Awans Olimpii Elbląg do I ligi

12.06.2011 19:23

(akt. 14.12.2018 05:42)

<p>Piłkarze Olimpii Elbląg wywalczyli awans do pierwszej ligi po remisie z Puszczą Niepołomice 1:1. Gospodarze strzelili gola pod koniec pierwszej połowy. Wyrównującą bramkę dla "Olimpijczyków" zdobył w 80. minucie Krzysztof Kaczmarczyk. Ostatni raz na tym poziomie drużyna prowadzona w końcówce sezony przez Jarosława Araszkiewicza występowała w 1992 roku. Co ciekawe "Araś" ogłosił po meczu, że nie będzie już pracował w Elblągu. Z grupy wschodniej promocję do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskała również Wisła Płock.</p>

Do I ligi awansował również Zawisza Bydgoszcz. Drużyna, w której na wypożyczeniu występował Piotr Wasikowski, w ostatniej kolejce zwycięsko wyszła z potyczki z Czarnymi Żagań wygrywając 2:1. "Wasik" nie pojawił się na murawie. Oprócz Zawiszy, wcześniej awansowała również Olimpia Grudziądz.