Filip Mladenović

Asysta Filipa Mladenovicia w reprezentacji Serbii

12.11.2020 23:26

(akt. 13.11.2020 00:50)

Lewy obrońca Legii Warszawa, Filip Mladenović, wystąpił w kadrze Serbii, która nie zdołała awansować do mistrzostw Europy. Serbowie przegrali po rzutach karnych w finale barażu z reprezentacją Szkocji. Piłkarz stołecznego klubu miał asystę przy bramce Luki Jovicia.

Od 52. minuty Serbowie przegrywali 0:1 - bramkę dla Szkotów zdobył Ryan ChristieFilip Mladenović pojawił się na murawie siedem minut później, w miejsce Filipa Kosticia, który na co dzień gra w Eintrachcie Frankfurt. W końcówce drugiej połowy piłkarz Legii Warszawa znacząco przyczynił się do doprowadzenia do remisu. Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, z lewej nogi, w okolice środka bramki (na 6.-7. metr). Tam znalazł się Luka Jović. Zawodnik Realu Madryt uderzył z głowy, a piłka odbiła się od murawy i wpadła do siatki. Reprezentacja Serbii wyrównała i wróciła do gry.

Rezultat remisowy nie zmienił się do końca drugiej połowy. Rozpoczęła się zatem 30-minutowa dogrywka, która nie wyłoniła zwycięzcy. O awansie do mistrzostw Europy zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się reprezentacja Szkocji.

Serbia – Szkocja 1:1pd 4:5pk