly z dystansu to i tak przelatuja pare metrow od bramki
Generał brygady
 • 2 / 0
Powodzie. Zdrowia życze!!!
Generał brygady
 • 2 / 0
Powodzenia